PDA

View Full Version : Обиди ме... за пореден път



gia_sena_mono
04-10-2010, 21:42
Здравейте, съфорумци!
Искам да споделя, нещо което ме накара да се почувствам гадно (меко казано).
Като за начало с приятеля ми бяхме скарани по някои причини...
Другото.. Предполагам някои от вас знаят, че Агенцията по заетостта провежда програми за работещи хора. Чрез тези програми човек може да посещава най-различни курсове, които се заплащат от държавата. Та така де. тази вечер го споделих на моя приятел, с идеята че това би му било от полза. В общо линии знаех каква ще бъде реакцията му, но все пак реших ей така, информативно да му го кажа. Но не предполагах, че чак така ще реагира. :o Според него, аз съм го смятала за прост и затова съм му споменала за тази програма. Все съм го била карала да учи нещо, да се развива, защото едва ли не аз съм смятала, че е под моето ниво. А това не е така! Бих се радвала, ако стане студент или например изучава език, но знам че той няма желание и не вярва че може (по думите му така съдя). Доста пъти се опитвах да го убедя да следва или по-скоро да убедя, че може и ще успее, стига да поиска, но не иска. Не мога да му налагам моите желания, все пак. Та ...
И после каза, че аз съм се мислела за голяма работа, понеже следвам и посещавам езиков курс. :shock: Смешно изказване! Аз не се мисля за нещо повече, но пък и не мога да не се радвам и гордея, че се стремя да постигна нещо. Смятам, че по никакъва начин не съм се фукала или изтъквала какво правя или не.
В крайна сметка всеки трябва да уважава избора на другия.
Изказването му се обиди много. Не искаше даже и да ме изслуша какво съм имала в предвид и че греши с това, което казва. Ядосах се и му казах, че наистина е прост и аз не съм виновна, че не прави нищо в живота си!
Та това е!

sladur4etyYy
04-10-2010, 21:45
приятелят ти осъзнава, че едва ли нещо ще излезе от него и е много комплексиран. теб това не те касае, да се оправя. :)

pussucetka
04-10-2010, 21:46
. . Не може така да се обиждате и да си говорите неща, които не са вярни (поне ти така каза, пък незнам ) . . излезте и му обясни, че не искала да го обидишш . . обясни му, не обяснявай на нас ! :) Успехх ! :-)

mArMaLaDkA
04-10-2010, 21:47
^ а така!(съгласна съм със sladur4etyYy) иначе донякъде и ти си си виновна, защото въпреки че си знаела каква ще му е реакцията, пак си зачовъркала нещата.

SemperFidelis
04-10-2010, 21:48
Здравейте, съфорумци!
Искам да споделя, нещо което ме накара да се почувствам гадно (меко казано).
Като за начало с приятеля ми бяхме скарани по някои причини...
Другото.. Предполагам някои от вас знаят, че Агенцията по заетостта провежда програми за работещи хора. Чрез тези програми човек може да посещава най-различни курсове, които се заплащат от държавата. Та така де. тази вечер го споделих на моя приятел, с идеята че това би му било от полза. В общо линии знаех каква ще бъде реакцията му, но все пак реших ей така, информативно да му го кажа. Но не предполагах, че чак така ще реагира. :o Според него, аз съм го смятала за прост и затова съм му споменала за тази програма. Все съм го била карала да учи нещо, да се развива, защото едва ли не аз съм смятала, че е под моето ниво. А това не е така! Бих се радвала, ако стане студент или например изучава език, но знам че той няма желание и не вярва че може (по думите му така съдя). Доста пъти се опитвах да го убедя да следва или по-скоро да убедя, че може и ще успее, стига да поиска, но не иска. Не мога да му налагам моите желания, все пак. Та ...
И после каза, че аз съм се мислела за голяма работа, понеже следвам и посещавам езиков курс. :shock: Смешно изказване! Аз не се мисля за нещо повече, но пък и не мога да не се радвам и гордея, че се стремя да постигна нещо. Смятам, че по никакъва начин не съм се фукала или изтъквала какво правя или не.
В крайна сметка всеки трябва да уважава избора на другия.
Изказването му се обиди много. Не искаше даже и да ме изслуша какво съм имала в предвид и че греши с това, което казва. Ядосах се и му казах, че наистина е прост и аз не съм виновна, че не прави нищо в живота си!
Та това е!
Да ти кажа май май е прав за това, че се мислиш за голяма работа...
Остави го да си живее както е сметнал за добре - нали е до теб и се обичате, к'во повече искаш? Някво тъпо парче ще си...

Rounder
04-10-2010, 21:49
тично "мъжка" реакция....ми ти к'во искаш да те разцелува ли,ми ест. че ще си помисли че го смяташ за кух 8)
Фани го и си поговрете,кажи му че не си искала така да прозвучи...

justonegirlwithonehope
04-10-2010, 21:57
Съгласна съм с Rounder :)

valdesbg
04-10-2010, 21:57
Значи факта че тя е загрижена за половинката си защото той не прави НИЩО за себе си е наказуемо? И това я прави ТЪПО парче?

Woow, определено има с какво да ме изненадате. В лошия смисъл.

Авторке, приказвахме си с теб едно време.. май :)

All I can say is that you deserve more! Мога да ти покажа правилния път, но не мога да те накарам да вървиш по него.

Един известен цитат е, но не знам на кого.

И така :)

babity
04-10-2010, 21:59
Мога да ти покажа правилния път, но не мога да те накарам да вървиш по него.

Един известен цитат е, но не знам на кого.



На терапевта ми е. 8-)

valdesbg
04-10-2010, 22:01
Възможно е. Но той би трябвало да е мъртъв тогава.

Аnyway. Схванахте идеята ми.

SemperFidelis
04-10-2010, 22:05
All I can say is that you deserve more! Мога да ти покажа правилния път, но не мога да те накарам да вървиш по него.

Всеки вижда нещата по различен начин - ти може да смяташ едно нещо за правилно, тя - друго, трети - трето и така нататък...


Плюс това едно е да си загрижен за някой - друго е да искаш да прави това, което ти смяташ за добре и да му повтаряш, че трябва да направи нещо няколко пъти при положение, че още първият път ти е дал ясен отговор.

antifashionshit
04-10-2010, 22:05
Здравейте, съфорумци!
Искам да споделя, нещо което ме накара да се почувствам гадно (меко казано).
Като за начало с приятеля ми бяхме скарани по някои причини...
Другото.. Предполагам някои от вас знаят, че Агенцията по заетостта провежда програми за работещи хора. Чрез тези програми човек може да посещава най-различни курсове, които се заплащат от държавата. Та така де. тази вечер го споделих на моя приятел, с идеята че това би му било от полза. В общо линии знаех каква ще бъде реакцията му, но все пак реших ей така, информативно да му го кажа. Но не предполагах, че чак така ще реагира. :o Според него, аз съм го смятала за прост и затова съм му споменала за тази програма. Все съм го била карала да учи нещо, да се развива, защото едва ли не аз съм смятала, че е под моето ниво. А това не е така! Бих се радвала, ако стане студент или например изучава език, но знам че той няма желание и не вярва че може (по думите му така съдя). Доста пъти се опитвах да го убедя да следва или по-скоро да убедя, че може и ще успее, стига да поиска, но не иска. Не мога да му налагам моите желания, все пак. Та ...
И после каза, че аз съм се мислела за голяма работа, понеже следвам и посещавам езиков курс. :shock: Смешно изказване! Аз не се мисля за нещо повече, но пък и не мога да не се радвам и гордея, че се стремя да постигна нещо. Смятам, че по никакъва начин не съм се фукала или изтъквала какво правя или не.
В крайна сметка всеки трябва да уважава избора на другия.
Изказването му се обиди много. Не искаше даже и да ме изслуша какво съм имала в предвид и че греши с това, което казва. Ядосах се и му казах, че наистина е прост и аз не съм виновна, че не прави нищо в живота си!
Та това е!
Да ти кажа май май е прав за това, че се мислиш за голяма работа...
Остави го да си живее както е сметнал за добре - нали е до теб и се обичате, к'во повече искаш? Някво тъпо парче ще си...
аха, тя е тъпо парче защото иска той да направи нещо положително и съзидателно? по твоята логика той ако тръгне да се мята от някоя сграда тя трябва да му каже 'давай', иначе ще е тъпо парче

