PDA

View Full Version : Относно комбинацийте на добавките



d3d0ks7eR
04-09-2010, 09:43
Можете ли да ме посъветвате с някоя добра комбинация която почти за минимално време да ме направи да речем 3-4 кила отгоре (това минимално време е 3 месеца) .Имам проблем с метаболизма - прекалено бърз ми е и затова питам .Мисля да изкопча отнякаде пари и да си взема Animal Pack Pump + още нещо ама се чудя какво ...Иначе - момче на 16 , 180 см ,75 килограма ,с що годе маса и релеф .Преди бях доста пълничак и нисък ама като почнах фитнес от миналата година пак някаде по това време беше почнах да раста бая бързичко и отслабнах и почти всички сланини ги направих в мускули .Така че - имам стажа ,имам постоянството ,тепърва ще имам и парите .Някакви идей ? :)

Chacho
04-09-2010, 10:11
Можете ли да ме посъветвате с някоя добра комбинация която почти за минимално време да ме направи да речем 3-4 кила отгоре (това минимално време е 3 месеца) .Имам проблем с метаболизма - прекалено бърз ми е и затова питам .Мисля да изкопча отнякаде пари и да си взема Animal Pack Pump + още нещо ама се чудя какво ...Иначе - момче на 16 , 180 см ,75 килограма ,с що годе маса и релеф .Преди бях доста пълничак и нисък ама като почнах фитнес от миналата година пак някаде по това време беше почнах да раста бая бързичко и отслабнах и почти всички сланини ги направих в мускули .Така че - имам стажа ,имам постоянството ,тепърва ще имам и парите .Някакви идей ? :)

На 16 180см-75кг не ми звучи като бавен метаболизъм. Не знам в какви пари се улагаш, но на твое място бих заложил на високопротеинов хранителен режим + ензимна добавка + въглехидрати.


Висок прием на протеини, които се разграждат ефикасно, заради ензимната добавка. Тренираш като звяр, тялото ти започва въстановителните си процеси, имаш високо количество протеини с които ще зашиваш дупките и с простите въглехидрати ще си набавиш енергията, която ще ти е нужна за синтеза.


Важно е да ядеш често и по много, храни богати на белтъчини, по нещо мазно и разнообразни плодове и зеленчуци за витамини и минерали. Много вода.

Аз бих тренирал по 3-дневен сплит.


Не казвам, че това е идеалният подбор на добавки, режим или програма. Това просто е подхода, който аз бих избрал. Виждал съм хора да тренират по този начин и имаха доста ефикасни резултати. + това смятам, че това което ще качиш ще е трайно.


Успех!

d3d0ks7eR
04-09-2010, 10:15
Не съм казал че е бавен ,а че е бърз ...Начи викаш по добре е да си зема протейн за 90 лева (кажи речи) отколкото да дам същите пари за Анимал Пак Пъмпа така ли ?

Я кажи някой протейн който да се разгражда бързо както ти викаш ...Сурватъчен ли да търся ,Соев или ? :)

Chacho
04-09-2010, 10:34
Не съм казал че е бавен ,а че е бърз ...Начи викаш по добре е да си зема протейн за 90 лева (кажи речи) отколкото да дам същите пари за Анимал Пак Пъмпа така ли ?

Я кажи някой протейн който да се разгражда бързо както ти викаш ...Сурватъчен ли да търся ,Соев или ? :)

Така де, бърз да кажа. Не мисля, че е бърз, аз съм 1.87 на 75 кила и не качвам много трудно.

За протеина имах впредвид да идва от яденето: месо, яйца, мляко, сирене. И по-важно е да се усвоява целият, а не да се разгражда бързо, поне за варианта, който съм описвал по-горе. Затова е и ензимовата добавка (мисля, че има някви пепсинови добавки, това е основният разграждащ ензим в стомашните сокове). Другата добавка, която като се замисля не е много нужна е прости въглехидрати, за да може бързо да си набавяш енергия след тренировка. Енергия след тренировка е нужна, за да започне бързо синтеза на мускулни белтъци. Обаче прости въглехидрати могат да се набавят и от сладките работи.

Качествената тренировка е много важна, затова креатина ми се струва добро решение. За мен аминокиселините са по-добър вариант от протеините, които също не са лоши за режима, за който пиша. Пият се след тренировка. Ако все пак решиш протеини да си купуваш, вземи си суроватъчен (има яйчни май). Соята се отразява зле на простата, доколкото съм чел.


Чакаме по-компетентно мнение, защото нямам опит във вземането на добавки, само на теория ги знам нещата и малко от наблюдения. Пък и вече от известно време не се занимавам със фитнес, не съм много сигурен и за нещата, които ги пиша. Забравя се :>

d3d0ks7eR
04-09-2010, 10:42
Е да забравя се ама винаги е добре да питаш някой за консултация...Някой друг не знае ли малко повечко относно добавките ??

HHristov
04-09-2010, 11:14
Земи си някакъв хубав протеин и креатин :)