PDA

View Full Version : Изрусяване



sladyr4etoo
04-11-2010, 11:44
Чувала съм, че има начин да се изрусиш чрез маска с лайка и лимон.Можете ли да ми кажете как точно се приготвя и какъв е после резултата.Колко време стои по-светла косата? :neutral:

blackeye
04-11-2010, 11:59
Не съм чувала за такова нещо, потърски в Гугъл

xHARDCANDYx
04-11-2010, 12:00
Google it !

zoreto
04-11-2010, 12:03
За руса коса
Попарете 50 г жълти венчелистчета от слънчогледов цвят. След 40 минути ги прецедете. Обтрийте предварително добре измитата и подсушена коса с памучен тампон, напоен в запарката.

Оставете косата да изсъхне, без да я миете или избърсвате. Същия ефект ще получите, ако вместо слънчогледови венчелистчета използвате цветовете на едрата (римската) лайка.

Пригответе отвара от лайка – 100 г за светлорусите и 250 г за тъмнорусите коси. Запарете билката в 500 мл вряща вода и след 40 минути прецедете.

Натрийте добре измитата и подсушена коса с потопен в запарката памучен тампон. Поддържайте получения цвят, като веднъж седмично миете косата си с отвара от лайка – 5-6 чаени лъжички билка варете 15-20 минути в 1,5 л вода.

Смесете отвара от лайка и настойка от ревен. Мажете с памучен тампон, потопен в течността, добре измитата и подсушена коса.

не знам до колко ще ти помогне но :)
изт: http://krasota.rozali.com/kosa/p7163.html