PDA

View Full Version : Тема за коли



Serseri91
04-10-2010, 22:35
Здравейте на всички :-)

Тъй като с tuzaro преди малко се заговорихме на тема коли и навлезнахме в спам, а никъде няма тема в която да се обсъждат колите и всичко свързано с тях, реших да направя такава.
Факта, че ако се случи в някоя тема да споменеш возилото си, то автоматично ти лепват етикета на фукльо, дразни, за това тука може да си обсъждаме.

Знам, че има автофоруми, но в този форум колите да не са табу :-o

Да видим какво ще се получи.
Да започнем с кой какво кара и дали е доволен, предпочитания и т.н.

WILD__BOY
04-10-2010, 22:41
карах seat cordoba 1.6mi и ... копеле беше адския мъртвец, е голяма работа, вече е тотал щета.
сега съм се насочил към G3 1.9TDI на един познат и една е30ка 323 coupe

Serseri91
04-10-2010, 22:44
Как насочил, да я купиш или какво :P

WILD__BOY
04-10-2010, 22:45
Как насочил, да я купиш или какво :P

да, стига ми толко пешеходство

DonMikelle
04-11-2010, 01:02
карах seat cordoba 1.6mi и ... копеле беше адския мъртвец, е голяма работа, вече е тотал щета.
сега съм се насочил към G3 1.9TDI на един познат и една е30ка 323 coupe
Взимай печката, доволен ще останеш. Икономична, не е капризна и върви що годе добре.

Преди карах Seat Leon 1,9 TDI-много добра кола, сравнително мощен двигател, икономичен с добра возия и никакви капризи-освен ремъците когато я купих за 35000 км съм и сменял само масла и филтри. За съжаление-тотална щета. След това карах за 1 месец служебно Renault Clio 1,2 Energy-пълен ужас, теснотия, и е адски нестабилна. Единствените плюсове са, че е удобна за в града и гори малко. Сега карам Audi A6 Avant 2,5 TDI, 150 к.с.-от комбито по-добро няма. Ползвам я за камион, за автобус и понякога за да спа в нея. Широка, удобна кола, с много екстри. Вярно има по-високи разходи и гори повечко заради автоматика, но кеф цена няма. Вече 8 месеца и 12000 километра не ми е правила никакви проблеми. Предпочитам дизели-друго си е да чуваш мъркането на двигателя и песента на турбината.

WILD__BOY
04-11-2010, 07:46
...

знам му историята на тоя Golf, знам кой и къде го е поддържал и как е каран.
прав си за дизела... на мен ми изтекоха очите по един Leon Cupra R 1.9TDI големия мотор.. 150hps :oops: страшна колица е, ама тоя ми изръси 15 000лв цена като го гледах и му теглих една. братовчед ми за 11 000 си купи 520d 2002г. с пълен пакет екстри

hamilcar
04-11-2010, 08:41
Карам Рено Клио, 1.2i 60к. Върши работа, за момента е по-добре от нищо. След време ще си взема сигурно Рено Клио 2 с мотор 1.6 16v, а и Fiat Stilo 1.8 16v не са лоши.
Едно е сигурно дизел никога не бих си взел, както и Golf.

WILD__BOY
04-11-2010, 09:55
Карам Рено Клио, 1.2i 60к. Върши работа, за момента е по-добре от нищо. След време ще си взема сигурно Рено Клио 2 с мотор 1.6 16v, а и Fiat Stilo 1.8 16v не са лоши.
Едно е сигурно дизел никога не бих си взел, както и Golf.

защо не би си взел дизел?

hamilcar
04-11-2010, 10:39
Не ми харесва това, че правят димна завеса, колко и да е поддържан един дизелов двигател все чади. По-скъпи са поддръжка от бензиновите двигатели и като цяло по-капризни. Като се има предвид качеството на дизеловото гориво в България през зимата много дизели имат проблеми.

Хубавото им е, че когато им се смени чипа или се препрограмира ECU качват доста коне и въртящ момент. Но за мен това не е достатъчно.

babity
04-11-2010, 10:49
К'во може да се случи ако се опитам да си боядисам колата сама, вкъщи?

Serseri91
04-11-2010, 10:57
Много интересни неща :D Ама ти сериозно ли го мислиш т'ва ? :shock:

hamilcar
04-11-2010, 11:24
За да я боядисаш наистина добре трябва опит и нужните инструменти. Но пък практиката учи, ако не стане има достатъчно бояджии.

Serseri91
04-11-2010, 11:25
Вуйчо взе колата от мен, връща ми я и ми казва, че CD-то не работи.Отворихме го и отвътре излезнаха 3 диска, как ли са ги наврели :D :D :D

http://i41.tinypic.com/2mr8yhd.jpg - изкарано

Psychoman
04-11-2010, 11:38
Карам Hyundai Accent 1500, супер е колата. :)

babity
04-11-2010, 12:21
Спомням си, че едно време мОсквича го боядисвахме с баща ми. И то не с пистолет, а с четки, и не се получи лошо. Ама сега малко ме е страх, сигурно има защо.

machoka
04-11-2010, 13:34
Карам активно 30-на най-различни коли и пътнически бусове в страната и чужбина..дизели, бензини, стари, чисто нови..16К километра за 20 дена в натоварените периоди не знам, ако някой има некакви въпроси ще помагам с каквото мога.

kypo
04-11-2010, 14:01
вече не карам кола, продадох я. най-накрая се родих, мамка му!
преди - пари за бензини, винетки, такси за каско, граждански. само нерви - следиш дупки, шахти, клони и всякакви неща да не задереш боята. свирне аларма нощно време - скачаш да видиш не ти ли крадат колата щото живееш в люлин 8-) заеби...
сега е супер! не ме интересува абсолютно нищо! спя като пън, дупките не ме интересуват, цената на бензина хич. застраховки нямам да плащам
абе живот!

иначе съм карал ситроен ц4, голф 3, алфа. повече не ми трябва такъв проблем на главата. докато не почна да печеля големи пари и да си позволя джип за тия разбити пътища 8-)

WILD__BOY
04-11-2010, 14:10
хахо_хixi, дизела си има и едно основно предимство - разхора
аз па що съм виждал commonrail, който не чади?
относно поддръжка - зависи от мотора - старите са доста елементарни за поддръжка, особено на VW (тея дето не ти харесват :D )

явно още ти е прясно и искаш от една кола само да върви и да бучи много

относно kypo, бате, прав си ама не до там... с градски транспорт стигам до факултета ми за 40мин, а с кола за 13мин

kypo
04-11-2010, 14:12
аз пък на опаки - с кола за 45, с метрото за 15 +/- 5 за 280 8-)

WILD__BOY
04-11-2010, 14:15
аз пък на опаки - с кола за 45, с метрото за 15 +/- 5 за 280 8-)

е.. на мен най-близкото метро ми е на 30мин с рейс (младовското задръстване) + незнайно колко да го чакам + 20мин ходене пеш след метрото... тъй че не ми е оферта

пък и извънградско мога винаги да си духна на някъде

hamilcar
04-11-2010, 17:59
WILD__BOY ->
Разхода вече не е толкова голям проблем. Повечето коли след 2000г. не харчат много, без значение бензин или дизел.
Да някои от старите дизели тип помпа дюза без турбини са лесни за поддръжка, но това значи кола от периода 1985-1995г., а вече сме 2010 година.
Да, искам колата ми да бучи, но заради V12 двигател с прекрасна генерация, а не заради ремус тип "Илиянци", предполагам разбираш какво имам предвид.

Изказах си мнението. Рядко влизам в спорове за коли и жени, защото всеки мъж има различен вкус. Важното е да се шофира внимателно и с удоволствие.

WILD__BOY
04-11-2010, 20:39
за последното си прав
все пак предпочитам commonrail за градска кола

sh3_1s_7h3_0n3
04-11-2010, 20:54
явно още ти е прясно и искаш от една кола само да върви и да бучи много



бензиновите коли много ли бучат?

Serseri91
04-11-2010, 21:51
Всички бензинки вадят звук, но само мощните хубав, другите бръмчат от зор.

Съгласявам се с hamilcar, старите са лесни за поддръжка, но често се налага да дадеш повечко пари за друг проблем.Новите може да са трудни, въпреки че не смятам че са тоооолкова сложни, но пък не си мислиш за друго освен за масло и ремъци.

Понякога си мисля, че все още сме около 2000г., и като стане дума за кола от 90-тте, си казвам, че не е толкова стара, това идва от факта, че в началото на новият век са ми били първите запознанства с коли, а тогава се купуваха средно 9-10 годишни коли.Всъщност 20 годишна кола не би ти донесла нищо, освен главоболия.

WILD__BOY
04-12-2010, 07:45
Всъщност 20 годишна кола не би ти донесла нищо, освен главоболия.

много зависи как е карана, как е поддържана и тн.

смятам, че 20 годишна кола може да донесе и driving pleasure:
http://www.todoautos.com.pe/attachments/f28/114138d1218314439-bmw-635csi-bmw_m635csi_alpina-500.jpg

OtherDimension
04-12-2010, 09:31
Всички бензинки вадят звук, но само мощните хубав, другите бръмчат от зор.


