PDA

View Full Version : TOIFL



alwaysremember
04-08-2010, 14:54
Интересувам се от изпита TOIFL,ако някой е бил,ако може да даде подробности :oops:

uBuTo
04-09-2010, 16:01
Ко й той нещо? :D

Chacho
04-09-2010, 16:07
Пише се TOEFL. Test Of English in a Foreign Language.

Важи 2 години и може да ти послужи за кандидатстване в колеж/университет или при интервю за работа, изискваща познания по английски. Примерни тестове трябва да има в интернет.

cherrygloss
04-09-2010, 16:49
Да, Чачо го каза най-добре.Брат ми ходи на такъв тест , защото му го изискваха от университета или нещо такова.
Едит : Брат ми изкара 104т., но май му искаха над 80.
Учи във Манчестър , но наистина за чужбина ще ти трябва.

BlackKeys
04-09-2010, 17:00
TOEFL!!

YouDontKnowMe
04-09-2010, 17:09
Ще се явявам и аз тази есен (предполагам) . Изискват го във всички ВУЗове в ЕС за чуждестранни ученици , желаещи обучение на английски. Или IELTS .
Максималният брой точки е 120. Изпита се дели на няколко части - имаше 2 reading-a , 2 writing-a , Listening, Speaking . <-- Не съм много сигурна, но до колкото имам спомен беше така.
В повечето университети ти стигат 80т.
Важи 2 години , както казаха горе ^ Из нета има примерни.
В България се провежда iBT формата - internet based test .

amk933
04-09-2010, 18:23
Пише се TOEFL. Test Of English in a Foreign Language.

Важи 2 години и може да ти послужи за кандидатстване в колеж/университет или при интервю за работа, изискваща познания по английски. Примерни тестове трябва да има в интернет.

Test of English as a Foreign Language.

Това е по-универсалният и по-широко разпространеният изпит за владеене на английски между IELTS и TOEFL. TOEFL е признат и в Европа и в САЩ, докато IELTS повече в Англия. Не е труден. Трябва ви на всички с диплома различна от английска, американска, австралийска, новозеландска или от някоя друга англо-говоряща държава. Всички хора, чийто първи език не е английски, обикновено трябва да го държат, за да бъдат приети в университет, където академичният език е английки. Не е нещо страшно трудно или много особено, ако знаеш езика добре. ;)

alwaysremember
04-09-2010, 21:13
Оф,да,сега забелязах,че съм го написала така,извинявам се :oops: Знам,че е TOEFL :oops:

alwaysremember
04-09-2010, 21:17
Това,че е нужен за развитие извън България го знам,но като цяло ме интересуваше на самия изпит как вървят нещата и дали е трудно,колко време се изисква за самоподготовка,такива неща,а и четох някъде,че цената не е никак малко,за да се явиш?! :-o