PDA

View Full Version : * Улесни живота си!



Le0paRdkaa
04-10-2010, 11:45
Идва пролетта, с нея идва пролетното почистване на стаята ви, смяната на гардероба и много други неща.. Ето някой правила, който аз съм си създала, за да улесня живота си..

1. Колкото по-малко предмети има в стаята, толкова по-добре работи умът.. Запретнете ръкави и освободете пространство. Махнете всички купчини тетрадки, книги, папки от всяко видимо къдче в стаята. Подредете ги и ги приберете в шкаф, така ем пестите място , ем пестите време когато трябва да намерите нещо.. : ))

2. Гардеробът.. През ваканцията едва ли сте пропуснали да си купите някоя по-лятна придобивка. Време е да замените дебелите пуловери с пролетни якенца и потничета. Извади всичко от него и раздели дрехите си на 3 купчинки. Първата - дрехи, който обичаш. Втората - дрехи, който рядко обличаш. Третата - тези, който не харесваш. След това можеш да ги подредиш по цветове, платове и т.н. но третата купчинка няма място в гардеробът ти. Ще видиш колко по-просторен ще стане.

3. Купи ли си подходяща козметика за сезона? Време е и това да направиш.. Също така изхвърли всички празни и полупразни шишенца и тубички, който събират прах и са с изтекъл срок на годност. Време е и да смениш парфюма си с нещо по-свежо.. : ))

4. Винаги ли изпадате в стрес когато сте забравили пудрата или пилата си за нокти? .. Вземете си нов козметичен несесер, подредете го и го сложете в дамската си чанта, така винаги ще имате всичко под ръка.

5. Наспивай се добре! Купи си цветни чаршафи и леки възглавнички и се отпусни в тях, докато спиш. Сънят ще ти дари свежест, спокойствие и бодрост. Това не трябва да се пренебрегва.

6. Отделяй всяка седмица по един ден за себе си.. Прави си маски, гледай филми, спортувай, направи си нещо вкусно за хапване, чети книги.. : ))

7. Използвай максимума 2 в 1. Докато гледаш филм си оправи маникюра или се гримирай. Докато се къпеш си прави мислен разчет на нещата, който трябва да свършиш. Така ще имаш повече свободно време.


Надявам се да съм ви помогнала с нещо.. Предлагам в тази тема също да слагате и свой идеи, който лично Вие мислите за практични.. :) :-)

mArMaLaDkA
04-10-2010, 11:50
Не смятам, че е практично денят ми да минава в лакиране и гримиране, за по-малко от 10 минути съм готова с всяко едно от нещата поотделно. :-o

Нямаше и да е зле да напишеш източника.

Le0paRdkaa
04-10-2010, 11:51
Щях да напиша ако имаше такъв ;) ..

mar7inaaa
04-10-2010, 12:45
Хубава тема!Браво!Повечето неща вече ги направих (sun) \:D/ :P

Converse333
04-10-2010, 12:46
Добре написано, браво за труда!

btw Le0paRdkaa това на снимката ти ли си? :)

petiam
04-10-2010, 12:48
Хубава тема, наистина си се потрудила :-)

Molzinka
04-10-2010, 13:57
Браво за темата! Много хубави съвети. Дано повече хора да ги използват. Аз вече го направих :)

pussucetka
04-10-2010, 14:05
[i] Браво на теб ! Ще ги изпробвамм .. задължително !

Inn0cenCe
04-10-2010, 14:09
Темата е страхотнаа :grin: . И аз направих повечето от тези неща, и искам да те поздравя за труда, наистина идеята за тая тема е супер :P .

П.П. Мислех, че само аз си пожреждам дрехите по цветове :D .

Le0paRdkaa
04-10-2010, 14:22
Добре написано, браво за труда!

btw Le0paRdkaa това на снимката ти ли си? :)


Да.. аз съм.. :-)


Радвам се, че темата ви харесва.. : )) Надявам се да видим още много полезни неща..