това не е вярно
е, не говоря за ферари звук, но специално моята е доста слаба, но като влезне в обороти звукът ми харесва много :D
притежавам фабия, 1.4 бензин, 50 киловата - да чукна на дърво, засега съм много доволен от колата, нямам проблеми с нея - твърда, но не гадна возия, здрава... единственият недосатък е традиционно високият разход, но за това се премижва, по-добре да даваш пари за гориво, отколкото за сервизи.
приятелката ми има C3, дизелче, 1.4, 70 коня някъде... колицата просто е красота, над 210 000 км. е, а двигателят просто пее, без никакъв основен ремонт
карам го от време на време, има си доста доволна тяга, а любимата гледка на бордовия компютър е на магистралата, при 90 км/ч разходът, който показва е .... 2.6 :)
количката е супер, като цяло новите поколения дизели ми харесват много, най-вече френските и японските
commonrail изобщо не трябва да се бърка със старите дизели

Lestat357
04-12-2010, 09:34
Добро утро, автоманяци и автоманячки, радвам се да Ви видяя! (всякакви прилики с обръщения на имагинарен образ от тв-ефир от недалечното минало са напълно случайни))

Така. Тъй като очевидно това е Авто-Темата за момента, ще я използвам да задам и аз един въпрос.

Като за начало, малко предистория: не ми се обяснява подробно (мога да го направя в следващ пост, евентуално, че в момента нямам и време), но – преди около месец имах инцидент с колата. По-точно: някакви идиоти счупили неща по нея, както е била на паркинга пред блока. Причина – никаква. Поне не мога да се сетя(също кой го е направил) – хулигани и пишман-хулиганчета в София- бол. Щетите са такива, че няма как да е в движение колата, макар и да е технически изправна. Съответно стойността на поправката не е особено малка, НО, аз имам каско откакто я взех, точно за тази цел уж.. Обаче.. започна едно ходене по мъките оттогава насам... Най-напред повече от ден ме размотаваха, докато бъда/ем наясно как ще ми изплатят обезщетението. Оказа се, че трябвало да чакам ‘експертна оценка’. Дотук добре: стандартна ситуация. Уча се в движение – две седмици чинно си изчаках за последната (празници, глупости, а и максимален срок – 15 дни; не съм и очаквал да ми бъдат нанесени парите по сметката по-рано). После (миналата седмица), когато най-сетне се обадих да проверя какво и що, се оказа, че според тяхната система (ДЗИ) не били нанесени някакви пари по каското. Такива, които аз съм платил още юли миналата година и разполагам със съотв. документ.. И така нататък.. През цялото това време колата е на охраняем паркинг (мразя охраняемите паркинги, да вметна само; безсмислени и неоправдано скъпи), защото няма как в този й вид да я оставя пред блока си, както си седи по принцип. Разбира се, за този паркинг платих месечна такса и скоро ще се наложи за още месец да го плащам. Което няма да сторя, междувпрочем, но както и да е. Утре вече се надявам да се доизясни всичко, защото колкото и хладнокръвен да съм по принцип, предстои да си имаме сериозни разправии... Както и да е.

За тези от Вас, които имат застраховка автокаско – към коя компания е тя? Директно ли я сключихте или чрез застрахователен брокер? Имали ли сте досега какви да е случки с колата, при които да се е налагало да използвате това, за което сте платили. Отреагираха ли адекватно?




бензиновите коли много ли бучат?

Ами, никак даже. Само Corsa B 1.6-ците били правели изключение. :P

p.s.:

....автомобила е полезно нещо единствено,ако се ползва по предназначение - изкарваш си хляба с него или живееш в няква пустош и нямаш друга връзка със света. пак казвам - никой не може да ме убеди,че в град като София за млад човек колата е необходимост. ама никой майна......

Пропуснал си едно важно възможно изключение – да имаш болен човек вкъщи, например и да ти е необходим отново автомобил, заради това. Тогава какво правим? Има и други възможни изключения, де. Иначе сравнително изчерпателно си изцвъкал аргументиран пост и доста хора биха се съгласили с него.

w0sh
04-12-2010, 09:34
Аз пък не искам да карам кола защото смятам,че ще съм опасен на пътя.
Имам разни проблеми със врата, коиот водят до епизодични причернявания и губене на контрол. Нямам книжка, не ми и трябва.

OtherDimension
04-12-2010, 09:39
Lestat , много-много не мога да ти помогна.. единственото, което мога да ти кажа е, че не си единственият
опарванията от каското са пословични и затова все повече хора си задават въпроса защо да правят каско, дори и ако притежават скъпи автомобили, по простата причина, че тия са по-големи мошеници и от евреите
давам ти само един пример - на мой познат откраднаха колата срещу 1-ви януари
от тогава минаха 3 години, действия - няма
а най-големият цирк е, че го караха да си плаща вноските през това време.....
да не правя антиреклама, макар че заслужават, но мисля, че беше към армеец

hamilcar
04-12-2010, 12:22
Относно каско, имах вземане даване с ДЗИ, защото известно време работех за тях. Мой приятел си направи каско към тях, на два пъти го удряха и нямаше проблеми от страна на компанията, вършеха работата бързо и адекватно. Разбира се има и изключения.
При положение, че имаш документ, в който пише, че си платил вноските или направо накуп трябва да ти изплатят дължимото. Разбира се има значение и вида на каското, но ако е Пълно не би трябвало да имаш проблем.

В България няма перфектна застрахователна компания. Винаги преди да подписваш каквото и да е било към тях трябва да прочетеш всичко. Защото има клаузи, които ако не се прочетат на време после си патиш от тях.

tuzaro
04-12-2010, 12:35
Аз карам бмв(като истински баварец http://ibox.bg/forum/img/bigok.gif ) 318и 116 коня, 1,8 двигател бензин. Колата е много здрава, макар че е на 14 години, единствения проблем е, че годи доста на градско...

Serseri91
04-12-2010, 12:49
Гадже на моя братовчедка претърпял инцидент след като му излезнала заднатя дясна гума от място, в движение.Колата беше за скрап, обаче му платиха 7 хиляди лв.,за пежо 206 от '98г., от каското.Не знам към коя компания беше, но явно има и такива случаи при които наистина ти плащат. :-o
А на теб, приятел, ти предлагам да изпиеш една чаша студена вода, защото едва ли ще изровиш нещо, само с разходите ще си останеш. :(

Много гадно .. :x

DisturbinThePeace
04-12-2010, 12:58
карам Fiat Tipo 1.6i.e ;д не е кой знае какво , но на тоя етап ми е достатъчно.Иначе съм се насочил към мини купър, голям фен съм им ;д

Lestat357
04-12-2010, 13:23
Lestat , много-много не мога да ти помогна.. единственото, което мога да ти кажа е, че не си единственият
опарванията от каското са пословични и затова все повече хора си задават въпроса защо да правят каско, дори и ако притежават скъпи автомобили, по простата причина, че тия са по-големи мошеници и от евреите
давам ти само един пример - на мой познат откраднаха колата срещу 1-ви януари
от тогава минаха 3 години, действия - няма
а най-големият цирк е, че го караха да си плаща вноските през това време.....
да не правя антиреклама, макар че заслужават, но мисля, че беше към армеец

Разбирам и се съгласявам. Обаче аз алтернатива нямам. Както казах – охраняем паркинг за мен е глупост, а и при положение, че е 50лв на месец за една година ми излиза осезаемо по-скъпо от каско. Пък и каското покрива повече възможни ситуации. Доста повече. На теория поне.


Относно каско, имах вземане даване с ДЗИ, защото известно време работех за тях. Мой приятел си направи каско към тях, на два пъти го удряха и нямаше проблеми от страна на компанията, вършеха работата бързо и адекватно. Разбира се има и изключения.
При положение, че имаш документ, в който пише, че си платил вноските или направо накуп трябва да ти изплатят дължимото. Разбира се има значение и вида на каското, но ако е Пълно не би трябвало да имаш проблем...

Имам документи да. За всяка една вноска поотделно и доста отдавна са внесени и четирите. Каското е пълно. На стойност към 350лв. Направих го чрез брокер – ‘Амарант ЕООД’. Не за друго, просто така беше най-удобно (офиса им се намира точно пред КАТ-Дървеница, където я регистрирах). Всичко е наред уж с изключение на това, че не им излизала нанесена първа вноска (плащал съм я юли миналата година). Говорих с ‘Амарант’ от тяхна страна всичко е наред и парите били преведени.. ДЗИ не за първи път им дава ‘грешка’ системата последните 3 седмици, както и да е. За смяна са предно и задно стъкло на колата в момента, на обща стойност към 1100лв. Утре ще говоря и с ‘експерта по случая’, защото нямало как днес. Ако не стане и утре, мисля да се обръщам към други инстанции вече.


А на теб, приятел, ти предлагам да изпиеш една чаша студена вода, защото едва ли ще изровиш нещо, само с разходите ще си останеш. :(

Много гадно .. :x

Не, няма. Аз не работя така. Ако се наложи ще вдигна шум и дори ще ги осъдя. Това е принципен въпрос вече. Платил съм за услуга, която очаквам да ми бъде предоставена адекватно и не става въпрос за объркан Double Whopper с Whopper, което ми се случи преди седмица в Burger King, примерно. Ако успееш да научиш към коя компания е бил застрахован онзи приятел на братовчедка ти, това ще ми е от полза. Колата ми е застрахована до средата на юли т.г. След това - отворен съм откъм алтернативи на ДЗИ в момента. Благодаря!

Serseri91
04-12-2010, 18:27
Добре, няма проблеми, ще го разпитам подробно.


Machok, като какъв работиш ? :-o

tuzaro
04-12-2010, 19:04
Добре, няма проблеми, ще го разпитам подробно.


Machok, като какъв работиш ? :-oлична охрана ми е 8-)

Serseri91
04-12-2010, 19:06
Ясно от къде идва ника 8-)

sh3_1s_7h3_0n3
04-12-2010, 19:17
Всички бензинки вадят звук, но само мощните хубав, другите бръмчат от зор.



Глупости. (:
Аз нищо не чувам и не, не съм глуха. Даже ми се струва доста тиха чак ме дразни...