SemperFidelis
04-10-2010, 22:07
Здравейте, съфорумци!
Искам да споделя, нещо което ме накара да се почувствам гадно (меко казано).
Като за начало с приятеля ми бяхме скарани по някои причини...
Другото.. Предполагам някои от вас знаят, че Агенцията по заетостта провежда програми за работещи хора. Чрез тези програми човек може да посещава най-различни курсове, които се заплащат от държавата. Та така де. тази вечер го споделих на моя приятел, с идеята че това би му било от полза. В общо линии знаех каква ще бъде реакцията му, но все пак реших ей така, информативно да му го кажа. Но не предполагах, че чак така ще реагира. :o Според него, аз съм го смятала за прост и затова съм му споменала за тази програма. Все съм го била карала да учи нещо, да се развива, защото едва ли не аз съм смятала, че е под моето ниво. А това не е така! Бих се радвала, ако стане студент или например изучава език, но знам че той няма желание и не вярва че може (по думите му така съдя). Доста пъти се опитвах да го убедя да следва или по-скоро да убедя, че може и ще успее, стига да поиска, но не иска. Не мога да му налагам моите желания, все пак. Та ...
И после каза, че аз съм се мислела за голяма работа, понеже следвам и посещавам езиков курс. :shock: Смешно изказване! Аз не се мисля за нещо повече, но пък и не мога да не се радвам и гордея, че се стремя да постигна нещо. Смятам, че по никакъва начин не съм се фукала или изтъквала какво правя или не.
В крайна сметка всеки трябва да уважава избора на другия.
Изказването му се обиди много. Не искаше даже и да ме изслуша какво съм имала в предвид и че греши с това, което казва. Ядосах се и му казах, че наистина е прост и аз не съм виновна, че не прави нищо в живота си!
Та това е!
Да ти кажа май май е прав за това, че се мислиш за голяма работа...
Остави го да си живее както е сметнал за добре - нали е до теб и се обичате, к'во повече искаш? Някво тъпо парче ще си...
аха, тя е тъпо парче защото иска той да направи нещо положително и съзидателно? по твоята логика той ако тръгне да се мята от някоя сграда тя трябва да му каже 'давай', иначе ще е тъпо парче

Всеки има право на избор, било то лош или добър - независимо дали на теб ти харесва или не.

valdesbg
04-10-2010, 22:10
SemperFidelis ядосвай се на родителите ти. Откровено глупавите ти изказвания са резултат от липса на много неща. Главно на обясняване и внимание от страна на родителите.

Go flame me now :)

антифешъна се изказа доста на място. И да всеки си има право на избор, колкото и грешен да е той.. В крайна сметка ако аз видя че някой ще скача от небостъргач то моята задача е да му покажа че е си строши главата и НЯМА да полети. Ако това е идеята - да заповяда. Обаче нека ми прости че го спра с идеята да му спасся живота.

Капиш?

SemperFidelis
04-10-2010, 22:14
SemperFidelis ядосвай се на родителите ти. Откровено глупавите ти изказвания са резултат от липса на много неща. Главно на обясняване и внимание от страна на родителите.

Go flame me now :)
Не е мой проблем, че не ти харесва моето мнение...
Трябва доста комплексен да си за да си мислиш, че си идеален и всички трябва да са като теб и да бъдат на твоето мнение...

А, и не ми казвай на кого да се ядосвам, да не ти кажа аз кой да поздравиш - много детско и грозно е.

antifashionshit
04-10-2010, 22:16
Здравейте, съфорумци!
Искам да споделя, нещо което ме накара да се почувствам гадно (меко казано).
Като за начало с приятеля ми бяхме скарани по някои причини...
Другото.. Предполагам някои от вас знаят, че Агенцията по заетостта провежда програми за работещи хора. Чрез тези програми човек може да посещава най-различни курсове, които се заплащат от държавата. Та така де. тази вечер го споделих на моя приятел, с идеята че това би му било от полза. В общо линии знаех каква ще бъде реакцията му, но все пак реших ей така, информативно да му го кажа. Но не предполагах, че чак така ще реагира. :o Според него, аз съм го смятала за прост и затова съм му споменала за тази програма. Все съм го била карала да учи нещо, да се развива, защото едва ли не аз съм смятала, че е под моето ниво. А това не е така! Бих се радвала, ако стане студент или например изучава език, но знам че той няма желание и не вярва че може (по думите му така съдя). Доста пъти се опитвах да го убедя да следва или по-скоро да убедя, че може и ще успее, стига да поиска, но не иска. Не мога да му налагам моите желания, все пак. Та ...
И после каза, че аз съм се мислела за голяма работа, понеже следвам и посещавам езиков курс. :shock: Смешно изказване! Аз не се мисля за нещо повече, но пък и не мога да не се радвам и гордея, че се стремя да постигна нещо. Смятам, че по никакъва начин не съм се фукала или изтъквала какво правя или не.
В крайна сметка всеки трябва да уважава избора на другия.
Изказването му се обиди много. Не искаше даже и да ме изслуша какво съм имала в предвид и че греши с това, което казва. Ядосах се и му казах, че наистина е прост и аз не съм виновна, че не прави нищо в живота си!
Та това е!
Да ти кажа май май е прав за това, че се мислиш за голяма работа...
Остави го да си живее както е сметнал за добре - нали е до теб и се обичате, к'во повече искаш? Някво тъпо парче ще си...
аха, тя е тъпо парче защото иска той да направи нещо положително и съзидателно? по твоята логика той ако тръгне да се мята от някоя сграда тя трябва да му каже 'давай', иначе ще е тъпо парче

Всеки има право на избор, било то лош или добър - независимо дали на теб ти харесва или не.
ама пък е пълно с хора дето ги мързи и за това разправят наляво-надясно, че всеки си има право на избор. то че е вярно, вярно е, ама тия хора просто го ползват за оправдание, защото ги мързи да положат усилия. и не виждам нищо лошо в това да искаш половинката ти да се развива.

valdesbg
04-10-2010, 22:17
Вече я поздравих. Каза да ти отвърна със същото. (:

I get it. Който е решил да се самоубива - да ходя да го подкрепя. Чудя се защо няма законово задъжение на това.

Отклонихме се от темата. Авторката друго пита/искаше да каже.

3oPuTy
04-10-2010, 22:25
Аз пък съм съгласна със SemperFidelis!!!
Това,че авторката има някаква връзка с момчето не означава,че има право да си налага мнението и разбиранията!!!
Щом той е решил,че на този етап не иска да работи или да учи значи има някаква причина ...
Айде съгласна съм да седне,да поговори с него и да му предложи да продължи с ученето и т.н.,но постоянно да му намеква,че трябва да го направи ... Това е тъпо!
Ако моя приятел се опита да ми наложи мнението си по начина,по който авторката го прави,ще бъде зарязан моментално!!!
Както се каза и по-горе - всеки човек е различен и има различни разбирания,цели в живота и прочие ... И Н-И-К-О-Й няма право да налага собствените си разбирания и то по подобен унизителен начин,чрез натякване и изтъкване на качества,които липсват при другия ... :?

antifashionshit,а ти от къде знаеш,че момчето не иска да учи,защото го мързи?!В момента се сещам за поне 2-3 основателни причини,заради които да не е станал студент ...

Оф малко философско стана ама се надявам да сте ме разбрали :)

antifashionshit
04-10-2010, 22:42
antifashionshit,а ти от къде знаеш,че момчето не иска да учи,защото го мързи?!В момента се сещам за поне 2-3 основателни причини,заради които да не е станал студент ...

