PDA

View Full Version : Как научихте английски?



Gen0
04-09-2010, 20:20
Как научихте английски?


Смея да твърдя че владея английски на доста високо ниво.
Това стана със гледане на много CartoonNetwork когато бях малък :)
от даскало и от нета.

Та вие как го научихте? :)

cherrygloss
04-09-2010, 20:24
В моменат уча, в английска гимназия, пък ще видим колко ще науча..

plmn
04-09-2010, 20:27
филмите помогнаха много.
както и курсове.
все пак нищо не може да се сравни с престоя в държава, в която се говори съответния език.

someonerandom
04-09-2010, 20:28
И аз до голяма степен от Cartoon Network,филми,леля ми е женена за англичанин и живеят в Англия,а всяка година идват на гости,та и с тях си говоря.Компютърни игри,Интернет(всякакви форуми и сайтове на английски),от време на време чета книги на английски.В училище повечето неща,които ги научих,бяха 1-4 клас,после от 5-7 съвсем малко(запълних някои пропуски).А сега сме на Elementary и аз си дремя по цял час :D .А като ме питат "Знаеш ли еди какво си?" "Откъде го знаеш?" "Кога си го учил?" просто нямам представа.Знам го и това е.Обаче имам главно практически знания,на теория съм много зле(Знам как е нещо и не греша,обаче не знам защо е така,нито знам по какво правило и т.н)

antiWHAT
04-09-2010, 20:28
по турските сериали

ThroughStruggle
04-09-2010, 20:30
Усилено четях Grazia, Cosmopolitan и производни.

ScionOfStorm
04-09-2010, 20:34
музика, малка част от игри примерно, и да - уроци, но по уроци рядко съм запомнял /и внимавал../ толкова много, колкото от всякакви други странични неща. езици се учат и потръгват лесно като не са по задължение според мен, за усъвършенстване вече си трябва специализирана занимавка..

plmn
04-09-2010, 20:36
музика, малка част от игри примерно, и да - уроци, но по уроци рядко съм запомнял /и внимавал../ толкова много, колкото от всякакви други странични неща. езици се учат и потръгват лесно като не са по задължение според мен, за усъвършенстване вече си трябва специализирана занимавка..

всичко си върви по-добре, когато не е по задължение.
когато имам да уча, знам, че трябва да запаметявам разни имена/дати/факти и пр., всичко става много трудно. взимал съм някаква произволна книга и чета нея, само и само да не е урока -.- хаха

someonerandom
04-09-2010, 20:41
музика, малка част от игри примерно, и да - уроци, но по уроци рядко съм запомнял /и внимавал../ толкова много, колкото от всякакви други странични неща. езици се учат и потръгват лесно като не са по задължение според мен, за усъвършенстване вече си трябва специализирана занимавка..

всичко си върви по-добре, когато не е по задължение.
когато имам да уча, знам, че трябва да запаметявам разни имена/дати/факти и пр., всичко става много трудно. взимал съм някаква произволна книга и чета нея, само и само да не е урока -.- хаха
Аз сега се сещам преди по история като учехме интересни неща-войни и т.н,в даскало като свърша по-рано с контролно и не мога да излизам или като ми станеше тъпо вадех учебника и четях уроците.И под 5 не съм имал 8-)

Canis_Dirus
04-09-2010, 20:59
Stoichkov teach me. First day grammar, next day - vocabulary , third day - third day - I know everything!
http://www.youtube.com/watch?v=Qf6qMXi5n4I

Biskfitka
04-09-2010, 21:36
Частни уроци...

someonerandom
04-09-2010, 21:42
Stoichkov teach me. First day grammar, next day - vocabulary , third day - third day - I know everything!
http://www.youtube.com/watch?v=Qf6qMXi5n4I
Ей,не го оставихте човека на мира.Сигурно вече е развил страх от интервюта :D

PainMonopoly
04-09-2010, 21:46
Супер много научих навремето от Diablo II. 8-)

cherinka
04-09-2010, 22:04
От детската градина, после до основното в допълнителни часове – курсове, после бях в езикова гимназия, след това 2-3 години не съм го тренирала, квото ми преподадат в училище и сега след месец пак почвам курсове и така.