Лестат, именно! 8-)

antiWHAT
04-12-2010, 19:36
аз от коли не разбирам, нямам книжка защото за момента нямам и кинти...
кола нямам, обаче се кефя на ауди а3. От коли не разбирам и не ме интересуват. Ако ми трябва превоз с кола си имам приятели :)

WILD__BOY
04-12-2010, 19:49
застрахователите са един дол дренки - необходимия трън в задника

аз за 25 тежки щети (за подмяна т.е. нови части) на застрахователна стойност 4000лв получих 1600лв от Бул Инс. Никога повече не бих им дал и лайно на тея

tuzaro
04-13-2010, 19:27
някой от даскало яко ми има зъб... кажете с кво да го оправя, ама безбояджия че миналата седмица дадах 130 лева да изчука и боядиса задния капак...
http://www.picvalley.net/u/2782/142003740918154682991271182922eFCtcUbDjObcOMJwuddD _m.JPG (http://www.picvalley.net/v.php?p=u/2782/142003740918154682991271182922eFCtcUbDjObcOMJwuddD .JPG)
http://www.picvalley.net/u/1785/16268216068296844341271182927ROCL5vfbI8T39qpgv4De_ m.JPG (http://www.picvalley.net/v.php?p=u/1785/16268216068296844341271182927ROCL5vfbI8T39qpgv4De. JPG)

BreezePower
04-13-2010, 19:46
намацай я с паста.някой на брат ми колата я беше драскал с ключ.

machoka
04-13-2010, 19:51
Добре, няма проблеми, ще го разпитам подробно.


Machok, като какъв работиш ? :-o

сложно е 8)

Поддръжката на новите коли е дооооста по-скъпа. Скоро за 2 дизелови дюзи по една педя парчето дадохме 1700лв бройката. Каква се оказа причината - вода в нафтата. Зарежда се изключително само и единствено на Лукойл..сами си правете изводи. Разбира се, друго си е новата кола - но на нашите пътища, и при нашите шофьори които рискуваш да те ударят на всяко кръстовище - поддръжката на такава кола не е за всеки.

А за звук при бензините ми говорете само от 5 цилиндровите нагоре.

tuzaro
04-13-2010, 20:35
някой от даскало яко ми има зъб... кажете с кво да го оправя, ама безбояджия че миналата седмица дадах 130 лева да изчука и боядиса задния капак...



Аз ще дам следния съвет - разпитай кой е и му потроши кокалите...

Преди три години някакъв педал ми беше срязал гумите, защото съм му бил паркирал на мястото (то баща ми беше паркирал точно пред нашия вход, ама карай), като разбрах кой е точно отидох и му звъннах на вратата. Като отвори най-културно го попитах да ми покаже документи, които удостоверяват неговите претенции за собственост на паркомясто пред жилищен блок и когато ме погледна неразбиращо, отново най-културно му обясних, че ще ми купи 4 нови гуми по мой избор, защото иначе ще му потроша новозагорския задник, изгнилата му кошница и още няколко културни алтернативни лечения за селския му манталитет. :-)по принцип имам 2-3 предположения кой може да е бил, но тоя който си мисля че е най-вероятно е 30 кила с мокри гащи и ако се изтърва може да има големи последствия а квато е путка ше земе да ме осъди... Ако е тоя същия, ше му изчукам приятелката, тва 100% повече ше го заболи щото е някъв Флюбен яко майна 8-)

antiWHAT
04-13-2010, 20:46
даде ми повод за размисъл... 8-)

tuzaro
04-13-2010, 20:47
Мен ме дразни, че всички са бахти жените, няма да ми каже квото има в очите или да ме викне да се разберем, ми ше драска и ме хвърля в разходи... типично женски постъпки, ама всичко се връща.

WILD__BOY
04-13-2010, 22:02
тва с местата много го обичам... още повече обичам да ходя на гости с лопата

Serseri91
04-13-2010, 22:34
Ама как става шмекера, tuzaro, отиваш на даскало и след часовете виждаш, че ти е надраскана колата ? O_o

:-| :-|

Боооожееееееееее ... мен сега ще ме естрах да ходя с кола на училище :x

Rowdy
04-14-2010, 08:10
tuzaro, бате, да не са некои папагли свършили тая работа... в съседния блоГ имаме корава група говеда и като се опраши на майка ми колата, която и аз карам, редовно си намирам послания.. 8-)

Serseri91
04-14-2010, 20:40
Едно е да пишат върху прашна кола, друго е да ти надраскат боята :x

Не знам обаче дали пастиране ще помогне :? То е за по-леки драскотини.

cherinka
04-14-2010, 21:27
Ти, па, колко трябва да си изпаснал, за да ходиш 12ти клас с кола на училище?????!!????
(като добавим факта, че не е някакво наложително и супер голямата необходимост да ходиш с нея на даскало, където глаголът "ходя" би могъл да се разгледа и под друга форма) :D

Аз не мога да се похваля с възможността да карам кола, дори нямам желание за книжка, обичам и предпочитам да се возя. По възможност в големи, просторни и лъскави коли. :D Като последното ми завоевание е една уникална ЛАДА от 70те години, или някъде там...
То в друга кола като се кача се притеснявам "Ех, да не взема да оцапам нещо", а в тази лада като се кача си викам "Ех, са ше се изцапам". :D

plmn
04-14-2010, 21:55
Raybeez,

какво стана после? 8-) дълбоко се съмнявам, че след като си му казал, че ше го потрошиш или да ти купи гуми, той се е дал без бой?? :lol:

plmn
04-14-2010, 22:03
^ добре е минало пак.
тенденцията е да налита на кавги/бой дори когато грам не си прав :lol:
личен опит..

Serseri91
04-14-2010, 22:10
Те и нашите комшии имат 6 коли ама защо аз не им пукам гумите :-o Не мога да разбера как такива хора получават удовлетворение, когато навредят на други, било то материално или морално.

Черинке, аз не ходя за удоволствие с кола на училище.След даскало понякога възникват задължения които са непредвидими и трябва колата винаги да ми е под ръка ;) Питал съм, защо останалите от моят клас не идват пеша и всички ми отговарят защото ги е мързяло :-o Защото 11 години преди това са летяли до даскало ... :-| :-| :-|


Понякога ми се ще колата да не е в мен, когато си с кола всички трупат ангажименти в/у теб, "защото си с кола и на минаване може да се отбиеш" :? Това доста хора могат да го потвърдят предполагам.

tuzaro
04-15-2010, 06:09
стиляно, до мойто даскало е малко кофти транспорта щото ако фана нещо от централна гара спира на лаута (а от нас до гарата е около километър и от лаута до даскало толкова),а ако фана от най близката спирка минават само 1 и 27, и като ме спре на тримона пак до даскало сумати път. Освен тва почти всеки ден съм на курс... Пък и къв е смисъла като имаш книжка и кола и да не ги използваш.

Serseri91
05-13-2010, 17:59
Някакви мнения и бележки за Алфа 145 2000 година бензин (боксер) ? Никога не съм карал Алфа ..

anonymous546178
05-13-2010, 18:19
Алфите са много добри машини... не знам как стоят нещата с ремонта по натам обаче вървят много добре

alexandr0v
05-13-2010, 18:48
Някакви мнения и бележки за Алфа 145 2000 година бензин (боксер) ? Никога не съм карал Алфа ..

Доколкото се сещам двигателя на въпросната Aлфа е 16V TWIN SPARK?
Ако е така - наистина е много добра машина. ;)

П.С: Като чета мненията на някой хора оставам с впечатлението че форума играе ролята на отдушник на комплексите им. То не бяха филми...

babity
05-13-2010, 19:08
Голям късмет днеска. Татито за сефте се излъга да ме пусне сама с голфо и... ми се случи близка среща с паяка. Ебаси филма беше. Дадох на един съученик ключовете да покара, после не се разбрахме къде я е оставил, после не си я намерих, притесних го, парите му взех... После на шибания паркинг чичко полицай не искаше да ми върне колата. Сеир отвсякъде бях!

hamilcar
05-13-2010, 19:11
Аз лично за Alfa Romeo 145 и не само за нея не чувам добри отзиви. По принцип за да си купиш такава кола трябва да я обичаш. Във форума на Алфа Ромео един беше писал "Обичам я тази кола, много е готина, много се троши, но с кеф си я правя". И все пак всичко е относително.

Serseri91
05-13-2010, 19:54
Днеска един познат ми дефинира двигателя на алфа така: "Много върви ама дълго не"
И от други места съм чувал, че са много капризни.Ако има някой с Алфа и е карал дълго време да каже нещо по - конкретно.

Питам защото ми се падна една такава, а не знам дали си струва ...

babity
05-13-2010, 20:00
Моя човек имаше няк'ва Алфа, ама не знам повече подробности относно модела. Много си я обичаше, но я ползваше само за дълги пътувания. В градски условия караше друга кола.

anonymous546178
05-13-2010, 20:01
Да де оплача и аз, кормувам на някво рено клио, егати твърдия съединител по твърд е от спирачката му ... трябва да го натискам с цял крак, че да направа нещо....

Shazzrah
05-13-2010, 23:02
Лична кола нямам иначе толкова съм се накарал на служебни че...

Citroen Berlingo 1.9 (чист дизел...мъка браааааааат)
Opel Astra 1.7 TD (бая пъргавичка е ама вече турбото зема да се окотва)
Shoda Fabia HTP 1.2 (мн добра градска)
Dacia Logan 1.6 (не помня съкращението на двигателя...върви ама интериора е...все едно индианец е влизал с брадва вътре...)

Обмислям да си взема Mazda 323F BA 2.0 / 24V 144 HP 1 приятел има такава и просто няма да ви казвам за какъв филм става въпрос :) Няма такава тръпка просто...японците си знаят най-добре как се прави спортна кола :)

Serseri91
05-17-2010, 21:49
Пак аз с въпрос :D
Потърсих в нет-а, но не намерих информация за цена на VW Caddy нов от магазина.Интересуват ме дизеловите двигатели около 1.9-2.0.

