PDA

View Full Version : Малко въпроси са домашни тренировки



gost89
04-08-2010, 21:35
Гледам че има тука има хора, които разбират, та реших да попитам някой неща. Накратко около 175-77 да съм и съм към 55+- килограма, 16 години. За момента, докато все още сме на училище нямам възможност да ходя на фитнес и реших да започна с домашни упражнение, тъкмо да заякна малко. Преди съм прави лицеви опори само и то по-доста. Ето това е програмата по която смятам да почна - http://www.scoobysworkshop.com/teenworkout.htm Предполагам като за начало става. Четох доста и разбрах че храненето е много важно, старая се да ям по 5-6 пъти на ден, като си доставям око 120-130 грама протеини на ден, което май са моите килограми е добре. Лошото е че не мога да правя набирания :( ако може да ми препоръчате упражнения с които за заякна и да мога ще е добре :) Другото е, за натрупване на ММ, каквото целя аз в началото, как е по-добре да се правят упражнията бавно или по-бързо ? И едно последно нещо, предполагам е добре да се правят 3 пъти в седмицата с 1 ден почивка между тях т.е Понеделник - Сряда - Петък, но тъй като уча в друг град Петъка отпада. Та ще има ли проблем ако си ги правя принципно от Понеделник до Четвъртък включително, че ако е до Сряда ще стане много почивка, т.е 4 тренировки без ден почивка между тях ? А разполагам с дъмбели :)

Блогодаря Предварително !

dunce
04-08-2010, 22:50
Всичко се научава с времето.. не можеш да правиш набирания, ами отиди на лоста и пробвай, постепенно ще се научиш и свикнеш. На въпроса ти за заякването това е добър начин - набирания, кофички, лицеви опори, преси за корема и т.н. виж в нета за всяко упражнение има различни видове в зависимост от това коя част на тялото искаш да тренираш.. това мога да ти кажа за тая част, за фитнеса вече някой друг. А това за трупането на маса с по-чести хранения по по-малко е добър вариант.

забравих да кажа, че с точно тези упражнения трябва да се внимава, не знам до колко си запознат(сиг. те подценявам), но все пак да си кажа, трябва първо хубаво да загрееш с гимнастика и като почнеш отначало да ги правиш по малко да не се разтегнеш, особено кофи се почва с 1 макс 2 и с дните се увеличават, имай предвид, че от 10 набирания и 2 кофи почват да те болят доста ръцете и особено китките в началото.

Chacho
04-08-2010, 22:57
По-важно, според мен, е не дали бързо или бавно ще вдигаш тежестите, а бавно да ги отпускаш (негативни повторения). Често се храниш, приемаш си белтъци. Може да ядеш по нещо мазничко и разнообразни зеленчуци за мастни киселини, бавни въглехидрати и витамини. Пий повечко вода. Според мен може да тренираш вторник-сряда-четвъртък. След това Събота-неделя. Повтаряш си тридневна програма, но вторият път без крака примерно (изключваш понеделника от събота-неделя-понеделник). Поне за мен краката се товарят достатъчно и веднъж седмично.

Много е важен сънят.


За набиранията: Аз се научих да правя на маса набиранията. Лягам на пода, раменете под ръба на масата, хващам се и започвам да се набирам. После си качих краката на по-високо. Накрая преминах на лоста.

gsh
04-08-2010, 23:27
не може да си 55 килограма и да не можеш да се набираш ...

gost89
04-08-2010, 23:29
Блогодаря и на двамата. Иначе в програмата, която дадох няма упражнения за крака, човека си пише че смята че в тази възраст с футбол, колело и т.н си ги тренираме достатъчно. И кофичките не присъстват. Иначе лошото, е че дъмбелите са ми в единия град и като се прибера и Съботата отпада. Може би може нещо от сорта Вторник-Сряда-Четвъртък после и Неделя е добре. Аз през Съботата ще мога да си правя лицевите, набиранията, коремните преси... Добавки за сега не смятам да взимам, смятах за протеин на прах, ама ще се старая да си ги набавям протеина чрез храната, че на прах си е скъпичък. Може би по нататъка може да помисля за Креатин.

