PDA

View Full Version : Футболни упражнения



loko1
04-08-2010, 12:05
Значи от октомври не съм играл офицялен мач поради проблеми
играя нападател и искам да си върна формата на която бях ,сега удара ми е по слаб не мога да цяля вратата , а пък съм далече от стадиона има ли някакви тренировки на 16 години съм 180см 69кг

DaemonBoy
04-08-2010, 13:22
Сутрин бягане, кросчета по 1-2 км, с финален спринт. Хем развиваш издържливост, хем удара ти може да стане по-силен. За позициониране вече не знам, трябва да ти идва отвътре. Също има още 1 хубаво упражнение за реакции.Вземаш топка и отиваш до някоя стена, целиш я и не даваш топката да се топне повече от веднъш преди да си я върнал към стената ;) Дано съм помогнал

loko1
04-08-2010, 14:12
Сутрин бягане, кросчета по 1-2 км, с финален спринт. Хем развиваш издържливост, хем удара ти може да стане по-силен. За позициониране вече не знам, трябва да ти идва отвътре. Също има още 1 хубаво упражнение за реакции.Вземаш топка и отиваш до някоя стена, целиш я и не даваш топката да се топне повече от веднъш преди да си я върнал към стената ;) Дано съм помогнал
Блогодаря много :)

yanev4
04-08-2010, 15:29
Както каза по горе Daemonboy.. тичане по гората нещо.. сутрин напримерно е най - добре тичаш колкото можеш.. а пък за това да си точен.. практика отивай на стадиона и след тренировки фалове.. аз така права ;)

DaemonBoy
04-09-2010, 11:04
Оооо да пряк свободните вече всичко тренират. Фалц, сила, точност. Аз за поста си бия страшни удари

iLovePussyJuice
04-09-2010, 19:56
много футболисти в тоя форум бе 8-)

за другото ти казаха...за удара
взимаш една топка и отиваш ако има стадион близо там, ако не в някое училище
и се стремиш да вкарваш на едно място...
горен десен/ляв ... долен
като променяш целта примерно на 20 удара

правиш почивки с жонглиране (и цигара евентуално хаха), стречинг и пак =]

CoNviCt
04-11-2010, 16:38
то точността си идва от вътре според мене,а силата на удара се покачва с ударите 8)
по-голям мускул,по-силен удар са казали хората

iLovePussyJuice
04-11-2010, 17:20
то точността си идва от вътре според мене,а силата на удара се покачва с ударите 8)
по-голям мускул,по-силен удар са казали хоратапрактика! 8)
може да си най-големия талант, но не го ли развиваш нищо няма да стане

Ekoto
09-01-2010, 09:15
ЗДР сички мненията ви са доста добри аз съм от Варна и искам всеки ден да играя футбол или да се упражнявам но няма с кои ако има някои желание да бяга редовно и да се упражнява редовно и да рита редовно може да ми пишете на скаипето ErHaN91 няма значение дали е студено или топло драснете аз може да ви откажа само ако съм на смъртно легло :D

xXDanteXx
09-02-2010, 07:53
Тичането на пръсти също е важно.

YVKsport
09-02-2010, 15:56
Значи от октомври не съм играл офицялен мач поради проблеми
играя нападател и искам да си върна формата на която бях ,сега удара ми е по слаб не мога да цяля вратата , а пък съм далече от стадиона има ли някакви тренировки на 16 години съм 180см 69кг
Тренировки за бедра и прасец.Прасецът е много важен,за удари,които аз наричам "тип Ривалдо"(ако го помниш)-много отсечени удари от място изпълнени,без предварителна подготовка.Прасецът е ключов и за преките свободни с въртене над стената.Силови тренировки плюс технически.Без стадион и топка не става.

SemperFidelis
09-02-2010, 16:33
Тичането на пръсти също е важно.
Тичай на пръсти бе, след някоя годинка (ако имаш късмет да изкараш толкова) ще скъсаш ахилеса.

xXDanteXx
09-02-2010, 18:22
Не съм футболист,но имам приятели такива,които казват че,за да оформиш мускули на краката е особено важно да тичаш на пръсти,но не съм казал винаги.Прекаленото и аз знам че е вредно.

YVKsport
09-03-2010, 07:23
При спринтова работа и ускорения много ясно,че ще тичаш на пръсти.Вие да не сте коне??? :-o