Lestat357
05-18-2010, 11:00
Пак аз с въпрос :D ..

Заповядай: http://vwn.bg/nutzfahrzeuge/caddy/zahlen_fakten/infomaterial_preise/ . По-добре не взимай чисто нов, но ако решиш да купуваш - драсни ми едно л.с., по памет една бивша съученичка работеше там, може и да ти е от полза.

/Относно колата ми, която споменах по-назад в темата - от ДЗИ в края на краищата ми изплатиха малко над 50% от общата сума. Стъклата ги смених преди седмица и сега обмислям как да постъпя нататък с тях, ще видим. Мдам, хубава работа, ама българска...

Ааа, да - не си вземай Алфа на старо, освен ако не си много сигурен в поддръжката й.;] Моторите са хубави (и бързооборотни), поради което са с осезаемо по-кратък ресурс. Не съм карал, возил съм се (но в доста по-висок клас) - готини са иначе, хаха. Отделно, че с подобен, сравнително мощен за евр. стандарти мотор, има голяма вероятност някой от предишните собственици да я е удрял или най-малкото, да не я е жалил хич. Може и да е читава, не си дал много информация.

Rounder
05-18-2010, 13:10
На 17 съм.

Карам един Баварец 318IS,с всички екстри за модела,леко бутан по двигатела с приблизително 200 коня,спортно окачване и т.н.
Доволен съм адски,върши ми работа,само дето си има и косури...Често срещани проблеми при този модел са:
хидравличната рейка
водачите на ел. стъклата
филтъра на климатика
резистора на степените на парното
накладките на ръчната спирачка.

Има и още,затруван съм с литература на тема БМВ,който има въпроси към тази марка нека пита тук или на ЛС.

И ще помоля,професорите който и съединител не знаят какво е,да не ми казват ама ти нямаш КНИЖКА,книжката за мен е просто документ който представяш пред органите на реда,това не значи че можеш да караш,колко нещастници с купени книжи,а и с не такива има,и пак не могат така че..

Serseri91
05-18-2010, 15:27
Пак аз с въпрос :D ..

Заповядай: http://vwn.bg/nutzfahrzeuge/caddy/zahlen_fakten/infomaterial_preise/ . По-добре не взимай чисто нов, но ако решиш да купуваш - драсни ми едно л.с., по памет една бивша съученичка работеше там, може и да ти е от полза.


Мерси.Бащата не е доволен от Пежо и иска да минава на немско, ама не мога да му набутам в главата да не си взема баничарка ...

tuzaro
05-18-2010, 15:54
Rounder, те тея бмв-та са хибриди, с 10 литра до морето и обратно :lol:
иначе кво мислите за пежо 206 1.1 двигател 80 коня, 2001 година за 2500??

Rounder
05-18-2010, 15:58
Rounder, те тея бмв-та са хибриди, с 10 литра до морето и обратно :lol:
иначе кво мислите за пежо 206 1.1 двигател 80 коня, 2001 година за 2500??

Епа ако е запазено го отнасяй,возил съм се и съм карал такова,върви прилично и се набира много... :D и не харчи никак много...

Нещо не можах те разбера за бмв-тата,не знам твоето колко харчи,но моето под 17/100 бензин не пада :)

sadboy95
05-18-2010, 16:16
Първо за алфата : Чичо имаше алфа 155 и 156 имат проблеми по окачването, двигателя на 156-тицата беше блокирал (изкаше да види колко ще вдигне на магистралата) и я продаде, задължително отиди при някой монтьор, виж дали километрите са реални и огледай отдолу дали има ръжда .

За БМВ : вече всеки знае, че харчат доста

За Пежото : Много яка количка, кака изкаше да си купува такова и малко съм запознат с тях . Виж дали не е доставено от Италия защото повечето пежа от Италия не са потдържани и ако ти казват, че е на под 120 хил. км. значи лъжат . Иначе цената за тази кола е перфектна .

Rounder
05-18-2010, 17:29
Първо за алфата : Чичо имаше алфа 155 и 156 имат проблеми по окачването, двигателя на 156-тицата беше блокирал (изкаше да види колко ще вдигне на магистралата) и я продаде, задължително отиди при някой монтьор, виж дали километрите са реални и огледай отдолу дали има ръжда .

За БМВ : вече всеки знае, че харчат доста

За Пежото : Много яка количка, кака изкаше да си купува такова и малко съм запознат с тях . Виж дали не е доставено от Италия защото повечето пежа от Италия не са потдържани и ако ти казват, че е на под 120 хил. км. значи лъжат . Иначе цената за тази кола е перфектна .

Е,то винаги лъжат в километрите на колко е,тя тая кола е прекупувана и препродаван един бог знае колко пъти,но всеки иЗка да спечели :)

Serseri91
05-18-2010, 17:31
Rounder, те тея бмв-та са хибриди, с 10 литра до морето и обратно :lol:
иначе кво мислите за пежо 206 1.1 двигател 80 коня, 2001 година за 2500??

Лв? Не е ли прекалено малко ? :-o

Rounder
05-18-2010, 17:39
Rounder, те тея бмв-та са хибриди, с 10 литра до морето и обратно :lol:
иначе кво мислите за пежо 206 1.1 двигател 80 коня, 2001 година за 2500??

Лв? Не е ли прекалено малко ? :-o

Е що да е малко,тя мънЯчка кола,ии няма кой знае какви екстри...

tuzaro
05-18-2010, 19:56
аз точно за тва искам да зема нещо такова щото малко харчи, другото е астра ф, ама нейната цена е двойна...
иначе за бмв-то имах точно тва предвид че яко харчат.

Rounder
05-18-2010, 20:20
аз точно за тва искам да зема нещо такова щото малко харчи, другото е астра ф, ама нейната цена е двойна...
иначе за бмв-то имах точно тва предвид че яко харчат.

ем зимай пИжото тогава,нИ са занимавай с тия Астри...

DisturbinThePeace
05-18-2010, 20:20
има ли го тва пежо някъде в нета ?? щото и аз съм навитак на 206 ;п

Rounder
05-18-2010, 20:21
http://www.google.com/images?client=opera&rls=en&q=Peugeot+206&oe=utf-8&um=1&ie=UTF-8&hl=bg&source=og&sa=N&tab=li

tuzaro
05-18-2010, 20:30
аз бмв-то няма да го продам, като падне от някъде повече пара ше го пълна, все пак няма такова изживяване като е мокро по улиците 8-)
иначе тва пежо не ми се вярва повече от 5-6 да гори :-o

DisturbinThePeace
05-18-2010, 20:30
имах предвид точно това пежо дето той каза , нещо обява .. ;д иначе ги знам ;д

tuzaro
05-18-2010, 20:31
имах предвид точно това пежо дето той каза , нещо обява .. ;д иначе ги знам ;дhttp://automoni95.mobile.bg/ последната кола е пежото.

DisturbinThePeace
05-18-2010, 20:36
запазено изглежда , добре е !

Rounder
05-18-2010, 21:35
запазено изглежда , добре е !

докато не се види на живо не може да се каже,те така на снимка могат да го докарат като заводско ама...


атай tuzaro` дръж бимъра,не го прУдаааи :) ако имаш някакви въпроси/проблеми свързани с него,питай 8)

favor_91
05-18-2010, 21:58
аз за сега съм пешеходец...гадно..но факт :o Братми се сдоби с Ауди А4 1.9 ТДИ 131 хп. Много е доволен от нея,вече 20 000 км мина само 2 пъти смени масло и ляво каре...на мен също много ми харесва и мисля да искам и аз някаква кола идните няколко месеца :) не съм специалист за това кой може да ми каже хубава кола (дизел задължително),да е немска, след 2001г.. около 10К лева ?

Serseri91
05-18-2010, 22:13
аз за сега съм пешеходец...гадно..но факт :o Братми се сдоби с Ауди А4 1.9 ТДИ 131 хп. Много е доволен от нея,вече 20 000 км мина само 2 пъти смени масло и ляво каре...на мен също много ми харесва и мисля да искам и аз някаква кола идните няколко месеца :) не съм специалист за това кой може да ми каже хубава кола (дизел задължително),да е немска, след 2001г.. около 10К лева ?

Диапазонът е голям.Баща на един приятел си купи бмв 525 2.0 TDI 2000 година, с автопилот и всички екстри, за 2500 евро.Ако искаш немско и дизел аз ти препоръчвам аудито =D> а3-то си е супер колица :grin:

Rounder
05-19-2010, 14:46
аз за сега съм пешеходец...гадно..но факт :o Братми се сдоби с Ауди А4 1.9 ТДИ 131 хп. Много е доволен от нея,вече 20 000 км мина само 2 пъти смени масло и ляво каре...на мен също много ми харесва и мисля да искам и аз някаква кола идните няколко месеца :) не съм специалист за това кой може да ми каже хубава кола (дизел задължително),да е немска, след 2001г.. около 10К лева ?

БМВ Е36 М3 :grin: за по 10К ги има...само за поддръжка и бензин не знам дали ще имаш пари....но поне си струва,качвал съм се в такава кола,от кеф чак ти се вдига адреналина,много мощна,красива...просто думи нямам...

favor_91
05-19-2010, 15:30
Сериозно започнах да се замислям за бмв или ауди...определено ще си струва ! Мерси за 2та съвета по горе :P

tuzaro
05-19-2010, 15:55
Сериозно започнах да се замислям за бмв или ауди...определено ще си струва ! Мерси за 2та съвета по горе :Pимай предвид, че не само трябва да го купиш, а и да го пълниш 8-) недай си боже пък нещо да се развали... говоря за бмв специално.