П.п Gsh - Може, човек който никога не е тренирал, а освен лицевите де, ама те са за съвсем друго.

Chacho
04-09-2010, 01:37
Неделя - Гърди + корем
Понеделник - Гръб
Вторник - Крака + корем
Сряда - Рамо
Четвъртък - Ръце + корем

5 дневен сплит. Те попринцип са тежки за начинаещи, но като изключиш краката от вторника (3 ден) се връзва една почивка. Това е в случай, че си решил да ги изключваш, което не го намирам за много добро решение. Другия вариант е да си изкарваш целият 5 дневен сплит, защото в домашни условия не мисля, че е толкова голямо натоварването.

Корем може да го правиш както по начина, който съм ти написал, така и през два дена. (Неделя - Сряда - Понеделник - т.н.)


Футбол и колело ще ти пречат доста на качването на килограмите. Според мен от 5 дневни тренировки се събира достатъчно много разход на енергия, че да добавиш и кардио.


Като заключение ще кажа, че квото и решиш да правиш е по-добро от бездействието.

gost89
04-09-2010, 21:16
Блогодаря ти. Иначе гледам си предложил в различните дни, различни мускулни групи, но по програмата която дадох, примерно за трицепса и бицепса е само 1 и пишеше че е предвидено в един ден да се тренират всички групи, просто не са тежки упражненията, не знам дали си погледнал. Ако ще правя така ще трябва да вкарам повече упражнения. Иначе аз сам си дигал преди, ама хич не сериозно и не по програма и диети не съм спазвал, само 6 месеца правих сериозно лицеви пак без диета. Иначе не мен ръката ми е доста малка, а просто някой хора се учудват на такава ръка, каква сила имам... Но то нали силата и масата са си 2 различни места, лошото е че аз доста трудно качвам просто и баща ми е бил така в тези години и чак след 25 е почнал да качва, като цяло сега си ям каквото и когато си поискам и един килограм не мога да кача 8-) Сега се надявам с високо протеиновата диета и тренировките да кача нещо. А и би ли ми препоръчал упражнения за крака?

dunce
04-09-2010, 21:19
Блогодаря ти. Иначе гледам си предложил в различните дни, различни мускулни групи, но по програмата която дадох, примерно за трицепса и бицепса е само 1 и пишеше че е предвидено в един ден да се тренират всички групи, просто не са тежки упражненията, не знам дали си погледнал. Ако ще правя така ще трябва да вкарам повече упражнения. Иначе аз сам си дигал преди, ама хич не сериозно и не по програма и диети не съм спазвал, само 6 месеца правих сериозно лицеви пак без диета. Иначе не мен ръката ми е доста малка, а просто някой хора се учудват на такава ръка, каква сила имам... Но то нали силата и масата са си 2 различни места, лошото е че аз доста трудно качвам просто и баща ми е бил така в тези години и чак след 25 е почнал да качва, като цяло сега си ям каквото и когата си поискам и един килограм не мога да кача 8-) Сега се надявам с високо протеиновата диета и тренировките да кача нещо.

Ама я да те питам, ти футбол тренираш ли или само любителско?

Myrth
04-09-2010, 21:28
За да не качваш причината не е в тренировките, а в храненето. Протеинът не ти оправя качването. Очевидно не ядеш достатъчно спрямо метаболизма си. За храдгейнъри като теб е подходяща високовъглехидратното хранене. Наблягаш на птичето месо, ориза и спагетите (и спагетените изделия). Това са храните, които трябва всеки ден да присъстват на трапезата ти.
Тренировката може да бъде много разнообразна, аз в този форум достатъчно съм изписал за това, как смятам, че е добре да се тренира. Задължителното за тебе обаче е да правиш клекове със щанга. Значително улеснява процеса на качването. Също така, научи се да пиеш по 2 л прясно пълномаслено мляко на ден, като в началото започнеш с по-малки количества. Ненапразно за него е казано, че е ''натурален гейнър''. Разделяй 2та литра на порции като добавка към всяко хранене. Количеството е голямо, но така няма да ти се налага да пиеш много допълнителна вода. Факторът на прогреса трябва да бъде работната тежест при клека, както и личното тегло. Наблегни на набиранията, научи се да ги правиш с тежест. Много е просто да се качи, по-сложно е да качиш качествено. Но не мисля, че това е най-важното в твоя случай. Изгради си хранителни навици, както и базова сила (от базовите упражнения).

