PDA

View Full Version : Тампон или превръзка?



Nikinki
04-09-2010, 17:08
Какво е за предпочитане, удобно и конфортно според вас по време на цикъл, тампон или презръзка? И ползвате ли ежедневни превразки винаги в периода извън цикъла?

Molzinka
04-09-2010, 17:10
Да, ползвам ежедневни превръзки извън цикъла, а иначе предпочитам превръзки :)

foreverr
04-09-2010, 17:10
Ми по удобно и по комфортно ми е с тампон, но знам, че те не са полезни и за тоява ги изпозлваммного рядко.Иначе ежедневни шревръзки използвам само когато ми свършва цикъла.

boryto
04-09-2010, 17:57
превръзка .. :)

gabi7u
04-09-2010, 18:04
Превръзка според мен е по-удобно, но понякога се налага и с тампон.
Ежедневни поузвам само в последния ден от менструацията, иначе не. :)

SlaDk0b0nb0nChe
04-09-2010, 18:15
превръзка .. :)

YouDontKnowMe
04-09-2010, 18:21
Понякога ползвам ежедневни в края на менструацията. Но предпочитам тампоните.

buuu
04-09-2010, 18:22
ползвам превръзки
също и ежедневни с хубав аромат
ам.. ще използвам темата за да попитам:
Има ли значение какъв е тампона? Смис . щото съм виждала на Об-и някакви малки и някакви по големи ? Ам и също какво е чувстово като си с тампон 8-)

pamii
04-09-2010, 18:25
превръзки

Infinity
04-09-2010, 18:27
Ежедневни превръзки си използвам задължително.
А по време на цикъла само превръзки.

vagarious
04-09-2010, 18:29
ползвам превръзки
също и ежедневни с хубав аромат
ам.. ще използвам темата за да попитам:
Има ли значение какъв е тампона? Смис . щото съм виждала на Об-и някакви малки и някакви по големи ? Ам и също какво е чувстово като си с тампон 8-)

Ами просто не чувстваш нищо, когато си с тампон, а ако ти е некомфортно- значи не си го поставила както трябва.
А за големината на тампоните, мисля, че зависи от кръвотечението, но не съм сигурна.

zvezdichkaaa
04-09-2010, 18:32
ползвам превръзки
също и ежедневни с хубав аромат
ам.. ще използвам темата за да попитам:
Има ли значение какъв е тампона? Смис . щото съм виждала на Об-и някакви малки и някакви по големи ? Ам и също какво е чувстово като си с тампон 8-)


Ако е поставен достатъчно навътре не го чувстваш.Ползвам тампони с превръзки е мазало,а и се чувствам като с памперс.Само,когато ми е много силно слагам превръзка през нощта.

KeshaWoodx33
04-09-2010, 18:33
Да носиш тампон не е полезно...
Препоръчва се за жени,които вече са раждали...
Но пък вие си знаете за здравето ...
Та това отговаря на въпроса какво ползвам аз.

MelisaxGlamour
04-09-2010, 18:46
Несъмнено-превръзки. Тампоните са много неудобни не се препоръчват на момичета под 18. :)

heiress
04-09-2010, 18:50
Само тампони. Много по- удобно е.. а и на мен ми е много некомфортно с превръзка..

Glamour92
04-09-2010, 18:54
Понякога с превръзка,друг път-с тампон.
Предпочитам превръзките обаче-по удобни са ми като начин на употреба

Biskfitka
04-09-2010, 18:59
ползвам превръзки
също и ежедневни с хубав аромат
ам.. ще използвам темата за да попитам:
Има ли значение какъв е тампона? Смис . щото съм виждала на Об-и някакви малки и някакви по големи ? Ам и също какво е чувстово като си с тампон 8-)Ако си го сложиш както трябва не се усеща....Гадно е като го слагаш и махаш,ама се свиква :D А големината-най-малките са уж за девствени и по-слабо течение...препоръчвам ти нормалните..
По темата-тампони ми е по-удобно,но ползвам рядко.
А ежедневни превръзки в последния ден от М. ползвам..

kalpazanka
04-09-2010, 19:03
Превръзки. Категорично тампон няма да си пъхна.