Даже тия дни като си прекарах цифровата телевизия и има към 10 детски канала, някои понякога не ги превеждат, гледам детските, които като малка съм гледала и верно не помня да съм ги разбирала, даже грам, не знам какво съм им гледала, явно само картинки.. :o

kris4ety14
04-09-2010, 23:08
В 4-ти клас ходех на уроци, но главно уча от училище, а също и от игри(Tropico, Knights of Honour и подобни на тях стратегии), текстове на песни, донякъде филми(гледам един сериал с английски субтитри). Изобщо от каквото ми попадне, защото английският е навсякъде. През следващата учебна година най-вероятно ще тръгна на курс към училища Европа.

5StaR
04-09-2010, 23:31
Игри главно, Филми, Музика, Практика ( от малък работя с чужденци по крайбрежието ) и още практика в MMORPG игрите :d покрай ventrilo

Serseri91
04-09-2010, 23:47
И при мен нещата потръгнаха от MMORPG игра - WoW.После си намерих хора с които мога да говоря на английски и накрая, по ирония на съдбата, се запознах с мацка завършила английска филология, която също ми помага доста.
Отделно имам някакъв усет, кое е вярно и т.н., въпреки че не съм запознат с граматиката много, много.

ILoweSea
04-10-2010, 08:40
Ами много ми върви езика, но и аз от малка, като гледах филмчета по Cartoon Network, от училище и от Интернет. :)

MonSitY
04-10-2010, 08:51
ами аз все още го уча и в момента ходя на уроци за сертификат.
попринцип освен частните уроци и тези в училище, гледам филми,чета книги и списания, музика и всичко около мен, което може да ми помогне :)

Wildchildd
04-10-2010, 10:33
Музика,компютърни игри и най-вече 11 години в училище, като само първите 8 бяха полезни, защото имах добра учителка :) .

ArrowsOfDeath
04-10-2010, 11:23
Днешната младеж ще бъде лишена от кефа на английския CN 8-)

AcrossYourFace
04-10-2010, 11:30
Днешната младеж ще бъде лишена от кефа на английския CN 8-)
Даааа :D и от старите филмчета, които може да не са с най-перфектната графика, но със сигурност са по-добри като идея от новите. Иначе рядко някой филм е добре озвучен на български, поне аз не съм срещала много такива.

По темата: Не мога да кажа, че знам английски много добре, защото имам още доста да го уча, но като цяло се оправям някак.

Pwnmaster
04-10-2010, 11:48
Cartoon Network, Call of Duty

someonerandom
04-10-2010, 11:51
WoW рядко помага,поне на мен оттам ми се позанемари английският,защото всичко се говори със съкращения,кратки изречения,половината хора изобщо хабер си нямат от английски и изреченията им са трагични.Може да работи до някаква степен за съхраняване на знания,обаче за учене-едва ли

mrtn
04-10-2010, 11:52
Английския ми стана интересен от Cartoon Network,виждам че доста хора са започнали от там.. не разбирах, но се кефех. След това в училище и сега го уча, имал съм също и практика. Имам още да уча.. :)

Evellon
04-10-2010, 12:30
Музика,компютърни игри и най-вече 11 години в училище, като само първите 8 бяха полезни, защото имах добра учителка :) .
Потвърждавам :lol:
Според мен за всеки език трябва практика. Без значение дали ще общуваш с чужденци, ще гледаш филми, ще превеждаш текстове и т.н...

ArrowsOfDeath
04-10-2010, 12:31
Любимата ми реплика, научена от cartoon network, е "Watch where you're going, you fool!" :lol:
Иначе основата я поставих от 5 до 8 клас, защото учителката беше наистина добра.

Pwnmaster
04-10-2010, 12:35
На мен ми е на Джони Браво
Wow momma!

