PDA

View Full Version : Кажете си мнението за бала



05763
04-09-2010, 15:47
Какви очаквания имате и планирате ли тази вечер ???
Аз се въздържам от всякакъв коментар, за сега ;)

djuki
04-09-2010, 15:52
имам още малко време до бала , но от сега съм си набелязала дрехи , обувки . Според мен в българия се пръскат прекалено много пари за това и се отдава прекалено много значение , драми , рев , край завършихме . В крайна сметка не е нищо кой знае какво една възможност да си изкараш добре с приятели

05763
04-09-2010, 16:46
Мислех, че темата ще бъде по-интересна за аудиторията ...

Tempest
04-09-2010, 16:51
"парад на суетата" бях чул някъде... наскоро една ходеше и разпитваше съученичките си кви цветове ше са им роклите, за да нема като техните... нито е някъв конкурс за красота, нито изпит за безплатно обучение в кое да е ВУЗ в България (естествено с фешън елементи)... аз ше отида заради компанията, не за да покажа мама и тате колко парички имат...

05763
04-09-2010, 17:05
Не очаквах точно такива отговори в този форум :shock:
Очаквах да почнете да викате тва е нещо мн важно бла бла бла
най-великата вечер ...

Всъщност и аз споделям мнението ви... дори преди седмица вкарвах оферта на бащата парите дето ще ги давам за костюм да си ги спестя за кола ... стигнахме до спор :/
И като слушам женските от випуска, всичките некви впрегнати 0.о
"Бижута купи ли си ?"
"Каква ти е роклята ?"
"Обувките какви са ти с токчета ли ?"
И още и още ...
и при тези думи се сещам за един приятел който като беше 12 клас ми каза така:
"Хюмнета, не си мислете, че е хубаво да си абитуриент ! Всичко е една вечер ! Хапвайте, пийвайте, веселете се, но не си правете баш велики планове и тем подобни ! Бъдете хюмнета !"
Под хюмнета се разбира думата пич .. а сега осъзнавам наистина думите му ;)
Хубаво е да си абитуриент, но това е една вечер :Д

Tempest
04-09-2010, 19:34
ъъъъм... най-важната?! Чакай малко... ами сватбата?!

nefchi_bs
04-09-2010, 21:31
И аз не мога да ги разбера защо пръскат толкова пари за нещо обикновено..Завършват гимназия...Аз бих се радвала повече като завършр висше...Аз на моя бал бих отишла с дънки и маратонки ако мога,но няма да правя циркове,пък и има още 3 години до тогава...

Hayashi
04-09-2010, 22:45
И аз имам още три години до бала. Ей така като си вървим по магазините се е случвало да кажем "Ей, тази рокля ми харесва за бала", но нищо повече. Няма да настоявам да съм с Прада, просто някаква рокля, която ми е харесала. Защото от друга страна не всеки ден пък се обличаш толкова официално. Сватбата е важна да, ама трябва да си със сватбена рокля. А аз примерно не харесвам бяло. А на балът може да си с каквото на теб ти харесва. Така или иначе не ми се вижда толкова важно, че да пръснеш 1000 лева за нещо, което ще облечеш веднъж.

Serseri91
04-09-2010, 22:55
Аз си купих костюм и т.н., обаче не смята, че ще е нещо по - различно.И на нова година и на коледа и на всеки възможен празник ние сме по механите (примерно) и си пием и си говорим.
Една вечер с хора, с които си бил заедно 4 години, общо взето нямаш какво много да кажеш, ядене пиене ... снимки, за което също те жулят яко, и така ... Отделно и това да се прави бал на самият човек, да каниш роднини и т.н., точно това е show-off, защото всъщност ти ги викаш за да ти дадат пари с надеждата, че ще избиеш своите, обаче накрая става така, че си събрал мизерна сума пред това което си пръснал.