Shadowsogirl
04-09-2010, 19:30
Аз искам да пробвам тампони понеже сега идва лято.. И басейни, море, айде аз на басейн така и така почти не ходя, ама баща ми като каже кога ще ходим на море ми е притеснено какво ще се получи, ако съм в цикъл.. Та, чудя се дали ще има проблем да ползвам тампони въпреки че съм девствена?

Neopitom3na
04-09-2010, 19:35
Аз искам да пробвам тампони понеже сега идва лято.. И басейни, море, айде аз на басейн така и така почти не ходя, ама баща ми като каже кога ще ходим на море ми е притеснено какво ще се получи, ако съм в цикъл.. Та, чудя се дали ще има проблем да ползвам тампони въпреки че съм девствена? попринчип няма, защото си има спечиални за девствени..но на мен ми е интересно тези, които се водят нормални може ли да се ползват от всички :)

Biskfitka
04-09-2010, 20:38
Аз искам да пробвам тампони понеже сега идва лято.. И басейни, море, айде аз на басейн така и така почти не ходя, ама баща ми като каже кога ще ходим на море ми е притеснено какво ще се получи, ако съм в цикъл.. Та, чудя се дали ще има проблем да ползвам тампони въпреки че съм девствена? попринчип няма, защото си има спечиални за девствени..но на мен ми е интересно тези, които се водят нормални може ли да се ползват от всички :)Да може.От личен опит го казвам... :D

ELiTyYy
04-09-2010, 20:51
за мен по-удобно е превръзката..знам ли,чувствам се по-добре,по-сигурно.. :)
Тампони ползвам само когато се налага (дискотеки,разни такива излизания..) няма да е хубаво да тръгна с нещо късо или по мен ..и да се личи няква огромна превръзка.. :D а при мен се налага да са наистина оогромни... :?

POLLINA
04-09-2010, 20:53
Само тампони. Много по- удобно е.. а и на мен ми е много некомфортно с превръзка..

ecstazy
04-09-2010, 20:58
Не ми се е налагало с тампони. Само за морето ако въобще ходя тая година, ако се наложи-тампон. Иначе с превръзки си го карам :)

slynchoo
04-09-2010, 21:18
Превръзки. Категорично тампон няма да си пъхна.

Shadowsogirl
04-10-2010, 05:11
Имам още един въпрос...
Можете ли да ми кажете нещо повече за синдрома на токсичния шок?

SmilezZz
04-10-2010, 07:15
С превръзки..С тампоните не ми е удобно :)

tonie__
04-10-2010, 07:28
Превръзки. Категорично тампон няма да си пъхна.

ValLoveYa
04-10-2010, 09:01
превръзки

kalpazanka
04-10-2010, 09:13
Имам още един въпрос...
Можете ли да ми кажете нещо повече за синдрома на токсичния шок?
Ааааааааааа, ше се сетите. ;)
Мацо, търси в интернет учебник по микробиология/бактериология и после екзотоксин на стафилококус ауреус. Нямам време да обяснявам. По-късно може да се включа.

milickata
04-10-2010, 09:23
Аз искам да пробвам тампони понеже сега идва лято.. И басейни, море, айде аз на басейн така и така почти не ходя, ама баща ми като каже кога ще ходим на море ми е притеснено какво ще се получи, ако съм в цикъл.. Та, чудя се дали ще има проблем да ползвам тампони въпреки че съм девствена?

Тампоните са къдеее къдее по-удобни.....и всички които са пробвали тампоните и са успели да си го поставят правилно ще потвърдят. То дори няма място за сравнение....превръзките са като памперс,разместват се,чувстваш как ти е мокро (да не кажа мръсно)...а при тампоните точно обратното, все едно ти е нормален ден....като си ги поставиш правилно ИЗОБЩО не се чувстват, не се разместват и т.н. :grin: :grin: :grin:
Мацка не пречи, че си девствена...аз първите си тампони почнах да използвам на 14 (когато ест бях девствена) и нямах никави проблеми. Искам само да ти кажа или по-точно да ти препоръчам да си купиш на OB....вярно, че са по скъпи, но си има причина да е така. Те наистина се поставят по-лесно от други,по-хубаво се наместват и съответно по-лесно се и вадят. Достатъчен е,според мен, и факта, че са създадени от жена гинеколог....Като си купиш тампоните в опаковката си има листовка, прочети вътре информацията...там си пише кое-как да направиш и съответно е споменато за риска от придобиване и симптомите на синдрома на токсичния шок (който е срещан мн мн рядко) . За размера най-добре да исползваш mini,light days или normal, аз лично с normal започнах и нямаше никакви проблеми. И да кажа последно, че не е препоръчително изобщо да влизаш в морето или в басейна, по време на менструация, защото много лесно можеш да хванеш някаква зараза или инфекция, все пак организма тогава е доста силно податлив и най-добре е да не се рискува ...така, че най-добре ще е само да се печеш . Е все пак ти пожелавам баща ти да не те улучи точно този период ... :) :) :) :) :-) :-)

kalpazanka
04-10-2010, 09:59
Ето ме с обещаното включване
Staphylococcal TSS

S. aureus produces two types of toxins that are implicated in TSS: TSS toxin-1 (TSST-1) and staphylococcal exotoxins (SEs); the latter occur in several serotypes, primarily B and C1. TSS-related S. aureus infection can be broadly divided into menstrual (those involving vaginal infection in menstruating women) and non-menstrual cases. Ninety percent of menstrual cases are caused by TSST-1, non-menstrual cases are evenly split between TSST-1 and SEs. SEs also play a role in staphylococcal food poisoning (Bohach et al. 1990).

Menstrual TSS is usually related to tampon use; tampons increase the vaginal concentration of oxygen, which stimulates TSST-1 production by S. aureus that normally reside in the vagina. High-absorbancy tampons also sequester magnesium ions, which causes nutrient depletion in the vagina and may simulate late log-phase conditions for resident S. aureus, inducing TSST-1 secretion (Schlievert 1993). In the late 1970s and early 1980s, a rise in incidence of menstrual TSS was related to use of high-absorbancy tampons, such as the Rely brand, that have since been taken off the market (Schlievert 1993, Bohach et al. 1990).
The dependence of menstrual TSS on TSST-1 could be related to the ability of TSST-1 (but not other pyrogenic toxins) to cross the vaginal mucosa. Some epithelial cells are known to display TSST-1 receptors; these receptors could be involved in endocytosis, transcytosis, and basolateral secretion of TSST-1 by the vaginal epithelium (Bohach et al. 1990).

Non-menstrual onset of TSS is likely related to opportunistic S. aureus infections in the vagina and elsewhere. A major class of non-menstrual TSS is flu-associated; S. aureus can infect nasopharyngeal tissues damaged by influenza infection and cause TSS by secreting TSST-1 or SEs (Schlievert 1993).

Shadowsogirl
04-10-2010, 10:04
Аз искам да пробвам тампони понеже сега идва лято.. И басейни, море, айде аз на басейн така и така почти не ходя, ама баща ми като каже кога ще ходим на море ми е притеснено какво ще се получи, ако съм в цикъл.. Та, чудя се дали ще има проблем да ползвам тампони въпреки че съм девствена?