OtkrovennoBezrazlichna
04-10-2010, 14:40
Cartoon Network , филми , музика , и тва общо взето
в даскало английския е прекалено скучен за да се учи ..

plmn
04-10-2010, 15:07
чат-пат милион и едно желания

кака лара? 8-)
а как чаках с трепет да пуснат Батман... :lol:

impossible7
04-11-2010, 14:22
:-D аз все още не мога да го науча... не ми се отдава и така :? колко се мъча да уча английски .. НЕ става и това си е :( :?

spontaneous
04-11-2010, 18:19
CARTOON NETWORK ! :D MTV от тука най-вече :o

PinkFloydSound
04-11-2010, 18:32
И аз до голяма степен от Cartoon Network,филми,леля ми е женена за англичанин и живеят в Англия,а всяка година идват на гости,та и с тях си говоря.Компютърни игри,Интернет(всякакви форуми и сайтове на английски),от време на време чета книги на английски.В училище повечето неща,които ги научих,бяха 1-4 клас,после от 5-7 съвсем малко(запълних някои пропуски).А сега сме на Elementary и аз си дремя по цял час :D .А като ме питат "Знаеш ли еди какво си?" "Откъде го знаеш?" "Кога си го учил?" просто нямам представа.Знам го и това е.Обаче имам главно практически знания,на теория съм много зле(Знам как е нещо и не греша,обаче не знам защо е така,нито знам по какво правило и т.н)
Тогава би трябвало да знаеш, че е Anything is possible.
Иначе аз главно от даскало съм нау4ила това, което сега знам. Интересно ми е и винаги Английският ми е бил любим предмет, винаги съм се старала да съм една от най-добрите в клас и сега ве4е, на по-късен етап, си ли4и. 4есто общувам с 4ужденци и смятам, 4е английският ми е доста fluent. 8-)

Romance
04-11-2010, 18:34
Костенурките Нинджа и Зоо Купа ми беха любимите деЦки на мене :grin:
Зоо купа и на мен ми беше любимо, жалко само че беше много кратко
Език се учи много лесно от филмчета, (година - 2 още анимета и ще владея японски на ниво нинджа 8-) )

Coke
04-11-2010, 18:56
Не мога да кажа,че съм го научила,но това,което знам е от уроците.В английската английски не съм учила,няма и да науча.

Bloodlust
04-14-2010, 19:36
CartoonNetwork и MTV преди. И то в началото нищо не разбирах, докато не почнахме да учим английски в училище и почнах да хващам по някоя дума. По-късно научих много нови думи от текстове на песни. Сега вече гледам филмите с английски субтитри или изобщо без, защото преводът на българските е под всякаква критика. Общо взето, колкото и да учиш в училище, нищо не може да се сравни с това да боравиш с езика. Независимо дали е четене, слушане или комуникиране.

ThEKiNgG
04-14-2010, 20:19
national georaphic discavery училище и нета

CoNviCt
04-14-2010, 21:30
И аз до голяма степен от Cartoon Network,филми,леля ми е женена за англичанин и живеят в Англия,а всяка година идват на гости,та и с тях си говоря.Компютърни игри,Интернет(всякакви форуми и сайтове на английски),от време на време чета книги на английски.В училище повечето неща,които ги научих,бяха 1-4 клас,после от 5-7 съвсем малко(запълних някои пропуски).А сега сме на Elementary и аз си дремя по цял час :D .А като ме питат "Знаеш ли еди какво си?" "Откъде го знаеш?" "Кога си го учил?" просто нямам представа.Знам го и това е.Обаче имам главно практически знания,на теория съм много зле(Знам как е нещо и не греша,обаче не знам защо е така,нито знам по какво правило и т.н)
Тогава би трябвало да знаеш, че е Anything is possible.
Иначе аз главно от даскало съм нау4ила това, което сега знам. Интересно ми е и винаги Английският ми е бил любим предмет, винаги съм се старала да съм една от най-добрите в клас и сега ве4е, на по-късен етап, си ли4и. 4есто общувам с 4ужденци и смятам, 4е английският ми е доста fluent. 8-)
omg anything is possible ?! :razz: :razz: :razz: :razz: :razz: QQ!GG
можеш да кажеш Impossible is nothing или Еverything's possible или there's nothing impossible.Обаче да кажеш anything is possible..u suck! :?
eзик се учи,като научиш елементарните думи и граматиката.След това взимаш една книга и почваш да я четеш.Ккавото не знаеш си превеждаш с речника.Гледай също national geographic и си пиши с някой чужденец.. 8)

Boot
04-14-2010, 21:41
Ще умра от смях просто :Д

Само доказвате колко с картуун нетуърк и т.н. нищо не научавате.

PinkFloydSound
04-14-2010, 21:44
И аз до голяма степен от Cartoon Network,филми,леля ми е женена за англичанин и живеят в Англия,а всяка година идват на гости,та и с тях си говоря.Компютърни игри,Интернет(всякакви форуми и сайтове на английски),от време на време чета книги на английски.В училище повечето неща,които ги научих,бяха 1-4 клас,после от 5-7 съвсем малко(запълних някои пропуски).А сега сме на Elementary и аз си дремя по цял час :D .А като ме питат "Знаеш ли еди какво си?" "Откъде го знаеш?" "Кога си го учил?" просто нямам представа.Знам го и това е.Обаче имам главно практически знания,на теория съм много зле(Знам как е нещо и не греша,обаче не знам защо е така,нито знам по какво правило и т.н)
Тогава би трябвало да знаеш, че е Anything is possible.
Иначе аз главно от даскало съм нау4ила това, което сега знам. Интересно ми е и винаги Английският ми е бил любим предмет, винаги съм се старала да съм една от най-добрите в клас и сега ве4е, на по-късен етап, си ли4и. 4есто общувам с 4ужденци и смятам, 4е английският ми е доста fluent. 8-)
omg anything is possible ?! :razz: :razz: :razz: :razz: :razz: QQ!GG
можеш да кажеш Impossible is nothing или Еverything's possible или there's nothing impossible.Обаче да кажеш anything is possible..u suck! :?
eзик се учи,като научиш елементарните думи и граматиката.След това взимаш една книга и почваш да я четеш.Ккавото не знаеш си превеждаш с речника.Гледай също national geographic и си пиши с някой чужденец.. 8)
Олеле майко мила, май няма смисъл да коментирам.

CoNviCt
04-14-2010, 21:54
e anything is possible ? :razz: :razz: :razz: :razz: :razz: :razz: GG

plmn
04-14-2010, 22:01
e anything is possible ? :razz: :razz: :razz: :razz: :razz: :razz: GG

пишеш глупости

CoNviCt
04-14-2010, 22:27
звучи мнооооооого шибано..

LadyDi
04-14-2010, 22:27
Аз откак се помня уча английски и още не мога да твърдя, че съм го научила.

Вие от един Cartoon сте специалисти :)

plmn
04-14-2010, 22:37
Аз откак се помня уча английски и още не мога да твърдя, че съм го научила.

Вие от един Cartoon сте специалисти :)

не само ти учиш английски откак се помниш, не е нужно да повтаряш във всеки пост ; )

LadyDi
04-14-2010, 23:04
Аз откак се помня уча английски и още не мога да твърдя, че съм го научила.

Вие от един Cartoon сте специалисти :)

не само ти учиш английски откак се помниш, не е нужно да повтаряш във всеки пост ; )
Честно, обърка ме...
В колко поста съм го повторила?

plmn
04-15-2010, 10:18
Аз откак се помня уча английски и още не мога да твърдя, че съм го научила.

Вие от един Cartoon сте специалисти :)

не само ти учиш английски откак се помниш, не е нужно да повтаряш във всеки пост ; )
Честно, обърка ме...
В колко поста съм го повторила?

може да не е в тази тема, но сякаш стане ли въпрос за Английски, винаги изтъкваш знанията си, и гледаш иронично на всичко написано от други потребители.
много вероятно е и да греша, много потребители сме, много постове... ако е така се извинявам.

