PDA

View Full Version : Любовна дилема



eclipse06
04-09-2010, 09:51
Нуждая се от помощ в разрешаването на един любовен въпрос. Аз съм момиче и в момента съм сама. Възрастта ми не е сериозна и следователно не предразполага към наистина сериозни връзки (16г.). От скоро в живота ми се появи момче, което не познавам много добре, но харесвам. Не е много по-голям мен - с 1 год. Той също си пада по мен, като се има в предвид вниманието, което ми обръща и това колко е настоятелен когато иска да се видим. Когато се видяхме си прекарахме наистина добре - лесно общуваме, умеем да се забавляваме, имаме много общи теми за разговор и въпреки коренно различните ни характери се разбираме по учудващо добър начин. До тук добре, но в момента съм изправена пред дилема дали да тръгна с него или не, защото както добри качества, той притежава и лоши, които не ми се нравят особено. За това ще изброя и добрите и лошите качества, както и плюсовете и минусите за това какво ще бъде ако тръгна с него и ще помоля съфорумниците да коментират и да дават мнението си относно тях. Също така искам да видя как стоят нещата от страни (защото малко или много не мога да бъда напълно обективна) и какво е мнението на околните дали трябва или не трябва да се сближавам с такъв човек.

"+" - джентълмен, умен, забавен, искрен, привлекателен, освободен, решителен, внимателен и има добро финансово положение (не мога да пренебрегна и това, въпреки че това не е решаващо за мен).

"-" - на моменти повърхностен, женкар (по негово признание, но не знам как биха стояли нещата по време на връзка), самовлюбен (дори и да го демонстрира под формата нашега, си личи, че е доста влюбен в себе си) и на моменти нахален (не брутално нахален, но някои ситуации излиза точно такъв).

Какво ме подтиква и какво ме спира да бъда с него:
С него ще си прекарвам добре при всички случаи и ще се забавлявам истински. Ще се чувствам обичана и обгрижена, защото той е този тип любвеобилни личности. Той ще е главната фигура във всички отношения и ще води парада, но разбира се и аз ще допринасям (което ме устройва напълно) и ще се чувствам добре до него - един вид горда, че имам такъв мъж до себе си (ако мога да го нарека мъж хаха).
Лошото е, че е много вероятно да го ревнувам, защото е женкар (поне когато е свободен) и няма да му вярвам на 100 % в това отношение. Не знам дали ще имам финансовата възможност да бъда такава, каквато искам да бъда за да му се харесам (не се оплаквам като цяло от приходите, които получавам, но трябва да полагам доста усилия за външния си вид и то не защото той го очаква или иска от мен, а за да се чувствам аз добре пред него).

Е, очаквам коментари без значение дали ще се с укор или толерантни - просто икам да видя как изглежда всичко това в очите на на страничен човек, за да мога да си направя някои изводи. Темата стана много дълга, съжалявам за което, но се надявам поне някой да я прочете.

DevilWish
04-09-2010, 10:03
Според мен трябва да си поговорите и да го питаш какви са му намеренията към теб.И ако тръгнете не му се давай много лесно, не тръгвай веднага да спиш с него /не казвам, че ще го направиш/ ,защото ако те чака ще видиш колко му пука ;) Виж как ще се държи, ако е женкар, докато сте заедно няма смисъл просто го остави.
Изглеждаш ми много разумна за годините си.Друг на 16 няма да се чуди дали ще е добре или не, а ще тръгне с първият срещнат, който й каже 2-3 мили думи.Така че смятам, че ще направиш правилното решение.
Както казах според мен трябва да пробваш.
Дано ти помогнах малко поне.
Успех.

Priceless
04-09-2010, 10:04
Ух, мале .. Все едно говориш за зрял мъж, а не за 17 годишно лекенце.
Доброто му "финансово положение" не е негово, а на мама и тати, което естествено няма да е вечно. И не виждам защо питаш непознати хора за решение, което се предполага, че трябва сама да вземеш. Ти ще ходиш с него - не аз или Петкан, Драган, Иванка и т.н. от форума. Ти ще си понасяш последствията, било то хубави или лоши.

babybyme
04-09-2010, 10:34
^ абс съгласна съм.
ако толкова разискваш всеки, с когото ще ходиш, то се губи тръпката. пускай се по течението и каквото стане, с толкова обмисляне изобщо няма да ти е приятно, според мен, защото ще си така цял живот. :?

didi0804
04-09-2010, 11:08
Никой не знае какво може да очаква от една връзка...ако всички започнем да мислим какво може да стане или какво няма да стане се губи цялата тръпка.Нали това е интересното - да не знаеш какво ще стане...и вземи действай малко,голямо мислене го мислиш

justonegirlwithonehope
04-09-2010, 12:12
Оффф .. в крайна сметка ти няма да се жениш за него, какво му мислиш толкова.Щом мислиш, че ще ти е добре с него - бъдете заедно, какво анализираш всяка негова черта в характера и във външноста.Прави повече спонтанни неща. ;)

SemperFidelis
04-09-2010, 12:25
Всеки е различен и всеки ще ти каже за всеки различни неща, които само могат да те объркат.
Никой не знае ти как ще се чувстваш или какво ще се случи - само може да се гадае.
Ако ти не прецениш сама и не решиш какво да правиш - няма кой да го направи вместо теб.

