PDA

View Full Version : Прием след 8 клас!



uBuTo
04-09-2010, 16:09
Можете ли да ми кажете за някакви училища в София с прием след 8 клас? .. С по-голяма точност за някакви езикови гимназии :)

п.п. Мерси предварително :-)

mrtn
04-09-2010, 16:12
Съмнява ме някоя езикова гимназия да примема след 8 клас, странно ще е. Освен да отидеш на приравнителни изпити по езика и естествено ако има свободни места ще те сложат някъде и ако го вземеш.. :)
Ама ти не беше ли от Стара Загора.. ?

uBuTo
04-09-2010, 16:17
Съмнява ме някоя езикова гимназия да примема след 8 клас, странно ще е. Освен да отидеш на приравнителни изпити по езика и естествено ако има свободни места ще те сложат някъде и ако го вземеш.. :)
Ама ти не беше ли от Стара Загора.. ?
Да! Ама вече умирам да се махна от тоя скапан град! :o

mrtn
04-09-2010, 16:20
Що бе, хубав си е града. Да не мислиш, че в София е блестящо, а и ваща езикова е хубава. :)

uBuTo
04-09-2010, 16:23
Що бе, хубав си е града. Да не мислиш, че в София е блестящо, а и ваща езикова е хубава. :)
Еми не мисля, ама тука вече ми е напълно еднакво! .. Грубо казано познавам всички в града, всички са мнооого надути, където и да отида се натъквам на едни и същи отвращаващи ме физиономии :o Едва ли в София е нещо по-различно ама поне ще мога да започна на чисто и да устроя филма както аз искам!

mrtn
04-09-2010, 16:28
Е тогава не знам, ама наистина няма да ти е никак лесно. Иначе някой софианец може да ти помогне най-добре, ама ме съмнява да има такива езикови гимназии прием след 8 клас. Е то зависи, какво ти допада само езици ли ? :)

BlackKeys
04-09-2010, 16:40
Къде учиш в момента(училище) и в каква паралелка?

elsy
04-09-2010, 19:24
Съмнява ме някоя езикова гимназия да примема след 8 клас, странно ще е. Освен да отидеш на приравнителни изпити по езика и естествено ако има свободни места ще те сложат някъде и ако го вземеш.. :)
Ама ти не беше ли от Стара Загора.. ?
Аз уча в ЕГ и в мойто училище има прием след 8-ми клас :)

ecstazy
04-09-2010, 19:38
хайде моля ви дайте наистина някаква информация. Аз мисля че ставаше с приравнителните изпити. Но все пак.. и аз се интересувам за кандидатстването след 8-ми клас. Мисля да смена училището, обаче нямам никаква информация. Ще следя темичкатА :)

mrtn
04-09-2010, 20:11
Съмнява ме някоя езикова гимназия да примема след 8 клас, странно ще е. Освен да отидеш на приравнителни изпити по езика и естествено ако има свободни места ще те сложат някъде и ако го вземеш.. :)
Ама ти не беше ли от Стара Загора.. ?
Аз уча в ЕГ и в мойто училище има прием след 8-ми клас :)
За първи път чувам за такава езикова, но все пак от София ли си, защото ме съмнява точно в София да има такава гимназия.

elsy
04-09-2010, 21:31
Съмнява ме някоя езикова гимназия да примема след 8 клас, странно ще е. Освен да отидеш на приравнителни изпити по езика и естествено ако има свободни места ще те сложат някъде и ако го вземеш.. :)
Ама ти не беше ли от Стара Загора.. ?
Аз уча в ЕГ и в мойто училище има прием след 8-ми клас :)
За първи път чувам за такава езикова, но все пак от София ли си, защото ме съмнява точно в София да има такава гимназия.
Не съм от София 8-)
Ето все пак как стоят нещата тук :) :
Прием на ученици с основно образование
(след VIII клас)
Профил „Чуждоезиков”
Профилиращи предмети:
Iви Английски език
IIри Руски език
IIIти Информационни технологии

1 паралелка - 29 ученика
Приемането се извършва чрез конкурс по документи

Балообразуване:

Сбор от: удвоената оценка по чужд език, удвоената оценка по български език и литература и оценката по математика от свидетелството за основно образование.


Максимален бал: 30

Не вярвам само в моя град да е така. :) В голям град като София все някоя езикова гимназия трябва да е на тоя принцип. :-o

iPurple
04-10-2010, 09:27
В София в никоя езикова, а и дори в някои СОУта няма места..

elsy
04-10-2010, 19:23
Ми да идва във Враца тогава :lol: