PDA

View Full Version : Пролетна алергия



UnForgettableDream
04-11-2010, 14:23
Здравейте! Колкото по-топло става и нацъфтяват дърветата и си мисля за пролетната си алергия и колко е гадна. Понеже скоро ще започнат да цъфтят липите и тополите и да хвърчат гадните перушинки, :-x таа се чудя как максимално да се предпазя от сълзенето и кихането. Миналата година бях си взела едни хапчета за алергия (не бяха много скъпи) които не се сещам как се казват. но когато му доиде времето ще попитам - донякъде помагат, но пак е много гадно. Какви са вашите методи и доколко ви помагат?

billytalent
04-11-2010, 14:25
Аз съм същата и до сега абсолютно нищо не ми помага,само за очите компреси с лайка,защото има периоди в които ми сълзят и пари супер много и не виждам почти нищо и очила също така нося...какви хапчета си пробвала?!

HexGirl
04-11-2010, 14:26
аз от 3 години ползвам Idumed
Нищо друго не ми помогна освен това хапче :)

UnForgettableDream
04-11-2010, 14:31
Охх, съжалявам но не мога да се сетя. Цената им в различните аптеки беше от 7 до 9 лева някъде мисля.. Не беше много голям ефекта, но и на това съм доволна, защото адски мъки изживявам през този сезон. Миналата година в началото на май месец реших да отида с нашите за риба и за половин час бях зачервена и буквално ревах, така че сега ще гледам да се пазя малко. :(

HexGirl
04-11-2010, 14:33
аз от 3 години ползвам Idumed
Нищо друго не ми помогна освен това хапче :)
повтарям

струват 2 лв а са мн добри
зимала съм си и по 15 лв хапове но само това ми деиства

billytalent
04-11-2010, 14:34
^С рецепта ли е,защото при мен вече започна алергията и тези дни съм супер зле :?

HexGirl
04-11-2010, 14:41
не :)
при мен от 1 седмица почна

billytalent
04-11-2010, 14:50
не :)
при мен от 1 седмица почна

Супер,ще потърся :-)

Biskfitka
04-11-2010, 15:12
Аз я имам от много отдавна.Ходих на алерголог и ми предписа някакви инжекции,които се правят всяка година по това време г/д...обаче не им знам името,пък и трябва лекар да каже все пак...

justonegirlwithonehope
04-11-2010, 15:41
Ами аз нямам никакви алергии и не съм компетентна по този въпрос, но защо не попиташ в аптеката.Може би ще те посъветват нещо и ще ти помогнат.

zoreto
04-11-2010, 18:03
Оф,сега е тези дървета и цветчета ,ходя с 5 пакета кърпа(без аромат).Кихам,сополивя,поду ват ми се очите (ставам като жаба- с голям червен нож и огромни очи).Сега трябва да мина през аптеките да видя нещо,че после оправия няма. :?

Sigrina
04-11-2010, 21:14
И аз съм така :)
Пия си противоалергични - Aerius (Ериус) и чакам да мине тоя сезон :)

UnForgettableDream
04-12-2010, 08:57
Ами моята все още не е започнала :D Не знам защо на всички ви се появяват симптомите,а при мен още не, но може би тези, които вече имат са алергични към повечето цветове, а аз само към ония пухкавичките. Е, както и да е и при мен скоро ще се почне 8-)

Central
04-12-2010, 10:58
Ох, аз съм много зле от години. Пия хапчета всяка пролет и пак се мъча като грешен дявол. Едно ще ви кажа - няма спасение. Има дни, в които ще сте си шен, има дни, в които ще е ад. И няма лечение.