Тампоните са къдеее къдее по-удобни.....и всички които са пробвали тампоните и са успели да си го поставят правилно ще потвърдят. То дори няма място за сравнение....превръзките са като памперс,разместват се,чувстваш как ти е мокро (да не кажа мръсно)...а при тампоните точно обратното, все едно ти е нормален ден....като си ги поставиш правилно ИЗОБЩО не се чувстват, не се разместват и т.н. :grin: :grin: :grin:
Мацка не пречи, че си девствена...аз първите си тампони почнах да използвам на 14 (когато ест бях девствена) и нямах никави проблеми. Искам само да ти кажа или по-точно да ти препоръчам да си купиш на OB....вярно, че са по скъпи, но си има причина да е така. Те наистина се поставят по-лесно от други,по-хубаво се наместват и съответно по-лесно се и вадят. Достатъчен е,според мен, и факта, че са създадени от жена гинеколог....Като си купиш тампоните в опаковката си има листовка, прочети вътре информацията...там си пише кое-как да направиш и съответно е споменато за риска от придобиване и симптомите на синдрома на токсичния шок (който е срещан мн мн рядко) . За размера най-добре да исползваш mini,light days или normal, аз лично с normal започнах и нямаше никакви проблеми. И да кажа последно, че не е препоръчително изобщо да влизаш в морето или в басейна, по време на менструация, защото много лесно можеш да хванеш някаква зараза или инфекция, все пак организма тогава е доста силно податлив и най-добре е да не се рискува ...така, че най-добре ще е само да се печеш . Е все пак ти пожелавам баща ти да не те улучи точно този период ... :) :) :) :) :-) :-)
Мерси. Не, аз ако съм неразположена въобще няма да вляза в морето, обаче като ида на плаж не мога да ида с анцуга примерно, трябва да облека бански, в краен случай къси панталонки и наистина с тия превръзки е като памперс и малко или много се вижда и не е комфортно. Утре като излизам ще мина да си купя тампони, пък да се надявам, че няма да има проблеми. Защото токсичнияшок вучи малко плашещо.

petinkataaa
04-10-2010, 10:40
Да, ползвам ежедневни превръзки извън цикъла, а иначе предпочитам превръзки :)

+ :)

mcfly
04-10-2010, 11:12
превръзки...

cookie_master
04-10-2010, 11:27
и аз превръзки ползвам
тоя тампон не ми вдъхва доверие,смисъл като съм на училище и всяко междучасие ли трябва да ходя да го сменям,защото ми изглежда много малък :?

Fx1
04-10-2010, 11:41
Вече нито превръзки, нито тампони.
Има и други варианти, включващи предимствата на тампоните (и не само), но не и риск oт СТШ. ;)

deSireeE
04-10-2010, 13:20
Предпочитам превръзки,тампоните са ми някак странни ,а и някак не мога да ги възприема.. а за ежедневните превръзки-ползвам абсолютно по всяко време :) (ее не точно по всяко 8-) )

Shadowsogirl
04-10-2010, 13:23
^
Да не би да говориш за тая менструална чашка /май не се казва така/? Ако не кажи какво имаш впредвид.

pussucetka
04-10-2010, 13:51
естествено, че превръзкии .. :P

Inn0cenCe
04-10-2010, 14:21
Ползвам превръзки, дори когато съм извън цикъл (ежедневни с много хубав аромат) , защото не съм чувала много добри отзиви за тампоните, пък и знам, че може да се ползва, чак след първият път :D . Тва е от мене :) .

Sisi7u
04-10-2010, 15:21
естествено, че превръзкии .. :P
+

Fx1
04-10-2010, 15:34
^
Да не би да говориш за тая менструална чашка /май не се казва така/? Ако не кажи какво имаш впредвид.

Да, и точно така се казва; не е популярна у нас, но много жени я използват от години.

kukli4kata001
04-10-2010, 15:40
тампони все още няма как да използвам.. значи превръзки

Shadowsogirl
04-10-2010, 16:18
^
Да не би да говориш за тая менструална чашка /май не се казва така/? Ако не кажи какво имаш впредвид.

Да, и точно така се казва; не е популярна у нас, но много жени я използват от години.
Откъде си я купи? Защота аз четох, че се поръчват от интернет само.

Fx1
04-10-2010, 16:39
^
Да не би да говориш за тая менструална чашка /май не се казва така/? Ако не кажи какво имаш впредвид.

Да, и точно така се казва; не е популярна у нас, но много жени я използват от години.
Откъде си я купи? Защота аз четох, че се поръчват от интернет само.

Засега наистина се поръчва само по интернет (това е така навсякъде, в много малко страни можеш да ги видиш в магазин), от Бг можеш да си я поръчаш от 2 места:

http://www.ekomama.net/producti-za-jeni/mooncup.html
http://ecolina-bg.com/index.php?main_page=product_info&cPath=3_26&products_id=33

Като мисля, че има възможност за наложен платеж, т.е. не ти трябва карта.
Но има много други видове (общо към 16 марки и в последно време се появяват все повече нови) и от чужбина можеш да си поръчаш другите, но за там ти трябва дебитна/кредитна карта.