Sisi7u
04-10-2010, 15:00
полезна тема, благодаря :-) :) :-)

gia_sena_mono
04-10-2010, 15:09
Искам да те поздравя за темата! Много добри и практични съвети! Доста от тях, предполагам повечето момичета, процедират по този начин. :)

magincis
04-10-2010, 15:20
Темата е страхотнаа :grin: . И аз направих повечето от тези неща, и искам да те поздравя за труда, наистина идеята за тая тема е супер :P .

П.П. Мислех, че само аз си пожреждам дрехите по цветове :D .

Не си само ти спокойно :D

titinkaa
04-10-2010, 15:26
И аз действам по същия начин,само че отдавна си подредих нещата,дори изхвърлих чувал и половина с дрехи и два чифта обувки.И козметика си купих. :)

sian4eto
04-10-2010, 15:28
браво на теб :) полезна тема

Converse333
04-10-2010, 15:55
Добре написано, браво за труда!

btw Le0paRdkaa това на снимката ти ли си? :)


Да.. аз съм.. :-)

:lol: :lol: :lol: Само да кажа, че не си ти... Това е моята бфф. :lol: Както и да е, не искам да спамя, исках само да се уверя, че ще кажеш това, бях сигурна. :lol:

Colouring
04-10-2010, 16:02
Само аз ли мисля,че това няма да ми улесни живота? 8-)
+ това..малко ми се вижда тъпо всичко това-Мислете за еди к'во си докато се къпете,нека има по-малко предмети в стаята ви,отделете по един ден за себе си,наспивайте се добре,бла-бла.Еми аз като нямам време да отделя един ден само за себе си и не мога да се наспивам добре,к'во праим?
Бе,не знам.Но според мен темата не е толкова хубава,колкото я изкарвате.Празни приказки общо взето.
НО,това си е мноето мнение,ако искате-нападайте ме.
Ако си го писала все пак ти(съмнявам се)-браво,че си положила усилие.

Shadowsogirl
04-10-2010, 16:20
Тая тема ме вдъхнови да си опра нещата - по мой начин, обаче досега подреждах дрехи, след малко почвам козметиката.

Neopitom3na
04-10-2010, 16:25
м готина тема :)

Inn0cenCe
04-10-2010, 16:29
Добре написано, браво за труда!

btw Le0paRdkaa това на снимката ти ли си? :)


Да.. аз съм.. :-)

:lol: :lol: :lol: Само да кажа, че не си ти... Това е моята бфф. :lol: Както и да е, не искам да спамя, исках само да се уверя, че ще кажеш това, бях сигурна. :lol:

Хах, кой би качил чужда снимка при условие, че човекът на който принадлежи може да я види :D може да си се объркала :) .

cherrygloss
04-10-2010, 16:30
Искам да те поздравя за темата! Много добри и практични съвети! Доста от тях, предполагам повечето момичета, процедират по този начин. :)

Le0paRdkaa
04-10-2010, 16:37
Добре написано, браво за труда!

btw Le0paRdkaa това на снимката ти ли си? :)


Да.. аз съм.. :-)

:lol: :lol: :lol: Само да кажа, че не си ти... Това е моята бфф. :lol: Както и да е, не искам да спамя, исках само да се уверя, че ще кажеш това, бях сигурна. :lol:

Хах, кой би качил чужда снимка при условие, че човекът на който принадлежи може да я види :D може да си се объркала :) .

Тази снимка наистина не е моя :lol: Мисля че момичето, което ме попита говори за снимката в профила ми, а не за аватара.. :)

Colouring
04-10-2010, 16:40
^добро измъкване,но неуспешно.

Le0paRdkaa
04-10-2010, 16:43
^добро измъкване,но неуспешно.