[/size]
коментарът за мързела не бе насочен специално към момчето. а ако наистина има такиви причини, според мен момъка просто би обяснил, че в момента това е невъзможно или неудобно поради еди-коя си причина, вместо да се нервира.

RedLabel
04-10-2010, 23:02
тично "мъжка" реакция....ми ти к'во искаш да те разцелува ли,ми ест. че ще си помисли че го смяташ за кух 8)
Фани го и си поговрете,кажи му че не си искала така да прозвучи...

ro6lio
04-11-2010, 08:58
съгласен съм с SemperFidelis
неможе да накараш някого да прави нещо което не иска.....да му го повтаряш и така все повече е отрицателен дори и да му харесва това че ти го "мотивираш"го кара да откаже понеже така го правиш по слаб.. или поне така мисли той...(казвам го защото съм момче и мразя момиче да ми казва какво да правя )....>>> ТАКА ДЕ МЪЖЕТЕ СА СИЛНИЯ ПОЛ И КАКВО СЕ ПОЛУЧАВА КАТО СЕ ОПИТВАТЕ ДА ГИ ПОУЧАВАТЕ ???>>>> тоест накарнявате достойнството им.. и така се получава :-D

YouMakeMeSmile
04-11-2010, 09:09
приятелят ти след като е решил да е тъп, никой не може да му помогне. човек ако няма желание, знаеш, че на сила хубост не става. остави го, за какво да ти тежи на тебе?! някой ден ще се осъзнае.. колкото до теб- следвай си целите, учи си, всичко е в твоя полза. той да се оправя както може, щом се опитваш като човек да му помогнеш, а той ти отговаря като простак.. няма смисъл да се тормозиш за неговите глупости.

ScarletBite
04-11-2010, 09:35
Комплексар.

Molzinka
04-11-2010, 09:49
Като виждаш, че го дразниш с идеите си да му намериш работа просто не го прави :) И аз също бих се издразнила, ако някой постоянно ми натяква едно нещо. Реакцията му е съвсем нормална ..

ScarletBite
04-11-2010, 09:56
Реакцията му е съвсем нормална ..
Тъй ли?И ти ли се сърдиш, когато любимият те насочи към подходящи за самоусъвършенстването ти и евентуално намиране на работа курсове? :lol:

kalpazanka
04-11-2010, 10:17
Не мисля, че реакцията му е като на зрял и отговорен човек. Може най-спокойно да седнете и да поговорите за плановете му и нежеланието му да се развива. Не е нужно да се стига до обиди, обвинения и циркове.

kypo
04-11-2010, 14:28
хаха, тоя е някой прост и прост ще си остане. кво си губиш времето с някой, който е потенциален общак или тенекиджия за цял живот?
аз знам, че жените обичат мъже с потенциал!

3oPuTy
04-11-2010, 14:50
хаха, тоя е някой прост и прост ще си остане. кво си губиш времето с някой, който е потенциален общак или тенекиджия за цял живот?
аз знам, че жените обичат мъже с потенциал!
Това,че има само средно образование не означава,че ще стане "общак и тенекиджия" :?
Има хора,които имат по едно-две висши и пак взимат по няк'ви си 300-400лв.,но има и хора със средно образование,които изкарват по 1000+лв.Аз лично познавам момчета със средно образование,които с честен труд си изкарват по 1200лв. заплата ;)
Това,че на него в момента не му се учи не означава,че след време няма да си изкара едно висше,а и не ми е ясно как може да обвинявате момчето,след като знаете само гледната точка на авторката ... Причината,поради която не учи в момента може да е доста по-различа и по-сериозна от единия мързел :?

DevilWish
04-11-2010, 15:27
тично "мъжка" реакция....ми ти к'во искаш да те разцелува ли,ми ест. че ще си помисли че го смяташ за кух 8)
Фани го и си поговрете,кажи му че не си искала така да прозвучи...
Така е ;) Пък и наистина може би го комплексираш с тези изказвания.Гадно е мъжа да се чувства по-долу от жената. А и ти го остави, като не иска , не иска, негов избор е.Ясно, че му мислиш само доброто ,но като не става, просто недей.
Освен това не виждам от какво толкова си се обидила, аз учаквах да прочета какви ли не думи ;)

po0h
04-11-2010, 20:24
ама той наистина е под твоето ниво щом приема нещата така ..

SpeakSoftlyLove
04-11-2010, 20:45
Еми, шанс.
Дори и да си права във загрижеността си, хората трудно приемат упреци. От друга страна, ако той не те слуша и не иска да се промени (в добра насока), то тогава проблема идва от него, но и става твой.
Демек, не си пасвате много (мое мнение).
Трудно е за млади хора със различни амбиции и интереси да имат връзка. Май, май.
Успех, все пак.

gia_sena_mono
04-11-2010, 20:55
Това,че на него в момента не му се учи не означава,че след време няма да си изкара едно висше,а и не ми е ясно как може да обвинявате момчето,след като знаете само гледната точка на авторката ... Причината,поради която не учи в момента може да е доста по-различа и по-сериозна от единия мързел
Разговаряли сме на тази тема. Той смята,че не би могъл да се справи, а аз мисля, че въобще не му се занимава с такива работи. По думите му разбирам (ако е честен и освен ако не го казва, за да приключи по-бързо темата), че осъзнава целта и значимостта на висшето образование, но го мързи - това е истината! Смята,че било много трудно и не можел. А е по-добре да си работи там нещо, да си изкарва някакви пари и така.

3oPuTy
04-11-2010, 21:22
Ами щом преценява,че няма да се справи е нормално да не иска да се запише ... Все пак семестрите не са безплатни,а и щом предпочита да работи,а не да се пробва ... то може би на този етап няма излишни пари,които да "заложи" за да види дали ще успее да си изкара висше ... :neutral:
А и ако до 12 клас е бил в някаква професионална гимназия значи не е чак толкова зле положението :) Аз например съм в такава гимназия с Екология и след 13 клас (ще го карам по мое желание) ще изляза с 2 професий (лаборант и еколог) и дори без да продължа да уча пак ще си изкарвам доста добри пари (ако използвам някоя от професийте де ...) :)
А иначе и аз имам двама приятели,които не искаха да учат ... Завършиха миналата година ... Починаха си 1 година,наживяха се,бачкаха и сега решиха,че им се учи.Смело мога да твърдя,че и те не са от най-ученолюбивите и определено си ги мързи,но информатиката и информационните технологии ги влекът адски много и сега нямат търпение да се явят на предварителните изпити :-D

Таааа мисълта ми е,че рано или късно и той ще се усети ;) А през това време може да го наблюдаваш и да разбереш,какво го влезе и да проучиш нещата свързани с кандидатстването за тази специалност (без той да разбира естествено) :)

gia_sena_mono
04-11-2010, 21:45
Честно казано не вярвам да пожелае някога да кандидатства.
А иначе завърши жп гимназия, така че ...
Но не успя да си вземе изпита след 13 клас. :o И дори и не искаше да се яви отново, за да го вземе. По този въпрос също доста му мелих. :?
Май каузата е изгубена!

umri
04-11-2010, 22:03
Здравейте, съфорумци!
Искам да споделя, нещо което ме накара да се почувствам гадно (меко казано).
Като за начало с приятеля ми бяхме скарани по някои причини...
Другото.. Предполагам някои от вас знаят, че Агенцията по заетостта провежда програми за работещи хора. Чрез тези програми човек може да посещава най-различни курсове, които се заплащат от държавата. Та така де. тази вечер го споделих на моя приятел, с идеята че това би му било от полза. В общо линии знаех каква ще бъде реакцията му, но все пак реших ей така, информативно да му го кажа. Но не предполагах, че чак така ще реагира. :o Според него, аз съм го смятала за прост и затова съм му споменала за тази програма. Все съм го била карала да учи нещо, да се развива, защото едва ли не аз съм смятала, че е под моето ниво. А това не е така! Бих се радвала, ако стане студент или например изучава език, но знам че той няма желание и не вярва че може (по думите му така съдя). Доста пъти се опитвах да го убедя да следва или по-скоро да убедя, че може и ще успее, стига да поиска, но не иска. Не мога да му налагам моите желания, все пак. Та ...
И после каза, че аз съм се мислела за голяма работа, понеже следвам и посещавам езиков курс. :shock: Смешно изказване! Аз не се мисля за нещо повече, но пък и не мога да не се радвам и гордея, че се стремя да постигна нещо. Смятам, че по никакъва начин не съм се фукала или изтъквала какво правя или не.
В крайна сметка всеки трябва да уважава избора на другия.
Изказването му се обиди много. Не искаше даже и да ме изслуша какво съм имала в предвид и че греши с това, което казва. Ядосах се и му казах, че наистина е прост и аз не съм виновна, че не прави нищо в живота си!
Та това е!
Само, като ти видя стила и си ми ясна. Да не си му майка да го поучаваш? Казваш му ЕДИН ПЪТ и толкова. Намилането лично на мен ми е най-омразно и още повече отблъсква това, което се опитва да ми се наложи.

