PDA

View Full Version : Идеи за почистване



wwe11
04-10-2010, 08:34
Идеи за почистване на компютъра имате ли ? В смисъл искам да си изчистя клавиатурата от прах ,а не искам да взема един мокър парцал щото така или иначе нищо не става ,ако някой може да каже как си поддържа неговия компютър ;-)

Jus7DreamBoy
04-10-2010, 09:11
затягаш всичко в компа и с прахосмукачката !

ltgreen
04-10-2010, 09:12
вадиш копчета за да изпадат боклуците изтупваш я после с навлажнен парцал я минаваш отгоре

YouDontKnowMe
04-10-2010, 09:13
Вътре - прахосмукачка. След това забърсвам шините , дъното , захранванията и всичките кабелчЕта със суха кърпа.
Кутията отвън + всичката периферия - мокри кърпички 8-)

L0ST
04-10-2010, 10:02
Вътре - прахосмукачка. След това забърсвам шините , дъното , захранванията и всичките кабелчЕта със суха кърпа.
Кутията отвън + всичката периферия - мокри кърпички 8-)


Ела изчисти и мойта :D .


Иначе и лаптопа и компютъра ги чистя с прахусмукачка :D

После с нещо сухо ако има прах по платките. Вентилаторите и тях с прахосмукачката и клечка за зъби, че имам котка и бая се запушват..

xXxAngerfisTxXx
04-10-2010, 10:41
чистене от прах + смяна на термопаста! винаги така се прави...

YouDontKnowMe
04-10-2010, 10:42
чистене от прах + смяна на термопаста! винаги така се прави...
Сменя ли си термопастата сама , процесора ми ще умре. Усещам го.

xXxAngerfisTxXx
04-10-2010, 10:46
чистене от прах + смяна на термопаста! винаги така се прави...
Сменя ли си термопастата сама , процесора ми ще умре. Усещам го.
и кое му е толкова сложното? :lol:

doomkillerr
04-10-2010, 12:22
Като най-бърз вариант за почистване на компа - отварям двата странички капака на кутията и на компресор или с въздух под налягане издухвам прахоляка от компонентите и вентилаторите...

Иначе го разглобявам основно и всяка отделна част я почиствам, смазвам вентилаторите, кутията я претривам с мокра кърпа и чакам да изсъхне...

П.С. - Термо пастата не я сменям, ако нямам проблеми! 8)

Chacho
04-10-2010, 13:04
Гледам лошо и прахта бяга от страх. После минавам вътрешността с сух парцал и четка за боички, за да не заподозрат нормалните хора способностите ми :>

wwe11
04-10-2010, 13:21
вадиш копчета за да изпадат боклуците изтупваш я после с навлажнен парцал я минаваш отгоре

Да не земе зацепва после некое копче а и аз трудно ще помна кое къде е в смисъл страх ма е да го пробвам тва :?