gost89
04-09-2010, 21:41
Отново Блогодаря. Не, не тренирам футбол, ами само от време не време, чат пат в часовете по физическо и като ми викнат приятелите ваканциите, ама сега почва пак училището и едва ли ще играя. Иначе щанга нямам, но предполагам мога да и правя клековете и с дъмбели. Млякото ще видя, четох за това че натурален гейнър, няма да имам проблем да пия по 2 литра на ден, по-скоро проблема ще е бюджета тук :x

Chacho
04-09-2010, 21:42
Няма да ти излезе толкова скъпо млякото, имайки впредвид колко ще те засища.

gost89
04-09-2010, 21:58
А всъщност аз сега видях, че пишеш пълномаслено, аз си мислех че трябва с минимално количество мазнини :o Иначе мляко си пия/по-скоро ям всеки ден, защото го ям с мюсли или нещо подобно. Иначе ако е наистина 2 литра, може храненията от 6 да станат 5 или пък 4 и може да се вместим в бюджета. А иначе има ли проблем ако си правя упражненията от програмата която да додох 5 пъти в седмицата, като начален старт ? Това е, да не я търсите назаде - http://www.scoobysworkshop.com/teenworkout.htm Човека на сайта си препоръчва, първата половин година да се правят в един ден упражнения за цялото тяло и след това да се разделят по групи. Дригата оферта е да почна по тази - http://www.scoobysworkshop.com/schedintermediate.htm

gost89
04-11-2010, 19:22
Искам да попитам, днес си взех извара от ЦБА на Мизия Милк, но като се прибрах, видях, че е кашкавалена, това би ли било проблем ? Другото, което ме учуди е, че наистина има много добър вкус, не очакваш че извара може да е вкусна :) И горе долу колко белтъчини може да има в 100 грама, на състава пише само 55ккал/в 100г . Състав:суроватъчни белтъчини , сол. Та това е, чел съм че кашкавалената има повече мазнини и затова реших да се допитам до вас :) A и другото, млякото не забавя ли метаболизма т.е да не взема да качвам мазнини, щото това е най-малкото, което ми трябва.

HHristov
04-12-2010, 10:26
Яж смело бе :) КАшкавал, сирене, извара се от мляко се правят :)

Myrth
04-12-2010, 12:32
Не бягай от мазнините!
Това е може би най-голямата конспирация в диетологията. Просто мазнините се плюят страшно много, а реално белите с наднорменото тегло идват от лошия начин на живот и несъзнателното тъпчене с въглехидрати...както и с кофти преработени мазнини разбира се. Реално мазнините дори в големи количества са много ценни за организма, но само ако са от натурални източници. Животнинските мазнини са особено важни, най-вече за мъжете, но за съжаление има много митове около тях и хората ги избягват.

За мене фитнес сплитовете (класическите) са много лош начин за покачване на маса и сила (особено за сила) натурално. Това са твърде обеми тренировки с ниска интензивност, слаба мускулна стимулация при критични тежести, тялото не се възприема като цяло а се раздробява на мускулни групи и много често всяка се възприема като отделна от цялото и се тренира нерационално.

В действителност, ако искаш сериозно покачване на маса и сила, трябва да разделиш упражненията, които правиш, на 3 типа - клякане, дърпане, бутане, и във всеки тренировъчен ден да правиш само 3, едни и същи упражнения.

