PDA

View Full Version : Маникюр,козметични процедури



titinkaa
04-07-2010, 19:17
Ходите ли често на маникюристка за ноктите или сами в къщи си ги украсявате и рисувате?
А на какви козметични процедури сте ходили или ходите в момента или дори се каните да идете?

Айде аз първа да се изкажа...
Тъй като от януари месец си поддържам ноктите дълги и са запазени,та се чудя дали да ида да ми ги направят в нещо различно,било то с камъчета или просто един френски маникюр,пък дори и нещо свежо и съчетано с пролетта,например цветенца по ноктите ми. :)
На козметик съм ходила преди 2г. и то заради пъпките от пубертета,от тогава не съм ходила,полагам грижи за лицето си сама в нас,макар че скоро мислих да ходя на козметик,но в последствие се отказах.

Надявам се темата да ви е интересна и да се развива с пълна пара.Извинявам се ако е имало или има такава тема,но аз не видях. :) :-) :-) :-) :-) :-) :-)

BlackKeys
04-07-2010, 19:20
На маникьористка не съм ходила. Ноктите уж сама се опитвам да си ги правя, ама още не мога да ги задържа така, както имам.
А на козметик веднъж ходих, щото имах нещо на лицето. И аз не знам точно какво беше.

kalpazanka
04-07-2010, 19:23
На козметик прз живота си не съм ходила нито веднъж.
На маникюристка- също. Маникюр поддържам/поддържах/ от петокласничка. Напоследък не пускам ноктите дълги, само при по-дълги почивки. Сама ги рисувам или лепя.

BlackMeow
04-07-2010, 20:01
На козметик прз живота си не съм ходила нито веднъж.
На маникюристка- също. Маникюр поддържам/поддържах/ от петокласничка. Напоследък не пускам ноктите дълги, само при по-дълги почивки. Сама ги рисувам или лепя.

При мен е същото. :-D
Само дето на мен рисунките по ноктите са ми ужасно противни, ужасен кич е да си правиш рисунчици по ноктите, поне за мен :-D

Biskfitka
04-07-2010, 21:18
Ноктите си ги правя сама.На козметик ходих преди за пъпките и 1ерните точки,но спрях.И това се научих сама да правя 8) :D

hahavteen
04-07-2010, 21:55
На козметик прз живота си не съм ходила нито веднъж.
На маникюристка- също. Маникюр поддържам/поддържах/ от петокласничка. Напоследък не пускам ноктите дълги, само при по-дълги почивки. Сама ги рисувам или лепя.

Абсолютно същото е и при мен само дето по едно време исках да карам курс за маникюристка и отидох веднъж като модел за да видя как протича курса. Направиха ми ноктопластика безплатно но както казах не ми беше за това а за информацията. Просто ей така да ида за да ми нарисуват нещо не се е случвало. И сама си се справям достатъчно добре.
На козметик все се каня да ида за кола маска но все се отказвам. Иначе кожата на лицето ми е чиста и за сега нямам проблеми които да ме притесняват.

Shadowsogirl
04-08-2010, 07:13
На маникюристка съм ходила два пъти - първият път беше май миналата година, сега ходих в срядатата, денят, в който ни пуснаха във ваканция. Отивам не толкова, за да ме нарисуват или нещо подобно, макар че сама не си оформям много добре ноктите, но отидох повече, за да релаксирам малко, понеже напоследък съм ужасно изнервена и натоварена. Сега смятам да зачестя ходенията, за четирили лева си е един час глезене.
На козметик съм ходила също два пъти - за оформяне на веждите, понеже преди да започна да ги скубя бяха във откровено противен вид. Сега си ги оправям сама, не с много добре, ама пак бива долу-горе. Искам да отида да ми почистят лицето, понеже имам страшно много черни точки по носа и нищо не ми помага. Сега ще си купя гела на Виши и ако и той не помогне отивам на козметичка, макар че хич не ми се дават трийсет и нагоре за козметик... И се каня да отида да кола маска на краката, понеже сама не ми се занимава.

krem4et0
04-08-2010, 12:28
От години дори и на фризьор не ходя. Да ми е жива и здрава мама :D

Не съм ходила на маникюрист никога (имам си уред за оформяне на маникюр, а ноктите си поддържам къси, без декорация, а напоследък и семпло оцветени).
На козметик - също. Всичо си оправям сама с епилатора, сауната за лице, маските.
А от фризьора са отказах след 3-4 подстрижи на връхчетата, при които имаше останали стотици. Прическа си оформям сама.

Гримирам се сама и дори за най-официалните поводи съм го правила аз.

Изобщо от мен целият сектор би умрял от глад.

Shadowsogirl, за 30 лв гаджето ми купи сауна за лице, която ползвам вече година и половина. Черните точки се махат почти без натиск, не остава червенини......абе инвестиция си е. Има и инхалатор, който ползвам зимата ако се простудя.

cyclops
04-08-2010, 12:42
- Ходя на козметик на кола маска.

- На фризьор ходя горе-долу веднъж на 1-2 месеца, за да ми махнат цъфтежите.

-На маникюр не съм била никога

:)

DiiVa
04-08-2010, 13:15
На козметик прз живота си не съм ходила нито веднъж.
На маникюристка- също. Маникюр поддържам/поддържах/ от петокласничка. Напоследък не пускам ноктите дълги, само при по-дълги почивки. Сама ги рисувам или лепя.

И аз така :)

Biskfitka
04-08-2010, 13:29
На маникюристка съм ходила два пъти - първият път беше май миналата година, сега ходих в срядатата, денят, в който ни пуснаха във ваканция. Отивам не толкова, за да ме нарисуват или нещо подобно, макар че сама не си оформям много добре ноктите, но отидох повече, за да релаксирам малко, понеже напоследък съм ужасно изнервена и натоварена. Сега смятам да зачестя ходенията, за четирили лева си е един час глезене.
На козметик съм ходила също два пъти - за оформяне на веждите, понеже преди да започна да ги скубя бяха във откровено противен вид. Сега си ги оправям сама, не с много добре, ама пак бива долу-горе. Искам да отида да ми почистят лицето, понеже имам страшно много черни точки по носа и нищо не ми помага. Сега ще си купя гела на Виши и ако и той не помогне отивам на козметичка, макар че хич не ми се дават трийсет и нагоре за козметик... И се каня да отида да кола маска на краката, понеже сама не ми се занимава.Направо ходи на козметик.Аз пробвах с гел на Виши и не ми помогна много... :)


Аааа аз ходя на фризьор веднъж на 2 месеца -за прическа ии боядисване :D Ама и това ще се науча сама да правя! :D