PDA

View Full Version : Хайде да ходим на училище с тротинетка-бързо,удобно,лесно!



maya2002
04-09-2010, 20:16
Нова мода тресе малки и големи в Европа, Америка, Япония и Австралия. Проблемът с безкрайните задръствания по оживените улици може би има своето рационално и екологично чисто решение - за по-бързо придвижване и по-добро здраве, изберете... тротинетка. Вече не е странно, а страхотно да видиш деца, тийнейджъри, младежи, компютърни специалисти и финансови брокери да търкалят по улицата двете колелца на своята най-нова тротинетка. Единият крак на паважа, другият - на дъската, ръце, здраво стиснали ръжките на кормилото, човек с официален костюм профучава по градските улици и алеи - модерен чиновник отива на работа. Налудничаво? Е, може би не съвсем, след като милиони хора по света вече прибягват до това ексцентрично превозно средство, по-мобилно от колата, по-забавно от метрото.Пуснете видеото и се наслаждавайте!
http://www.youtube.com/watch?v=mKdoPt0kvMg&feature=related
http://www.youtube.com/watch?v=VerejqMiCF8&feature=related
Посочените модели ги има вече и в България.www.trotinetki.com

BlackKeys
04-09-2010, 20:27
Откога не съм карала тротинетка... 8-)

someonerandom
04-09-2010, 20:34
Тротинетката несъмнено е забавна,обаче има големи недостатъци,които я правят неподходяща за такива цели
1)Това важи най-вече за България-с твърдите си колела тротинетката друса и при най-малките неравности или пукнатини,а на средния български тротоар направо се разпада.
2)Тротинетката разчита главно на инерцията,дадена от крака на паважа,и не е особено подходяща за изкачване на нагорнища.
Според мен колелото е много по-удачно решение,а и доста по-бързо.

maya2002
04-09-2010, 20:53
Аз не ви говоря за каквито и да е тротинетки, а за нещо качествено, което със сигурност не "друса", защото колелата са направени от полиуретан и са с шок-абсорбираща система, което означава че се обират вибрациите при търкаляне на колелото. Така, че за разпадане на тротинетката и дума не може да става, ако говорим за сериозна тротинетка, а не за китайските, които всички познаваме!
По отношение на колелото, изобщо не мисля че е добър вариант и да не говорим, че е изключително опасен в БГ. Като отидеш на училище с колело ще се чудиш къде да го съхраняваш за да не ти го откраднат, освен това докато се придвижваш с него рискуваш да не те отнесат колите, докато тротинетката си я караш по тротоара и не ти пука за колите.

ZipFail
04-09-2010, 21:02
Колело > Тротинетка

По-бързо, по-удобно, по-малко труд + няма да блъскаш никой по тротоарите..

someonerandom
04-09-2010, 21:44
Аз ако искам мога и колело да си карам по улиците,по-бързо и по-меко(защото аз поне се съмнявам,че тези качествени тротинетки се срещат под път и над път в БГ).А асмо за информация,тротинетката не се ли чудиш да не ти я откраднат?Защото дори и да я сгънем и да я вземем,толкова тротинетки в стаята къде ще ги денем?А тротинетка с верига не може да бъде вързана,за разлика от колелото.

nIkEnCeTy_bE
04-09-2010, 23:44
Баси мъчението с тая тротинетка. Аз да не съм 5годишно лапе с малки размери. Колело по бих се навила, ама тротинетка. :? 8-)

maya2002
04-11-2010, 15:32
http://www.youtube.com/watch?v=mKdoPt0kvMg&feature=related.

machoka
04-11-2010, 17:49
Карал съм такова още в зората на демокрацията, преди втория мандат на д-р Желев. Тогава изглеждаха по съвсеееем различен начин :D

maya2002
03-13-2011, 06:26
www.fluxarchitecture.org/.../Trolley-Scooter.html
Идеален е за училище.Много по-добре отколкото тежкте раници.Какво мислите? :-o