PDA

View Full Version : Наказуеми ли са богохулствата?



gandalfepi4
04-09-2010, 16:48
Здрасти хора, та стана ми любопитно просто, Бог има ли нещо против богохулствата или не? В библията се споменава, че ще отидеш в ада и трябва да те целят с камъни до смърт, но намерих некви страшни гаври с Исус и тн. но никой нищо не е направил по въпроса. Та защо Бог или религиозните хора не правят нищо по въпроса?

gir
04-09-2010, 18:02
Здрасти хора, та стана ми любопитно просто, Бог има ли нещо против богохулствата или не? В библията се споменава, че ще отидеш в ада и трябва да те целят с камъни до смърт, но намерих некви страшни гаври с Исус и тн. но никой нищо не е направил по въпроса. Та защо Бог или религиозните хора не правят нищо по въпроса?

1) Бог няма.
2) Според заповедта да не си създаваш кумири, имплицитно - има.
3) Зависи у кого е властта...тогава може да те накажат за каквото си поискат.

Поздрави!

dPa3HuTeJl
04-15-2010, 12:08
Здрасти хора, та стана ми любопитно просто, Бог има ли нещо против богохулствата или не? В библията се споменава, че ще отидеш в ада и трябва да те целят с камъни до смърт, но намерих некви страшни гаври с Исус и тн. но никой нищо не е направил по въпроса. Та защо Бог или религиозните хора не правят нищо по въпроса? И какво могат да направят "вярващите" според теб ? Тоя господ според мен е пълна простотия :lol: както и да е ... просто няма какво да се направи ;)

YzyrpatoR
04-15-2010, 20:27
По време на една от арабско-израелските войни - израелската армия разгромява 5 пъти по-голямата мюсюлманска защото я напада по времето когато всички мюсюлмани се молят, - ако чакате дедо ви боже да ти прати гнева си от небето може да си богохулствате на воля колкото искате
ако ви се гръмне камикадзе в къщата обаче вече е друга работа

lsd43
04-16-2010, 21:35
Пфф ,ако "Бог" трябва да накаже някого ,това са дебелите чичковци в пурпурни ,червени,бели или черни рокли ,които прибират парите на лековерните хорица в името "БОжие". То Бог го гаврят от както е измислен и явно няма ответна реакция. :D Следователно правете си изводите ,дали има голям белобрадко със свъсени вежди и силен глас ,който порицава грешниците.

kokolan
04-22-2010, 18:16
Защото в Библията пише, че всеки е със сводна воля. Ти си решаваш дали ще богохулстваш или не. Въпреки, че не виждам причина да го правиш, ако си убеден, че ще обидиш някой. Въпрос на лична култура.

gandalfepi4
04-22-2010, 19:26
^ всъщност питам точно заради библията - там пише че това трябва да се наказва със смърт и сам бог го прави (например като праща мечка да разкъса на парчета дечицата които като са видели елайша, ако така се превежда, са го нарекли "плешивко" ама той видиш ли бил агент божи и са били избити въпреки крехката си възраст) ама сега явно има доста по лоши неща от изпепелените заради греховността си содом и гомор и нищо не прави бог скивай:

http://3.bp.blogspot.com/_tJcMNBPWJvI/S0byFb9R5mI/AAAAAAAACR4/ELiemGkFNvE/s400/sex-toy-jesus-dildo.jpg

http://www.motifake.com/image/demotivational-poster/0811/baby-jesus-butt-plug-religion-demotivational-poster-1226702428.gif

http://shaunphilly.files.wordpress.com/2009/07/blasphemysnickers.jpg

SolusChristus
04-22-2010, 19:34
нищо не прави бог

На Бог не Му трябва да прави нищо, все някога ще трябва да отговарят за делата си.

Закона е бил прилаган само в тогавашните Израелски земи, това му е било предназначението. Всеки човек ще отговаря за постъпките си пред Бог рано или късно.

gandalfepi4
04-22-2010, 19:46
аха, ок, благодаря за отговора :) аз мислех, че се очаква йахве да пуска мълнии наляво и надясно както и тогава

MuffDiver
05-20-2010, 19:59
Христос да съществува хахха да бе да :lol: :lol: бих повервал повече за НЛО отколкото тая болест религията така я разбирам според мен и някои хора.

Vortexa
05-20-2010, 22:19
Наистина ако бяха наказуеми щяхме целият свят да намалеем поне наполовина, защото почти всеки поне веднъж му е теглил по една :)

perfect_stranger
06-06-2011, 16:21
Ами богохулството дори да не може да оскърби Бог , може да нарани някой близък човек или приятел . Аз нямам право да говоря много много , понеже слушам един тип метъл , който е доста агресивен към религията . Имах си неприятности понеже слушах песни с имена като F*** your god , kill the christian и bible basher пред човек който е дълбоко религиозен. Иначе от моя гледна точка псуването и богохулството е равно на неправилна неконтролируена и неумерена реч.

blader
06-07-2011, 10:49
God is dead
and no one cares!
If there is a hell
I'll see you there...

Трент Резнър(Nine Inch Nails) го е казал мнооооооооого точно...

като цяло никой не може да ме убеди в това че бог ще ме наказва и въобще не се чувствам отговорен пред него...

