PDA

View Full Version : Покачване на силата в удара?



ro6lio
04-10-2010, 16:02
Въпросът ми е как мога да увелича ударната сила в юмрука ми ?Какви тренировки и упражнения да практикувам (в домашни условия) за да имам по силен удар?Примерно ако взема една круша и всеки ден тренирам над нея дали ще подобря с увелича удара си ?

ltgreen
04-10-2010, 16:12
тренирай гръдни мускули бицепс и трицепс

SemperFidelis
04-10-2010, 16:45
Тренирай удари с гири в ръцете.

Chacho
04-10-2010, 17:31
Силата = масата по ускорението, така че ти трябва бързина. В бойните изкуства техниката е добре измислена, така че да си увеличиш максимално масата на удара, за килограмите които тежиш. Бързината за мен е величината, на която трябва да наблягаш. Да не говорим, че има и други положителни ефекти.

Бързина се тренира чрез експлозивно изпълнение на упражненията. Това означава да се стремиш максимално силно и бързо да изхвърлиш тежестта/ да се оттласнеш (зависи от упражнението).

Ето и някои тренировки, специално за бързина:

-Тренировка на лапа/педел/макивара.

-Максимален брой удари за време. (когато изпълняваш многократно точно определен удар дава по-добър резултат, според мен)

-Упражнението със свещите. Палиш една свещ и се опитваш с удар да я изгасиш, без да я докосваш по никакъв начин. Можеш да усложняваш, като отдръпваш свещта от теб или като запалиш повече свещи.

-Упражнения с ластици.


Сила като цяло се тренира на тежка круша. С тежести тренировката за сила, грубо казано, е с максимални килограми и малък брой повторения. Естествено, доста по-сложно е от това, но си потърси такъв вид програма.


ПС: Упражненията с гирите в ръце товарят ставите и намаляват бързината. Лично мнение. Също така програмите за мускулна маса във фитнеса те правят много муден, а за бързината казах вече. Пак лично мнение. А мненията от личен опит :>

maksimal
04-10-2010, 17:52
-Тренировка на лапа/педел/макивара.

Каква е тази тренировка?

ltgreen
04-10-2010, 19:28
:D аз ако имам 50 ръка мускулна маса а ти имаш 30 и си бърз като шумахер мисля че резултата ще е в моя полза


все едно да засилиш трабант в булдозер... и с 300 да се движи трабанта той ще е в много по лошо състояние от булдозера :D

Valento
04-10-2010, 20:28
-Тренировка на лапа/педел/макивара.

Каква е тази тренировка?

Упражнението се нарича "Бой със сянка" , изпълява се като застанещ срещу огледало с равни по тегло тежести в ръцете си ... и почваш да правиш движения във вид на удар срещу огледалото ... ( внимавай да не удариш огледалото :D )

Това е,аз го правя всяка вечер ...


:D аз ако имам 50 ръка мускулна маса а ти имаш 30 и си бърз като шумахер мисля че резултата ще е в моя полза


все едно да засилиш трабант в булдозер... и с 300 да се движи трабанта той ще е в много по лошо състояние от булдозера :D

Ти намери какъв пример да дадеш .... вярно е че от голямо значение и теглото ... но мисля че бързината е от по-голямо значение ...а и трабанта е от велпапе а булдозера чисто желязо ... :D :D

someonerandom
04-10-2010, 21:25
:D аз ако имам 50 ръка мускулна маса а ти имаш 30 и си бърз като шумахер мисля че резултата ще е в моя полза


все едно да засилиш трабант в булдозер... и с 300 да се движи трабанта той ще е в много по лошо състояние от булдозера :D
И моята кожа да е по-твърда от кокалчетата удрай колкото си искаш и нищо няма да ми стане :D
А човека говори за сила на удара-и рам хабер да си нямаш от физика,трябва да ти е ясно,че колкото по-бърз е ударът,толкова по силен и болезнен е.
А до Valento
Бой със сянка и тренировка на лапа/макивара нямат нищо общо.Лапата е...не знам как да го обясня-нещо като малка боксова круша,която партньорът ти държи,а ти удряш.Ако си гледал/а как тренират за състезание в някой филм/като Never Back Down/ще видиш,че обикновено треньорът има такива на ръцете,а ученикът/състезателят ги удря
А макивара е ето това
http://img15.nnm.ru/3/e/1/0/6/2a735b6df165dda2c32b0a1b226.jpg

Chacho
Това за свещта не е ли за по-напреднали?Питам за себе си-ако не мога да я изгася(пробвал съм)ще има ли някакъв резултат от самото опитване отново и отново,или това е просто изпитание?[/url]

Myrth
04-10-2010, 22:35
И какво ако имаш 50 ръка.. и какво ако дигаш 200 от лежанка? Никакво значение. Това няма да те спаси от серииката в главата. Слабите хора могат също да бъдат невероятно силни и да удрят изключително мощно.

