PDA

View Full Version : Кабелен интернет



Wojczek
04-10-2010, 17:39
Здравейте! Преди няколко дена си купих лаптоп и всичко е екстра с изключение на едно нещо. Аз съм с кабелен интернет и когато сложа кабела в лаптопа и опитам да се свържа не става. Нямам идея и как. Вие помагайте ! 8-) Мисля, че ми трябва нещо като това което ми е и на настолния комп. - шорт кът-а с който се свързвам ;д. Мерси предварително

ThEKiNgG
04-10-2010, 17:45
ама нещо изписва ли ти слагаш си буксата към лаптопа нали 8-)

doomkillerr
04-10-2010, 17:48
Здравей! Преди доста време обяснявах на едно момиче от форума, как става това за което питаш... Ето я и старата тема: http://www.teenproblem.net/f/viewtopic.php?p=5831280#5831280

Предполагам, че и на теб ще помогне! :)

Успех...

xXxAngerfisTxXx
04-10-2010, 18:41
Здравей! Преди доста време обяснявах на едно момиче от форума, как става това за което питаш... Ето я и старата тема: http://www.teenproblem.net/f/viewtopic.php?p=5831280#5831280

Предполагам, че и на теб ще помогне! :)

Успех...
точно! =; копирваш мак адреса от лан картата на компа, към ланкартата на лаптопа и ще има връзка! :)

Що не си купиш рутер? Ще имаш нет на всички машини.

MaGuSs
04-10-2010, 18:59
Здравей!

Успех...
точно! =; копирваш мак адреса от лан картата на компа, към ланкартата на лаптопа и ще има връзка! :)

Що не си купиш рутер? Ще имаш нет на всички машини.

Твърде сложно е :lol: :lol: :lol: :lol:

Wojczek
04-10-2010, 20:04
Аз рутер си взех ама някаде е загубен из нас и не ми се търси ;д.

Wojczek
04-10-2010, 20:41
МАС адреса си го знам, но лаптопа ми .. С виста е, но изобщо не отговаря на това което там си написал. :shock: Може ли да ми кажеш като за малко тъпичък как да се оправя на виста. :?

L0ST
04-10-2010, 20:43
На мен пък ми звучи като VPN , PPoE или нещо подобно. Не мисля, че net-a му е DHCP.

Не съм много добре с мрежите, но може би ме разбирате. Направ звънни на ISP-то и те ще ти го оправят. Ние няма как да знаем как се свързваш към нета икакво трябва да се направи.

doomkillerr
04-10-2010, 20:49
МАС адреса си го знам, но лаптопа ми .. С виста е, но изобщо не отговаря на това което там си написал. :shock: Може ли да ми кажеш като за малко тъпичък как да се оправя на виста. :?

Значи гледаш това, което съм писал за Windows 7 - то важи в пълна сила и за Vista!

Обаче не забравяй, че трябва да си въведеш IP адрес, Subnet Mask, Default geteway и DNS сървъра... :) Това го правиш от: "Control Panel -> Network and Internet -> Network and Sharing Center -> Change adapter settings" - щракаш десен бутон върху иконата на мрежовата карта "Properties", след това щракаш където пише "Internet Protocol version 4 (TCP/IPv4) и бунона "Properties"... Въвеждаш нужните настройки, които ще видиш от компютъра на който в момента пишеш и имаш връзка с интернет! Тоест настройките на лаптопа и настолния ти компютър трябва да са еднакви!

П.С. - Нали виждаш мрежовата карта на лаптопа? - Щото може и драйвери да ти трябват за нея, пък да не си инсталирал... :-o

Wojczek
04-10-2010, 20:53
Боже така се забърках.. Като отворя нетуорк анд шеринг сентър няма нищо.. Как да сменя МАС-а на лаптопа? А ти спомена и още нещо което трябва да направя ?

doomkillerr
04-10-2010, 20:58
Боже така се забърках.. Като отворя нетуорк анд шеринг сентър няма нищо.. Как да сменя МАС-а на лаптопа? А ти спомена и още нещо което трябва да направя ?

Ами стигам до извода, че нямаш инсталирани драйвери за мрежовата карта! Тая Виста, кога си я инсталирал и с нея ли си взел лаптопа?

L0ST
04-10-2010, 20:59
Я кажи, има ли някаква аутентикация. Попринцип иска ли ти се някакво потребителско и парола?

Wojczek
04-10-2010, 21:01
Лаптопа е с виста хоум бейсик купен. И да, за да се свържа ми иска потребителско име и парола

L0ST
04-10-2010, 21:05
Лаптопа е с виста хоум бейсик купен. И да, за да се свържа ми иска потребителско име и парола


Така си и мислеш и не мисля, че трябва да се променя мак-а. Просто трябва да се натрои VPN връзката.... Така си мисля аз.

Wojczek
04-10-2010, 21:06
А това как ще стане ?

L0ST
04-10-2010, 21:09
Не мога да ти обясня, но още един въпрос. Когато си пуснеш компютъра предпоалгам трябва да отвориш един прозорец и да натиснеш Connect, за да се свържеш?

doomkillerr
04-10-2010, 21:11
А това как ще стане ?

Ето какво трябва да направиш: http://www.publicvpn.com/support/Vista.php

П.С. - И само картинките да гледаш, пак би трябвало да се оправиш! 8)

Wojczek
04-10-2010, 21:11
да

Wojczek
04-10-2010, 21:14
Благодаря! Ще опитам и пак ще се консултирам със вас сигурно ! ;д

L0ST
04-10-2010, 21:16
А това как ще стане ?

Ето какво трябва да направиш: http://www.publicvpn.com/support/Vista.php

П.С. - И само картинките да гледаш, пак би трябвало да се оправиш! 8)


Точно за това говорех и аз :)