Serseri91
05-19-2010, 17:34
Сериозно започнах да се замислям за бмв или ауди...определено ще си струва ! Мерси за 2та съвета по горе :Pимай предвид, че не само трябва да го купиш, а и да го пълниш 8-) недай си боже пък нещо да се развали... говоря за бмв специално.

Именно за това препоръчвам АУДИ, защото почти вски може да изнамери пари за закупуването на БМВ, но не всеки може да си позволи да я кара.

Rounder
05-19-2010, 17:53
Сериозно започнах да се замислям за бмв или ауди...определено ще си струва ! Мерси за 2та съвета по горе :Pимай предвид, че не само трябва да го купиш, а и да го пълниш 8-) недай си боже пък нещо да се развали... говоря за бмв специално.

Именно за това препоръчвам АУДИ, защото почти вски може да изнамери пари за закупуването на БМВ, но не всеки може да си позволи да я кара.

И аЛюди не са ефтини,все пак зависи от модела и годината на производство...така че...взимай Бавареца не се замисляй :grin:

kypo
05-19-2010, 18:22
ебати трошляците, бмв, ауди, мерцедес от праисторията..
тва са кошници на 10 години бе! къде ги препоръчвате

аз съм си харесал едно ярисче от миналата година. чудна количка за града. па нека съм с женска кола дето не е пичеловка мой набор 8-)

tuzaro
05-19-2010, 19:00
някой може ли да каже кога се налива вода в радиатора, че чета една друга тема, как някой бил забравил капачката като доливал вода, аз на моя хавтомобил до ся един път не съм сипал... къде се гледа тва нещо?

Rounder
05-19-2010, 19:01
ебати трошляците, бмв, ауди, мерцедес от праисторията..
тва са кошници на 10 години бе! къде ги препоръчвате

аз съм си харесал едно ярисче от миналата година. чудна количка за града. па нека съм с женска кола дето не е пичеловка мой набор 8-)

А да ти покажа как 20 годишно БМВ наказва Ламбо ? като Ламбото е 09-10 г. някъде....апък за тия...тооООоти,онди,и такива подигравки и пародии на коли ич не ми ги хвали

kypo
05-19-2010, 19:26
наказва баба ти тва дърто бмв

аз съм практичен човек, за 15 000 ще си купя чисто нова кола в гаранция, пък ти си купи някаква бричка на 15 години ама БМВ

тва е българската простотия - на гол тумбак - старо бмв или мерцедес.
много са ми смешни такива дето си купуват някой мерцедес и не могат да му напълнят резервоара 8-)

term0t0
05-19-2010, 20:51
ебати трошляците, бмв, ауди, мерцедес от праисторията..
тва са кошници на 10 години бе! къде ги препоръчвате

аз съм си харесал едно ярисче от миналата година. чудна количка за града. па нека съм с женска кола дето не е пичеловка мой набор 8-)

А да ти покажа как 20 годишно БМВ наказва Ламбо ? като Ламбото е 09-10 г. някъде....апък за тия...тооООоти,онди,и такива подигравки и пародии на коли ич не ми ги хвалиshow me baby

Rounder
05-19-2010, 21:04
ето едно вървежно Е30 КОМБИ,което бие супра http://vbox7.com/play:412afe0e&al=1&vid=

Тука една 850CSI не бие никои,просто показва вървеж,като се има в предвит годинките й http://vbox7.com/play:df908dfc 303 км/ч

е тука едно БГ БМВ Е34 се пробва срещу порше настъпа го до към 260-270 и повече нямаше смисъл доказа че върви повече от поршето http://www.youtube.com/watch?v=5cIYOiFeTOM

Тук Е36 срещу CL 500 http://vbox7.com/play:5d2b3e66 (бабата пак побеждава доста показателно)

EТО НА ДА ВИДИШ КАК СУПРАТА "ПРИПАДА" ОТ БАВАРЕЦА

http://vbox7.com/play:e39f1201

term0t0
05-19-2010, 21:29
срещу ламбо искам да вида

Rounder
05-19-2010, 21:34
срещу ламбо искам да вида

в момента излизам,като се върна ще ти дам да видиш срещу ламбо..

term0t0
05-19-2010, 21:34
то няма лошо да си запален на такава тема,ама поне не и на пътя с останалите коли бе,майна.Трепи себе си,ама не и другите

Rounder
05-19-2010, 21:35
ето на виж http://vbox7.com/play:1777725a

както и да е като се върна ще спорим

term0t0
05-19-2010, 21:42
каква е логиката да пуснеш напавено BMW срещу базов модел Ламбо..?

Serseri91
05-19-2010, 22:43
наказва баба ти тва дърто бмв

аз съм практичен човек, за 15 000 ще си купя чисто нова кола в гаранция, пък ти си купи някаква бричка на 15 години ама БМВ

тва е българската простотия - на гол тумбак - старо бмв или мерцедес.
много са ми смешни такива дето си купуват някой мерцедес и не могат да му напълнят резервоара 8-)

+++++++++++++++++++++++++++

Много се кефя на прякора на България в отношение с колите. :grin: "Автоморгата на Европа".

Rounder, мислех да не се заяждам с теб ама ти се оказа същият като един друг форумен рейсУр.Първо измини няколко хиляди километра, покарай извънградско, покарай в други градове освен своя, където знаеш всяко кьоше, бе общо взето не защитавай мнението си с клипчета от нет-а ;)

Пък и ако ще сравнявате коли, то те трябва да съотвестват във всеки параграф - година, клас, тип двигател.

Ъъъ .. много литература си чел за колите, но дали можеш да ми кажеш най - простото - какво означава BMW ? Не гледай в гугъл, моля те !

Rounder
05-20-2010, 12:28
знам какво значи,знам и много други работи,но не мисля да показвам тук точно дори и част от тях,освен ако няма да съм в помощ на някои...
Не съм какъвто и да било,просто съм много запален по БМВ,гледам да не карам с повече от 120,въпреки че ми харесват високите скорости,и недей да даваш такава оценка за мен,или за когото и да било без да познаваш човека отсреща ти...

Не ги сравнявам,просто дадох на пича да види че дори и колата ти да е 2009/2010 не значи че някоя турбо бабичка на 20 години не може да я мине....както и да е няма смисъл да споря,ако пък мислите че тия клипове са нагласени/монтажи и прочие ще ви дам клип на един пич Иво се казва от София е,с неговото е36 как бие Hayabusa или там както се пише.

ще ви помоля просто ако искате да спорим да го направим на лично,няма смисъл да сговнясваме темата,тя и без това не е за тая тема 8)

Serseri91
05-20-2010, 12:35
знам какво значи,знам и много други работи,но не мисля да показвам тук точно дори и част от тях,освен ако няма да съм в помощ на някои...
Не съм какъвто и да било,просто съм много запален по БМВ,гледам да не карам с повече от 120,въпреки че ми харесват високите скорости,и недей да даваш такава оценка за мен,или за когото и да било без да познаваш човека отсреща ти...

Не ги сравнявам,просто дадох на пича да види че дори и колата ти да е 2009/2010 не значи че някоя турбо бабичка на 20 години не може да я мине....както и да е няма смисъл да споря,ако пък мислите че тия клипове са нагласени/монтажи и прочие ще ви дам клип на един пич Иво се казва от София е,с неговото е36 как бие Hayabusa или там както се пише.

ще ви помоля просто ако искате да спорим да го направим на лично,няма смисъл да сговнясваме темата,тя и без това не е за тая тема 8)

Точно за това направих тази тема, да се спори тука, за да не се спамят другите теми ;)

Rounder
05-20-2010, 12:53
знам какво значи,знам и много други работи,но не мисля да показвам тук точно дори и част от тях,освен ако няма да съм в помощ на някои...
Не съм какъвто и да било,просто съм много запален по БМВ,гледам да не карам с повече от 120,въпреки че ми харесват високите скорости,и недей да даваш такава оценка за мен,или за когото и да било без да познаваш човека отсреща ти...

Не ги сравнявам,просто дадох на пича да види че дори и колата ти да е 2009/2010 не значи че някоя турбо бабичка на 20 години не може да я мине....както и да е няма смисъл да споря,ако пък мислите че тия клипове са нагласени/монтажи и прочие ще ви дам клип на един пич Иво се казва от София е,с неговото е36 как бие Hayabusa или там както се пише.

ще ви помоля просто ако искате да спорим да го направим на лично,няма смисъл да сговнясваме темата,тя и без това не е за тая тема 8)

Точно за това направих тази тема, да се спори тука, за да не се спамят другите теми ;)

Ем,начи не съм разбрал за ко е темата,както и да е... някой може ли да спори с факта който се вижда на клипа !?

plmn
05-20-2010, 12:58
Не ги сравнявам,просто дадох на пича да види че дори и колата ти да е 2009/2010 не значи че някоя турбо бабичка на 20 години не може да я мине....

'турбо бабичката' бмв-то ли е в случая? тва М3 хич не ми изглежда старо, откъм дата на производство може да е 1:1 с ламборджинито. а че бмв-то е пипано доста, тва също е повече от ясно. тва сравнение не беше много удачно.

Rounder
05-20-2010, 13:02
Не ги сравнявам,просто дадох на пича да види че дори и колата ти да е 2009/2010 не значи че някоя турбо бабичка на 20 години не може да я мине....

'турбо бабичката' бмв-то ли е в случая? тва М3 хич не ми изглежда старо, откъм дата на производство може да е 1:1 с ламборджинито. а че бмв-то е пипано доста, тва също е повече от ясно. тва сравнение не беше много удачно.

а я виж е30 комбито как изяжда Супрата,и после пак ми кажи че пък и Супрата не е бутана...

machoka
05-20-2010, 13:55
Искам да се смея, ама с цяло гърло на субекта Rounder :lol:

kypo
05-20-2010, 14:51
Не ги сравнявам,просто дадох на пича да види че дори и колата ти да е 2009/2010 не значи че някоя турбо бабичка на 20 години не може да я мине....
не че нещо ама с тая турбо бабичка къде точно ще ме минеш в софийското задръстване? карай я бабичката докато и изпаднат чарколяците от старост докато си карам гаранционната кола и ми мирише на ново 8-)

иначе и аз се кефя на скъпи и бързи коли, но не са все още за моя джоб, затова разсъждавам трезво - нова и евтина кола е много по-добре от дърта кошница, била расова преди десетилетие и половина. с такива коли стават за смях повечето, които ги карат - псевдо гъзари без пукнат лев.

като тия със старите и грохнали А8-ци на 500 хиялди километра от германия за по 3500 евро с тъмни джамци и гледат лошо от тия коптори :lol:

machoka
05-21-2010, 00:43
мисля, че в този форум е крайно неуместно, и даже пародийно да има теми за коли.. няма компетентни хора, няма хора с опит .. има 17 годишни рацери с 20 годишни бангии и много научна фантастика из страниците.

theImmoral
05-21-2010, 00:48
И кво, нали се забавляват? Не е ли тва целта? Ако ти пречи - направи си форум за коли. Момченцата се интересуват от коли и се правят на разбирачи, а къде другаде да им се отдава възможността?

machoka
05-21-2010, 01:05
там е проблема, че явно не е само във форума, а и на пътя срещу мен и теб.

theImmoral
05-21-2010, 01:42
Ако не си разбрал вече, така е устроено всичко във света.
Не случайно на гърба на френските шофьорски книжки пише *И помни, че всички около теб са идиоти*.

DeViLMaN
05-21-2010, 11:23
карам Ситроен ЗХ доволен съм от него само да беше няколко коня повече ... 75 са му малко ... не ми гори много бензинка е 1.4 моторче ...
абе става като за първа кола :D :D правя годиан стаж скоро :D

Rounder
05-21-2010, 11:33
карам Ситроен ЗХ доволен съм от него само да беше няколко коня повече ... 75 са му малко ... не ми гори много бензинка е 1.4 моторче ...
абе става като за първа кола :D :D правя годиан стаж скоро :D

Не ти ли е малка бе,возил съм се в такава,някак си тясна ми се струва от вътре...пък за СитроенAX да не говорим,то като женски аксесоар,ако си над 180см. просто трябва се свиваш като кифладжийски тефтер :)

anonymous546178
05-21-2010, 12:12
Абе всичките са големи разбирачи от коли бе ... възхищавам се на уменията ви като монтьори и водачи, всички дървета са ваши по пътя, и не само защото сякаш нарочно ги целите. Предлагам нова инициатива за Зелена България. До всяко блъснато дърво да се посади поне по още едно.

Иначе не иждам какво против по старите колички, не всеки има възможност да копува нова кола... Това че някой си убиват голфовете и бмв-тата, мислейки че са големите пичове ...
На разбирачи съм се нагледал... един ми се прави на големия разбирач обяснявайки ми как "онзи датчик на там доло бил сложен от него и му дигал 20 коня "... аз го накарах да бръкне там доло той се опари на генерацията(какво чудо там пари, сигурно от датчика) скъса случайно кабелите ламбда сондата(чудодейния датчик ръчномонтиран от него) и със сълзи на очи почна да звъни на приятели разбирачи да му оправят датчика.

sadboy95
05-21-2010, 18:32
ето едно вървежно Е30 КОМБИ,което бие супра http://vbox7.com/play:412afe0e&al=1&vid=

Тука една 850CSI не бие никои,просто показва вървеж,като се има в предвит годинките й http://vbox7.com/play:df908dfc 303 км/ч

е тука едно БГ БМВ Е34 се пробва срещу порше настъпа го до към 260-270 и повече нямаше смисъл доказа че върви повече от поршето http://www.youtube.com/watch?v=5cIYOiFeTOM

Тук Е36 срещу CL 500 http://vbox7.com/play:5d2b3e66 (бабата пак побеждава доста показателно)

EТО НА ДА ВИДИШ КАК СУПРАТА "ПРИПАДА" ОТ БАВАРЕЦА

http://vbox7.com/play:e39f1201 :lol: :lol: :lol: На първия клип супрата е на свободна :lol: :lol: :lol: На втория : Откъде го измислиха това точно 303 км. то да няма дигитален километраж, тва дърто бмв ако вдигне 303 км. ще се разпадне на бас, че е вдигнало 188 км. и моментия му разход е бил около 45 на 100 те тези бмв-та при 130 км. горят 24 на 100 засичахме го с компютър :lol: :lol: :lol: На третия поршето хич не се напъва и на бмв-то не му е настроен километража, едно време когато още тези бмв-та не бяха по моргите им викаха ''Бандит'' сега трябва да им викат ''мангал'' защото само такива ги карат вече :lol: :lol: :lol: На четвъртия : това е CL 200 (на CL 500 фаровете са би-ксенон, а на този доколкото виждам са ксенон) за едно нещо си прав бабата пак побеждава доста показателно бмв-то е баба, но не виждам да е показателно срещу CL 200 :lol: :lol: :lol: На последния пети клип : Това може да не е супра, просто да си фантазират и супра да е, хората просто снимат, не съм видял супрата да се напъва :lol: :lol: :lol:

ТАКИВА КАТО ТЕБ СА БЪДЕЩИ УБИЙЦИ ПО УЛИЦИТЕ

sadboy95
05-21-2010, 18:52
знам какво значи,знам и много други работи,но не мисля да показвам тук точно дори и част от тях,освен ако няма да съм в помощ на някои...
Не съм какъвто и да било,просто съм много запален по БМВ,гледам да не карам с повече от 120,въпреки че ми харесват високите скорости,и недей да даваш такава оценка за мен,или за когото и да било без да познаваш човека отсреща ти...

Не ги сравнявам,просто дадох на пича да види че дори и колата ти да е 2009/2010 не значи че някоя турбо бабичка на 20 години не може да я мине....както и да е няма смисъл да споря,ако пък мислите че тия клипове са нагласени/монтажи и прочие ще ви дам клип на един пич Иво се казва от София е,с неговото е36 как бие Hayabusa или там както се пише.

ще ви помоля просто ако искате да спорим да го направим на лично,няма смисъл да сговнясваме темата,тя и без това не е за тая тема 8) Hayabusa-та 1300R от 0 до 100 ги вдига за 3,2 сек. а максималната и скорост надхвърля 330 км и тези коли не са бмв-та те са с двигатели на Lancia Delta Integrale, Saab 9-3 Viggen, Alpina (ако знаеш кво е тва), Мицубишита Еволюшъни, Субару Импрези STI и си слагат турбота от Сааби, Еволюшъни и така нататък и тези коли ги наричаш бмв-та :lol: :lol: :lol:

sadboy95
05-21-2010, 18:54
Абе всичките са големи разбирачи от коли бе ... възхищавам се на уменията ви като монтьори и водачи, всички дървета са ваши по пътя, и не само защото сякаш нарочно ги целите. Предлагам нова инициатива за Зелена България. До всяко блъснато дърво да се посади поне по още едно.

Иначе не иждам какво против по старите колички, не всеки има възможност да копува нова кола... Това че някой си убиват голфовете и бмв-тата, мислейки че са големите пичове ...
На разбирачи съм се нагледал... един ми се прави на големия разбирач обяснявайки ми как "онзи датчик на там доло бил сложен от него и му дигал 20 коня "... аз го накарах да бръкне там доло той се опари на генерацията(какво чудо там пари, сигурно от датчика) скъса случайно кабелите ламбда сондата(чудодейния датчик ръчномонтиран от него) и със сълзи на очи почна да звъни на приятели разбирачи да му оправят датчика. Евала :)

Rounder
05-21-2010, 22:50
[quote=Rounder]ето едно вървежно Е30 КОМБИ,което бие супра http://vbox7.com/play:412afe0e&al=1&vid=

Тука една 850CSI не бие никои,просто показва вървеж,като се има в предвит годинките й http://vbox7.com/play:df908dfc 303 км/ч

е тука едно БГ БМВ Е34 се пробва срещу порше настъпа го до към 260-270 и повече нямаше смисъл доказа че върви повече от поршето http://www.youtube.com/watch?v=5cIYOiFeTOM

Тук Е36 срещу CL 500 http://vbox7.com/play:5d2b3e66 (бабата пак побеждава доста показателно)

EТО НА ДА ВИДИШ КАК СУПРАТА "ПРИПАДА" ОТ БАВАРЕЦА

http://vbox7.com/play:e39f1201 :lol: :lol: :lol: На първия клип супрата е на свободна :lol: :lol: :lol: На втория : Откъде го измислиха това точно 303 км. то да няма дигитален километраж, тва дърто бмв ако вдигне 303 км. ще се разпадне на бас, че е вдигнало 188 км. и моментия му разход е бил около 45 на 100 те тези бмв-та при 130 км. горят 24 на 100 засичахме го с компютър :lol: :lol: :lol: На третия поршето хич не се напъва и на бмв-то не му е настроен километража, едно време когато още тези бмв-та не бяха по моргите им викаха ''Бандит'' сега трябва да им викат ''мангал'' защото само такива ги карат вече :lol: :lol: :lol: На четвъртия : това е CL 200 (на CL 500 фаровете са би-ксенон, а на този доколкото виждам са ксенон) за едно нещо си прав бабата пак побеждава доста показателно бмв-то е баба, но не виждам да е показателно срещу CL 200 :lol: :lol: :lol: На последния пети клип : Това може да не е супра, просто да си фантазират и супра да е, хората просто снимат, не съм видял супрата да се напъва :lol: :lol: :lol:


ТАКИВА КАТО ТЕБ СА БЪДЕЩИ УБИЙЦИ ПО УЛИЦИТЕ[/
quote]

За Е34 съм писал че се ПРОБВА с поршето,и тия дето са по моргите и ги карат мангалите са БАЗОВИ МОДЕЛИ,това Е34 е М-ка (ако ти говори нещо)

За 303 км/ч това е старата 8-мица,не се изказвай така....просто ставаш смешен,това и едно дете да го види,ще погледне в гугъл и ще види че е верно ве,тая е с големият двигател,и си ги пълни....тии изобщо виждал ли си такова на живо,та камоли да си се возил,е аз съм (един учител няма да му споменавам името от УНСС има такова,личен приятел на баща ми е) единственото нещо за което си прав е че харчи много над 30...