Абееее .. каквото и да спорим, това нещо няма да се промени.Един ден в който всички могат да се почувстват като дами и джентълмени.Малко като Пепеляшка...

nIkEnCeTy_bE
04-09-2010, 23:02
Абе каквото и да си говорим сега, като дойде момента ще го почуствате по друг начин. Всеки ще се развълнува. Кой не би искал да отиде да отпразнува последния ден от гимназията, с съучениците си. Да потанцува, и да се снима за последно с тях. Вярно е, че се харчат много пари. Някой казват, че момичетата харчат повече. Може и така да е. Но пък момчетата сякаш не искат да пият, да се съберат пооделно със всички. Това също им коства пари. Някой може да искат да празнуват един ден с роднини, друг ден с приятели. Други искат на заведение. Каквото и да си говорим, момента поне за мен ще е незабравим. 5 години от гимназията, дори в един ден няма да можеш да си припомняш. Кой каквото и да казва, неможеш да си кажеш това е един обикновен ден, просто един празник. Поне за мен не е така. Не съм казала, че ще скачам от радост, или ще вложа хиляди пари в това. Но изживяването си е един път. Немога просто да си кажа, а абитюренската голяма работа, просто ще се съберем ей така. И сватбата е важна да. Но един път завършваш гимназия. След време ще се ожениш, но дали ще се помниш с класа си, с който си бил 5 години. Аз очаквам след 5 години да си прекарам чудесно на този ден. За последно да се снимам с класа си, за последно да потанцувам с някой, и да си припомним лудориите правени през години. Да викам 8,9,10,11,12 ... не мисля, че абитюренската е просто един ден.

Rza
04-10-2010, 05:41
Охх много сте :-o естесвено бала,че е много важен,защото това е края на едно нещо и началото на друго.Свършват ни безгрижните години и навлизаме в реалния живот.Кой казва,че трябва да се дават много пари по бала?Който има да дава,аз лично за 250 лв всичко от горе до долу.Стига се правихте на безразлични,че бала не било нищо :? като е нищо не ходете на бала си :-D :-D

Shadowsogirl
04-10-2010, 06:52
Съгласна съм с Rza, че който има дава. Нормално е да е така. Пък който няма ще кара по-скромно и така.. Аз чакам със страшно нетърпение бала си, да, готова съм да харча пари, за да си искарам добре. Не, че ще харча с хилядите и с милионите, ама е защото ги нямам... Ако ги имах нямаше да имам много против да си купя рокля със Сваровски или нещо подобно.. Ама ги нямам, няма да казвам, че гроздето е кисело, понеже е на високо. Колкото пари имам възможност да похарча толкова ще похарча - няма откъде да взема повече.
Не виждам защо в последно време на бала се гледа едва ли не като някой харчлък само. Колкото и да го отричат някои бала си е една наистина специална вечер. И без рокля за две хиляди, и без костюм за толкова пак човек може да си искара добре. Не ви разбирам как можете да кажете, че това е простотия..

Goddess
04-10-2010, 08:33
Всеки може да си го разбира както иска и да си влага различни чувства и емоции в това събитие. За мен е важна тази вечер и ще се постарая да си я изживея максимално добре. А ако това значи да съм пръснала куп пари - добре. Пука ми, че за другите не си заслужава, нали не съм харчила техните пари...
А колкото до сватбата - аз съм против брака, сватба не мисля, че ще имам, така че приемам този ден за "мой".

SmilezZz
04-10-2010, 08:41
Аз не съм на мнение,че бала е простотия..
Напротив..Това е последния ден,в който всички ще бъдете заедно..Не казвам,че трябва да се харчат куп пари,но както вече казаха:
"който има - дава"..Това си е тяхна работа..

YouDontKnowMe
04-10-2010, 09:09
Ааа, пак глупостта с баловете...
Ами , не се вълнувам. Мисля да го пропусна.
1.Не ми се празнува с въпросните хора.
2.Не харесвам облеклата , подготовките, тежкия грим и т.н. Ако ще ходя на бал, ще съм с някаква семпла рокля, която мога да облека пак някой ден.
3.Според мен цялата тази работа е харчене на пари , които могат да се инвестират в нещо по-добро - примерно таксата за университета за първи семестър / или година. Грехота е направо ^
4. Предпочитам да се завлека с приятеля ми и семейството ми някъде из Европа (примерно) , от колкото да отида с цяла глутница отвързани кучета .
5.Около баловете обичам да си седя вкъщи и да не пътувам. Става ми отвратително като чуя за поредната катастрофа.
6.Бала ми , предполагам, ще е края на обучението ми във въпросното училище и отново коренна промяна в средата. Годините в гимназията на мен не са ми безгрижни. Не очаквам с нетърпение "реалността, истинския живот и т.н.".

Идеята ми беше, че за мен бала е безсмислен. За вас може да не е.
Щом мисълта за него ви кара да се чувствате добре - защо да не си откупонясвате...

reni7o0o
04-10-2010, 11:16
По принцип нямах голямо желание да се занимавам с балове ала бала. Предпочитах тия пари да ги дам за шофьорска книжка от колкото за рокли, бижута, обувки, прически и какво ли още не. И сега заради майка ми ще правя бала. Не можело да не ида не знам си к'во :x
А и нашия клас не може да се нарече точно клас и съм 100% обидена, че ще се гледаме на кръв всички и ще се коментира кой с какво е облечен, с каква прическа е, с каква кола е дошъл и такива ти работи. Може би донякъде настроението за бала идва и от класа, как се разбираме и така нататък . Бе не знам не ми харесва тва чуди и насила ще ходя за да угодя на родителите си :? :? :? Излишно е да се дава 400-500 и нагоре лева за рокля която повече няма да се облече и ще стои в гардероба да заема място. После още толкова за бижута, около 100 лв и за обувки. Напълно излишно ми изглежда това :x

WaterLilly
04-10-2010, 12:32
Остават ми няколко години до бала, но нямам намерение да ходя още от сега. За мен ще е една безсмислена вечер, състояща се от седене в ъгъла, докато другите се напиват/търчат да се снимат с всички/танцуват. Не ми се занимава и бих искала парите от нашите, за да си ги скрия някъде или да си купя нещо хубаво и важно с тях, не рокля, обувки и други боклушаци, която няма да погледна повече. :D Да не говорим, че на двама-трима човека максимум ще ми е наистина приятна компанията ми. Какъв е смисълът да се изтезавам с подобни глупости?

Tempest
04-10-2010, 13:07
като е нищо не ходете на бала си :-D :-D

ми.. и тоя вариант обмислям... може и да ида, не знам.. има годинка дотогава (ама едва ли нещо ще се промени)

Jessie
04-10-2010, 23:39
Имам още годинка някъде до бала, не бързам за никъде, пък и не смятам да давам милиони за рокля, прическа, обувки и т.н., които дефакто ще влязат в употреба не повече от 1-2 пъти. :? Вярно, ще е нещо ефектно и хубаво, но не примерно рокля за 5 хилядарки. :? Що да не си взема една кола вместо парцалка ?! :D

Zaritu
04-11-2010, 08:52
еми така за нас момичетата това си е голямо вълнение което си е напълно нормално според мен :) всяка иска да е наи хубавата да се отличава и така :) все пак бала е един път в живота и затова не бих го празнувала с дънки и маратонки както някои се изказаха по нагоре в темата ... Въпрос на лични разбирания 8)

lipstik
04-11-2010, 10:11
еми така за нас момичетата това си е голямо вълнение което си е напълно нормално според мен :) всяка иска да е наи хубавата да се отличава и така :) все пак бала е един път в живота и затова не бих го празнувала с дънки и маратонки както някои се изказаха по нагоре в темата ... Въпрос на лични разбирания 8)

+1
И много ме дразните като вземете с това "за какво да си купувам рокля,която ще облека само веднъж...бля бля бля.."
Много ми е чудно и какви булки ще сте с това мислене :-D

Tempest
04-11-2010, 11:33
lipstik - от бал до сватба има огромна разлика, ти ако не я правиш.. наистина не знам ТИ каква булка ше си :-D аз в бала виждам повод за напиване на маса от хора... наистина вече се гледа материално на всичко..

бала е ден като ден.. пред кого и какво показвате с тия рокли и костюми и све? Що няма бал и след 8ми клас, нали веднъж е 8ми клас?

zoreto
04-11-2010, 11:40
Остават ми няколко години до бала, но нямам намерение да ходя още от сега. За мен ще е една безсмислена вечер, състояща се от седене в ъгъла, докато другите се напиват/търчат да се снимат с всички/танцуват. Не ми се занимава и бих искала парите от нашите, за да си ги скрия някъде или да си купя нещо хубаво и важно с тях, не рокля, обувки и други боклушаци, която няма да погледна повече. :D Да не говорим, че на двама-трима човека максимум ще ми е наистина приятна компанията ми. Какъв е смисълът да се изтезавам с подобни глупости?