Като вземете жените висше, най-често като завършите икономика с 3ка, МЕНИДЖМЪНТ или бизнес администрация се мислите за толкова велики и по-умни от необразованите си половинки, че едва ли не сте изключителни. Винаги ще му натякваш, че е тъп, прост, необразован, а ти си най-голямата. По-добре скъсайте и си намери някой на твоето ниво (с висше) пък, ако ще и да не си работи по специалността и да е автомонтьор, нали има висше БЪЛГАРСКО!

Не мога да разбера само целта на темата ти? Искаш да ти дадем съвет как да го убедиш да учи, как да спре да те обижда или пък си самоизтъкваш висшата интелигентност пред група непознати?

Все пак, за да не е напразно мнението... зарежи го, намери си някой от университета по-горен курс и заживейте щастливо.

eclipse06
04-11-2010, 22:18
Аз само не разбрах къде видяхте, че тя го е насилвала да продължи обучението си. Естествено че като е загрижена и мисли за неговото добро ще му предложи да го направи. И защо си мислите, че тя се смята за нещо повече? Глупаво е да и приписвате подобни неща, само защото не сте съгласни с метода и на действие.

3oPuTy
04-12-2010, 06:46
Честно казано не вярвам да пожелае някога да кандидатства.
А иначе завърши жп гимназия, така че ...
Но не успя да си вземе изпита след 13 клас. :o И дори и не искаше да се яви отново, за да го вземе. По този въпрос също доста му мелих. :?
Май каузата е изгубена!
Както бях казала някъде по-назад ... Това,че имаш висше не означава,че ще имаш по-хубава работа или че ще живееш по-добре :)
Имам няколко мои приятели,които са със средно и в момента бачкат за по 800-1000лв. на месец (в Балчик и Варна ... ако града е от значение).

Take_That
04-12-2010, 06:51
Приятелят ти не оценява съветите ти и, че му мислиш доброто. Въпреки това обаче ти наистина не можеш да го накараш да върви меко казано по твоя път. Остави, нека си прави, каквото си иска. Животът е негов и той си решава какво да прави с него и как да го живее. Един ден може би ще съжалява, че не те е послушал, знае ли човек. До тогава обаче го остави да прави, каквото иска.

П.П - като те има за голяма работа, защо е с теб?

antifashionshit
04-12-2010, 07:17
Както бях казала някъде по-назад ... Това,че имаш висше не означава,че ще имаш по-хубава работа или че ще живееш по-добре :)
тук съм съгласен с ваша милост ;д

ScionOfStorm
04-12-2010, 10:43
според мен в една връзка двете страни взаимно трябва да дават някакви съвети/насоки в ситуация, в която единият е несигурен или няма желание за самоусъвършенстване.

с'а, не мисля да подкрепям някакви болни амбиции и фикс идеи от някоя от двете страни, ама не виждам авторката да е направила нещо кой знае колко кощунствено и ужасяващо. опитала се е да го тласне напред, както и трябва да стане.

ако нито учи, нито работи той, работата е супер паразитска и не знам..

инак ако той я послуша, ще дойде момент, в който той може да я посъветва и така...не разбирам защо се нахвърлихте на девойчето толко.

gia_sena_mono
04-12-2010, 11:34
Здравейте, съфорумци!
Искам да споделя, нещо което ме накара да се почувствам гадно (меко казано).
Като за начало с приятеля ми бяхме скарани по някои причини...
Другото.. Предполагам някои от вас знаят, че Агенцията по заетостта провежда програми за работещи хора. Чрез тези програми човек може да посещава най-различни курсове, които се заплащат от държавата. Та така де. тази вечер го споделих на моя приятел, с идеята че това би му било от полза. В общо линии знаех каква ще бъде реакцията му, но все пак реших ей така, информативно да му го кажа. Но не предполагах, че чак така ще реагира. :o Според него, аз съм го смятала за прост и затова съм му споменала за тази програма. Все съм го била карала да учи нещо, да се развива, защото едва ли не аз съм смятала, че е под моето ниво. А това не е така! Бих се радвала, ако стане студент или например изучава език, но знам че той няма желание и не вярва че може (по думите му така съдя). Доста пъти се опитвах да го убедя да следва или по-скоро да убедя, че може и ще успее, стига да поиска, но не иска. Не мога да му налагам моите желания, все пак. Та ...
И после каза, че аз съм се мислела за голяма работа, понеже следвам и посещавам езиков курс. :shock: Смешно изказване! Аз не се мисля за нещо повече, но пък и не мога да не се радвам и гордея, че се стремя да постигна нещо. Смятам, че по никакъва начин не съм се фукала или изтъквала какво правя или не.
В крайна сметка всеки трябва да уважава избора на другия.
Изказването му се обиди много. Не искаше даже и да ме изслуша какво съм имала в предвид и че греши с това, което казва. Ядосах се и му казах, че наистина е прост и аз не съм виновна, че не прави нищо в живота си!
Та това е!
Само, като ти видя стила и си ми ясна. Да не си му майка да го поучаваш? Казваш му ЕДИН ПЪТ и толкова. Намилането лично на мен ми е най-омразно и още повече отблъсква това, което се опитва да ми се наложи.

Като вземете жените висше, най-често като завършите икономика с 3ка, МЕНИДЖМЪНТ или бизнес администрация се мислите за толкова велики и по-умни от необразованите си половинки, че едва ли не сте изключителни. Винаги ще му натякваш, че е тъп, прост, необразован, а ти си най-голямата. По-добре скъсайте и си намери някой на твоето ниво (с висше) пък, ако ще и да не си работи по специалността и да е автомонтьор, нали има висше БЪЛГАРСКО!

Не мога да разбера само целта на темата ти? Искаш да ти дадем съвет как да го убедиш да учи, как да спре да те обижда или пък си самоизтъкваш висшата интелигентност пред група непознати?

Все пак, за да не е напразно мнението... зарежи го, намери си някой от университета по-горен курс и заживейте щастливо.
Та какъв ми е стилът? Не пиша простовато или елементарон като теб!Много си повърхностен!
На теб ще ти кажа следното:
Първо - не натяквам на никого, че е прост. тъп или глупав! Смятам, че да посъветваш някого, кое е добро за него не е натякване!
Второ - от написаното оставам в впечетлението, че ти си поредния, минаващ с опраданието, че образованието не е нищо особено и че хората които искат да учат висше просто го правят, за да се изфукат с това и да претендират колко учени и начетени са, а всъщност са кръгли нули! Ами моето момче, не всички го правят за това!
И за твое сведение не съм от тройкаджийте!
И трето - целта ми беше да споделя и евентаулно да получа някакъв съвет или да видя какво е мнението на другите хора по въпроса.

gia_sena_mono
04-12-2010, 11:35
И да напълно съм съгласна, че висшето не ти гарантира добре платена работа, но си струва да опиташ. Струва си да положиш усилие и да знаеш, че все пак ще имаш някакво предимство или квалификация над този със средното.
Ами да за 800лв бъди строител, бъди сервитьорка, бъди продавачка - цял живот бъди такъв, щото те е домързяло да учиш или си се направил на тарикат, сакън да не се потрудиш да поучиш. Иии да, сега ще зейнете, че нямало срамна работа - ами няма! Няма! Нали трябва да има и хора, които да работят тези професии. И аз съм била сервитьорка. Кой не е бил? Ама не е ли по-добре да работиш нещо по-така? Да знаеш, че си учил, че си инвестирал в себе си и че си загубил еди-колко си време, за да получиш такава работа.

SemperFidelis
04-12-2010, 13:44
А бе като се загледах в единия ти пост толкова правописни грешки за следващ. :?

yanev4
04-12-2010, 15:57
. . Не може така да се обиждате и да си говорите неща, които не са вярни (поне ти така каза, пък незнам ) . . излезте и му обясни, че не искала да го обидишш . . обясни му, не обяснявай на нас ! :) Успехх ! :-)

+1

SpeakSoftlyLove
04-12-2010, 17:13
Като вземете жените висше, най-често като завършите икономика с 3ка, МЕНИДЖМЪНТ или бизнес администрация се мислите за толкова велики и по-умни от необразованите си половинки, че едва ли не сте изключителни.

Не знам кой си, на колко си и дали ти е дошло времето за висшо образование, но това твое изказване е много дребнаво. Комплекси ли избиваш? :)

umri
04-12-2010, 21:48
Та какъв ми е стилът? Не пиша простовато или елементарон като теб!Много си повърхностен!
На теб ще ти кажа следното:
Първо - не натяквам на никого, че е прост. тъп или глупав! Смятам, че да посъветваш някого, кое е добро за него не е натякване!
Второ - от написаното оставам в впечетлението, че ти си поредния, минаващ с опраданието, че образованието не е нищо особено и че хората които искат да учат висше просто го правят, за да се изфукат с това и да претендират колко учени и начетени са, а всъщност са кръгли нули! Ами моето момче, не всички го правят за това!
И за твое сведение не съм от тройкаджийте!
И трето - целта ми беше да споделя и евентаулно да получа някакъв съвет или да видя какво е мнението на другите хора по въпроса.

Разбира се - като не ти отърва мнението ми съм повърхностен. "Доста му мелих на главата" това хич не е натякване. Ако кажеш един, два пъти с добър тон на някой своето мнение по даден въпрос относно живота му ще те разбере и ще изслуша съвета ти, но да му МЕЛИШ, че не учил, това наистина ще го изнерви и накара да ти говори така.

Мнението ми за образованието е повече от положително. Доказателство за това съм самият аз. Но моето мнение по въпроса е, че започваш да учиш нещо, което наистина ти е интересно и искаш цял живот да се занимаваш с него, а не по-задължение или защото така е модерно. Не можеш да накараш човек да учи нещо, което не му е на сърце. И да правилно го каза "Не всички го правят за това." Много са малко хората, които наистина учат, защото им се учи и им харесва това, което биха работили след завършване. Наистина са малко.

Ще ти хвърля някой залък и от личния ми опит. Освен ученето съм и работил известно време в университет, и то не посредствен, а доста известен и според българските разбирания елитен. Едно 80% от учащите се молят като просяци и гонят професорите из коридорите, за да им пишат тройки. Някой им бутат парите в ръцете, други се явяват на поправителни после на ликвидации. На ликвидациите обикновено има повече народ, отколкото на редовните изпити. Вярно е, че голяма част от професорите са говеда, но без желание не става ученето.

Значи ти искаш да накараш духовната ти половинка да започне да учи нещо, което очебийно не му се учи, не защото той иска, а защото така е щял да бъде по-добре. Ти мислиш ли дали той ще бъде щастлив, ако започне да прави това, което ти му казваш. Мислиш ли за неговото щастие или си правиш дългосрочни планове, как той ще завърши висше, ще си намери работа и ще живеете щастливо в пари, защото не искаш да имаш посредствен работник до себе си.

Ти си пуснала тази тема във форума, само за да получиш солидарна подкрепа от хората, които споделят твоето мнение, за да затвърдиш полу-сигурните си позиции по мнението. Не искаш различно мнение, което да опровергава възгледите ти към този въпрос, а предпочиташ да си целенасочен кон с капаци, който приема само адмирации и духовна подкрепа.
Явно просто не сте един за друг и ще трябва да си намериш някой интелигентен.

През цялото време, докато го пишех това, се чудех защо по дяволите се хабя времето да пиша подобно нещо, което така и така, няма да бъде разбрано.

gia_sena_mono
04-12-2010, 23:18
Ей, ама ти си можел да мислиш!
Просто ще спестя всичко, което искам да кажа, защото ясно съм го казала във всеки един пост. Фактът,че не си го разбрал, не значи че е така.
Или накратко -
-Силно желание от моя страна, НЕ болна амбиция, а желание партньорът ми да се развива.
-Не го насилвам! Каквото иска, това да прави. просто му давам някаква насока. Знам,че нищо не се получава, ако няма желание. Но е в негов плюс. Относно държавния изпит, смятам,че поне него може да се напъне и да го вземе.
-Не съм някаква луда, която мисли само и единствено за учене.
-Затова са измислили хората поправителни сесии и ликвидации, за да се явяват неуспелите на редовната.Няма нищо срамно в това.
-Не оценявам човека до мен има ли, няма ли висше. Има и пълни глупаци и т.н. с по 2 висшета.
-И не съм кон с капаци. Това, че имам конкретно мнение по въпроса, не значи че не мога да приема и други мнения.Както казах и по-горе,наистина елементарно си го написал.
Това е!

valdesbg
04-13-2010, 07:25
Ей, изядохте авторката бе.

Само защото иска половинката и да направи поне нещичко за себе си. Става въпрос за принципа, а не дали има 1-2-3-5 висшета. Щото съгласете се че е кофти ти да даваш всичко от себе си за да успееш, а партьора ти да си седи на ушите и да си измисля random оправдания защо не иска да опита. Е в крайна сметка пътищата ви, просто ще се разделят заради различните класи в обществото, в които ще се окажете.

Толкова ли е лошо че авторката не иска да се случи така?

SemperFidelis
04-13-2010, 11:40
Не е важно само тя какво иска да стане с приятеля и, а той какво иска да направи.

mArMaLaDkA
04-13-2010, 11:43
И в крайна сметка сдобрихте ли се, или още сте скарани? :-o

valdesbg
04-13-2010, 11:54
Латинския лъв - него в случая не го обсъждаме. По ред причини.

Идеята тук е че се нахвърлихте върху авторката като глутница озверели кучета, и за какво? За това че е в правото си и че постъпва според това което ТЯ смята за правилно и не се влияе от разни сульовци и мнението на дузина кифльовци и кифли?

Брей.. псевдо мозъци имате :)

3oPuTy
04-13-2010, 12:19
Латинския лъв - него в случая не го обсъждаме. По ред причини.

Идеята тук е че се нахвърлихте върху авторката като глутница озверели кучета, и за какво? За това че е в правото си и че постъпва според това което ТЯ смята за правилно и не се влияе от разни сульовци и мнението на дузина кифльовци и кифли?

Брей.. псевдо мозъци имате :)
Е к'во да се прави ... Ние кифлите сме с различно мислене ...
Между другото много точно го каза ... ТЯ смята тия неща за правилни ...
А защо не се замислиш (и ти,и другите,които я защитавате ...),че не всеки има финансовата възможност да си плаща семестрите,които е почти сигурен,че няма да завърши :? (например)
А и тя не му е никаква - просто приятелка,която (най-вероятно) все някой ден ще изчезне от живота му ... и няма НИКАКВО право да го унизява по подобен начин :?
Ама и той наистина е глупав ... Как може да я търпи?!Тя го нарича тъп,намеква му,че е нещо повече от него и т.н. и като за капак била обидена :? Лелеее ... Аз ако съм на негово място ще я зарежа на момента :? Е*ати любовта ... Щом един човек е с мен,значи трябва да ме харесва такава,каквато съм - заедно с недостатъците ми!!!
Вярно е,че няма лошо да говорим за такива неща,да ми се казва кое (може би) е добро за мен,но кажа ли веднъж НЕ значи не ...

Vanish
04-13-2010, 12:24
Приятелчето ти е тъпо лайно, което за нищо не става, с голямо самочувствие, но без минимално покритие.

Vanish
04-13-2010, 12:26
3oPuTy, доста си зле, честно.
Никъде не е искала да му намеква колко е прост и т.н.
АМА той като е, се е обидил... нали знаеш, гузен негонен бяга. ;)

Take_That
04-13-2010, 12:46
Латинския лъв - него в случая не го обсъждаме. По ред причини.

Идеята тук е че се нахвърлихте върху авторката като глутница озверели кучета, и за какво? За това че е в правото си и че постъпва според това което ТЯ смята за правилно и не се влияе от разни сульовци и мнението на дузина кифльовци и кифли?

Брей.. псевдо мозъци имате :)
Е к'во да се прави ... Ние кифлите сме с различно мислене ...
Между другото много точно го каза ... ТЯ смята тия неща за правилни ...
А защо не се замислиш (и ти,и другите,които я защитавате ...),че не всеки има финансовата възможност да си плаща семестрите,които е почти сигурен,че няма да завърши :? (например)
А и тя не му е никаква - просто приятелка,която (най-вероятно) все някой ден ще изчезне от живота му ... и няма НИКАКВО право да го унизява по подобен начин :?
Ама и той наистина е глупав ... Как може да я търпи?!Тя го нарича тъп,намеква му,че е нещо повече от него и т.н. и като за капак била обидена :? Лелеее ... Аз ако съм на негово място ще я зарежа на момента :? Е*ати любовта ... Щом един човек е с мен,значи трябва да ме харесва такава,каквато съм - заедно с недостатъците ми!!!
Вярно е,че няма лошо да говорим за такива неща,да ми се казва кое (може би) е добро за мен,но кажа ли веднъж НЕ значи не ...


Първо Никъде не видях някой да ти е казал, че си "кифла".
Второ ти откъде знаеш, че ще изчезне от живота му някой ден, може да им е писано да се оженят. Знае ли човек. И защо я наричаш "просто някаква", нима ти смяташ приятеля си за "просто някой", който един ден ще изчезне от живота ти?! Тя не е искала да му намекне, че е тъп или нещо подобно или пък да му казва "Виж ме колко съм велика, ти си ми под нивото, защото аз искам да уча, а ти не". Тя не го е насилвала, просто му е споделила мнението си и му е дала съвет, за да може той да прецени ситуацията, да се позамисли и да вземе решение дали иска да учи и да се развива или не. Както казах в предишния си пост - тя просто му мисли доброто, а това, че той го приема като обида и изтъкване от нейна страна си е негов проблем. Може би и от тук идва същинския проблем. Тя му е казвала няколко пъти, той си е мълчал относно това как го е приемал и скорошната случка, за която авторката пише е преляла чашата, ей заради тов нещата не трябва да се премълчават. Защото има моменти, в които оставаме недоразбрани от половинките си, имаме нещо съвсем друго впредвид, но отсрещната страна го приема по коренно различен начин. Колкото до финансовата страна - съгласна съм.

3oPuTy
04-13-2010, 12:46
3oPuTy, доста си зле, честно.
Никъде не е искала да му намеква колко е прост и т.н.
АМА той като е, се е обидил... нали знаеш, гузен негонен бяга. ;)
Значи ти няма да се обидиш ако някой постоянно ти говори неща,които по един или друг начин ти смъкват самочувствието ... така ли?!
Е сори,но ако е така те признавам за мазохист :?
А и пак питам,каква е тя,че да му се меси личния живот,а и като за капак да се сърди ...?!
Разбирам да живеят заедно,тя да го издържа и да се сърди,но това едва ли е така (ако беше тя щеше да си каже,нали?!)!!!
Както казват хората "Все гледате в чуждата паница" и защо?!Тя да си гледа нейното образование,нейните курсове и прочие,а той да си гледа неговото (както и прави)!В крайна сметка някой ден (99% съм сигурна) те ще се разделят и на нея хич няма да й пука,какво ще става с него ... :?
Все пак всеки иска да живее живота,който си е избрал ;) Той е решил на този етап да не продължи да учи и това е :)

3oPuTy
04-13-2010, 12:55
Латинския лъв - него в случая не го обсъждаме. По ред причини.

Идеята тук е че се нахвърлихте върху авторката като глутница озверели кучета, и за какво? За това че е в правото си и че постъпва според това което ТЯ смята за правилно и не се влияе от разни сульовци и мнението на дузина кифльовци и кифли?

Брей.. псевдо мозъци имате :)
Е к'во да се прави ... Ние кифлите сме с различно мислене ...
Между другото много точно го каза ... ТЯ смята тия неща за правилни ...
А защо не се замислиш (и ти,и другите,които я защитавате ...),че не всеки има финансовата възможност да си плаща семестрите,които е почти сигурен,че няма да завърши :? (например)
А и тя не му е никаква - просто приятелка,която (най-вероятно) все някой ден ще изчезне от живота му ... и няма НИКАКВО право да го унизява по подобен начин :?
Ама и той наистина е глупав ... Как може да я търпи?!Тя го нарича тъп,намеква му,че е нещо повече от него и т.н. и като за капак била обидена :? Лелеее ... Аз ако съм на негово място ще я зарежа на момента :? Е*ати любовта ... Щом един човек е с мен,значи трябва да ме харесва такава,каквато съм - заедно с недостатъците ми!!!
Вярно е,че няма лошо да говорим за такива неща,да ми се казва кое (може би) е добро за мен,но кажа ли веднъж НЕ значи не ...


Първо Никъде не видях някой да ти е казал, че си "кифла".
Второ ти откъде знаеш, че ще изчезне от живота му някой ден, може да им е писано да се оженят. Знае ли човек. И защо я наричаш "просто някаква", нима ти смяташ приятеля си за "просто някой", който един ден ще изчезне от живота ти?! Тя не е искала да му намекне, че е тъп или нещо подобно или пък да му казва "Виж ме колко съм велика, ти си ми под нивото, защото аз искам да уча, а ти не". Тя не го е насилвала, просто му е споделила мнението си и му е дала съвет, за да може той да прецени ситуацията, да се позамисли и да вземе решение дали иска да учи и да се развива или не. Както казах в предишния си пост - тя просто му мисли доброто, а това, че той го приема като обида и изтъкване от нейна страна си е негов проблем. Може би и от тук идва същинския проблем. Тя му е казвала няколко пъти, той си е мълчал относно това как го е приемал и скорошната случка, за която авторката пише е преляла чашата, ей заради тов нещата не трябва да се премълчават. Защото има моменти, в които оставаме недоразбрани от половинките си, имаме нещо съвсем друго впредвид, но отсрещната страна го приема по коренно различен начин. Колкото до финансовата страна - съгласна съм.
Виж подчертания текст ... за това с кифлите ;)


В общо линии знаех каква ще бъде реакцията му, но все пак реших ей така, информативно да му го кажа. Но не предполагах, че чак така ще реагира. :o
Това за реакцията му и това,че тя е знаела как ще реагира той ;)

А относно моя приятел - да аз смятам,че някой ден,рано или късно,той ще изчезне от живота ми ... Все пак годинките,през които си мислех,че ще съм цял живот с едно момче отдавна отминаха ;)

valdesbg
04-13-2010, 13:12
Какенце, в случая не бива да се засягаш защото конкретен човек нямах предвид. Теб още по малко.

Не мисля да се задълбавам повече, защото явно е че хората се чувстват лично засегнати от мен. Което пък ми говори много неща. Пък форумни войни не ми се водят. Особено пък с теб, каке.

И така.

3oPuTy
04-13-2010, 13:35
Какенце, в случая не бива да се засягаш защото конкретен човек нямах предвид. Теб още по малко.

Не мисля да се задълбавам повече, защото явно е че хората се чувстват лично засегнати от мен. Което пък ми говори много неща. Пък форумни войни не ми се водят. Особено пък с теб, каке.

И така.
Единствената война,която ще водя с теб ще е лятото,когато си с апарат в ръцете 8-)

valdesbg
04-13-2010, 13:39
^Брутална както винаги :D

ScionOfStorm
04-13-2010, 13:49
Не е важно само тя какво иска да стане с приятеля и, а той какво иска да направи.

т'ва е много хубаво, ама той нито бачка, нито учи.

какво по дяволите прави в тоя живот?

Vanish
04-13-2010, 14:25
3oPuTy, доста си зле, честно.
Никъде не е искала да му намеква колко е прост и т.н.
АМА той като е, се е обидил... нали знаеш, гузен негонен бяга. ;)
Значи ти няма да се обидиш ако някой постоянно ти говори неща,които по един или друг начин ти смъкват самочувствието ... така ли?!
Е сори,но ако е така те признавам за мазохист :?
А и пак питам,каква е тя,че да му се меси личния живот,а и като за капак да се сърди ...?!
Разбирам да живеят заедно,тя да го издържа и да се сърди,но това едва ли е така (ако беше тя щеше да си каже,нали?!)!!!
Както казват хората "Все гледате в чуждата паница" и защо?!Тя да си гледа нейното образование,нейните курсове и прочие,а той да си гледа неговото (както и прави)!В крайна сметка някой ден (99% съм сигурна) те ще се разделят и на нея хич няма да й пука,какво ще става с него ... :?
Все пак всеки иска да живее живота,който си е избрал ;) Той е решил на този етап да не продължи да учи и това е :)

E, добре, де... ама тя вярвам му ги говори за добро, но той като не разбира от дума.
Абе, все тая, да се оправят...
Според мен е много тъпо да се мислиш за някъв велик, на който и дума не могат да му кажат, а в същото време да си пълен келеш, който нито учи, нито работи и да се чувстваш накърнен от тва, че някой си ти е дал съвет да направиш нещо.

gia_sena_mono
04-13-2010, 14:26
Е к'во да се прави ... Ние кифлите сме с различно мислене ...
Между другото много точно го каза ... ТЯ смята тия неща за правилни ...
А защо не се замислиш (и ти,и другите,които я защитавате ...),че не всеки има финансовата възможност да си плаща семестрите,които е почти сигурен,че няма да завърши :? (например)
А и тя не му е никаква - просто приятелка,която (най-вероятно) все някой ден ще изчезне от живота му ... и няма НИКАКВО право да го унизява по подобен начин :?
Ама и той наистина е глупав ... Как може да я търпи?!Тя го нарича тъп,намеква му,че е нещо повече от него и т.н. и като за капак била обидена :? Лелеее ... Аз ако съм на негово място ще я зарежа на момента :? Е*ати любовта ... Щом един човек е с мен,значи трябва да ме харесва такава,каквато съм - заедно с недостатъците ми!!!
Вярно е,че няма лошо да говорим за такива неща,да ми се казва кое (може би) е добро за мен,но кажа ли веднъж НЕ значи не ...[/b][/color]
Ти си изключително тъпа! Извинявай, ама като си тръгнала да пишеш в някоя тема, поне чети както трябва, разбери смисълът и целта й.
Ако ти се мислиш за никава на приятеля си или него го възприемаш като никой - браво! Тогава аз ще кажа "Егато любовта!".
Не смятам, че съм го унизила по какъвто и да било начин!
И ако теб не те интересува половинката ти и какво се случва с нея, си голям егоист! Ако не се чувстваш едно цяло с него и не те е грижа какво прави и си гледаш само своя живот, значи ти си човекът, когото биха зарязали на момента!
Както и да е. Малцина успяха да ме разберат. Останалите сякаш бяха засегнати по някакъв начин, защото доста обиди се изляха.
По въпроса - да, сдобрихме се. Обяснихме си кой какво е имал в предвид и защо е реагирал така. Аз казах, че повече никога няма да му предлагам, да го съветвам или каквото и да било (да му давам акъл за нещо), нека прави каквото смята за добре. Щом така излиза никои да не се меси в работите на другия - така да бъде.
И между другото съмг о споменала - работи, но не учи. Не е както повечето са разбрали,че нищо не прави.
Е, темата може да я триете.
Благодаря, че изгубихте от времето си, за да споделите мнение и да поспорите.

Vanish
04-13-2010, 14:28
Пак добре, че прави нещо.
/не съм прочел обективно, за да го видя тва

3oPuTy
04-13-2010, 14:35
Ти си изключително тъпа! Извинявай, ама като си тръгнала да пишеш в някоя тема, поне чети както трябва, разбери смисълът и целта й.
Ако ти се мислиш за никава на приятеля си или него го възприемаш като никой - браво! Тогава аз ще кажа "Егато любовта!".
Не смятам, че съм го унизила по какъвто и да било начин!
И ако теб не те интересува половинката ти и какво се случва с нея, си голям егоист! Ако не се чувстваш едно цяло с него и не те е грижа какво прави и си гледаш само своя живот, значи ти си човекът, когото биха зарязали на момента!
Както и да е. Малцина успяха да ме разберат. Останалите сякаш бяха засегнати по някакъв начин, защото доста обиди се изляха.
По въпроса - да, сдобрихме се. Обяснихме си кой какво е имал в предвид и защо е реагирал така. Аз казах, че повече никога няма да му предлагам, да го съветвам или каквото и да било (да му давам акъл за нещо), нека прави каквото смята за добре. Щом така излиза никои да не се меси в работите на другия - така да бъде.
И между другото съмг о споменала - работи, но не учи. Не е както повечето са разбрали,че нищо не прави.
Е, темата може да я триете.
Благодаря, че изгубихте от времето си, за да споделите мнение и да поспорите.
Тъпа съм,но в крайна сметка правиш това,което аз написах няколко пъти,а не слушаш другите и не му мрънкаш постоянно 8-)

Едит:Аз смисъл в темата ти не виждам ... Ти си му обидена,защото той се е обидил на теб заради постоянното ти натякване,че нищо не прави ... 8-)

gia_sena_mono
04-13-2010, 14:51
Ти си изключително тъпа! Извинявай, ама като си тръгнала да пишеш в някоя тема, поне чети както трябва, разбери смисълът и целта й.
Ако ти се мислиш за никава на приятеля си или него го възприемаш като никой - браво! Тогава аз ще кажа "Егато любовта!".
Не смятам, че съм го унизила по какъвто и да било начин!
И ако теб не те интересува половинката ти и какво се случва с нея, си голям егоист! Ако не се чувстваш едно цяло с него и не те е грижа какво прави и си гледаш само своя живот, значи ти си човекът, когото биха зарязали на момента!
Както и да е. Малцина успяха да ме разберат. Останалите сякаш бяха засегнати по някакъв начин, защото доста обиди се изляха.
По въпроса - да, сдобрихме се. Обяснихме си кой какво е имал в предвид и защо е реагирал така. Аз казах, че повече никога няма да му предлагам, да го съветвам или каквото и да било (да му давам акъл за нещо), нека прави каквото смята за добре. Щом така излиза никои да не се меси в работите на другия - така да бъде.
И между другото съмг о споменала - работи, но не учи. Не е както повечето са разбрали,че нищо не прави.
Е, темата може да я триете.
Благодаря, че изгубихте от времето си, за да споделите мнение и да поспорите.
Тъпа съм,но в крайна сметка правиш това,което аз написах няколко пъти,а не слушаш другите и не му мрънкаш постоянно 8-)

Едит:Аз смисъл в темата ти не виждам ... Ти си му обидена,защото той се е обидил на теб заради постоянното ти натякване,че нищо не прави ... 8-)
Аз пък не виждам смисъл да пишеш повече.