Моята, специално, си я поръчах online от Франция, излезе ми само 40лв с доставката (може да се използва 5+ години). :)

За съжаление няма много информация на Бг, но ако се интересуваш, тук има отговори на всички въпроси, които могат да ти хрумнат:
http://menstrualcupinfo.wordpress.com/
http://community.livejournal.com/menstrual_cups/

Аз лично препоръчвам горещо, предимствата са безумно много и нито един съществен недостатък.

DarkKisss
04-10-2010, 16:42
тампон.

Shadowsogirl
04-10-2010, 16:48
Мерси много, Fx1.

titinkaa
04-10-2010, 16:55
ПРевръзки,а ежедневни ползвам последния прочистващ ден от менструацията

Shadowsogirl
04-10-2010, 16:57
Доколкото четох ми стана ясно, че чашката не може да се ползва от девствени момичета, нали?

foreverr
04-10-2010, 16:59
^
Да не би да говориш за тая менструална чашка /май не се казва така/? Ако не кажи какво имаш впредвид.

Да, и точно така се казва; не е популярна у нас, но много жени я използват от години.
Откъде си я купи? Защота аз четох, че се поръчват от интернет само.

Засега наистина се поръчва само по интернет (това е така навсякъде, в много малко страни можеш да ги видиш в магазин), от Бг можеш да си я поръчаш от 2 места:

http://www.ekomama.net/producti-za-jeni/mooncup.html
http://ecolina-bg.com/index.php?main_page=product_info&cPath=3_26&products_id=33

Като мисля, че има възможност за наложен платеж, т.е. не ти трябва карта.
Но има много други видове (общо към 16 марки и в последно време се появяват все повече нови) и от чужбина можеш да си поръчаш другите, но за там ти трябва дебитна/кредитна карта.

Моята, специално, си я поръчах online от Франция, излезе ми само 40лв с доставката (може да се използва 5+ години). :)

За съжаление няма много информация на Бг, но ако се интересуваш, тук има отговори на всички въпроси, които могат да ти хрумнат:
http://menstrualcupinfo.wordpress.com/
http://community.livejournal.com/menstrual_cups/

Аз лично препоръчвам горещо, предимствата са безумно много и нито един съществен недостатък.
Добре де, а как се използва това чудо.Мушка се отдолу като тампон и се вади след края на менструацията и това ти е събрало всичката менструация ли???Съжалявам за леко гнустните обяснение, но ми е доста любопитно как се използва, ма кар, че не бих си купила...

Fx1
04-10-2010, 17:14
Доколкото четох ми стана ясно, че чашката не може да се ползва от девствени момичета, нали?

По принцип навсякъде казват, че може, но че хименът се променя при използването и трябва да се има предвид. Аз лично не бих я използвала, ако съм девствена, защото на ширина може да се каже, че по-широка от тампон, а аз с тампон си скъсах химена. И то не защото това ме притеснява, но ако си много тясна, може да е болезнено в началото..А и зависи от цикъла ти, защото има много малки чашки, които могат да се използват от девствени момичета, но и капацитетът им е малък - ако цикълът ти е силен, може да се наложи да я изпразваш много често. :(


Добре де, а как се използва това чудо.Мушка се отдолу като тампон и се вади след края на менструацията и това ти е събрало всичката менструация ли???Съжалявам за леко гнустните обяснение, но ми е доста любопитно как се използва, ма кар, че не бих си купила...

Здравей, aми всъщност поставянето е доста по-различно от това на тампон. В общи линии чашката стои много по-ниско от тампон и в никакъв случай не стои в теб по време на цялата менструация. Препоръчителното е да се изпразва на всеки 12 часа най-малко (въпреки че дори да стои в теб 24+ часа, няма да ти стане нищо, просто материалът от който е направена чашката е абсолютно безвреден - медицински силикон), но в първите дни може да ти се наложи да я сменяш по-често. Зависи какъв е капацитетът на чашката (варират от 9 до 29мл) и колко ти е силен цъкълът.

