PDA

View Full Version : Обич насила



sladkish_14
04-10-2010, 20:32
Не ми се случва за първи път мой близък приятел да се влюби в мене, но той..
Толкова е различно,, Моя град не му е роден, от 4 години живее тука няма кой знае колко много приятели, но всичките са му истински. Страхотеееен е !! Разбирате ли ? Приятно ми е да съм с него : )) .. Приятни са ми всички мигове заедно, приятно ми е, че когато звънна той винаги ще отговори, винаги е до мене и е готов да направи всичко. И за първи път от много време изпитвам чувство, че той е от онези приятели, който човек никога не трябва да допуска да изгуби. Не заради ползата и от това, че винаги е до тебе, а просто защото е очарователен с държанието си, с поведението си. Толкова ми стана скъп, разкри ми най - голямите си тайни съсипали живота му и накарали го да се премести в моя град. Тайни, които знаем едва 5-6 човека, като в тях включвам и семейството му. Толкова ми бе приятно да се смеем заедно и в един момент - ХОП той е влюбен в мене [-X ..
Аз не съм единственото момиче, с което се държи така има още 2 такива близки приятелки, специалното му отношение не е насочено само към мене. В един момент седим до 2-3 през нощта и си споделяме неща, които никога не сме споделяли на другиго. Гледаме филм на следващата вечер и когато сядам на стола му пред компютъра и започвам да се въртя това момче пада на колене спира стола ми и ми казва ' 'името ми' може ли да те целуна', а погледът му - :-# ,.
В последните 48 часа той не веднъж се опита да ме целуне, но се правех на тресната, но сега ?!
Не зная какво да правя, когато ме изпрати и застанахме под лампата, а дъждът тихичко валеше, когато ме погледна.. Той е изпитал достатъчно много болка как да му причиня и тази, как да го избегна >? Бог ми е свидетел - НЕ искам да го наранявам.. Какво да направя сега.. Какво да правя, когато го видя отново.. Избегнах го, но другия път няма да мога. Харесвам го, но само като приятел..

fenastz
04-10-2010, 20:37
Не може ли да вземе една от другите си близки приятелки ?

tuzaro
04-10-2010, 20:37
разби ми сърцето, да знаеш че повече не съм ти приятел и няма да ти давам моя стол!

xPafx
04-10-2010, 20:37
Мисля,че последното ти изречение говори само по себе си.
Няваш други освен приятелски чувста към него,кажи му го.Ще го боли,но ще му мине.По-гадната постъпка ще е да цапочнеш обречена връзка,и тя ще е обречена,защото не изпитваш същите чувста.Ще се крепи на една лъжа-това ,че гледаш на него не като на приятел.Това би го наранилло много повече и би го накарало да се чувста предаден.А истинските и силните хора ценят искреността.Прави си изводите.

mArMaLaDkA
04-10-2010, 20:43
Нещо не схванах - неговото специално отношение не било само към теб, ами и към още 2 негови приятелки => и тях ги моли да се целуват, и в тях е влюбен и т.н.?
Това, че е преживял разни неща не значи, че трябва да се примириш с положението и с мераците му. Момчето не трябва да използва това, че е преживяло някаква драма, за да буди съжаление в останалите хора, за да му се угажда; той трябва да си извади поука от ситуацията и да стане по-силен човек, а не такъв, който манипулира другите, за да стане неговото. И ти казвам: недей жертва себе си, защото го съжаляваш. В такава ситуация няма как да не нараниш човека с чувствата срещу теб. Неизбежно е, но просто няма смисъл да се насилваш при положение, че не изпитваш нищо към него. Щом сте толкова добри приятели и той е толкова прекрасен, защо не поговориш с него?

Valento
04-10-2010, 20:44
Мисля,че последното ти изречение говори само по себе си.
Няваш други освен приятелски чувста към него,кажи му го.Ще го боли,но ще му мине.По-гадната постъпка ще е да цапочнеш обречена връзка,и тя ще е обречена,защото не изпитваш същите чувста.Ще се крепи на една лъжа-това ,че гледаш на него не като на приятел.Това би го наранилло много повече и би го накарало да се чувста предаден.А истинските и силните хора ценят искреността.Прави си изводите.

По-добре откревнна , от колкото лицемерна ...

kretenaila
04-10-2010, 20:48
Мисля,че последното ти изречение говори само по себе си.
Няваш други освен приятелски чувста към него,кажи му го.Ще го боли,но ще му мине.По-гадната постъпка ще е да цапочнеш обречена връзка,и тя ще е обречена,защото не изпитваш същите чувста.Ще се крепи на една лъжа-това ,че гледаш на него не като на приятел.Това би го наранилло много повече и би го накарало да се чувста предаден.А истинските и силните хора ценят искреността.Прави си изводите.