Take_That
04-13-2010, 15:14
Латинския лъв - него в случая не го обсъждаме. По ред причини.

Идеята тук е че се нахвърлихте върху авторката като глутница озверели кучета, и за какво? За това че е в правото си и че постъпва според това което ТЯ смята за правилно и не се влияе от разни сульовци и мнението на дузина кифльовци и кифли?

Брей.. псевдо мозъци имате :)
Е к'во да се прави ... Ние кифлите сме с различно мислене ...
Между другото много точно го каза ... ТЯ смята тия неща за правилни ...
А защо не се замислиш (и ти,и другите,които я защитавате ...),че не всеки има финансовата възможност да си плаща семестрите,които е почти сигурен,че няма да завърши :? (например)
А и тя не му е никаква - просто приятелка,която (най-вероятно) все някой ден ще изчезне от живота му ... и няма НИКАКВО право да го унизява по подобен начин :?
Ама и той наистина е глупав ... Как може да я търпи?!Тя го нарича тъп,намеква му,че е нещо повече от него и т.н. и като за капак била обидена :? Лелеее ... Аз ако съм на негово място ще я зарежа на момента :? Е*ати любовта ... Щом един човек е с мен,значи трябва да ме харесва такава,каквато съм - заедно с недостатъците ми!!!
Вярно е,че няма лошо да говорим за такива неща,да ми се казва кое (може би) е добро за мен,но кажа ли веднъж НЕ значи не ...


Първо Никъде не видях някой да ти е казал, че си "кифла".
Второ ти откъде знаеш, че ще изчезне от живота му някой ден, може да им е писано да се оженят. Знае ли човек. И защо я наричаш "просто някаква", нима ти смяташ приятеля си за "просто някой", който един ден ще изчезне от живота ти?! Тя не е искала да му намекне, че е тъп или нещо подобно или пък да му казва "Виж ме колко съм велика, ти си ми под нивото, защото аз искам да уча, а ти не". Тя не го е насилвала, просто му е споделила мнението си и му е дала съвет, за да може той да прецени ситуацията, да се позамисли и да вземе решение дали иска да учи и да се развива или не. Както казах в предишния си пост - тя просто му мисли доброто, а това, че той го приема като обида и изтъкване от нейна страна си е негов проблем. Може би и от тук идва същинския проблем. Тя му е казвала няколко пъти, той си е мълчал относно това как го е приемал и скорошната случка, за която авторката пише е преляла чашата, ей заради тов нещата не трябва да се премълчават. Защото има моменти, в които оставаме недоразбрани от половинките си, имаме нещо съвсем друго впредвид, но отсрещната страна го приема по коренно различен начин. Колкото до финансовата страна - съгласна съм.
Виж подчертания текст ... за това с кифлите ;)


В общо линии знаех каква ще бъде реакцията му, но все пак реших ей така, информативно да му го кажа. Но не предполагах, че чак така ще реагира. :o
Това за реакцията му и това,че тя е знаела как ще реагира той ;)

А относно моя приятел - да аз смятам,че някой ден,рано или късно,той ще изчезне от живота ми ... Все пак годинките,през които си мислех,че ще съм цял живот с едно момче отдавна отминаха ;)


Може и да изчезне, може и да не изчезне. Нима ти не се интересуваш от това какво става около приятеля ти? Нма ти понякога не му даваш съвети или пък кажи му не му ли мрънкаш понякога на главата? Или ти си перфектната приятелката? В твоя случай аз бих казала "Егати любовта" щом така поставяш нещата.

SemperFidelis
04-13-2010, 15:43
Тая шматка ви казва, че приятеля и не иска да учи за висше, а работи и че тя му намила постоянно наглавата да учи, защото е с ня'кво мислене, че ако приятеля и не учи както тя иска не е достоен за нея и му се обижда, затова че на него му е писнало да му повтаря това и й го е казал в очите.
Някои от вас я защитават и спорят, че приятеля й няма право на собствен избор ( да работи, вместо да си губи времето с българската образователна система ) и го изкарахте някакъв боклук без да го познавате. Все едно тя го притежава и може да прави с него к'вото си поиска...
Айде вземете се в ръце и разсъждавайте трезво.


За това че е в правото си и че постъпва според това което ТЯ смята за правилно

Тя смята за правилно, е тя добре го смята за правилно - ама не е Господ, че щом го сметне за правилно да и бъде волята.

bogzfaggot
04-13-2010, 16:35
Не знам защо свързвате образованието с пари?Това ли е най-важното?То е ясно е човекът е материално същество,но ве пак мисля,че образованието значи много повече от добра работа.С него се осъвършенстваш като човек,а не като машина за пари.

hahavteen
04-13-2010, 17:03
След като искаш някой на твоето интелектуално ниво който смята ученето за важно и има за цел да изкара 3 висши те съветвам да си намериш нов приятел а този да го оставиш да си живее живота. Не ми казвай че го обичаш и бла бла. След някоя и друга година няма да има какво да си кажете дори. Той ще ти завижда че си по-напред от него, ще се комплексира и ще се опитва да те смачка. Ти ще се дразниш че той нищо не прави и ще се чувстваш зле. Прсто аз бъдеще не виждам защото на всички ни е ясно че само любов не стига особено когато си в една възраст в която вече мислиш за по-дълготрайна връзка и правиш планове за бъдещето.

valdesbg
04-13-2010, 17:18
Слънчице, нали и аз подобна идея вметнах и бях изяден от глутницата кучета. Ще ми се да направя някакъв що годе приличен спор, обаче уви.. всичко се изтъква на лична основа и има обидени и засегнати(което показва че разните хора имат проблеми със себе си де, и ги експонират върху другите). И в крайна сметка получавам само разни остри нападки пропити със злобичка и дребнавост.

Нищо де - радвам се че има хора прозряли истината. Мисля че ако авторката впрегне още мъничко воля.. ще успее да си оправи живота. Естествено че ще има болка и страдания. Без тях няма как да се мине. Но ще има и светлина в тунела.

hahavteen
04-13-2010, 17:34
Влади така е. Не можеш да промениш някого дори да ти се иска. Ако приятеля й сам дойде и й каже че иска да следва и я помоли да му помогне тогава е друго. Той обаче явно няма такива амбиции и тя само му досажда. Ок на 15-16-17 можеш да ходиш с всеки защото повечето връзки са временни и плановете за бъдещето не играят особено голяма роля. Завършиш ли училище вече трябва да почнеш да се оглеждаш за някой на твоето ниво ако искаш сериозна връзка. "Искам приятеля ми да се развива, бла бла".. Ми искай си! Той не иска. Или приемаш решението му или го оставяш. Освен това мъжете който са на по-ниско ниво от партньорките си по принцип с времето се комплексират адски много и започват да си го изкарват на нея. Обратния варянт все още е по-приемлив освен ако жената не е супер амбициозна.

valdesbg
04-13-2010, 17:50
Да, затова казвам че трябва да вложи поне малко воля за да има някакъв резултат. Приказвал съм си с нея преди време, и горе долу знам за какво става дума.

Любов, любов ама само на любов не се живее. Или ще вървите заедно, в една посока по пътя с една и съща скорост, или няма. А обикновено хората не си променят темпа заради когото и да било. Както и трябва да бъде. Затова.. ако е явно че половинката ти не върви с теб накъдето сте тръгнали и няма намерение или желание да го прави, въпреки че си го/я помолил.. ми няма смисъл да се мъчите взаимно и да ядете от времето на другия, което той или тя може да посвети на друг човек, който ще споделя едни и същи идеали с теб.

Всъщност колко е простичко всичко, а докаква степен се изкривява - в тая тема, сама можеш да видиш.

И не се хващайте за думичките. Мислете!

umri
04-15-2010, 21:57
Ти си изключително тъпа!

Поне прояви минимално уважение към хората, които обръщат внимание и хабят от личното си време, за да пишат коментари по твоя проблем. Нали си висшистка и ентелегентна.

Каквото имаше да казвам, го казах. Оставям те да се развиваш.