PDA

View Full Version : Кутията на компютъра ..



dPa3HuTeJl
04-08-2010, 12:16
Здраейте ! Искам да попитам ако си отворя кутията на компютъра по-добре ли ще се охлажда ?? Четох в една тема че като отвориш кутията и се охлаждало много по-добре , това вярно ли е ?? :-o

Cybershot
04-08-2010, 12:19
по принцип да, но много бързо се събира така прахта. По-добре си сложи още 1-2 вентилатора на кутията както мен :)

MaGuSs
04-08-2010, 12:24
Еми да .Те даже са ти отговорили.Но ако е някакъв супер стар комп задължително трябва да го отвориш,така ще е по-бърз.Ще усетиш разликата...

За вентилаторите отпред един за вкарване и отзад един за изкарване ...8)

Успех... 8)

dPa3HuTeJl
04-08-2010, 12:30
Еми да .Те даже са ти отговорили.Но ако е някакъв супер стар комп задължително трябва да го отвориш,така ще е по-бърз.Ще усетиш разликата...

За вентилаторите отпред един за вкарване и отзад един за изкарване ...8)

Успех... 8)
Е,той компютъра не ми е стар , просто исках да знам :) апък щом така се сабира прах повече няма да го отварям изопщо :D

DarkAngelOfHope
04-08-2010, 12:57
Ако не прегрява компютъра няма смисъл да го отваряш ... ако прегрява е по добре да разбереш каква е причината и да се отстрани и пак да си седи затворен :) ако се направи добър поток на въздуха в кутията може дори да е по добре при затворена кутия ... :)

L0ST
04-08-2010, 13:20
Зависи много. Кутията ми е така направена, че потока от въздух е много по-добър когато е затворена. Това, че когато е отворен се охлажда по-добре, за мен е мит.

dPa3HuTeJl
04-08-2010, 13:28
Ами на мен кутията мисля че ми е обикновенна черна на цвят.. абе по-добре да не го отварям .. :D

YouDontKnowMe
04-08-2010, 13:36
по принцип да, но много бързо се събира така прахта. По-добре си сложи още 1-2 вентилатора на кутията както мен :)
Но по-лесно се чисти когато си седи отворена 8-) Като има отзад 300 кабела ме хваща мързела да разкачвам всичко, да разплитам , да отварям, да пускам прахосмукачка и после пак на ново.
Досадно е^
Заради това съм ги оставила отворени комповете. И заради други съображения.

Cybershot
04-08-2010, 14:15
по принцип да, но много бързо се събира така прахта. По-добре си сложи още 1-2 вентилатора на кутията както мен :)
Но по-лесно се чисти когато си седи отворена 8-) Като има отзад 300 кабела ме хваща мързела да разкачвам всичко, да разплитам , да отварям, да пускам прахосмукачка и после пак на ново.
Досадно е^
Заради това съм ги оставила отворени комповете. И заради други съображения.

моята кутия както е в бюрото, за да издавя кутията и да почистя трябва да махна кабелите, защото ще повлека монитора и още един куп неща.
По принцип проблема с охлаждането идва, ако много прах се е събрал по радиаторите и вентилаторите и не може да се охлажда добре.
Другата причина е ако си клоквал нещо и грее.
Сетих се още една --> ако процесора ти е AMD :D

doomkillerr
04-08-2010, 14:48
Зависи много. Кутията ми е така направена, че потока от въздух е много по-добър когато е затворена. Това, че когато е отворен се охлажда по-добре, за мен е мит.

На някой стари компютри няма добър поток на въздуха и за това някой казват, че е по-добре кутията да е отворена... :P

Едит -


Сетих се още една --> ако процесора ти е AMD :D

Моя е AMD, пък в момента държи температура на процесора 38 грудуса целзий! 8) Ето и доказателство ако не вярвате:
http://img411.imageshack.us/img411/8168/screen0002.jpg

MaGuSs
04-08-2010, 22:12
Зависи много. Кутията ми е така направена, че потока от въздух е много по-добър когато е затворена. Това, че когато е отворен се охлажда по-добре, за мен е мит.

На някой стари компютри няма добър поток на въздуха и за това някой казват, че е по-добре кутията да е отворена... :P

Едит -


Сетих се още една --> ако процесора ти е AMD :D

Моя е AMD, пък в момента държи температура на процесора 38 грудуса целзий! 8) Ето и доказателство ако не вярвате:
http://img411.imageshack.us/img411/8168/screen0002.jpg

Завиждам ти .Моя под 50С не пада.Имам само 1 вентилатор и то да вкарва... :o

L0ST
04-08-2010, 22:26
Старите АМД-та...са като котлони, ако си сложиш тиган, може да и пържиш яйца на тях. Обаче новите..не загряват въобще..

Аз съм си с интел, и се държи на 35 градуса докато играя :D

MaGuSs
04-08-2010, 22:49
Старите АМД-та...са като котлони, ако си сложиш тиган, може да и пържиш яйца на тях. Обаче новите..не загряват въобще..

Аз съм си с интел, и се държи на 35 градуса докато играя :D

Моя е DualCore AMD Athlon 64X2 ,2000MHz(10 x200) 3800+ и мисля ,че направих грешка като си го взех...Дънна Gigabyte GA-M555-S3 v2
Чипсета на дънната платка ми е nVIDIA nForce 550,AMD Hammer

П.П.Мисля да си зема сега един лактоп...

doomkillerr
04-08-2010, 22:50
Аз съм си с интел, и се държи на 35 градуса докато играя :D

Я го тествай на новата играта "Aliens Vs Predator" - ако и тогава държи 35 градуса, няма да повярвам... или ще повярвам, ако добавиш че го охлаждаш с водно охлаждане тоя процесор! :oops: