PDA

View Full Version : ТРЯБВА МИ ПОМОЩ ОТ НЯКОЙ КОЙТО ЖИВЕЕ ВЪВ ВАРНА



marin1466
04-10-2010, 14:06
Здравейте ,аз съм от Ст Загора и другата сезмица трябва да
отида до Варна за да се запиша за изпит за ниво .Записването става в четвърта езикова гимназия „Фредерик Жолио – Кюри" .Та проблемами е как да стигна от гарата /ще ползвам бдж/ до там . Ако някой ми обясни къде се намира кой ,автобус да хвана ,нещо по което да се орянтирам с др думи като цяло да ми обясни маршрута ще му бъда много благодарен!! :grin:

nIkEnCeTy_bE
04-10-2010, 14:48
Значи попринцип можеш да отидеш с линия 118. линия 148. Само, че не минавам през ЖП гарата и трябва да ходиш чак до Общината, излишни разходи.Затова можеш да хванеш линия 17А, но не съм сигурна откъде се хваща точно. Значи мисля, че трябва да отидеш, значи когато пристигнеш във Варна, ще излезеш от главния вход на ЖП гарата. Там където има един мъже, дето викат за Провадия, бла бла и бла. Значи до него можеш да стигнеш, като слезеш от влака отиваш право във фоето на гарата, и ще видиш изхода. След като излезеш точно насреща има спирка. Ама точно насреща. Няма да ходиш към онази другата, дето са поничките и кебапчетата. Ще отидеш на тази, дето е точно срещу входа. Там ще питаш някои дали минава линия 17А. Мисля, че минава от там, и вече в рейса ще кажеш на кондукторката, да ти каже когато трябва да слезеш за 4та гимнази Жулио Кюри. Има някой кондукторки, които незнаят. Тогава ще ги питаш, когато дойде спирка Гимназиите да ти каже, и там ще слезеш. От там вече немога да ти кажа къде се намира точно гимназията. След спирка Почивка е гимназиите и там трябва да слезеш. След това вече е последната спирка Обръщача на Почивка. То като слезеш гимназията не се вижда. Може да поразпитам, като слезеш, накъде трябва да тръгнеш за гимназията. Там предполагам, ще има магазини нещо да попиташ.

marin1466
04-10-2010, 15:58
Благодаря ти за обяснението надявам се да се справя .Ако някой има друго обяснение ще се радвам ако го напише.

liim0nka
04-10-2010, 21:11
Значи отиваш на спирката, която си е срещу гарата нали..(оттам можеш да хванеш 17а или 39)за всеки случай питай дали на тази спирка 17 отива към Почивка,че случайно да не си объркал спирките :D
Спирката за гимназиите е предпоследна(дори да слезеш на последната не е проблем да се върнеш назад-100-200метра е) ..така училището е с шарена ограда(казвам ти го защото до него е Химията) и е първото..това е :)

MaGuSs
04-10-2010, 21:13
Здравейте ,аз съм от Ст Загора и другата сезмица трябва да утида до Варна за да се запиша за изпит за ниво .Записването става в четвърта езикова гимназия „Фредерик Жолио – Кюри" .Та проблемами е как да стигна от гарата /ще ползвам бдж/ до там . Ако някой ми обясни къде се намира кой ,автобус да хвана ,нещо по което да се орянтирам с др думи като цяло да ми обясни маршрута ще му бъда много благодарен!! :grin:

За вас няма ли таксита ??? :-o :-o

liim0nka
04-10-2010, 21:17
Здравейте ,аз съм от Ст Загора и другата сезмица трябва да утида до Варна за да се запиша за изпит за ниво .Записването става в четвърта езикова гимназия „Фредерик Жолио – Кюри" .Та проблемами е как да стигна от гарата /ще ползвам бдж/ до там . Ако някой ми обясни къде се намира кой ,автобус да хвана ,нещо по което да се орянтирам с др думи като цяло да ми обясни маршрута ще му бъда много благодарен!! :grin:

За вас няма ли таксита ??? :-o :-o
не всеки може да отдели 5 лева за такси....

someonerandom
04-10-2010, 21:31
От гарата до 4та таксито сериозно ще го одере...