Много момичета установяват, че цикълът им е доста по-слаб отколкото са си мислели - в най-силния ми ден, трябва да сменям тампон през 2 чаcа, а чашката за 8 часа се пълни наполовина. Огромен плюс за мен. :)

И няма абсолютно нищо гнусно. Много хора са скептични в началото, нормално. :)

Inn0cenCe
04-10-2010, 17:52
Доколкото четох ми стана ясно, че чашката не може да се ползва от девствени момичета, нали?

По принцип навсякъде казват, че може, но че хименът се променя при използването и трябва да се има предвид. Аз лично не бих я използвала, ако съм девствена, защото на ширина може да се каже, че по-широка от тампон, а аз с тампон си скъсах химена. И то не защото това ме притеснява, но ако си много тясна, може да е болезнено в началото..А и зависи от цикъла ти, защото има много малки чашки, които могат да се използват от девствени момичета, но и капацитетът им е малък - ако цикълът ти е силен, може да се наложи да я изпразваш много често. :(


Добре де, а как се използва това чудо.Мушка се отдолу като тампон и се вади след края на менструацията и това ти е събрало всичката менструация ли???Съжалявам за леко гнустните обяснение, но ми е доста любопитно как се използва, ма кар, че не бих си купила...

Здравей, aми всъщност поставянето е доста по-различно от това на тампон. В общи линии чашката стои много по-ниско от тампон и в никакъв случай не стои в теб по време на цялата менструация. Препоръчителното е да се изпразва на всеки 12 часа най-малко (въпреки че дори да стои в теб 24+ часа, няма да ти стане нищо, просто материалът от който е направена чашката е абсолютно безвреден - медицински силикон), но в първите дни може да ти се наложи да я сменяш по-често. Зависи какъв е капацитетът на чашката (варират от 9 до 29мл) и колко ти е силен цъкълът.

Много момичета установяват, че цикълът им е доста по-слаб отколкото са си мислели - в най-силния ми ден, трябва да сменям тампон през 2 чаcа, а чашката за 8 часа се пълни наполовина. Огромен плюс за мен. :)

И няма абсолютно нищо гнусно. Много хора са скептични в началото, нормално. :)

Бих пробвала, ама кат` съм дественичко :oops: , пък и ме е малко страх :shock: .

Paramour
06-25-2010, 20:50
^ и аз бих пробвала 8-)

по темата: Тампони! Иии да, използвам ежедневни. :)

XheroineX
06-26-2010, 10:17
Не е редно да използвам тампон след като съм девствена :( ... само превръзки

PsychoBitchFromHell
06-26-2010, 10:19
Превръзки

POLLINA
06-26-2010, 10:26
Не е редно да използвам тампон след като съм девствена :( ... само превръзки
защо пък да не е ?
мразя превръзки ,ползвам тампони

Kpuculove
06-26-2010, 10:33
Превръзки.
И да съм девствена и да не съм няма да сложа тампон. :?

POLLINA
06-26-2010, 10:35
:lol:

NoShTnO_iZkUsHeNiE
06-26-2010, 10:38
Само тампони,освен нощем докато спя.Просто с тампон ми е много по-комфортно

spopi
06-26-2010, 12:06
До сега не съм ползвала тампони и незнам как е но превръзките са си добре. :)

zlatnata_ribkaaa
06-26-2010, 14:37
превръзки винаги

4o4ina
06-26-2010, 14:52
Предпочитам превръзки и да нося ежедневни превръзки извън цикъл :)

koshtramba
06-26-2010, 15:19
До сега не съм ползвала тампони и незнам как е но превръзките са си добре. :)

хАХХАА, добре си били превръзките, да бе....
ако един ден сложиш тампон ше се почувстваш като БООООООООООГ

Bloodlust
06-26-2010, 18:20
Предпочитам тампони. И не, не ползвам ежедневни когато не съм в цикъл.

cyclops
06-26-2010, 18:37
Тампони. С тях ми е по-комфортно. Все едно не съм в цикъл. Мразя превръзките, ползвам само през нощта. А ежедневни не нося и не виждам за какво са ми. Ако някой ден ми се появи течение ще отида просто на гинеколог :-o

lovey0u
06-26-2010, 19:48
Предпочитам превръзки, тампоните са ми някак странни, а и някак не мога да ги възприема..

hgfh
06-26-2010, 20:04
превръзка , превръзка .. :grin: .

hgfh
06-26-2010, 20:06
Ако някой ден ми се появи течение ще отида просто на гинеколог :-o

а :shock: :lol: ?