Ето какво искам да кажа - клякащото ти упражнение най-добре да бъде клек със щанга. Бутащото - кофички (с тежест), което обхваща базово гърдите, рамото и трицепса; дърпащото - набиране, то покрива гърба, задното рамо, бицепса. Тъй като това са много комплексни упражнение, коремът се товари пълноценно като стабилизатор.

gost89
04-17-2010, 21:47
Блогодаря отново на всички. Иначе от както почнах да ям и тренирам сериозно от 1-ви Април, съм качил около 5 килограма, около 2,5кг на седмица раста. Пределно ми е ясно, че това не е мускулна маса, за такова време че и за няколко месеца може би, това си е мисията невъзможна. Иначе има ли начин да разбера, колко то това което качвам е ММ ? Иначе не съм забелязал и увеличавана на мазнините по тялото, така че нз в какво се изразяват тези 5кг 8-)

ZipFail
04-17-2010, 21:55
Има си кантари които измерват точно процента мазнини, мускулна маса и т.н. :)

Valento
04-17-2010, 22:50
Неделя - Гърди + корем
Понеделник - Гръб
Вторник - Крака + корем
Сряда - Рамо
Четвъртък - Ръце + корем

5 дневен сплит. Те попринцип са тежки за начинаещи, но като изключиш краката от вторника (3 ден) се връзва една почивка. Това е в случай, че си решил да ги изключваш, което не го намирам за много добро решение. Другия вариант е да си изкарваш целият 5 дневен сплит, защото в домашни условия не мисля, че е толкова голямо натоварването.

Корем може да го правиш както по начина, който съм ти написал, така и през два дена. (Неделя - Сряда - Понеделник - т.н.)


Футбол и колело ще ти пречат доста на качването на килограмите. Според мен от 5 дневни тренировки се събира достатъчно много разход на енергия, че да добавиш и кардио.


Като заключение ще кажа, че квото и решиш да правиш е по-добро от бездействието.

Корем се прави 2 до 3 пъти в седмицата ... препоръчвам ти да тичаш 2 часа след хранене и 2 часа след тичането да не пиеш вода....другото което е препоръчвам ти набиране на лост с ластици...
http://www.youtube.com/watch?v=y1po5JbUFgk&feature=player_embedded
така лесно ще свикнеш да се набираш...както казаха колегите не бягай от мазнините ... с консумиранто на вода 55% от мазнините погълнати през деня ще ги изгориш...все пак ММ се покачва от изгорени мазнини!

gost89
04-18-2010, 09:13
А доколкото знам, кардиото нали не подходящо в периода на маса, защо да тичам, или един път в седмицата може ? Иначе не съм качил 5 прекалено много са :D Кантара Петък показваше 60, ама днеска се премерих и беше към 56.5 т.е 2 кила горе долу да съм качил, ама по-добре по по малко, но пък качествено, защото на мене метаболизма ми е бърз и трудно ще кача казнини, но пък по кило да качвам на седмица, но пък да е по-качествено(разбира се пак няма да са 100% мускили, даже предполагам ще са доста по малко) пак ще е добре, ще следя всяка седмица с колко раста, или пък не раста 8-)

HHristov
04-18-2010, 12:27
Ооо прочетох ти поста 5 пъти и нищо не разбрах

Chacho
04-18-2010, 13:48
Кило на седмица може и да е повече, отколко реално ще качваш. Ти тренирай, пък колкото качиш - толкова. Рано или късно ще догониш това, което целиш.


Валенто, според мен корема трябва да се прави по-често, защото при него е важна издръжливостта и силата. Плочки лесно се правят, но да издържа на стреса на упражненията на почти всички мускулни групи е друга песен (в много упражнения играе ролята на стабилизатор). Претрениране на корем при тренировки със собствена тежест трудно се получава. Аз тренирах корема през ден, сега преминах на всекидневни тренировки и съм доволен.

gost89
05-17-2010, 18:57
Здравейте отново :) Та вече мина около месец и половина и качването на килограми определено няма да се окаже толкова лесно колкото мислех, за този период да съм качил 2 килограма. Най-интересното е че си направих един експеримент, няколко дена си ядох както преди по 3 пъти на ден(каквото дойде), колкото да не съм гладен, а следващите няколко както трябва по 5-6 пъти да ден, с храните които трябва, и при двете нито не качих нито не схвалих, което е интересно 8-) Обмислях да си взема гейнър, защото едното ядене ми куца, ама като гледам по колко трябва да се пие, не ми стигат финансите, щото ако ще пия нещо да е и качествено. Какво мислите за декстрозота(глюкоза на прах) евтина е и е бърз въглехидрат, такъв какъвто трябва след тренировка ?