MaGuSs
04-10-2010, 21:53
Здравейте ,аз съм от Ст Загора и другата сезмица трябва да утида до Варна за да се запиша за изпит за ниво .Записването става в четвърта езикова гимназия „Фредерик Жолио – Кюри" .Та проблемами е как да стигна от гарата /ще ползвам бдж/ до там . Ако някой ми обясни къде се намира кой ,автобус да хвана ,нещо по което да се орянтирам с др думи като цяло да ми обясни маршрута ще му бъда много благодарен!! :grin:

За вас няма ли таксита ??? :-o :-o
не всеки може да отдели 5 лева за такси....

Еми да види в гоогле земя пътя от жп гарата до IV ЕГ .Хем малко ще се поразходи.Даже така като си помисля ,ммного ще се разхожда...

Ето ти списък с автобусите до Гимназията...

N 14 - Обръщач Почивка - Гимназиите - Почивка - Отдих и култура - Делфинариума - Акациите - ДКС - Академията - Севастопол - Музея - Център - Кооперативен пазар - Лятно кино Тракия - Трансформатора - Техникумите - Осми
септември - Дом „Младост“ - Генерал Петлешев - Петя Дубарова - Гео Милев -
Георги Георгиев - бл. 223 - Кайсиева градина - Общежитие - Вежен - Детелина - Капитан Петко - Бл. 407


N 15 - обръщач Почивка - Гимназиите - Средношколска - Стадиона - Спортист - базар Левски - Дубровник - ХЕИ - Стадион Спартак - ВиК - Победа - Техникумите - Осми септември - дом „Младост“ Генерал Петлешев - Петя Дубарова - Д. градче - Радиозавод - Елпром

N 15Б - Почивка - базар Левски - ХЕИ - стадион Спартак - Автогара - Елпром - ЗПЗ - Метал

N 115 - Почивка - базар Левски - ХЕИ - Техникумите - Кауфланд - Владиславово бл. 407

N 17А - обръщач Почивка - Гимназиите - Почивка - Отдих и култура - Делфинариума - Акациите - ДКС - Академията - Басейна - ФКЦ - Кронщад - Македонски дом - КЗ - По желание - Джанавара - Калин - Техникума - Народни будители - Център Аспарухово - Галата

N 17A/60 - обръщач Почивка - Гимназиите - Почивка - Отдих и култура - Делфинариума - Акациите - ДКС - Академията - Басейна - ФКЦ - Кронщад - Македонски дом - КЗ - По желание - Джанавара - Калин - Техникума - Народни будители - Център Аспарухово - Галата - м-ст Черноморец

N 39 - Обръщач Почивка - Гимназиите - Почивка - Отдих и култура - Делфинариума - Акациите - ДКС - Академията - ФКЦ - Басейна - Кронщад - Македонски дом - пл. Лавретни - Христо Ботев - Топла вода - Звезда - СМК - Топливо

N 118 - Обръщач Почивка - Гимназиите - Средношколска - Стадиона - Спортист - Явор - Паметника - Чаталджа - пл. Съединение - Болницата - Проектанска - Янко Михайлов - Лятно кино Тракия - Трансформатора - Техникумите - Осми септември - Дом „Младост“ - Генерал Петлешев - Петя Дубарова - Веселин Ханчев - Мебелна палата - Строител - КАТ - ТИС „Север“ - Армейска - Мургаш - Девня - Химик - Капитан Петко - Стадиона - Ком - Черни връх - Вихрен - Обръщач газостанция