Предполагам всички знаете боксовите круши със силомер... един кльощав познат пред мен със шамар удари макса. Преди него имаше някакви много нацепени руснаци, които така и не стигнаха неговия резултат.

Chacho
04-11-2010, 10:01
Chacho
Това за свещта не е ли за по-напреднали?Питам за себе си-ако не мога да я изгася(пробвал съм)ще има ли някакъв резултат от самото опитване отново и отново,или това е просто изпитание?[/url]


Да, ще има. Аз в момента гася свещ на 15-я удар някъде. Като почнах ги гасех на 30 замаха.


По въпроса с това, колко е голяма ръката. Мен често ме слагаха на спаринг срещу по-опитни момчета, ама по-ниска категория. Викам си, че ще спечеля и веднъж ми се случи, че на половината път на крака ми към тялото на противника забелязах, как той вече е запратил неговия крайник към главата ми. Слава богу, че си захлупих главата, щеше да ми избие два зъба и директно заспивах.

Все пак най-трудния ми противник досега е най-тежкото момче от тренировки. Най-големия ми проблем срещу него е, че за килограмите си е страшно бърз. Правете си изводите. Сигурен съм, че има още хора тук, които ще потвърдят наблюденията ми.


Бокса със сянка някои го хвалят, други го отричат. За мен той е нож с две остриета, мисля че развива лоши навици. Да не си изпъваш докрай ръцете, краката и да привикваш на комбинации, които ако срещнеш съпротивление няма как да изпълниш. Друго е да ритнеш тежест.

HHristov
04-11-2010, 10:16
:D аз ако имам 50 ръка мускулна маса а ти имаш 30 и си бърз като шумахер мисля че резултата ще е в моя полза


все едно да засилиш трабант в булдозер... и с 300 да се движи трабанта той ще е в много по лошо състояние от булдозера :D

Ако искаш да пробваме :D
Не е важно колко ти е голяма... ръката :) Важно е къде и как удряш

redbul2
04-11-2010, 12:25
Ако искаш да пробваме :D
Не е важно колко ти е голяма... ръката :) Важно е къде и как удряш

Хахаха,оригинално изказване :) Гледал съм стари архивни кадри и снимки на Атанас Суванджиев и на Стоименов.И двамата от тежката категория. Иди се бий с някой от тях. Като замахне, звезди посред бял ден ще видиш. :-D Или да вземем Мохамед Али,Теофило Стивънсън или Майк Тайсън.С едно кроше те забива в отсрещната стена,повече не ти трябва.Опитай да ги удариш 10 пъти щото си лек и бърз.И да успееш,все едно комар ги хапе.А после да ти забият само един,маайкооо :lol:

Chacho
04-11-2010, 12:34
redbul2, като сме тръгнали с имена да говорим, виж Royce Gracie или изобщо семейство Gracie.

Според мен силовите на тренировките по бойни изкуства плюс лост и успоредка ще ти дадът нужната маса, без да ти ограбват другите качества.

Мохамед Али може да е тежък, но му погледни бързината. Мисля, че 200+ км/ч удар му бяха засекли.

HHristov
04-11-2010, 14:03
Хехее Али, Тайсън, Джоунс :D Въпроса е, че те могат да се бият пък кварталният културист не може :)
Авторът пита как може ударът да стане по-силен в домашни условия :) Едва ли е тръгнал да става профи файтър :o

ZipFail
04-11-2010, 18:29
При по-силни мускули ударът ще ти е по силен, ама истинското покачване на ефективноста идва с техниката, точността и бързината...
Ето ти няколко статии които могат да ти помогнат за начало:

http://www.mma-bulgaria.com/resources/view/4/2020/%D1%81%D1%82%D0%B0%D1%82%D0%B8%D0%B8/%D0%9A%D0%B0%D0%BA-%D0%B4%D0%B0-%D0%BD%D0%B0%D0%BD%D0%B0%D1%81%D1%8F%D0%BC%D0%B5-%D1%83%D0%B4%D0%B0%D1%80-%D1%81-%D1%80%D1%8A%D0%BA%D0%B0

http://www.mma-bulgaria.com/resources/view/4/256/%D0%BD%D0%BE%D0%BA%D0%B0%D1%83%D1%82-%D1%83%D0%B4%D0%B0%D1%80-%D1%82%D1%80%D0%B5%D0%BD%D0%B8%D1%80%D0%BE%D0%B2%D 0%BA%D0%B0-knockout-punch-%D0%B1%D0%BE%D0%BA%D1%81

Но все пак в домашни условия ще се развиваш много по-бавно и ще имаш много повече грешки, отколкото в зала, с учител който да ти покаже как стават нещата :)

Чувала също ще ти помогне, но той е като вече знаеш как се работи върху него, тея пари можеш да ги дадеш за нещо по-ефективно :)

HHristov
04-11-2010, 18:32
Има хора които цял живот не да барали чувал и са европейски шампиони по кикбокс :)

someonerandom
04-11-2010, 20:03
Има хора които цял живот не да барали чувал и са европейски шампиони по кикбокс :)
Силно ме съмнява...
Във всички случаи след линка на ZipFail няма какво да се добави,поне според мен

HHristov
04-12-2010, 10:23
Ммм жалко, че не помня имена много, много иначе щях да ти назова човека :)
Става въпрос за треньор от черноморието

Rounder
04-14-2010, 16:18
не е важно колко ти е ръката,а колко е болна главата...

shinkyokushin
09-03-2010, 18:22
подкрепям Chacho но опитвай лицеви опори на двете кокалчета на юмрука (сейкен) в началото е трудно но се свиква каляването на китките и кокалчетата е труден болезнен и на всичкото отгоре обратим процес затова се изисква постоянство :) а междувремено с заякането на ръцете чрез лицевите опори също тренираш мускулите които участват в ударите ;)

shinkyokushin
09-03-2010, 19:00
3 :)

shinkyokushin
09-03-2010, 19:09
виж сега "сенсей" това отдавна сам го разбрал за щангите и опорите просто казвам на човека който е пуснал темата че само с щанги не става и бъди спокоен за мене :)

shinkyokushin
09-03-2010, 19:15
тук спора е безмислен ти с кво се занимаваш и от колко време ?!

shinkyokushin
09-03-2010, 19:21
кой спорт повече ти харесва от 2 :)

ZipFail
09-03-2010, 19:30
А здравите ръце са изключително малка част от силата на удара. Стабилността на ставите е много по-важна от това колко сила имаш в ръката ;)

shinkyokushin
09-03-2010, 19:32
с времето ще разбереш кое е по-добро и че най-добре е да ги смесиш двата спортта незнам в друг стил или друго бойно изкуство да се калиш повече отколкото в киокушин :)

shinkyokushin
09-03-2010, 20:03
"В каратето ти трябва физическа подготовка защото там не се иска много голяма техника." :shock: :shock: :shock: моля ти се не се изказвай неподготвен :shock: :shock: и ти за 3 години не си разбрал кой знае колко и като гледам и състезанията незнам какви състезания си гледал ?! според твойта логика излизаш като хамалин на спаринга и разчиташ на победа само от физическата си подготовка. :shock: :-o

HHristov
09-03-2010, 20:18
Физиката печели мачове :) Техниката прави боя красив :)

ZipFail
09-03-2010, 20:19
В каратето точно техниката е всичко, в киокушина наистина се набляга много на физика, но физиката е просто допълнение ;)

И няма лоши навици, нито лоши бойни изкуства...има различни видове самоотбрана и лоши бойци ;)


ПП: Възможно е да разчиташ само на физическа подготова, ама това е до един момент, докато още сте на аматьорско ниво и техниката ви не струва...след това ако не се усетиш навреме, и цял живот на блъскаш мускули няма да ти помогне :)


ППП: Още веднъж Васето ми затвърди мнението че е пълен хамалин и няма нищо в главата...да си забравиш техниката по време на състезание значи единствено слаба подготовка и слаба психика..