ZipFail
05-17-2010, 19:55
2 килограма за месец и половина ако е добра маса си е супер да ти кажа :)

gost89
05-17-2010, 20:07
Ами аз си имам и бърз метаболизъм и така видимо, никъде не съм качил мазнини. Може да не е 100% чиста, но се надявам че е голям процент, защото за един месец с добро хранене и тренировки, точно за гърдите постигнах по-добри резултати от 6 месеца лицеви само без хранене и нищо. И на ръката съм качил сантиметри. Та продължавам напред, като направя към 3 месеца в къщи, тръгвам на фитнес, защото сега и нямам много време, така че от Юли тръгвам и тогава ще мога още повече да подобря храненето си, защото сега това училище :x Ако някой може да каже нещо за декстрозата, ще е супер :)

gost89
05-18-2010, 12:57
Днеса отидох в ЦБА, ама нямага глюкоза на прах, на щанда от където си взимам овесените ядки, видях бурканче с надпис глюкоза, ама е една такава като жиле, и си взех защото беше на приемлива цена, 300гр - 1лв. Има ли проблем, че е като жиле, а не е на прах ? Единствения проблем е че не се разтваря във вода, ама е вкусна, така че няма проблем да я ям така. И още нещо, от както почнах не съм дигал тежестите(като килограми), но въпреки това точно за гърдите винаги имам мускулна треска, дори да ги оставя една седмица да се въстановят напълно, вярно че в програмата има 3 упражния за тях(най-много от всички групи) ама не знам, защо так става.

Chacho
05-18-2010, 14:35
Ако дишаш правилно с времето ще спреш да хващаш мускулна треска.

2 килограма за месец и половина са много добро постижение, пресметни за една година какво ще направиш. 8х2 = 16 кила отгоре. Съмнява ме да качваш с такова темпо една година, но все пак като някаква съпоставка за това, което си постигнал.

gost89
05-18-2010, 14:42
^ Нали принципно казват, че началния тласък е най-голям смисъл, че може да не продължа с това темпо, но края на Юни, като мине още месец и половина, пак ще пиша, да кажа как върви :) Би ли могъл да ми разясниш малко за правилното дишане ? Това което знам аз е, да не задържам дъха.

ZipFail
05-18-2010, 15:06
http://www.mma-bulgaria.com/resources/view/4/1202/%D0%BC%D1%83%D1%81%D0%BA%D1%83%D0%BB%D0%BD%D0%B0-%D1%82%D1%80%D0%B5%D1%81%D0%BA%D0%B0-%D0%B1%D0%BE%D1%80%D0%B1%D0%B0-%D1%82%D1%80%D0%B5%D0%BD%D0%B8%D1%80%D0%BE%D0%B2%D 0%BA%D0%B8

http://www.mma-bulgaria.com/resources/view/4/1384/%D0%B2%D1%8A%D0%B7%D1%81%D1%82%D0%B0%D0%BD%D0%BE%D 0%B2%D1%8F%D0%B2%D0%B0%D0%BD%D0%B5-%D1%81%D0%BB%D0%B5%D0%B4-%D1%82%D1%80%D0%B5%D0%BD%D0%B8%D1%80%D0%BE%D0%B2%D 0%BA%D0%B0-%D0%BC%D1%83%D1%81%D0%BA%D1%83%D0%BB%D0%B8

Chacho
05-18-2010, 15:11
^ Нали принципно казват, че началния тласък е най-голям смисъл, че може да не продължа с това темпо, но края на Юни, като мине още месец и половина, пак ще пиша, да кажа как върви :) Би ли могъл да ми разясниш малко за правилното дишане ? Това което знам аз е, да не задържам дъха.

