PDA

View Full Version : windows registry



Diam0nD
04-11-2010, 15:50
Имам следният проблем : искам да добавя едно нещо към регистрите ,но като дам в рън : "regedit" или "regedt32" и ми казва ,че администратора е премахнал бутането на регистрите . Интересното е ,че имам само 1 ацц на компютъра и съм с администраторски права . Как да оправя тази работа ?

doomkillerr
04-11-2010, 16:13
Имам следният проблем : искам да добавя едно нещо към регистрите ,но като дам в рън : "regedit" или "regedt32" и ми казва ,че администратора е премахнал бутането на регистрите . Интересното е ,че имам само 1 ацц на компютъра и съм с администраторски права . Как да оправя тази работа ?

Оправя се от "Group Policy"...

Първо отваряш "Run" и пишеш: "gpedit.msc"

Следваш следната последователност: "User Configuration > Administrative Templates > System"... Там търсиш "Prevent access to registry editing tools" - щракни два пъти върху него и ще ти се появят три възможности:

- Not Configured
- Enable
- Disabled

Ти задължително избери "Disabled" - след това щракаш "ОК" и пробваш пак да си стартираш "regedit" от "Run" прозореца... :)

П.С. - Сега би трябвало всичко да е наред! 8)

Diam0nD
04-11-2010, 16:38
Нямам систем ,а windows components и windows desktop search :shock:

doomkillerr
04-11-2010, 17:18
Нямам систем ,а windows components и windows desktop search :shock:

Ами явно имаш някакви грешки в Windows-а щом ги няма тези неща... :neutral:

http://img179.imageshack.us/img179/6162/screen0001l.jpg

Diam0nD
04-11-2010, 17:32
бъгав windows :-x знам си аз ,че трябва да си слагам всичко постепенно .. дали не е щото ,тоя дето съм с него сега е XP и SP3 веднага . Тоест и аз нз какъв такъв е . Инсталвам го и то автоматично си слага и СП 3 :-o

doomkillerr
04-11-2010, 17:53
бъгав windows :-x знам си аз ,че трябва да си слагам всичко постепенно .. дали не е щото ,тоя дето съм с него сега е XP и SP3 веднага . Тоест и аз нз какъв такъв е . Инсталвам го и то автоматично си слага и СП 3 :-o

По принцип няма значение дали е вграден сервизния пакет в самия Windows или си го инсталираш отделно! Все пак преинсталирай следващия път от друг "релийз" - най-добре нищо да не е променяно по него! :)