PDA

View Full Version : Трапец



k1ss4y
04-08-2010, 19:08
Плс кажете ми как да си оформя трапеца...но без фитнес. Благодаря...

Не си уцелил раздела.
Геометрията не е за Новини и съобщения.
kalpazanka

d3d0ks7eR
04-09-2010, 08:52
Аз съм си измислил начин с успоредката - качваш се на нея ,после само са дърпаш нагоре и отпускаш надоло без да свиваш ръцете в лактите ...Сигорен съм че другите от форума ще са по на "ти" с нещата. :)

Chacho
04-09-2010, 09:29
Аз съм си измислил начин с успоредката - качваш се на нея ,после само са дърпаш нагоре и отпускаш надоло без да свиваш ръцете в лактите ...Сигорен съм че другите от форума ще са по на "ти" с нещата. :)

Това не е за трапец. Трапеца служи за повдигане на раменете, ти правиш обратното движение. Реално той служи единствено като стабилизатор, защото е антагонист в случая.

За трапец са идеални раменните преси. Вдигаш се на ръце и правиш едни такива "хвърчащи" лицеви. Може и просто да си качиш краката на по-високо и да правиш лицеви опори (колкото по-високо, толкова повече товариш трапеца). Също така се стреми при вдигането да изпъваш ръцете докрай (раменете да се свиват към главата).


Друг вариант е да потърсиш нещо тежко, ловиш в двете ръце от стоеж и си повдигаш раменете.


Трети вариант е нещо тежко да вземеш и да го вдигаш над главата си, като също се стремиш да си повдигаш раменете при движението.


При първото и третото упражнение се натоварва и рамо, затова аз като го правя включвам трапеца в деня за рамо (или поне го включвах, вече не тренирам по програми).