N 118A - Обръщач Почивка - Гимназиите - Средношколска - Стадиона - Спортист - Явор - Паметника - Чаталджа - пл. Съединение - Болницата - Проектанска - Янко Михайлов - Лятно кино Тракия - Трансформатора - Техникумите - Осми септември - Дом „Младост“ - Генерал Петлешев - Петя Дубарова - Веселин Ханчев - Мебелна палата - Строител - КАТ - ТИС „Север“ - Армейска - Мургаш - Девня - Химик - Капитан Петко - Детелина - Вежен - Общежитие - Кайсиева градина - Бл. 222 - Метро - Млекозавод - Пивоварен завод - Тополи (отделни курсове до Гробище и Казашко)

N 121 - Обръщач Почивка - Гимназиите - Средношколска - Стадиона - Спортист - Базар Левски - Дубровник - ХЕИ - Стадион Спартак - Янко Михайлов - Лятно кино Тракия - Трансформатора - Осми септември - Техникумите - Дом „Младост“ - Централна автобаза - Хемус - Георги Георгиев - КАТ - ТИС „Север“ - Армейска - Девня - Химик - Капитан Петко - Детелина - Лозарска - Белите къщи - Център Аксаково - Сладкарски цех

N 148 - Почивка - Явор - Център - Автогара - Иван Рилски - Младост - Централна автобаза - КАТ - Владиславово (бл. 407)

N 209 - Почивка - Средношколска - Сотира - Терапия - Военна болница - Железни врата - Мир - ХЕИ - стадион Спартак - ВиК - Кауфланд - КАТ - Владиславово (бл. 407)

Аве хващай някои от тези и питаш на коя спирка да слезеш... за 4 ЕГ... Би трябвало да е на спирка Почивка...И там пред гарата питай от къде да ги хванеш.Препоръчвам ти от спирката на гарата да хванеш 10 или 10А /няма значение/ и да слезеш на 9тата спирка /аве гледап там ,ще видиш 1 езикова гимназия ще я минеш по един път надолу и там ще излезеш на ХЕИ ,там слизаш ,пресичаш и отиваш на другата спирка и чакаш 209/ или пък от ЖП то хващаш 15,7,31 там кот дойде отиваш на явор и от там 148.../проблема е ,че не знам дали 15 и 7 са на ЖП то ... ,а 31 не отива към 4ЕГ ,а към Виница/... А пък съм само 30% сигурен че 209и 148 :) стигат до 4ЕГ ,но пък в сайта на езиковата пише ,че спират ,така че си ти.Ако случайно нещо се обърка хващаш такси ... . Или ми се обаждаш на телефона ще ги пиша на ЛС ...

http://prikachi.com/users/kingsize/337J.png

nIkEnCeTy_bE
04-11-2010, 00:24
О таксито го изключете. Щом на мен ми взима от явор до виница да се прибера над 8 лева хах сямтай.

MaGuSs
04-11-2010, 01:10
От явор до виница има повече от 5 км.Ти к'во очакваш?? Пък и може да са те прецакали ...

Claudette
04-11-2010, 09:52
Ако си въобразявате, че от ЖП гарата до Почивка ще му вземат само 5лв., жестоко сте се излъгали. Ако все пак авторът на темата реши да си хваща такси - излез от ЖП гарата и така си го хвани, че иначе още повече ще те одерат. ;)

P.S. пише се "Отивам" :-o

marin1466
04-11-2010, 11:02
Благодаря за обясненията :grin: Такси определено няма да хвана!!!!!!
Значи да видим дали правилно съм разбрал:утивам на спирката която е директно срущу входа на грата от там хващам автобус 17а , слизам на предпоследната спирка/сп Почивка/ а от там на татака е лесно намирам четвърта езикова и си свършвам работата.
Обаче възникват други няколко въпроси.Първо кога е най ранния автобус понеже ще пристигна с нощния влак около 5 и половина сутринта .
Другия ми проблем е да ли ще ми стигне времето .Записването за този изпит ства между 9 и 13:30 а обратния влак за Ст Загора е в 15:10 .
Третият и можеби най-важния ми проблем е как да се върна обратно до гарата :-o