хаха.. ;) едно е да кажеш аватар ;) друго е " това на снимката" :)

djuwkata
04-10-2010, 16:49
Свежа тема. Ами повечето неща ги направих. Мога да вмъкна и обновяването на песните в mp3-то или телефона. Нов сезон - нови песни - нови емоции :) :D

heiress
04-10-2010, 20:03
И на мен ми харесва темата. И аз по принцип си подреждам дрехите в 2 купчинки, но не и по цветове.. то и без това повечето са черни, така че няма и смисъл. Козметиката ми е подредена на един рафт и то много добре... никога не е разхвърляно там. Иначе това, което ползвам или може да ми потрябва е в козметичната ми чантичка...
Но ме вдъхнови да си пооправя малко стаята.. има наистина изкарани много неща, които изобщо не ми трябват. :D

liim0nka
04-10-2010, 20:34
Само аз ли мисля,че това няма да ми улесни живота? 8-)
+ това..малко ми се вижда тъпо всичко това-Мислете за еди к'во си докато се къпете,нека има по-малко предмети в стаята ви,отделете по един ден за себе си,наспивайте се добре,бла-бла.Еми аз като нямам време да отделя един ден само за себе си и не мога да се наспивам добре,к'во праим?
Бе,не знам.Но според мен темата не е толкова хубава,колкото я изкарвате.Празни приказки общо взето.
НО,това си е мноето мнение,ако искате-нападайте ме.
Ако си го писала все пак ти(съмнявам се)-браво,че си положила усилие.
Не си единствена.. 8-) 1. Мисля че всеки нормален човек пролетта си прибира зимните дрехи изкарва другите и ги подрежда
2. Трябва да си взимаме козметика, защото е дошла пролетта?! Че аз редовно си я сменям когато се налага-не чакам сезоните да се сменят :? 8-)
3. Не мисля че когато имаш по-малко предмети, мислиш по-лесно.
4. Защо трябва да си взимам нови чаршафи?-това ще ми помогне да спя по-добре ли? :razz:
..това може да са неща, които ти си измислила и мислиш за полезни, но не мисля че улесняват живота..а и има хора, които попринцип си извършват тези дейности. :)

ilsss
04-10-2010, 21:42
Само аз ли мисля,че това няма да ми улесни живота? 8-)
+ това..малко ми се вижда тъпо всичко това-Мислете за еди к'во си докато се къпете,нека има по-малко предмети в стаята ви,отделете по един ден за себе си,наспивайте се добре,бла-бла.Еми аз като нямам време да отделя един ден само за себе си и не мога да се наспивам добре,к'во праим?
Бе,не знам.Но според мен темата не е толкова хубава,колкото я изкарвате.Празни приказки общо взето.
НО,това си е мноето мнение,ако искате-нападайте ме.
Ако си го писала все пак ти(съмнявам се)-браво,че си положила усилие.
Не си единствена.. 8-) 1. Мисля че всеки нормален човек пролетта си прибира зимните дрехи изкарва другите и ги подрежда
2. Трябва да си взимаме козметика, защото е дошла пролетта?! Че аз редовно си я сменям когато се налага-не чакам сезоните да се сменят :? 8-)
3. Не мисля че когато имаш по-малко предмети, мислиш по-лесно.
4. Защо трябва да си взимам нови чаршафи?-това ще ми помогне да спя по-добре ли? :razz:
..това може да са неща, които ти си измислила и мислиш за полезни, но не мисля че улесняват живота..а и има хора, които попринцип си извършват тези дейности. :)

+1
то мн трудно да се измисли такава тема.Всеки си подрежда стаята ,купува си нова козметика ,избутва зимните дрехи в в някой забутан шкаф.Съмняваме че някое момиче ще изпадне в паника че си е забравило пилата за нокти :D това че спя на цветни завивки няма да ме накара да се наспя добре и няма да разбера нищо от филма ако се гримирвам
като цяло темата е супер тъпа
peace :)

blackeye
04-11-2010, 08:42
Според мен темата е хубава, макар че аз всеки сезон си правя тези неща, дори и без нея.

Все пак браво за труда! :)

darrie
04-11-2010, 08:47
хванахте ме :oops:
още съм на зимна вълна ...
купих си козметики, дрехи, обувки, парфюми и гардероба ми е пренаселен .. :?
трябва да направя нещо по въпроса. 8-)

darrie
04-11-2010, 08:49
^добро измъкване,но неуспешно.


хаха.. ;) едно е да кажеш аватар ;) друго е " това на снимката" :)

и на профила си си сложила същата снимка :wink: