PDA

View Full Version : Тампони



Shadowsogirl
04-11-2010, 18:41
Купих си тампони днес, понеже реших, че искам да пробвам. Идва лято, а-у, така, ако стане някой фал на морето да имам и друг вариант освен да ходя по дънки на плажа. :D
Та сигурно изхвърлих три-четири, докато успея да сложа един. Сложих го, като го слагах малко ме заболя, но нищо особено, не е някаква болка кой знае каква. Беше ми доста некомфортно обаче и след малко го махнах, пак придружено с малко по-силна болка, но предполагам, че е защото не беше напоен с кръв /май не трябваше да се изразя точно така, ама не омга да го обясня../. Та, възможо ли е да ми е било неудобно понеже е сложен неправилно? И ако не е от това от какво може да е..Вярно, че не може да знаете точно при мен от какво, ама всички сте си слагалаи такова чудо за първи път и сигурно това за което говоря ви е познато. Или явно аз съм прекалено задръстена и не мога да се оправя. :D

foreverr
04-11-2010, 19:10
Имам у нас една книжка, в която подробно пише за тампоните и там пише, че ако усещаш тампона, значи не си го сложила правилно.А и ти да не би да си си сложила тампон, а да не си в цикъл в момента :-o Защото четах и , че е много вредна употребата на тампон когато не си в цикъл.Иначе си изпотала болка при вадене точно, защото не е бил напоен тампона.И за да го сложиш правилно просто го напъхай малко по навътре.И също може да ти е неудобен, защото може да си взела от големите размери.Е какви тампони си взе и кой размер?

Daqn4eto0o
04-11-2010, 19:13
Мен не ме болеше първия път , но спокойно това е нормално :) и ако ти е някак неудобно и ако се усеща значи не е поставен както трябва , също така зависи какви са :)

j_adore2
04-11-2010, 19:35
Ако го усещаш,значи не е поставн както трябва ;)

Fx1
04-11-2010, 19:37
Най-важното е да го слагаш НАЗАД и да го пъхнеш много навътре - докато вече не го стигаш с пръст! И разбира се, да пробваш с най-малките.

Shadowsogirl
04-11-2010, 19:39
В цикъл съм, иначе не бих рискувала.
Най-мъничките съм си взела на Event.
Може и наистина да не съм го поставила както трябва, утре пак ще опитам.
А, foreverr, ти откъде си си взела тая книжка?

MaLty
04-11-2010, 19:46
И при мен беше така първия път ..
после вече си го поставях както трябва,и сичко си беше ток и жица 8-)

foreverr
04-11-2010, 20:25
В цикъл съм, иначе не бих рискувала.
Най-мъничките съм си взела на Event.
Може и наистина да не съм го поставила както трябва, утре пак ще опитам.
А, foreverr, ти откъде си си взела тая книжка?
Преди години ги раздаваха като реклама на тампоните o.b.А иначе, по лесно ще си поставиш тампона парвилно, ако е с апликатор.Аз изпозлзвам тампони Tampax.А ако не намериш с апликатор, о дбре си купи o.b. тампони, защото има по малък размер от тези на евент, а и на o.b. са с плъзгащо покритие и по - лесно ще ги поставиш.

LqlQLqQxD
04-11-2010, 20:43
А каква е разликата между тампони с апликатор и без? Тоест както представлява това апликатор ;д

foreverr
04-11-2010, 21:22
А каква е разликата между тампони с апликатор и без? Тоест както представлява това апликатор ;д
Ами ето така излглежда тампона с апликатор
http://www.tampaxcanada.ca/ca_en/images/instructions/instractions_compak/3_1.gif (то си има обикновен тампон вътре в аплиактора, само, че аплиактора спомага за по лесното му поставяне и след като тампона се постави апликатора с еизхвърля)
А така се поставя тампона а апликатор(виж картинките)
http://images.google.bg/imgres?imgurl=http://www.tampaxcanada.ca/ca_en/images/instructions/instractions_compak/3_1.gif&imgrefurl=http://www.tampaxcanada.ca/ca_en/about_compak.php%3Fmenu%3Dinsert%26sub%3Dcompak&usg=__wYxOzJuMBqIVP55uXmC0ylILYCo=&h=94&w=153&sz=8&hl=bg&start=307&itbs=1&tbnid=let6kmb_PBS0kM:&tbnh=59&tbnw=96&prev=/images%3Fq%3Dtampons%2Btampax%2Bapplicator%26start %3D300%26hl%3Dbg%26sa%3DN%26gbv%3D2%26ndsp%3D20%26 tbs%3Disch:1

CuteCat
04-11-2010, 23:20
Не е трябвало да го махаш,а просто да го бутнеш по навътре.Когато е сложен правилно не се усеща.Ако искаш опитай пак с такъв или пробвай с апликатор,както спомена foreverr.

Shadowsogirl
04-12-2010, 04:09
А на каква цена са тампоните Тампекс?

hahavteen
04-12-2010, 05:16
Мен пък Тампакс ми бяха супер неудобни за поставяне именно заради апликатора.. Нещо не можах да се науча да ги слагам :-o Според мен просто си купи о.б. малки с плъзгащо покритие и прочети листовката. Там е описано точно как да сложиш тампона и има и картинки. Важното е да се отпуснеш, да не бързаш и да го сложиш достатъчно навътре така че да не го усещаш.

nymphadora
04-12-2010, 06:17
На мен тия тампони ми се струват много нехигиенични-кръвта си се застоява във влагалището и може да се получи някоя инфекция..

Но тая година на морето и аз май ще трябва да слагам :(

cyclops
04-12-2010, 06:35
Напротив..превръзките са много по-нехигиенични.

Относно темата, щом го усещаш значи не си го сложила правилно. Но с времето ще се научиш. Аз бях така първите 2-3 пъти, а сега си сменям тампоните за част от секундата и после цял ден не усещам нищо...все едно не съм в цикъл. Разликата е невероятна!

Boot
04-12-2010, 08:24
има си упътване как се слагат във всяка кутийка с тампони.

А тампакс за отврат самите тампони, доста боклучави.

foreverr
04-12-2010, 12:03
А на каква цена са тампоните Тампекс?
Купих ги за 2.90 , общо 8 тампона.

Milki6
04-12-2010, 18:57
Гинеколога ми ми каза да забравя за тампоните, защото се получават замърсявания :shock: Не препоръчвам и ежедневни превръзки, все пак мястото трябва да диша :P

Shadowsogirl
04-12-2010, 19:10
Добре де.. Без там они, без превръзки, къв такоз да си сложа накрая в гащите.. То явно всичко е малко или много вредно..

foreverr
04-12-2010, 19:24
Добре де.. Без там они, без превръзки, къв такоз да си сложа накрая в гащите.. То явно всичко е малко или много вредно..
Абе то наистина всичко си има опасност.И с превръзка да си имаш опасност, и с тампон да си, и ако се миеш не достатъчно често по време на цикъл апак има опасности от разни инфекции.Така, че според мен не е важно да ли се изпозлват превръзки или тампони, а каква е хигиената ни при употребата им.Например тампона трябва да се сменя на 4-8 часа, като препоръчително е да е на 4-6, а чак 8 не е желателно да се оставя.Превръзката също не е добре да се оставя и тя за повече от 5-6 часа, карче аз имам навика на 3-4 часа да я сменям, независимо дали е на 100 % пълна.Също е важно всекидневно да си се измила отдолу, преди поставането на тампон да си с чиси ръце, а си след това като го махаш.Същи като излизаме от тоалетната трябва да си мием ръцете.Изобщо според мен всичко зависи от хигиената на човека!!!

Milki6
05-17-2010, 19:06
Добре де.. Без там они, без превръзки, къв такоз да си сложа накрая в гащите.. То явно всичко е малко или много вредно..
Абе то наистина всичко си има опасност.И с превръзка да си имаш опасност, и с тампон да си, и ако се миеш не достатъчно често по време на цикъл апак има опасности от разни инфекции.Така, че според мен не е важно да ли се изпозлват превръзки или тампони, а каква е хигиената ни при употребата им.Например тампона трябва да се сменя на 4-8 часа, като препоръчително е да е на 4-6, а чак 8 не е желателно да се оставя.Превръзката също не е добре да се оставя и тя за повече от 5-6 часа, карче аз имам навика на 3-4 часа да я сменям, независимо дали е на 100 % пълна.Също е важно всекидневно да си се измила отдолу, преди поставането на тампон да си с чиси ръце, а си след това като го махаш.Същи като излизаме от тоалетната трябва да си мием ръцете.Изобщо според мен всичко зависи от хигиената на човека!!!

да, така си е 8)

Newsgirl
05-18-2010, 09:47
нормално е да чувстваш болка, но при правилно поставяне на тампона не би трябвало изобщо да го усещаш

omg83
08-14-2013, 20:41
А, има ли опаснпст да се скъса химена...

Hayashi
08-14-2013, 21:00
Не. Ако вземеш от малките тампони няма да имаш проблем. Но е възможно да те заболи, особено ако нямаш идея къде точно да го пъхнеш. А ако го усещаш просто го бутни по-навътре. Много е лесно всъщност.