Stellsy
06-26-2010, 20:34
Превръзки, с тампон не ми е комфортно. И не ползвам ежедневни превръзки, когато съм извън цикъл.

anonymous708973
06-26-2010, 20:35
Аз пък с тия тампони не мога да се оправя. Последният път, като опитах, беше мини и едвам съм го изкарала... Баааа!

rakiQ
06-26-2010, 20:37
Само тампони. Много по- удобно е.. а и на мен ми е много некомфортно с превръзка..

koshtramba
06-26-2010, 20:39
Аз пък с тия тампони не мога да се оправя. Последният път, като опитах, беше мини и едвам съм го изкарала... Баааа!

Не си свикнала, аз с превръзка вече се чувсвам като.... с памперс.
Да не говорим, че за първи път като си сложих тампон и се чувствах невероятно. Чак си викам - Ебаси якото нещо, който го е измислил, евала! И верно е така, 3 дни бях във възторг, нямах търпение до следващия си цикъл. Вече даже не мога да си представя как съм ги търпяла тия превръзки..... ъх.

p0lina
06-26-2010, 21:08
Превръзка.Тампон за сега не съм ползвала,но за напред ще видим :)

ira90
06-26-2010, 23:18
Само тампони. Много по- удобно е.. а и на мен ми е много некомфортно с превръзка..

И аз съм така ... не мога без тампоните, някак си цикъла ми минава по леко. Браво на този , който ги е измислил :grin: :grin: :( :(

InTheRain
06-26-2010, 23:55
Предпочитам превръзки и то само на "оллайс ултра" или "либресе". Тампон ползвам,когато ми е много обилен цикълът - тогава освен него слагам и превръзка.. но става на въпрос за 2-3 пъти годишно.. Превръзките са по здравословни, понеже тампоните изсушават влагалището, а ако не се сменят на 4 часа е възможно да стане някаква инфекция.. същото се отнася и за плуване с тампон. А и имат размери, с които трябва да се съобразяваме през различните периоди от менструацията и това е препоръчително, за да няма усложнения.. Случвало ми се е да се скъса кончето и тампонът да остане вътре, въпреки,че го проверих преди това, а и беше оби(смята се, че са качествени, но и на най-добрите се случва). Като цяло е въпрос на личен избор и удобство, но това е моето мнение :)

anitapz93
06-27-2010, 05:15
Превръзка.Тампон за сега не съм ползвала,но за напред ще видим :)

POLLINA
06-27-2010, 07:45
тампон, че и превръзка вие добре ли сте в тия жеги

UniCoWN
06-28-2010, 21:09
Да живеят тампоните 8-) :grin:
Мразя превръзки! Усещам я като нещо отвратително, мръсно, мокро, спарващо, дори и да съм я сменила преди 15 мин. :shock: Отгоре на всичко е гадно, когато сядам или ставам например, дебели са и се разместват... УЖАС 8-)
Дори и през нощта понякога съм с тампон (мога да си го позволя, защото спя не повече от 5-6 часа)
А от ежедневните слагам само понякога, като се сетя :lol:

andjelina
06-29-2010, 06:51
превразка :D

cyclops
06-29-2010, 06:52
Ако някой ден ми се появи течение ще отида просто на гинеколог :-o

а :shock: :lol: ?

Ами не си ли забелязала, че повечето момичета носят такова нещо, защото имат проблем с влагалището?
А всъщност ежедневните превръзки запарват и дори не са препорачителни.

MoNkAA
06-29-2010, 22:04
Превръзка!

BiGBaDWolF
06-29-2010, 22:05
Чувал...

kerity
07-02-2010, 13:29
Превръзка ;-)

CheeseCake
07-02-2010, 14:25
Аз съм с чашка.