Напълно съм съгласна.Казано кратко и без разтягане на локуми :)

xPafx
04-10-2010, 20:48
Мисля,че последното ти изречение говори само по себе си.
Няваш други освен приятелски чувста към него,кажи му го.Ще го боли,но ще му мине.По-гадната постъпка ще е да цапочнеш обречена връзка,и тя ще е обречена,защото не изпитваш същите чувста.Ще се крепи на една лъжа-това ,че гледаш на него не като на приятел.Това би го наранилло много повече и би го накарало да се чувста предаден.А истинските и силните хора ценят искреността.Прави си изводите.

По-добре откревнна , от колкото лицемерна ...Еми да де,нали аз това целя да кажа с поста си.

justonegirlwithonehope
04-10-2010, 20:53
Ако е толкова добър и единствен колкото казваш, защо не искаш да си с него ? И кой е този Борислав от подписа ти ?

sladkish_14
04-10-2010, 21:00
^^ Борислав е момчето в което съм влюбена :)
И с изречението си 'Аз не съм единственото момиче, с което се държи така има още 2 такива близки приятелки, специалното му отношение не е насочено само към мене. ' Исках да кажа, че просто не го очаквах. В един момент всичко си е нормално не се държи така само с мене и после.. И не на другите 2 момичета не предлага целувки, приятели са от 'бебета', както се казва :)
П.С - Той не се казва Борислав !
Пфф много съм объркана :?

mArMaLaDkA
04-10-2010, 21:04
Е, все тая, моя пост си остава същият.

Кое ти е обърканото? Обичаш друг, а това момче ти е само приятел. На два пъти спомена колко прекрасен и разбран е => би трябвало да разбере и да не се тика там, където вече има друг. 'Що се вкарвате в някакви филми не мога да разбера? И на мен ми харесват испанските сериали, ама гледам да не си ги създавам в реалността в моменти, в които рационалното решение е под носа ми.

tuzaro
04-10-2010, 21:04
^^ Борислав е момчето в което съм влюбена :)
И с изречението си 'Аз не съм единственото момиче, с което се държи така има още 2 такива близки приятелки, специалното му отношение не е насочено само към мене. ' Исках да кажа, че просто не го очаквах. В един момент всичко си е нормално не се държи така само с мене и после.. И не на другите 2 момичета не предлага целувки, приятели са от 'бебета', както се казва :)
П.С - Той не се казва Борислав !
Пфф много съм объркана :? че аз от кога се казвам борислав??

kretenaila
04-10-2010, 21:05
Е няма,какво да си объркана бъди с този,който обичаш.Оня пич сам няма да остане спокойно щом има още 2 мацки.

m1nik
04-10-2010, 21:17
Мм на него не му ли е ясно, че с влюбена в друг, че иска да те целува?

pussucetka
04-10-2010, 21:53
. . Колкото и да ти е скъп като приятел, трябва да му кажеш истината . . няма да го заболи толкова, ако го излъжеш и завъртите супер уникалния филм. . аз съм сигурна, че той ще те разбере, но ти не го изоставяйй и бъди до него, НО като приятелка !! :)

sunshinepp
04-11-2010, 06:18
. . Колкото и да ти е скъп като приятел, трябва да му кажеш истината . . няма да го заболи толкова, ако го излъжеш и завъртите супер уникалния филм. . аз съм сигурна, че той ще те разбере, но ти не го изоставяйй и бъди до него, НО като приятелка !! :)

+ :) <3 .. няма смисъл да го лъжеш!

Take_That
04-12-2010, 07:31
По-добре да му кажеш истината сега, ще го боли, но ще му мине. Но да си с него без чувства - това ще го нарани много повече, щом разбере.

Paramour
04-13-2010, 17:19
. . Колкото и да ти е скъп като приятел, трябва да му кажеш истината . . няма да го заболи толкова, ако го излъжеш и завъртите супер уникалния филм. . аз съм сигурна, че той ще те разбере, но ти не го изоставяйй и бъди до него, НО като приятелка !! :)

+ :) <3 .. няма смисъл да го лъжеш!
+ :)

gabiiTu
04-13-2010, 20:30
бягай надалече ( :
не си виновна ти ,че не го харесваш !
ще го преодолее не се тревожи за него
ама и ти пък не мое се измъчваш
тва не е живот.

BlueParadise
04-13-2010, 20:44
От това което прочетох ми е пределно ясно,че не си глупаво момиче и сама знаеш,че "на сила хубост не става" а камоли Любов ... сама можеш да прецениш какво да правиш ... всеки проблем има просто решение,просто трябва да имаме смелостта да направим нужното действие... :-)