mlakniwe
04-11-2010, 11:09
С такси е най-добре инъче отиваш пеша до центъра(не е мн далеч, ще питаш) и от там 148 хващаш и то май е последната спирка инъче, ако не можеш да се опрайш пеша до центъра хващаш някое тролейче иотиваш до там :-o

nIkEnCeTy_bE
04-11-2010, 11:11
Еми за 17А не виждам разписанието. Някой по долу каза, че от таз същата спирка може да си хванеш 39. Само, че виждам, че той май се хваща от другата спирка, която е до поничките и там другите, няма как да не я видиш, но питай за всеки случай от коя от двете спирки се хваща. Иначе за този рейс и в делнични и празнични дни, първия рейс е 06:00 от Топливо, но незнам за колко време идва, ако трябва ще чакаш малко, мисля не ти е проблем. За около половин час, стига до 4та, така че няма да закъснееш, щом е от 9 часа записването. Ако не чакаш много, няма да си изтървеш влака. Значи след 13:30 има рейс 39, които тръгва от обръща на почивка, всъщност те са на половин час / и в делнични, и в празнични дни / така че мисля че само може да си направиш сметката, кой да хванеш. Трябва естествено по-рано да си там, за да не го изпуснеш и да чакаш половин час за следващия. Иначе, както си стигнал до 4та, така и на обратно. Спирките са близко, пък и или 17А или 39 ще хванеш, няма да се объркаш. Ако има нещо, там наоколо ще има магазини, където да питаш.

CoNviCt
04-11-2010, 11:27
Здравейте ,аз съм от Ст Загора и другата сезмица трябва да утида до Варна за да се запиша за изпит за ниво .Записването става в четвърта езикова гимназия „Фредерик Жолио – Кюри" .Та проблемами е как да стигна от гарата /ще ползвам бдж/ до там . Ако някой ми обясни къде се намира кой ,автобус да хвана ,нещо по което да се орянтирам с др думи като цяло да ми обясни маршрута ще му бъда много благодарен!! :grin:
Какъв изпит бе,боклук.Пише отивам с у... божееееее боже боже

mrtn
04-11-2010, 11:31
Да не правя нова тема, да попитам знаете ли къде се намира ректората на медицинския университет във Варна?

nIkEnCeTy_bE
04-11-2010, 11:58
Ами попринцип трябва да е в самия университет, ако знаеш къде се намира той.

mrtn
04-11-2010, 12:08
Ми аз знам, че самия университет е на края на града някъде, ама дали е там ректората не знам..

nIkEnCeTy_bE
04-11-2010, 12:19
Изобщо не е в края на града. Дори е на сравнително лесно място, ако знаеш добре улиците на Варна, и знаеш как да се ориентираш. Иначе мисля, че ректората трябва да е в самия университет.

mrtn
04-11-2010, 12:23
Е грешна информация съм получил, може и аз да се бъркам. Не мога да ги знам иделано, тъй като не съм от Варна. 8-)
Все пак благодаря. :)

nIkEnCeTy_bE
04-11-2010, 12:26
Е да предполагах, че не си от Варна. Но ако идваш, да знаеш, че университета избощо не е в края на града. Дори доста лесно, ще отидеш до него, защото е близо до Окръжна болница.

marin1466
04-11-2010, 14:10
Боклук утивам да се запиша за изпит по испански език

n3razum3n
04-11-2010, 14:35
О таксито го изключете. Щом на мен ми взима от явор до виница да се прибера над 8 лева хах сямтай. На мен от Явор до Картинг пистата ми взеха 5,50 :D :D

someonerandom
04-11-2010, 15:27
Боклук утивам да се запиша за изпит по испански език
Ами напиши го с О най-после,колко човека трябва да те поправят?То бива глупост ама...