Относно хапчетата - аз пих Телфаст и известно време бях доволна от него ("лошите" дни бяха сравнително малко), но организмът ми явно привикна и лекарството спря да ми действа. После пих Ксизал (още го пия, всъщност, но май и той вече няма ефект - преди 2 дни имах страшен пристъп). Сега май ще минавам на Ериус.
Опитала съм всички останали хапове (все пак, имам 10+ години опит с алергии) - засега тези са, които що-годе действат.
Има кортизонови инжекции (Дипрофос се казват, поставя се по една в началото на всеки алергенен сезон), има и такива... пръскачки за нос, в които също има кортизон. Те обаче са по-крайна мярка, обикновено се кара с хапчета, докогато е възможно.

Иначе единственото, което можете да направите, е да ползвате неароматизирани кърпички, да си миете лицето със студена вода (облекчава малко сълзенето) и да смъркате по мъничко студена вода - също помага временно. Още - стойте на хладно и избягвайте помещения с климатик. От алергените не можете да избягате - те са навсякъде във въздуха, но все пак не е идейно да ходите на разходка в парка, освен ако не е след дъжд.

Punisherrr
04-12-2010, 15:11
И мен ме мъчи тая алергия през май месец най-вече. На мен ми предписаха някакви капки за очи и нос. Ама миналата година карах само с тези за очите. Овладявах ситуацията горе-долу,ама.. духаш нос..бършеш сълзи ..и тва е. :(

Иди лекар да ти предпише нещо,не взимай квото ти падне или си дочула.

viksit0y
04-12-2010, 15:18
И аз съм така..очи, нос..а тая кашлица ме мъчи най-много. Направо не мога да дишам и вечер се събуждам постоянно .. затова като стане така смуча едни таблетки Хексоралетен N , духам си носа и чакам да мине :o

HexGirl
04-12-2010, 15:21
Ами моята все още не е започнала :D Не знам защо на всички ви се появяват симптомите,а при мен още не, но може би тези, които вече имат са алергични към повечето цветове, а аз само към ония пухкавичките. Е, както и да е и при мен скоро ще се почне 8-)
може да е изчезнала
на мен ми бяха казали че както се появява така и изчезва

UnForgettableDream
04-12-2010, 18:31
Ами моята все още не е започнала :D Не знам защо на всички ви се появяват симптомите,а при мен още не, но може би тези, които вече имат са алергични към повечето цветове, а аз само към ония пухкавичките. Е, както и да е и при мен скоро ще се почне 8-)
може да е изчезнала
на мен ми бяха казали че както се появява така и изчезва

Много бих се радвала, но ме съмнява.. Понася се, когато кихнеш 1-2 пъти, но понякога адски ме боли и сълзя и това е гадното. Всеки има някаква алергия или нещо. По-добре да се радваме ако е само това, а не някакви сериозни проблеми. :)

pussucetka
04-12-2010, 20:42
Имам същата алергия, само че през май месец . . :( Отвратително е, не пия хапчета. . ! :(

Nakadah
04-13-2010, 07:17
Здравейте! Колкото по-топло става и нацъфтяват дърветата и си мисля за пролетната си алергия и колко е гадна. Понеже скоро ще започнат да цъфтят липите и тополите и да хвърчат гадните перушинки, :-x таа се чудя как максимално да се предпазя от сълзенето и кихането. Миналата година бях си взела едни хапчета за алергия (не бяха много скъпи) които не се сещам как се казват. но когато му доиде времето ще попитам - донякъде помагат, но пак е много гадно. Какви са вашите методи и доколко ви помагат?

мда... като бях на 12 и аз я проимах тази алергия, като станах 18 исчезна...

просто носи тъмно слънчеви очила и всичко ще е наред... + капки за очи

sunny31
05-18-2011, 18:46
ахх тази алергия наистина е ужасна ... нос , очи .. кихането. Вече незнам какво да пия ..

slynchicety98
05-18-2011, 18:55
Леле и аз разбрах че го имам тва .. излизаме в градската и изобщо където има дървета храсти и т.н. аз кихам на всяка крачка и очите ми са сълзят , сърбят ме и са подути :shock: :? :o