Така мисля и аз...пълна тъпня

Freddiee
04-11-2010, 11:44
lipstik - от бал до сватба има огромна разлика, ти ако не я правиш.. наистина не знам ТИ каква булка ше си :-D аз в бала виждам повод за напиване на маса от хора... наистина вече се гледа материално на всичко..

бала е ден като ден.. пред кого и какво показвате с тия рокли и костюми и све? Що няма бал и след 8ми клас, нали веднъж е 8ми клас?
В някои училища, например нашето, има.

Rounder
04-11-2010, 11:47
Ами за сега имам само 2,5 К лева...мисля да посъбера още малко.
Харесъл съм си един костюм (който ще взема)
обувки,портфейл,часовник,в атовръзка.

Колата си я знам от сега.


Малко ще е тъпо че сичките ще са пияни,и някой няма да мога да го изтърпя и ще го запукам :-x

Но,има време,нека да доживея до тогава

Zaritu
04-11-2010, 15:25
Ами за сега имам само 2,5 К лева...мисля да посъбера още малко.
Харесъл съм си един костюм (който ще взема)
обувки,портфейл,часовник,в атовръзка.

Колата си я знам от сега.


Малко ще е тъпо че сичките ще са пияни,и някой няма да мога да го изтърпя и ще го запукам :-x

Но,има време,нека да доживея до тогава

+ и аз си мисля че няма начин да ми премине толкова спокоино вечерта все някои ще ме изнервии :o

lipstik
04-11-2010, 20:51
lipstik - от бал до сватба има огромна разлика, ти ако не я правиш.. наистина не знам ТИ каква булка ше си :-D аз в бала виждам повод за напиване на маса от хора... наистина вече се гледа материално на всичко..

бала е ден като ден.. пред кого и какво показвате с тия рокли и костюми и све? Що няма бал и след 8ми клас, нали веднъж е 8ми клас?

Така ли?И каква ще съм? 8)

MaGuSs
04-11-2010, 22:01
Има мн години до тогава ,но все пак съм отделил 10 минутки да помисля за напред :lol: Мисля да се издокарам с една тунингована количка .Набелязал съм си даже ... Fiat Bravo ,некви черни дънки ,бяла риза или може би зелена да е с звета на неона ... черни очила ,яка прическа не таралежки ,мн ми се повръща от тях ,кат видя некав са направил на таралеж ... и некво кожено яке ... мисля златен часовник ,портофейл и да напълня багажника с DUREX.За една вечер к'во мога да направя ,нямате си на представа ... 8)

Tempest
04-12-2010, 15:44
lipstik - от бал до сватба има огромна разлика, ти ако не я правиш.. наистина не знам ТИ каква булка ше си :-D аз в бала виждам повод за напиване на маса от хора... наистина вече се гледа материално на всичко..

бала е ден като ден.. пред кого и какво показвате с тия рокли и костюми и све? Що няма бал и след 8ми клас, нали веднъж е 8ми клас?

Така ли?И каква ще съм? 8)

проблеми с очите ли имаш..

Gen0
04-12-2010, 18:59
Ааа, пак глупостта с баловете...
Ами , не се вълнувам. Мисля да го пропусна.
1.Не ми се празнува с въпросните хора.
2.Не харесвам облеклата , подготовките, тежкия грим и т.н. Ако ще ходя на бал, ще съм с някаква семпла рокля, която мога да облека пак някой ден.
3.Според мен цялата тази работа е харчене на пари , които могат да се инвестират в нещо по-добро - примерно таксата за университета за първи семестър / или година. Грехота е направо ^
4. Предпочитам да се завлека с приятеля ми и семейството ми някъде из Европа (примерно) , от колкото да отида с цяла глутница отвързани кучета .
5.Около баловете обичам да си седя вкъщи и да не пътувам. Става ми отвратително като чуя за поредната катастрофа.
6.Бала ми , предполагам, ще е края на обучението ми във въпросното училище и отново коренна промяна в средата. Годините в гимназията на мен не са ми безгрижни. Не очаквам с нетърпение "реалността, истинския живот и т.н.".

Идеята ми беше, че за мен бала е безсмислен. За вас може да не е.
Щом мисълта за него ви кара да се чувствате добре - защо да не си откупонясвате...Имаш право.Отивате 100 човека в едно заведение натряскат се половината и кво му е якото в крайна сметка?
Но все пак аз няма да го пропусна това е едно ново начало :)[/i]