PDA

View Full Version : Безсъние



shushuminga
04-10-2010, 16:57
Здравей д-р. Тийн!
Вигани съм спяла спокойно вечер и всички са ми завиждали на съня ,защото само докато си сложех главата на възглавницата и заспивах веднага до преди 5 дена .Днес ще стане 5-тата вечер в която аз ще заспя към 5 сутринта и ще спя едва най-много час и половина , два . Колкото и да ми се спи и да ме болят очите не мога да заспя усещам как сърцето ми почва да бие дори малко по-бързо от нормалното ми и ходилата ме сърбят и така вече 4 вечери подред ,а дори не ми се спи през деня. От какво може да е така и как мога да заспя тази вечер без приспивателни? Майка ми казва ,че може да е от някакво пеитеснение ,но аз не виждам за нещо да се притеснявам.
Благодаря предварително!

L0ST
04-10-2010, 18:04
Абсолютно същото. Няколко дена вече заспивам след 5 и нещо... Спя трудно... Обаче аз го знам от какво е при мен - имам си поводи за притеснение и го отдавам на това.

Ще мине, няма страшно.

filmimilmi
04-10-2010, 18:05
Сигурно те мъчат някакви проблеми, едва ли е от възглавницата. :) Сподели с някой какви са, за да ти стане по-леко. Не пий приспивателни защото може да се пристрастиш към тях. Лягай си навреме, не пий кафе, не яж след 8 вечерта и се завивай с по-леки завивки защото времето навън вече се постопли. За да ти е възможно по-комфортно си взимай душ преди лягане, за да спиш като къпана или по-скоро буквално къпана. :) Действа освежаващо и приспива.

vilito2589
04-24-2010, 11:58
нещо те мъчи сигорно имаш някакъв плоблем в къщи или с приятили или някой др. разрешиги и ще започнеш да си спиш спокойно :)

girl6
04-28-2010, 22:24
И аз преди време имах такъв проблем. Моето беше, защото имах проблеми вкъщи, в даскало и нонстоп бях под срес.

hrisikelly
07-14-2010, 10:14
Аз имам почти същия проблем. Аз съм на близо 13 г. От година две не знам какво става... Значи, лягам си да речем по-късно. И започвам да се анализирам непрекъснато дали съм заспала или не. Все едно аз мога да контролирам унасянето. Според някои хора или ще е от стрес (всъщност не знам точно от къде) или ще е от възрастта (хормонални промени). Не знам какво да правя. То не е всеки ден а понякога. Но вече става все по-често. Моля ви за съвет. Имам ли нужда от психолог? Защото личната ми лекарка каза че не съм още за лекарства. Ако започна да гълтам хапчета от сега ще се отрази мн зле на здравето ми. Оня ден спах само 4 часа - заспах към 3-4 и се събудих в 6-7 и оттогава сън - не. А вчера проблема се задълбочи - не можах да открия защо съм така притеснена, но заспивах за кратко събуждах се, заспивах, събуждах се. Чак към 6 да съм заспала и в 9 вече се събудих и реших да ставам. Този проблем много ми тежи, защото някак и на мен сърцето ми почва да бие бързо. Много се изнервям и понякога вече си измилсям причини че да стана от леглото и да се разходя. Много е гадно. Помощ!

blo0dangel
07-14-2010, 10:32
пиини топло млекце преди да си легнеш и си вземи някоя скучна книжка да видиш само колко бързо ще те приспи :D :D при мен винаги действа :)

Hipitooo
07-14-2010, 10:52
и аз бях така и всичко ми беше от нерви даже и пристапи получавах изписаха ми някви оспокоителни дето мно си ма радваха но наще ги изхвърлиха защото водат до наркомания така им казват и е верно но след като ми ги взеха са насочих към тревата и ся ми е мега айляк спя като за световно но ако небохаш недей да започваш еди на лекар...или потърси причината можиби нещо те тревожи няма какво друго да е..........

elizabethg
07-14-2010, 11:18
Здравей!Няма нужда да се притесняваш.И на мен ми се е случвало.Според мен не е от някакъв проблем,ами просто не ти се спи.В момента например аз си имам проблеми,но това изобщо не пречи на съня ми.За книгата съм напълно съгласна.Всяка вечер чета и ме унася веднага.Вземи си някоя интересна книга,не скучна и всяка вечер чети.Това е моя съвет :-) :-) :-)

blo0dangel
07-14-2010, 11:24
Вземи си някоя интересна книга,не скучна и всяка вечер чети.Това е моя съвет :-) :-) :-)

казах и скучна защото на мен ми се случвало като взема интересна и да не спра да чета докато не е я свърша.. а ако е някоя по големичка 500-600 стр. и ако е като мен пак няма да може да спи :-D :-D

Paramour
07-14-2010, 11:50
Оф и аз съм така от няколко вечери, ама то сигурно щото нещо ме тормози, и аз не знам...
С книга не става, поне при мен. Пробвах, само ми се доспива, ама като загася лампата и като се наместя да спа и не мога да мигна до 4 часа...
Иии така.. айде давайте съвети как да заспиваме, че вече от една седмица не мога да спа.

п.п. Съжалявам за спама. 8-)
п.п.п. Някой спомена нещо за приспивателни, но имам негативно отношение към тях. Така че и аз ще те посъветвам да си "излееш душата", тук или пред някоя приятелка/приятел, за да ти олекне.

hrisikelly
07-14-2010, 12:25
Оф и аз съм така от няколко вечери, ама то сигурно щото нещо ме тормози, и аз не знам...
С книга не става, поне при мен. Пробвах, само ми се доспива, ама като загася лампата и като се наместя да спа и не мога да мигна до 4 часа...
Иии така.. айде давайте съвети как да заспиваме, че вече от една седмица не мога да спа.

п.п. Съжалявам за спама. 8-)
п.п.п. Някой спомена нещо за приспивателни, но имам негативно отношение към тях. Така че и аз ще те посъветвам да си "излееш душата", тук или пред някоя приятелка/приятел, за да ти олекне.


Да ти кажа и аз съм като теб. Като започна да чета доспива ми се, но като легна се въртя доооо понякога ми се е случвало и до 6. Започнах да ставам всеки ден в 9 защото си мислех че ще ми се доспива по от рано. Но напоследък - 8,9 когато и да стана пак вечерта като караконджул. Като стане вече 3,4 и очите ми ме болят, обаче не мога да се унеса и това е. Не че имам нужда от малко сън, проблема е че не мога да спя а ми се спи. Кофти!

kalpazanka
07-14-2010, 13:42
Безсънливките, да отслабвате? Да сте по-раздразнителни?

Пийте прясно мляко с мед преди лягане/чай от маточина/мента+глог+ валериан. :)