Take_That
04-09-2010, 12:28
Ти сама си преценяваш дали да тръгнеш с него или не. Ние не сме гадатели и не можем да ти кажем какво ще стане с вас и как ще се развият отношенията ви във връзката.Прецени много добре плюсовете и минусите му и реши. Колкото и клиширано да звучи послушай интуицията си, сърцето си, както щеш го наречи.

П.П - Бях с точно този тип момче и останах доста наранена. Но моя случай нека не те плаши, казвам ти го като пример, не означава, че и при теб ще се получи по същия начин. Пак ще кажа послушай интуицията си.

Korrnyy
04-09-2010, 12:48
В една връзка трябва да има компромиси. Ако наистина харесваш някой трябва да приемеш дребните недостатъци на човека. НЯМА перфектни хора.
А и освен това ако успееш да му завъртиш главата ще видиш, колко бързо ще слезне на земята и ще забрави за себе си :)

DarknessAngel
04-09-2010, 13:17
Пробвай, не вярвам да загубиш. 8-)
А и от опит глава не боли. :-P

kris4ety14
04-09-2010, 15:23
От качествата, които си изброила, заключавам(добре написана тема и изглеждаш внимателна и разумна), че момчето не е за изпускане :smt112 . Какво толкова се притесняваш от недостатъците му? Като потръгнат работите и той ти показва, че те цени, няма и да си помисляш да го оставиш.

Rebus
04-09-2010, 15:27
Не те интересува финансовото му положение,но все пак го отбеляза?Какво ти пука то?Ако нямаше пари,а те привлича...нямаше ли да му обърнеш внимание?Изброяваш му недостатъците,та идеални има ли?Ако искаш да си с някой го приемаш,такъв..какъвто е :x

NeverTheSame
04-09-2010, 15:37
Боже ти си на 16..за кво ти е да излагаш финансовото му състояние като плюс о.О
Плюс това искам да ти кажа,че разсъжденията ти са като на повърхностна мацка от латино американски филм ;)

Rebus
04-09-2010, 15:45
Боже ти си на 16..за кво ти е да излагаш финансовото му състояние като плюс о.О
Плюс това искам да ти кажа,че разсъжденията ти са като на повърхностна мацка от латино американски филм ;)

Важното е да си във филма :D

valdesbg
04-09-2010, 15:49
Толкова си рационална и логична. Дори и за такова нелогично нещо като любовта. Направо ми се иска да те открадна.

Сега на въпроса. Всичките минуси които написа са всъщност плюсове. По една или друга причина ги изкарваш такива. Защо - защото ти е внушено че това са лоши качества.

Правилно използвани - не са. А лсед като си логично същество, значи няма как да си паднеш по някого просто така. Той вече е преценен достатъчно за да започнеш да изпитваш чувства към него. Така че имаш разни норми налоени от обществото, които те спират да направиш това. А очевадно е че ти не мислиш така.

на моменти повърхностен

Така изглежда. Всъщност пренебрегва някои маловажни неща.

женкар (по негово признание, но не знам как биха стояли нещата по време на връзка)

Щом е по негово признание - значи е лъжа. Ако беше женкар - нямаше да си го признае. Познай защо.

самовлюбен (дори и да го демонстрира под формата нашега, си личи, че е доста влюбен в себе си)

Супер. Зачи няма опция да ходиш с мекотело. И както каза - той ще е мъжа във връзката. Ако не харсваш себе си - няма как да очакваш и другите да те харесват.

и на моменти нахален (не брутално нахален, но някои ситуации излиза точно такъв)

Това е просто оценка на неговата дързост и поемането на премерен риск. Ако наистина беше нахален, щеше да го напсуваш доста добре.

И така.

Мисли извън кутията.

eclipse06
04-10-2010, 10:10
Благодаря на всички за помощта! Мненията ви бяха много полезни за мен. И все пак реших да пробвам с въпросното момче и за сега нещата вървят гладко. :)

vilityyy96
04-10-2010, 18:00
Бъди спонтанна... все пак живота е един. :) Щом си допадате и се чувстваш добре в неговата компания... не се знае, ако тръгнете може пък да не е такъм женкар и нещата да се подредят! :-)

raliichkaa
04-11-2010, 13:35
Нали знаеш,че няма перфектни хора?!Гледай и от двете страни-и положителните и отрицателните.Спред мен ти трябва още време за да разбереш дали е това което искаш наистина..дали е сериозен и най-вече дали чуствата са му искрени :) Успех !

ScarletBite
04-11-2010, 13:54
Ако имате чувства - тръгвайте! :)

А въпросите, които си задаваш, са наистина... дребнави.Направо започвам да си мисля, че си зодия Дева или имаш такъв асцендент :-D

eclipse06
04-11-2010, 21:45
Да, осъзнавам че са дребнави и повърхностни, но това е защото се опарих веднъж от подобен случай и не мога да имам същата доза на наивност както преди. Зодия Козирог съм, възелът ми е в Дева.

eclipse06
04-11-2010, 21:53
Ако някой се интересува за развоя на събитията (а и не мога да се въздържа да не споделя) искам да кажа, че предположенията ми за това, че е женкар отпаднаха. Поговорихме си доста добре и той ме увери, че има сериозни намерения към мен. :smt060 Видяхме се пак, всичко мина като по вода, прекарахме си страхотно, имаше няколко романтични момента и ахх да, влюбена съм. :smt007