Еми това е правилното дишане. Някои ми бяха казвали, че на свиване се издиша, на отпускане се издиша и аз така ги правя. Като че ли по-голяма роля за това, дали ще хванеш мускулна треска, играе кондицията на мускулите. Ако тренираш редовно мускулите се адаптират към натоварването.

ПС: Чувал съм, че разтягането изстисква млечната киселина от мускулите, която всъщност е виновника за мускулната треска. Мен не ми помага особено, но пък можеш да пробваш.

theoneudontknow
05-18-2010, 17:57
Тъй като не намерих по-подходяща тема за това - горе-долу колко време след тренировката е добре да се изкъпя? Също така, колко часа е желателно да спя?

fr33runner
05-18-2010, 19:21
Може да се къпеш и веднага ако искаш-няма значение.Минимум 8 часа трябва да ти се събират на денонощие. :)

theoneudontknow
05-18-2010, 19:45
Може да се къпеш и веднага ако искаш-няма значение.Минимум 8 часа трябва да ти се събират на денонощие. :)
мерси :)

ZipFail
05-18-2010, 20:19
Минимум 8, а при сериозни тренировки - 10, при под 8 часа се отделя много по-малко хормон на растежа(който е супер важен) и мускулите се възтановяват доста по-бавно..

Абе задължително е поне по 8, а препоръчително - 10 :)

theoneudontknow
05-18-2010, 20:41
Минимум 8, а при сериозни тренировки - 10, при под 8 часа се отделя много по-малко хормон на растежа(който е супер важен) и мускулите се възтановяват доста по-бавно..

Абе задължително е поне по 8, а препоръчително - 10 :)
А тези часове трябва да са примерно от 10 до 6 или може от 10 до 4 и от 6 до 8? Смисъл 1 след друг или не е задължително?

ZipFail
05-21-2010, 11:27
Хормоните се освобождават при дълбок, продължителен сън, така че е по-добре да са наведнъж часовете.. :)

kireto454
05-21-2010, 15:46
Неделя - Гърди + корем
Понеделник - Гръб
Вторник - Крака + корем
Сряда - Рамо
Четвъртък - Ръце + корем

5 дневен сплит. Те попринцип са тежки за начинаещи, но като изключиш краката от вторника (3 ден) се връзва една почивка. Това е в случай, че си решил да ги изключваш, което не го намирам за много добро решение. Другия вариант е да си изкарваш целият 5 дневен сплит, защото в домашни условия не мисля, че е толкова голямо натоварването.

Корем може да го правиш както по начина, който съм ти написал, така и през два дена. (Неделя - Сряда - Понеделник - т.н.)


Футбол и колело ще ти пречат доста на качването на килограмите. Според мен от 5 дневни тренировки се събира достатъчно много разход на енергия, че да добавиш и кардио.


Като заключение ще кажа, че квото и решиш да правиш е по-добро от бездействието. Хора забравихте и краката , начи тичай поне 2-3 километра на ден.

kadishona
05-21-2010, 19:39
Много хора се изказаха, някой от тях неподготвени. Единствено ми направи хубаво впечатление човека в аватара на HFK!. Ето от мен няколко съвета ;)

1. Щом не можеш да правиш набирания
а) пробвай такива за бицепс // ако нестане
б) пробвай да скочиш и да се набереш и да пускаш бавно //ако нестане
в) отивай в фитнеса и на скрипеца с подходящи кила

2. Натрупване на "ММ". Както казва твоя човек Скуби (my respect) при 6 хранения на ден (всичко както трябва) и при 6 тренировки на седмица (без изключения) за 1 (ЕДНА) година може да се качи само 2-3кг чиста мускулна маса. Аз съм 178 висок, 67кг, преди 2-3 месеца бях 60кг. От тогава не спазвам стриктна диета но гледам винаги да тъпча нещо. Например за закуска мюсли и мляко към 11 часа някоя друга филия или ябълки/ портокал,и към 1-2 нещо от рода на дюнер после един сандвич (ако съм си го направил вкъщи преди даскало) или пък нещо нездравословно (от тея двойните сандвичи с една кофичка киселка мляко, нискомаслено, за да мога да го пия или пък ако ми е по малък ' бюджета ' може да се натъпча и с кроасани и някоя друг lion/bounty) а за вечеря почти винаги наще правят нещо хубаво - риба, телешко или шилешко с черен хляб и салата. Общо ми се насъбира по 1 литър мляко на ден..

