PDA

View Full Version : HTML



MaGuSs
04-08-2010, 23:52
Защо не мога да включа HTML-а или ако може ,как ?

http://prikachi.com/users/kingsize/327m.png

П.П. Тука съм го включил...

http://prikachi.com/users/kingsize/328d.png

dPa3HuTeJl
04-09-2010, 00:25
Да не е нещо проблема в браузъра ? :?

L0ST
04-09-2010, 00:34
Закво ти е хтмл? За хипер котви (или там как им се викаше) ? :D

MaGuSs
04-09-2010, 01:11
Закво ти е хтмл? За хипер котви (или там как им се викаше) ? :D

Нищо общо "хипер котви" :lol: :lol:

има хипер връзки ,но хипер котви не съм чувал :lol: :lol:

Ем така .Искам да се пробвам нещо...

Chacho
04-09-2010, 01:28
Кажи какво искаш да се пробваш, за да видим какво не излиза. Може да има проблем в синтаксиса или борда по някаква причина да не поддържа кода, който вкарваш (да не го чете като HTML).

Има котви, нали се задават хипер връзките чрез <а> тагове, което идва от anchor - котви.

MaGuSs
04-09-2010, 04:08
Офф . :lol: И аз не знам какво искам.Аз си мисля,че ако задам този код


<html>
<font face="arial" color="#009999" size="+1"> текст </font>
</html>

Ще се промени стила,цвета и големината на "текст".

Ако това стане ,значи мога да си слагам некъв background на поя пост или само да променя на моя пост цвета на фона с код:

1)С картинка

<html>
<body background= "background.png" >
</body>
</html>

2)С цвят

<html>
<body style="background:#009999">
</body>
</html>

П.П.Разбрахте ли ме к'во искам да кажа ?? :o

dPa3HuTeJl
04-09-2010, 04:16
Хяхя, тва с цвета стила и т.н. съм го пробвал и във вбох-а , не става ! :D знам че сайтовете са различни но според мен и тука няма да стане ! или може да стане но няма да се запази .. защото като го пробвах това и нали дадох "изпрати" и си стана. И като му дадох на презареди страницата и не се беше запазило :D :)

loveUpeps4o
04-09-2010, 08:49
поправка: ако беше толкова лесно защо например дуумкилер не би го използвал или пък някой мод?
Защото трябва акъл. Не всеки се е сетил. Ако ставаше модовете щяха да го използват. Няма да стане :lock:

MaGuSs
04-09-2010, 09:03
<p style="background-color: red;">текст</p>

както забелязвам форума не реагира :D :lol:


Нямаше смисъл от това.На първото ,че форума не реагира ,не мисля ,че долу в ляво, под иконките ти е включен HTML ,а пък ти си написал CSS код :-o ...


поправка: ако беше толкова лесно защо например дуумкилер не би го използвал или пък някой мод?

HTML и CSS-а не са лесни :o .Най лесно е да работиш с BBCode-е :)

Chacho
04-09-2010, 09:41
<p style="background-color: red;">текст</p>

както забелязвам форума не реагира :D :lol:


Нямаше смисъл от това.На първото ,че форума не реагира ,не мисля ,че долу в ляво, под иконките ти е включен HTML ,а пък ти си написал CSS код :-o ...


поправка: ако беше толкова лесно защо например дуумкилер не би го използвал или пък някой мод?

HTML и CSS-а не са лесни :o .Най лесно е да работиш с BBCode-е :)
да така е, във всяка хтмл страница може да се сложи css непосредствено и не ти трябва нищо 'допълнително' за да стане
и като е толкова по-лесно с ббкод, тогава защо аджеба създаде темата? :?

То разчита html, но за css никой не е споменал. Нали се сещате, че трябва все пак да го интегрирате във някакъв вече установен сайт, който вероятно обработва текстова информация чрез php или javascript или квото са си решили. Най-вероятно са решили ако е чекната отметката за действане на html code, да търси за html ключови думи и да ги превръща в код. CSS-a може да не е добавен към набора.

<font color="red"> Червен текст </font>

Според мен това е правилният начин. Също така дали ще е включен html кода или не май се определяше от администратора (разрешенията на форумните групи).


Най-чудно ми е защо търсите ненужните усложнения? Рационалността трябва да е на първо място за програмиста, поне така си мисля. Doomkiller, ако изобщо има начин да се ползва html, най-вероятно не го прави/ не би го направил, защото в това няма смисъл.

Айде поздрави!

L0ST
04-09-2010, 10:12
И аз не виждам никакъв смисъл да се ползва хтмл. Не мисля, че можеш да слагаш картинка за фон :lol:

loveUpeps4o
04-09-2010, 10:18
http://store.picbg.net/pubpic/6D/8E/1779f14933aa6d8e.jpg

loveUpeps4o
04-09-2010, 10:43
[quote="loveUpeps4o"]..[quote]
xDD
тва е леко тъпо :D тва е проста картинка леко редактирана с фотошоп :D
хах, браво колега :lol:
Видях, че много искате да направите нещо такова и това ми роди главата. Знам, че е тъпо, но давам идея :Д Вие избирате ;P