т'ва за двигателите от ланчия и др. кошове,беше пълна пародия,няма нищо общо с ланчия или която и да е била друга марка,слагат голем мотор,и турбо...
като не си запознат недей така...офф ко да се заминавам с кавали като теб само ми вдигаш нервите...просто няма смисъл да се хабя да ти обеснявам много неща..

Rounder
05-21-2010, 22:52
к'ви убийци ве,ти луд ли си ? как можеш да даваш мнения за човек,който не си виждал,камо ли да познаваш.Ти да си ме видял да дам клип как карам ?
за тая работа има писти и т.н. улиците не са място за тия "изпълнения" айде ходи лягай че сънчо мина...кавал.

myNameIsImmortal
05-21-2010, 22:59
Малее.. доста са тея тука където карат скъпарски коли бре.. интересна работа.. :-o мен чак ще ме е срам да кажа какви коли имаме..

Значи имаме 2 опела.
Единия е 94та, Вектра, 1.6 пълен инджекцион. досега има навъртяни само от татко 1 милион км. Идеално състояние.
Е има ръждичка, ала бала, сменяни предни вежди и т.н. вътре веше купето малко е поодрано и цялото е черно и в масло понеже татко я ползва вече само за работа (автомонтьор е татко и има сервиз за коли), а по двигател не е пипано нищо.. в нас е от 98ма година, точно когато започвах първи клас.. :)
Сега се учих на нея да карам и когато се върна от екскурзията записвам книжката и колата ще е в мен, докато посвикна повече, когато с мои финанси ще си купя нещо по мой стил.

Втория ни опел, края на 2003та, пак вектра, само че 1.8 128 коня май беше, също много добър. Единсвено няма вграден gps и кожен салон. Има си автопилот, двузонен климатроник, бля бля и т.н.

8-)

Rounder
05-21-2010, 23:04
къде видя скъпарски коли ? :x

myNameIsImmortal
05-21-2010, 23:24
къде видя скъпарски коли ? :x
абе май като бях разглеждал темата, някой беше изброил 5-6 коли като ламбо, ферари, бентли и х6 и q7
И ми се стори, че беше в тая тема, но явно се бъркам.
Не обръщай внимание, все пак е късно 8-)
Ей ся разгледах всички страници ама не прочетох всички спорове..
Утре може да почета и да ви дам малко имфо, щото бая коли са разглобявани пред очите ми и от ръцете ми 8-)

Rounder
05-22-2010, 09:33
къде видя скъпарски коли ? :x
абе май като бях разглеждал темата, някой беше изброил 5-6 коли като ламбо, ферари, бентли и х6 и q7
И ми се стори, че беше в тая тема, но явно се бъркам.
Не обръщай внимание, все пак е късно 8-)
Ей ся разгледах всички страници ама не прочетох всички спорове..
Утре може да почета и да ви дам малко имфо, щото бая коли са разглобявани пред очите ми и от ръцете ми 8-)

за тия лабота и разни други ташаци...може да са спори ли,но едвали притежават....

anonymous546178
05-22-2010, 18:35
1.6 пълен инджекцион.
Съвет от мен почни да казваш много точкова инжекция или multi-point injection system ще изглеждаш по-умен :)

favor_91
05-23-2010, 22:10
Аз само не можах да си обясня защо нападате Rounder, като човекът просто изрази мнение...иначе съвсем ясно, че и аз ще избера ауди или мерцедес 2002 отколкото тойотка 2009/2010 от която не извличам никакво удоволствие :o

Rounder
05-24-2010, 11:13
Аз само не можах да си обясня защо нападате Rounder, като човекът просто изрази мнение...иначе съвсем ясно, че и аз ще избера ауди или мерцедес 2002 отколкото тойотка 2009/2010 от която не извличам никакво удоволствие :o

Бе нека си лаят,те не са се качвали на кола,и не знаят прото какъв е кефа,а тези които са се качвали се борят на пръстите на едната ръка...
както и да е,няма да спорим,то винаги има разногласия относно високата скорост....и различните марки коли.

Nakadah
05-24-2010, 11:34
Бях си казал че няма да пиша в тази тема но... :oops:

Rounder, гледам те си разбирач та бих искал да ми отговориш на няколко въпроса ако можеш... Моля те обесни ми какво значи всеки от символите на следните:

BMW 320i
BMW 335xi
Lexus IS250
Mercedes-Benz C63 AMG

Също така бих те помолил да ми обесниш какво всъщност представлява VIN#

Благодаря ти :)

ПС: Ако не можеш просто си кажи че не можеш, а не да гледаш Google като некой идиот...

favor_91
05-24-2010, 14:56
много ясно, че ще ти отговори...не са особено трудни въпросите ти Nakadah :) Дай нещо по-стряскащо :-P

tuzaro
05-24-2010, 16:09
Аз само не можах да си обясня защо нападате Rounder, като човекът просто изрази мнение...иначе съвсем ясно, че и аз ще избера ауди или мерцедес 2002 отколкото тойотка 2009/2010 от която не извличам никакво удоволствие :oи аз така мислех като нямах книжка и кола. Като почнеш да караш някое бмв или мерцедес 5-6 месеца и като трябва да го пълниш сам, ще забравиш за удоволствието

kypo
05-24-2010, 19:26
Аз само не можах да си обясня защо нападате Rounder, като човекът просто изрази мнение...иначе съвсем ясно, че и аз ще избера ауди или мерцедес 2002 отколкото тойотка 2009/2010 от която не извличам никакво удоволствие :o
ми ако си карал някога стара кола като мен ще знаеш, че по-хубаво от новото няма
ти си карай стария баварец, пък аз да си карам гаранционната тойотка и да не мисля кога да сменям нещо. на старата трошка някое кабелче да се откачи и ти ебава майката на нервите, много добре знам как всичко сдава багажа на една 13-15 годишна кола

а какво удоволствие извличаш от стара кола? това че нямаш климатик, всичко трака и скърца и ти мирише на старо и гнило. тойотката си има климатроник, мулти волан, и мирише на новичко и струва само 15 хиляди 8-)

Rounder
05-24-2010, 20:02
вие пък обърнахте ептен палачинката,аз говорех за СТАРИ бмв-та,но със сменени двигатели,окачване и т.н.
не съм казал някое 20 годишно БМВ което е разпадното....изобщо четете ли или пишете за да се "дъвчем"

Nakadah,VIN e номера на рамата,където пише дата на производство,каква е колата (седан,купе и т.н.) дата на първа регистрация,и двигателя...може и още работи да пише...мисля,че е това.
другото просто няма смисъл да го пиша но ако много настояваш :)

tuzaro` това,за подръжката,това е до човека,щом си взел БМВ значи трябва поне най-малките му "нужди" да подържаш,като гориво,части ...
мисля,че всеки който си купа кола (и е избрал марката) знае какво купа и колко ще му излезе и дали изобщо ще може да я поддържа.
карам Е36,работя,и знам какво е да ти гори 17-20/100 бензин...за бензинова помпа платих 380 лв. но,щом съм го взел значи мога да го подържам...такаче няма какво повече да кажа.

Rounder
05-24-2010, 20:04
Аз само не можах да си обясня защо нападате Rounder, като човекът просто изрази мнение...иначе съвсем ясно, че и аз ще избера ауди или мерцедес 2002 отколкото тойотка 2009/2010 от която не извличам никакво удоволствие :o
ми ако си карал някога стара кола като мен ще знаеш, че по-хубаво от новото няма
ти си карай стария баварец, пък аз да си карам гаранционната тойотка и да не мисля кога да сменям нещо. на старата трошка някое кабелче да се откачи и ти ебава майката на нервите, много добре знам как всичко сдава багажа на една 13-15 годишна кола

а какво удоволствие извличаш от стара кола? това че нямаш климатик, всичко трака и скърца и ти мирише на старо и гнило. тойотката си има климатроник, мулти волан, и мирише на новичко и струва само 15 хиляди 8-)

ти пък как разбра,че мирише на старо/гнило и прочие,това е до колко я подържаш,моета си мирише на хубаво,кожата и е лъскава,климатик си има,ел стъкла...и прочие...извличам удоволствие от това,че БМВ,просто ми харесва,карал съм коли на приятелите,ем не е същото просто БМВ-тата ми доставят удоволствие дори и да ги гледам само,но ти не можеш да го разбереш това нещо...

favor_91
05-24-2010, 20:05
Аз само не можах да си обясня защо нападате Rounder, като човекът просто изрази мнение...иначе съвсем ясно, че и аз ще избера ауди или мерцедес 2002 отколкото тойотка 2009/2010 от която не извличам никакво удоволствие :o
ми ако си карал някога стара кола като мен ще знаеш, че по-хубаво от новото няма
ти си карай стария баварец, пък аз да си карам гаранционната тойотка и да не мисля кога да сменям нещо. на старата трошка някое кабелче да се откачи и ти ебава майката на нервите, много добре знам как всичко сдава багажа на една 13-15 годишна кола