LadyDi
04-15-2010, 10:38
Не знам, спорила съм в една единствена тема по английски, доколкото си спомням, и то не мисля, че беше точно спор.
Не съм искала да оставям впечатления, че се хваля със знания и обикновено избягвам изобщо да говоря за английски.

plmn
04-15-2010, 10:41
my bad 8-)

DimovB
04-15-2010, 11:36
от компютърните игри и от нета
ама не мисля че съм го научил. иначе мога да се разбера свободно с някой хангличанин.

someonerandom
04-15-2010, 13:04
И аз до голяма степен от Cartoon Network,филми,леля ми е женена за англичанин и живеят в Англия,а всяка година идват на гости,та и с тях си говоря.Компютърни игри,Интернет(всякакви форуми и сайтове на английски),от време на време чета книги на английски.В училище повечето неща,които ги научих,бяха 1-4 клас,после от 5-7 съвсем малко(запълних някои пропуски).А сега сме на Elementary и аз си дремя по цял час :D .А като ме питат "Знаеш ли еди какво си?" "Откъде го знаеш?" "Кога си го учил?" просто нямам представа.Знам го и това е.Обаче имам главно практически знания,на теория съм много зле(Знам как е нещо и не греша,обаче не знам защо е така,нито знам по какво правило и т.н)
Тогава би трябвало да знаеш, че е Anything is possible.
Иначе аз главно от даскало съм нау4ила това, което сега знам. Интересно ми е и винаги Английският ми е бил любим предмет, винаги съм се старала да съм една от най-добрите в клас и сега ве4е, на по-късен етап, си ли4и. 4есто общувам с 4ужденци и смятам, 4е английският ми е доста fluent. 8-)
Всъщност и двете се варианти,като просто преводът е лееко различен,но смисълът се запазва.

xoxi
04-15-2010, 17:11
Учих в училище 7 години и ще уча още 4 8-)
Иначе повечето неща ги научих от YOUTUBE, текстове на песни и от филмите.

dPa3HuTeJl
04-15-2010, 18:03
Еми от къде от къде .. от училище не е 100% :lol: От интернета и от игрите,абе от КОМПЮТЪРА най-вече !!! :grin: на практика знам всичко каквото ме попиташ , смисъл мога да си общувам с англичанин на свободно ниво , но ако ме питаш това за какво е и т.н. ше стоя и ше мълча като пукал :D Не знам защо е така , просто си го знам ! (звучи адски тъпо ама е факт ! :lol: )

awesomesheepy
04-15-2010, 18:03
пф,трудно трудно..
ми,английска гимназия,уроци,филмчета..

Punisherrr
04-15-2010, 20:42
От 2 години прекарани в Англия и курса,който карах последните месеци. Тези са нещата,които са имали ефект. Ако не беше това щях да си остана със ''ползотворните'' часове в училище и Cartoon Network.

И все пак - изобщо не съм НАучила анлгийския. ;)

y0urhottie
04-16-2010, 22:22
Бях в друга държава и там в училището,в което учих се говореше само английски.Там се усъвършенствах :)

Dopeass
04-16-2010, 22:48
учих го 7 години някъде (даскало и уроци) след това заебах всичко и започнах немски и френски. Англииииийския го поддържам с практика и научавам фразички и думички от песни и филми (не обичам филми с бг озвучение) НО не го знам. Знам го до толкова, че да си прекарам готина нощ с англоговорящи хора и да се разбираме за разни готини неща :) Нищо повече :) кОлтурно не се изказвам...проста работа, прости хора 8-)

BlueMushroom
04-16-2010, 23:08
Еми как?С много писане на думи,изречения,учене на уроци и редовни посещения в часовете.И малко практика лятото на работа. :)

casey
04-17-2010, 16:15
От училище, от курса по АЕ на който ходя и от филмите със субтитри... :) Но има още много да се учи. :?

xPafx
04-17-2010, 16:27
От CN или от други филми наистина може да се научи нещо,но те не помагат особенно.Чрез тях не можеш да научиш времена,различните видове глаголи..а за правописа да не говорим..Така че все пак всичко идва от училище , курсове,частни уроци и прочие.Но все пак нищо не може да си замени ученето в една английска гимназия.Но всичко си зависи и от амия човек и до колко той иска да възприеме и научи дадено нещо.

tqnko
04-17-2010, 16:48
Супер много научих навремето от Diablo II. 8-) :shock:
От картун нетлърк

dead_princess
04-17-2010, 16:51
От училище иии myspace. 8-)

KumchoValcho
04-17-2010, 19:16
Cartoon Network
Най-много на него дължа знанията си! И го владея доста добре, чувствам се много естествено като си го говоря..изобщо по цял ден гледах тея детски и такам.

KumchoValcho
04-17-2010, 19:18
От CN или от други филми наистина може да се научи нещо,но те не помагат особенно.Чрез тях не можеш да научиш времена,различните видове глаголи..а за правописа да не говорим..Така че все пак всичко идва от училище , курсове,частни уроци и прочие.Но все пак нищо не може да си замени ученето в една английска гимназия.Но всичко си зависи и от амия човек и до колко той иска да възприеме и научи дадено нещо.Мислиш ли?
Макар че съм учил в училище времената, не се замислям в повечето пъти кое да използвам, а просто казвам това, което ми звучи най-добре
Ти като говориш български замисляш ли се кое време да използваш или караш по енерция?
Едно 6 годишно дете, което не е учило времената в БГ езика, бърка ли ги?

mlakniwe
04-17-2010, 19:19
Уча английски оот 8 клас(8 клас учих интензивно 13 часа на седмица) за сега се справям доста добре пред 8 клас учих френски и си нямах представа от англииски но за 3 год го научих, а и госпожата ни беше една млада как на 25 хубава на външен вид и много хубаво предаваше, но забременя и роди и сега дойде една друга но мога да кажа че за 3 год научих английския дакажем 7/10 Превеждам си филми без проблем да кажем да има 2-3 думи или фрази дето не ги знам като гледам някой филм

alonedark
04-18-2010, 07:29
От алианса ии разбира се от сериалите по цял ден , защото иначе е много трудно , ако слушаш само учителката... :o :? :o

realantisocial
04-18-2010, 08:13
Уча английски оот 8 клас(8 клас учих интензивно 13 часа на седмица) за сега се справям доста добре пред 8 клас учих френски и си нямах представа от англииски но за 3 год го научих, а и госпожата ни беше една млада как на 25 хубава на външен вид и много хубаво предаваше, но забременя и роди и сега дойде една друга но мога да кажа че за 3 год научих английския дакажем 7/10 Превеждам си филми без проблем да кажем да има 2-3 думи или фрази дето не ги знам като гледам някой филм


А български език кога ще научиш ?

mlakniwe
04-18-2010, 10:20
Уча английски оот 8 клас(8 клас учих интензивно 13 часа на седмица) за сега се справям доста добре пред 8 клас учих френски и си нямах представа от англииски но за 3 год го научих, а и госпожата ни беше една млада как на 25 хубава на външен вид и много хубаво предаваше, но забременя и роди и сега дойде една друга но мога да кажа че за 3 год научих английския дакажем 7/10 Превеждам си филми без проблем да кажем да има 2-3 думи или фрази дето не ги знам като гледам някой филм


А български език кога ще научиш ?

Ами по БЕЛ имам 4, ко да прая неграмотен съм, не мога да пиша, не мога да чета, и не само аз а сигурно 80% от учениците съм сигурен, че не чИтЪт книШки :grin: :D :-o :) :shock: :booooomb: :P

slacklining
04-18-2010, 10:39
warcraft 3 , wow , cartoon network , fox kids , nickleodon \или там квото беше\... :lol: частни уроци , усилено учене , интерес към езика :) Ама тва като бях фъстъче :lol:

janesplinters
04-18-2010, 18:14
CartoonNetwork

[B]a[N]D[i]T[k]a
04-19-2010, 00:36
ммммм... в бг учих ама никак не го научих.. ;) в канада английския ми май се подобри само защото го говоря (и уча) :D