всъщност казвайки го осъзнавам че вероятно изглеждам смешен както и многото други които говорят подобни неща тъй като и на мен самия ми звучи като опит човек да се прави на много мощен и еди вид по-силен от бог...но тъй като него просто го няма няма от кво да се притесняваме и пред кого да сме отговорни освен пред себе си...

Не отричам вярата щото човек има нужда да вярва в нещо но не може ли да вярваме във въздуха...във водата...в секса...в нещата от живота които реално ни се слуват вместо в някой който само ни заплашва със съд и се прави на шеф...
на практика това за богохулството звучи като 'ако кажеш нещо лошо за мене мойте хора в ада ще те утрепят с камъни...ама тъй като там вече си мъртъв ще те измъчват до края на вечността...'...не мога да вярвам в такъв...нещастник...отделно да мисе разпорежда с живота...кога-кво да ям и какво да правя...какво да говоря...не,не...мерси...

ако има ад всички ще се видим там щото няма чисти хора на тая земя...ако няма...ми няма да се видим там...толкоз...не разбирам кво му разсъждавате...

досега никой не ми е излизал с разумни аргументи в защита на противното и обикновено аргументацията на всички защитаващи религията и по-специално християнския бог се свежда до това че всеки си избира в какво да вярва и това си е тяхно право(което аз не съм отричал никога...) и в общи линии така са възпитани и просто такава е настройката на мозъка им още по рождение...а и говорят много на емоционална основа тъй като да кажем бабите или други техни роднини са били много вярващи и така...абе това са частни случаи но като цяло досега не съм чувал разумен аргумент в полза на бог,йахве,Jah или както там го наричат...самия факт че има толкова много фракции в църквата и християнството като цяло...кво да говорим повече...

Euryale
06-07-2011, 12:51
Има и хора,които се правят на вярващи,замо за да не отидат в ада...Това е просто страх,който им е втълпен и се замислят преди да направят нещо дали Бог ще ги накаже,ако го сторят.Според мен това е една от причините религията да е била използвана като средство за сломяване на народа преди много години.Не казвам,че е била създадена за това,но мой любим цитат е "Хората са създали Бог,а за обратното няма доказателство." ...И щом този "Бог" няма да ме пусне в рая ако въпреки,че съм била честна и добра не вярвам в него - по-добре да отида в ада!

TheMightyNadenica
06-07-2011, 13:07
Има и хора,които се правят на вярващи,замо за да не отидат в ада...Това е просто страх,който им е втълпен и се замислят преди да направят нещо дали Бог ще ги накаже,ако го сторят.Според мен това е една от причините религията да е била използвана като средство за сломяване на народа преди много години.Не казвам,че е била създадена за това,но мой любим цитат е "Хората са създали Бог,а за обратното няма доказателство." ...И щом този "Бог" няма да ме пусне в рая ако въпреки,че съм била честна и добра не вярвам в него - по-добре да отида в ада!

Еми да! Религията е създадена за контрол и манипулация...Било то посредством страх, почитание и тн...

Nam3less3
06-08-2011, 00:10
Толкова много глупости в толкова кратка тема, наистина по-добре да се закрие. Просто не разсъждавайте за неща, от които си нямате и представа как стоят реално.

TheMightyNadenica
06-08-2011, 21:56
Толкова много глупости в толкова кратка тема, наистина по-добре да се закрие. Просто не разсъждавайте за неща, от които си нямате и представа как стоят реално.

Каза той, защитавайки библииката, но всъщност цитирайки я...

blader
06-09-2011, 21:50
Толкова много глупости в толкова кратка тема, наистина по-добре да се закрие. Просто не разсъждавайте за неща, от които си нямате и представа как стоят реално.

имаш куража да кажеш че ти имаш реална представа за тия неща така ли?...

и ако да на какви основания?...
и като за начало изясни какво вкарваш в смисъла на 'неща'...

npp
06-16-2011, 13:17
по-добре е да се избягват

bazingaaaa
06-17-2011, 22:59
Наказуеми са - всеки християнин знае това.
Обаче са наказуеми след смъртта - всеки християнин знае това (макар, че никой не се е връщал от там)
Няма значение - все пак го пише в онова фентъзи библията !

Ако сега примерно кажа, че Иса е ГЕЙ
бум съдистичното копеле ( господ ) ми отдряза 2 пръста на ръката (разбира се отдряза ги след като умря)

Auriss
06-17-2011, 23:43
Ако сега примерно кажа, че Иса е ГЕЙ
бум съдистичното копеле ( господ ) ми отдряза 2 пръста на ръката (разбира се отдряза ги след като умря)

Entertain me ,mada faka. Grant me wisdom. Tell me moar. And keep the typos comin'

Edit: забравих - 8-) :D :D

MakaronUduSHvaCH
06-23-2011, 21:00
Ако сега примерно кажа, че Иса е ГЕЙ
бум съдистичното копеле ( господ ) ми отдряза 2 пръста на ръката (разбира се отдряза ги след като умря)

Entertain me ,mada faka. Grant me wisdom. Tell me moar. And keep the typos comin'

Edit: забравих - 8-) :D :D

МоМко, дай малко на, класически BG/EN, че тоА, английски даЯлект, кадет го използвУваШ нИ гУ знам, пък поста ти нЕкак си пробужда интерес У моИта свята личност.

4o4ina
07-06-2011, 14:05
Наистина ако бяха наказуеми щяхме целият свят да намалеем поне наполовина, защото почти всеки поне веднъж му е теглил по една :)

съгласна съм :)