PDA

View Full Version : проблем с монитор lg flatron W1943SS 18.5INCHA



koko95
04-11-2010, 12:53
Значи преди няколко дена си го взех 18.5 инча лг lg flatron W1943SS и си го настройх както на мен ми харесва цветове и т.н.И след няколко дена забелязах че има някви мигания на монитора(черти дето мигат мн.слабо) как да ги махна

MaGuSs
04-11-2010, 13:36
Снимай и покажи.Иначе предполагам ,че това може да е някакъв дефект.От къде го взе? Има ли гаранция .Обясни по-подробно :)

Cybershot
04-11-2010, 14:34
В предишна тема като ти казах да си вземеш АСУС не ме послуша. LG & Acer правят яко проблеми. Носили са ни Acer-и и LG-та на по няколко дена с всякакви дефекти. ASUS са връщали след 3 години работа с проблем в захранващата букса, който го оправиха лесно :)
Иначе го носи от където си го взел.

xXxAngerfisTxXx
04-11-2010, 14:49
Значи преди няколко дена си го взех 18.5 инча лг lg flatron W1943SS и си го настройх както на мен ми харесва цветове и т.н.И след няколко дена забелязах че има някви мигания на монитора(черти дето мигат мн.слабо) как да ги махна
както ти хареса... сигурно резолюцията си я оставил 800x600 :lol: виж си настройките!

Cybershot
04-11-2010, 16:35
Ако резолюцията ти не е 1366 x 768, я направи!

koko95
04-11-2010, 17:17
не мога да ти дам снимка защото на нея няма да се види нищо от черти(ТЕ СЕ МНОГО МАЛКИ) А РЕВОЛЮЦИЯТА е на 1360х768.Може ли да е дефект от монитора.Сега ще ти дам видео ако нещо се вижда-но не вярвам.Ако не кажете как да оправя монитора да няма черти или да го дам на ремонт
--------------------------------------
Виж видеото и кажи какво да правя(Но на видеото може да не се вижда нищо)http://vbox7.com/play:d5d249cb (ако не се види нищо да го нося ли монитора на гаранцията да ми го сменят с нов още докато е на 1-2 дена

koko95
04-11-2010, 17:20
иначе има гаранция и го взех от технополис

xXxAngerfisTxXx
04-11-2010, 17:25
ако на стария е нямало черти, връщай го! и аз имах проблеми с черти и причината беше развалена памет на видео картата...

koko95
04-11-2010, 17:27
Мерси много.Не е от видео картата защото на стария нямаше черти.А да питам може ли като го върна да доплатя за друг по хубав монитор от технополис-асус монитор.

xXxAngerfisTxXx
04-11-2010, 17:29
Мерси много.Не е от видео картата защото на стария нямаше черти.А да питам може ли като го върна да доплатя за друг по хубав монитор от технополис-асус монитор.
мисля че да, но трябва естествено да доплатиш :) иначе можеш да върнеш този, и да вземеш същия, само че работещ

koko95
04-11-2010, 17:57
а мога ли да върна монитора си в технополис и за този проблем да си поискам парите да ми ги върнат до стотинка дето съм тал и от техномаркет да си взема друг

xXxAngerfisTxXx
04-11-2010, 17:59
а мога ли да върна монитора си в технополис и за този проблем да си поискам парите да ми ги върнат до стотинка дето съм тал и от техномаркет да си взема друг
не

DarkAngelOfHope
04-11-2010, 18:07
а мога ли да върна монитора си в технополис и за този проблем да си поискам парите да ми ги върнат до стотинка дето съм тал и от техномаркет да си взема друг
не

По скоро да ... ако не отстранят проблема са длъжни да ти го сменят с нов или да ти върнат парите ... ако се дърпат отиваш в защита на потребителите и подаваш молба ли там кво се казва ... до седмица сигурно ще ти се обадят от Технополис да занесеш монитора и да ти върнат парите :)

Аз преди време върнах един mp4 player само защото не му държеше батерията повече от 3 часа и се възползвах от това че в книжката му пишеше "до 14 часа". Ходих в Технополис да ми върнат парите ама там от рекламации почнаха да ми се правят че аз парите няма да си ги видя ... незнам си к'во ... отидох в защита на потребителите с книжката подадох молба ... и ония ми се обадиха да ми върнат парите :)

успех с монитора :)

Cybershot
04-12-2010, 04:59
ако на стария е нямало черти, връщай го! и аз имах проблеми с черти и причината беше развалена памет на видео картата...

Че то при CRT-то работи или не работи :D
Цветовете избледняват с времето само.

xXxAngerfisTxXx
04-12-2010, 06:41
моя не е CRT ми е LG Flatron L1952S :grin: 8-)

koko95
04-12-2010, 07:14
а колко време може да се чака в защита на потребителите да ми върнат парите.И каква причина там да опиша за монитора?И какъв монитор да си взема друг асус ли,защото на тоя цс-а няма революция 1360 а има 1024 и като дам автосет и пак не се вижда добре?

xXxAngerfisTxXx
04-12-2010, 07:33
а колко време може да се чака в защита на потребителите да ми върнат парите.И каква причина там да опиша за монитора?И какъв монитор да си взема друг асус ли,защото на тоя цс-а няма революция 1360 а има 1024 и като дам автосет и пак не се вижда добре?
в цс има опция Wide screen...

DarkAngelOfHope
04-12-2010, 11:49
а колко време може да се чака в защита на потребителите да ми върнат парите.И каква причина там да опиша за монитора?И какъв монитор да си взема друг асус ли,защото на тоя цс-а няма революция 1360 а има 1024 и като дам автосет и пак не се вижда добре?

Ами аз почаках около седмица докато ми се обадят от технополис ... но първо върви при тях и виж какво ще ти кажат. Може да ти го сменят и без защита на потребителя, а и от там може да те върнат ако не си ходил първо в технополис. За причина можеш да напишеш просто неизправност ... ти като отидеш в защита на потребителя ще говориш с някого преди да пуснеш молбата ... но първо върви в технополис :)