FiRe_LaDy
07-02-2010, 14:50
По-удобно ми е с тампон,но не си слагам винаги,защото на една приятелка майка й си слагаше смао тампони и й стана нещо (незнам и аз какво) и се наложи да ходи в болницата да я обгарят.Боляло много,за това не искам да рискувам.А през останалите дни от месеца ползвам ежедневни превръзки през по-голяма част от времето.

bathory
07-02-2010, 15:13
превръзка. 8-)
какви теми само..

SunshineexxSmiilee
07-02-2010, 15:44
Превръзки :)

DarkKisss
07-02-2010, 16:44
тампон тампон тампон .. убедих се в тази работа ..

Neopitom3na
07-02-2010, 17:07
Използвам и превръзки (когато ми е по силно) и тампони (особенно сега в жегите)... също и ежедневни със свеж аромат :)

brutaLxxbunny
07-02-2010, 17:28
Превръзка .. тампона ми се струва неподходящ за под 18 :?

Callisto
07-02-2010, 21:53
Предпочитам тампон. Много по-сигурни са ми и удобни. Превръските ми запарват и е адски неприятно с тях.

YouDontKnowMe
07-02-2010, 22:45
Предпочитам тампон. Много по-сигурни са ми и удобни. Превръските ми запарват и е адски неприятно с тях.
И аз така ^ .

DirtyDiana
07-03-2010, 07:15
превръзки...

ValLoveYa
07-03-2010, 07:18
превръзки

ShiZo
07-03-2010, 07:29
1ден- тампон и превръзка
2-3-(евентуално 4ти) ден-тампон

anonymous708973
07-03-2010, 09:15
Превръзка .. тампона ми се струва неподходящ за под 18 :?
:razz: :razz: Тампон за под 18! :razz:

galu6a
07-03-2010, 09:18
вчера за първи път сложих тампон и найстина все едно не съм в цикъл и ако не ме болеше корема въобще нямаше да се усеща ,но ми е някак старно немога да разбера кога да си го сменя

brokeninside13
07-03-2010, 09:18
тампона неподходящ за под 18 :lol:

иначе предпочитам тампони.

Luscious_Heart
07-03-2010, 10:33
пфхаххаха мн ясно, че тампони!!

koshtramba
07-03-2010, 12:34
вчера за първи път сложих тампон и найстина все едно не съм в цикъл и ако не ме болеше корема въобще нямаше да се усеща ,но ми е някак старно немога да разбера кога да си го сменя

Принципно - на около 8 часа, но си зависи и от течението, както и от големината на тампона и това какво количество е готов да приеме. Попринцип се усеща когато е препълнен, чувстваш, че нещо в теб тече (отвътре) и тампона напира... ( попринцип, когато не е пълен нямаш такова чувство, щото веднага го попива) не мога да го обясня точно, но най-добре не го оставяй повече от 8 часа. :)

Duvessa
07-03-2010, 13:36
Тампони.
С превръзки изобщо не ми е удобно, памучните като мръднеш текат(за always става въпрос), копринените спарват. Лятото не знам как издържате :-o

betibarclay
07-03-2010, 13:39
определено превръзка

LadyDy
07-03-2010, 13:52
вчера за първи път сложих тампон и найстина все едно не съм в цикъл и ако не ме болеше корема въобще нямаше да се усеща ,но ми е някак старно немога да разбера кога да си го сменя

Принципно - на около 8 часа, но си зависи и от течението, както и от големината на тампона и това какво количество е готов да приеме. Попринцип се усеща когато е препълнен, чувстваш, че нещо в теб тече (отвътре) и тампона напира... ( попринцип, когато не е пълен нямаш такова чувство, щото веднага го попива) не мога да го обясня точно, но най-добре не го оставяй повече от 8 часа. :)

Как 8, бе?! Ти упътване някога чела ли си? И не само упътване. НАВСЯКЪДЕ ПИШЕ до 4 ЧАСА!!!!!

По темата: И двете ползвам. Зависи.

xxsunshinexx
07-03-2010, 17:12
тампон ако ти е силно от 3 до 4 часа а ако е слабо е допустимо и повече но тва си зависи от тебе ако си по хигиенична ;)