ZipFail
09-03-2010, 20:26
Адреналина не трябва да ти пречи на техниката...техниката се учи докато почнеш да я правиш естествено и във всяка ситуация, а не като трябва да я ползваш да си забравяш граматиката :)

HHristov
09-03-2010, 20:42
Васе (предполагам мога да се обръщам така ? ), При профитата не знам как е :) Обаче при аматьорите имам известен опит и с техника трудно става особено при юноши

shinkyokushin
09-04-2010, 10:44
васе ще се опитам да те светна малко къде ги видя тия танкове е да вярно е малцина ги използват протекторите повече момичета. 3годишната ми кариера като каратист досега мойте крака, глава и ръце не са чували и виждали протектори (разбирасе това е по мое желание). Ще цитирам една фраза "Не става само с ядене иска и аклъл" наистина в началото разчиташ само на физика но при по-добър противник няма как да стане работата пък и на "улицата" както каза ти ритника при теб може да е точна но при някои по-добри това е решенито да се запазиш :) и да вярно е че в ММА са позволени удари към главата с ръце защото сте с ръкавици при нас няма такива ръкавици а ударите към главата са само кихон техники :)

shinkyokushin
09-04-2010, 12:57
виж повече няма да споря с тебе не защото си прав а защото не му е тук мясото ;)

п.с: на 18 години сам :)

smeshnik
09-04-2010, 13:04
Не съм се занимавал много с карате, но определено мога да подкрепя shinkyokushin, че техниката е на първо място! Васето, виждал ли си каратист, който тренира година,две,три с лоша техника на изпълнение?
Най-много от всичко в каратето ми е направило впечатление кристалната техника на състезателите :)

shinkyokushin
09-04-2010, 13:23
васе МАСОВО е тови при вашата федерация Киокушинкай-кан ако си от Пловдив (Емил Костов мисля че беше от там) скокни до Тракията и виж шампионите какво правят и тогава ми говори за двумесечнитети профисионалисти. Виж как стават работите при Валери , Елена Димитър Попов и Шихана. Иди там да видиш как се случва обратното на което ти каза как деца с 3 месечен опти ще победят човек с 3 годишен (Ти в случая) ;)

shinkyokushin
09-04-2010, 13:49
да вярно е че ММА имат доста добри състезатели не споря за това но има доста по-добри киокушинкайци в К-1 и ММА е да вярно е че и те минават няколко месечно обучение в ММА за граплинга и по-добро усвояване на ударите в главата ( мисля че това е единствения недостатък на нашия боен стил) а и по мнението ти че каратето не помагало на улицата тук си в огромна грешка и мога да се защитя защото бях свидетел на такова нещо а и противника беше бивш боксъор на Ботев Пловдив :)

shinkyokushin
09-04-2010, 14:28
да така е..... скоро това няма да се случи :)


п.с: А ММА във Варна ли го тренираш

shinkyokushin
09-04-2010, 14:34
да аз затова те питам щото ММА клубове не съм чувал (не съм се и интересувал толкова де )

smeshnik
09-04-2010, 15:02
Васето, не можеш да сравняваш спорт, който е създаден за самозащита с такъв, който е създаден за състезания, подчиняващ се на правилници и т.н. :) може да се спори мноого, всеки със свойте виждания :smt006

Дайте "бойците" у форума да заформиме един чат, а :D

ZipFail
09-04-2010, 15:49
Факт е, че каратето отдавна е станало повече съзтезание и спорт, отколкото самозащита...аз затова си тренирам отделно в къщи едно, в залата друго...

Да се биеш навсякъде можеш да се научиш, дори и сам...но има някои неща които залата ти дава и трудно ще ги разбереш на друго място :)

shinkyokushin
09-04-2010, 16:05
харесва ми мнението на смешник нека да направим един конферентен чат или отделна тема на Бойците във форума ;)

smeshnik
09-04-2010, 16:09
да не спамим тук, който иска да дава скайп на личен :)

shinkyokushin
09-04-2010, 16:13
ем моя е hell_devil67 който иска да ме намира ;)

Chacho
09-04-2010, 22:50
да не спамим тук, който иска да дава скайп на личен :)

Skype: chacho_vr

За чата за бойни изкуства.

ЕДИТ: Идиот съм. Мислех, че пращам ЛС, а то написах отговор в темата. Както и да е, нека стои.

ZipFail
09-04-2010, 22:58
По едно време имаше една тема, ама е някъде надолу по страниците...

DasReich
09-05-2010, 20:25
Хубаво е да имаш добре тренирано тяло.... всичко друго е техника. Препоръчвам ти да се запишеш на някое бойно изкуство. Ако не можеш да си го позволиш или не ти се почва, можеш да намериш информация и видео материали за всички удари ( леви, десни прави, крушета и прочие ) , но пак казвам, че едно бойно изкуство от типа на Кикбокс или Тай бокс би ти помогнало къде, къде повече.. :)