а какво удоволствие извличаш от стара кола? това че нямаш климатик, всичко трака и скърца и ти мирише на старо и гнило. тойотката си има климатроник, мулти волан, и мирише на новичко и струва само 15 хиляди 8-)
Чакай малко,кой говори за 15-16 годишна кола ? от 2002-2003 до днес не са 15 години..+ това какво си мислиш че новите автомобили не се чупят ли ? Чупят се и още как..даже някои дават дефекти т.к. са пълни само с електроника и нищо друго..аз подкрепям rounder, пък за вас не знам :o

Rounder
05-24-2010, 20:10
Аз само не можах да си обясня защо нападате Rounder, като човекът просто изрази мнение...иначе съвсем ясно, че и аз ще избера ауди или мерцедес 2002 отколкото тойотка 2009/2010 от която не извличам никакво удоволствие :o
ми ако си карал някога стара кола като мен ще знаеш, че по-хубаво от новото няма
ти си карай стария баварец, пък аз да си карам гаранционната тойотка и да не мисля кога да сменям нещо. на старата трошка някое кабелче да се откачи и ти ебава майката на нервите, много добре знам как всичко сдава багажа на една 13-15 годишна кола

а какво удоволствие извличаш от стара кола? това че нямаш климатик, всичко трака и скърца и ти мирише на старо и гнило. тойотката си има климатроник, мулти волан, и мирише на новичко и струва само 15 хиляди 8-)
Чакай малко,кой говори за 15-16 годишна кола ? от 2002-2003 до днес не са 15 години..+ това какво си мислиш че новите автомобили не се чупят ли ? Чупят се и още как..даже някои дават дефекти т.к. са пълни само с електроника и нищо друго..аз подкрепям rounder, пък за вас не знам :o

И аз мразя много електроника,то се губи радостта от шофирането,еле пък ако е с автоматична скоростна кутия ми бърка в здравето

Vanish
05-24-2010, 20:13
Комедийно шоЛО

kypo
05-24-2010, 20:22
за автоматика съм съгласен, никога повече няма да карам такава барака.
иначе Е36 е меко казано морално остаряла, ръбата и грозна кола. къде ще я сравняваш с ярис 2009 година? яриса гори 7 литра...
знам какво е да гори една кола 14 (имах 150 комня голф, гробница от ерата на Е36-ците. много съм щастлив че се отървах от тая антика)

нищо лично, просто не обичам хората които не си признават, че старите коли са си стари и се карат по принуда. много е странно като почне някой да ми обяснява че е по-добре да се кара 15 годишно бмв или мерцедес отколкото чисто нова малка количка...

Rounder
05-24-2010, 20:30
за автоматика съм съгласен, никога повече няма да карам такава барака.
иначе Е36 е меко казано морално остаряла, ръбата и грозна кола. къде ще я сравняваш с ярис 2009 година? яриса гори 7 литра...
знам какво е да гори една кола 14 (имах 150 комня голф, гробница от ерата на Е36-ците. много съм щастлив че се отървах от тая антика)

нищо лично, просто не обичам хората които не си признават, че старите коли са си стари и се карат по принуда. много е странно като почне някой да ми обяснява че е по-добре да се кара 15 годишно бмв или мерцедес отколкото чисто нова малка количка...

Виж ко,карай ко щеш и летяща чиния,не съм ти обеснявал,че е по-добре,казвам просто,че мен ми харесва,да е с спортно окачване,кожа,и хубав двигател....
ибал съм ти и яриса...ако иска и 1/100 да ти харчи,аз ако съм тръгнал да търся икономия нямаше да си взема таква кола,за гоУфо позна че е гробница,за Бимъра сгреши... 8)

kypo
05-24-2010, 20:34
не искам да се карам с никой, ама твоето бмв е по-бавно от абф дори по каталог сигурно ако е някоя is-ка а кожата ти спарва гъза, щото имаш климатик само
мерси, ще си карам. мацките обичат коли, които те биха карали. тия с мини купърите ебат най-много, пък нека им се смеят на мъжете, каращи симпатични, женски коли 8-)

Rounder
05-24-2010, 20:40
това пък беше адски тъпят пост,по-добре като няма какво да кажеш,замълчи...
аз да не би да си избирам колата заради жените !? при теб ако е така,при мен не е....
и ако трябва да избирам пред Е36 М3 и пред жена,избирам първото :grin:
IS е,но не ми спарва гАза,но както и да е,карай си там женският аксесоар,и не се обаждай като няма какво да кажеш.

kypo
05-24-2010, 20:43
ok, ok. М3 :lol:
грешка, едитнах. е ок ИС-ката е добре. ама е бавничка за състезатели като теб както гледам какви клипове пускаш.

tuzaro
05-24-2010, 20:45
не искам да се карам с никой, ама твоето бмв е по-бавно от абф дори по каталог сигурно ако е някоя is-ка а кожата ти спарва гъза, щото имаш климатик само
мерси, ще си карам. мацките обичат коли, които те биха карали. тия с мини купърите ебат най-много, пък нека им се смеят на мъжете, каращи симпатични, женски коли 8-)ти за кво мислиш че са по 30-40 хилки тея купъри 8-)

favor_91
05-24-2010, 20:47
ti,ti но пак оставаш в огледалото за задно виждане..в тоя ярис като не мога да се побера и не може да отлепи за какво ми е ? електронен километраж бля бля..ае по добре м5 или ауди ..

Rounder
05-24-2010, 20:48
ok, ok. М3 :lol:
грешка, едитнах. е ок ИС-ката е добре. ама е бавничка за състезатели като теб както гледам какви клипове пускаш. :razz: :razz: :razz: :razz: :razz:

Сега съм и състезател... :razz:

kypo
05-24-2010, 20:55
ти за кво мислиш че са по 30-40 хилки тея купъри 8-) [/b]
има и по 10-15 съвсем прилични за лов на перхидролки 8-)

а за всезнайкото, ми земи си М5 ако имаш кеш, в което се съмнявам. аз гледам според чергата, затова предпочитам малка и нова, отколкото да ставам за смях с дърта кошница.
наистина не разбирам за какво се купуват стари мерцедеси и бмв-та. тва са коли за хора с по-висок статус, старите са за моргите, но се купуват от псевдо гъзари дето им сипват по 10 лева бензин 8-)

Nakadah
05-24-2010, 20:57
Rounder, Да, настоявам да ми отговориш на моите въпросчета... Ако може...

ПС: Къде я пише тази първа регистрация на ВИН#? И за какво служи викаше? Може ли малко повече подобности?

ПС2: Също те моля да ми кажеш каква е еднаквото или пък различното или пък и аз нз... какво представляват Horse Power и Torque

Tuzaru, Ти не беше ли си зел 318 бе пич? За кво ти е това пежо?

Rounder
05-25-2010, 17:16
Вина е последните 7 знака от номера на шасито,а номера на шасито се намира изгравирано на купето на колата на няколко места и го има в талона на колата.Чрез него може да разбереш заводски с какви екстри ти е излезнала колата,истинска дата на производство и куп други неща.Horse power-конски сили,а Torque-въртящ момент.

Минах ли "теста" :razz: ? :?

Rowdy
05-25-2010, 21:18
Вера бръмчах с такова http://www.drivingsports.com/site/wp-content/uploads/2010/01/02_nissan_gt-r_specv_opt.jpg ... няма такава мания!!

tuzaro
05-25-2010, 21:22
Rounder, Да, настоявам да ми отговориш на моите въпросчета... Ако може...

ПС: Къде я пише тази първа регистрация на ВИН#? И за какво служи викаше? Може ли малко повече подобности?

ПС2: Също те моля да ми кажеш каква е еднаквото или пък различното или пък и аз нз... какво представляват Horse Power и Torque

Tuzaru, Ти не беше ли си зел 318 бе пич? За кво ти е това пежо?не съм го купувал, просто стоеше без никой да го кара, пък на мен от малък ми беше мечта да го подкарам точно него, ама след половин година вече, не ми се кара.... Много ми е да давам по 200 + лева на месец само за бензин, мина ми мерака, за тва търсим нещо икономично, макар и не пичеловка 8-)

kypo
05-25-2010, 21:46
Вера бръмчах с такова http://www.drivingsports.com/site/wp-content/uploads/2010/01/02_nissan_gt-r_specv_opt.jpg ... няма такава мания!!
да не е излезнал нов нфс 8-)

Rowdy
05-25-2010, 22:08
:)

Nakadah
05-25-2010, 22:15
Вина е последните 7 знака от номера на шасито,а номера на шасито се намира изгравирано на купето на колата на няколко места и го има в талона на колата.Чрез него може да разбереш заводски с какви екстри ти е излезнала колата,истинска дата на производство и куп други неща.Horse power-конски сили,а Torque-въртящ момент.

Минах ли "теста" :razz: ? :?

е толкова ли не можеш да ми отговориш на 5-6 въпросчета :(
Аз питам като човек, ти ми се подиграваш :( Някои от нас не разбират чак толкова колкото ти бе братле :( Не може ли малко да ни разясниш нещата бе дееба :(

tuzaro
05-25-2010, 22:19
^мда имах избор и мисленето ми беше като на всеки млад шофер който е чакал така желаната книжка сумати години, ама като почнеш да караш и сам да се грижиш за колата почва да ти идва акъл в главата.
номета е РВ6996НН

Nakadah
05-25-2010, 22:36
Deleted...

tuzaro
05-25-2010, 22:41
не сме се разбрали нещо, бмв-то гори 7-8 извънградско на 5-та в града 12-13. Нема за кво да лъжа колко харчи, иначе точно това пежо което гледам е 1.1 двигател 75 коня.

Nakadah
05-25-2010, 22:44
Deleted...

yakuza_
05-25-2010, 22:57
Чувството да си прочетеш пост-а преди да го пуснеш, безценно!