Разбира се това не са чисти 7 кила само мускулна маса. Все пак съм тийнеджър (много я мразя тая дума) и е нормално да качвам бая кила въпреки че метаболизма ми е много далече от хубав, но не е и само мазнина защото се вижда pack of 6

3 - НАЙ-ВАЖНОТО, ЗА ТОВА С КАПС - СЛУШАЙ МНОГО ВНИМАТЕЛНО КАКВО КАЗВА СКУБИ ПО КЛИПЧЕТАТА. НА МЕН ТОЙ НАИСТИНА МИ ПОМОГНА И ЗНАЕ КАКВО ГОВОРИ А НЕ САМО РАЗПРАВЯ ВИЦОВЕ НАЛЯВО И НАДЯСНО.

Go For Broke

yakuza_
05-21-2010, 22:10
Каране на колело > тичане :-o

Chacho
05-21-2010, 23:12
Неделя - Гърди + корем
Понеделник - Гръб
Вторник - Крака + корем
Сряда - Рамо
Четвъртък - Ръце + корем

5 дневен сплит. Те попринцип са тежки за начинаещи, но като изключиш краката от вторника (3 ден) се връзва една почивка. Това е в случай, че си решил да ги изключваш, което не го намирам за много добро решение. Другия вариант е да си изкарваш целият 5 дневен сплит, защото в домашни условия не мисля, че е толкова голямо натоварването.

Корем може да го правиш както по начина, който съм ти написал, така и през два дена. (Неделя - Сряда - Понеделник - т.н.)


Футбол и колело ще ти пречат доста на качването на килограмите. Според мен от 5 дневни тренировки се събира достатъчно много разход на енергия, че да добавиш и кардио.


Като заключение ще кажа, че квото и решиш да правиш е по-добро от бездействието. Хора забравихте и краката , начи тичай поне 2-3 километра на ден.

А вторника за какво е? Ти пробвал ли си да комбинираш тичане с програма за покачване на маса? Първо едното, после другото е доста по-лесно.

gost89
06-02-2010, 18:04
Та да ви информирам какво става, ако някой го интересува де :-D преди няколко дена по съвет на потребител от форума се срещнах с Републиканския шампион по Класически културизъм за 2008-ма, който е и Персонален Фитнес Треньор и Кинезитерапевт та с него си поговорихме за доста неща. Доста неща ми се изясниха, иначе ми каза че тези 2-3 килограма за 2-те месеца които съм качил не са много, можели са да бъдат повече. Та поговорхме за доста неща, взе ми Антропометрични данни и поставихме реални цели, като начало краткосточните за следващата една година, според него целта ми през тази година трябва да е покачване на мускулна маса, върху релефа ще работим като кача поне 20 килограма. Именно и тези 20 килограма са целта ни за тази една година, на мен ми се сториха много, но той ми каза че като е почвал на 15 за една година само с хранене и тренировки е качил 30килограма и не е невъжможо и при други клиенти е ставало, а аз му имам пълно доверие, защото си личи че знае за какво става дума, за 3 месеца е подготвил Даниел Рошков и той стана Републикански шампион по културизъм още от първи опит. Та след около седмица индивидуалната ми тренировъчна програма и индивидулания хранителен режим бяха готови, диетата си е наистина много много строга(но след като гоним такива килограми за година няма как), но аз съм решил твърдо и ще се старая да спазвам всичко стриктно. Та около 15-20 Юни ще мога да почна да спазвам всичко защото сега още съм на училище и няма да мога, и ще ви информирам от време на време какво става, на него ще му давам отчет да всеки 2 седмици и ако прецени нещо може да се промени. Та не знам какво мислите, но според мен това е по-верния път, отколкото да се мъча само с четене из интернет.