PDA

View Full Version : без хляб



sladi4ka_qni4ka
04-11-2010, 19:46
Имам въпросче към тези ,които не ядат хляб.... ако има такива де
та .. има ли ефект ,смисъл свалят ли се кг ... тъй като една моя позната ми заяви че нищо не е свалила,макар че не яде хляб ?? :)

YouMakeMeSmile
04-11-2010, 19:49
ами да ти кажа мама не яде хляб от 2 години и има разлика.. преди 2 години беше 64, сега е 54, НО тя отслабна много и от нерви.

pErFeKt_GiRl
04-11-2010, 19:50
ми ако се тъпче с много боклуци и сладко,нормално да няма ефект.А аз попринцип ям без хляб и ми е по-добре, не пия безалкохолно не се тъпча много мнгоо със сладки и разни чипсове и т.н. и се усеща разлика :)

Sissy90
04-11-2010, 20:05
Зависи как си наваксваш с други неща. Един мой познат отслабна така, но в същото време майка ми почти не яде хляб от мноого време, но си хапва доста други неща и то в големи количества, така че не е отслабнала никак от това. Аз също много рядко ям хляб, но това не пречи теглото ми да варира.

foreverr
04-11-2010, 20:26
От една година и няклко месеца не съм докоснала хляб, но ефект няма.Отслабвам само като започна да гладувам.Но аз хляб не ям, защото не ми се и яде, не го и обичам.

tedichhkata
04-12-2010, 05:18
аз от 1 година не ям хляб (да поясня,че не е защото искам да отслабна, а просто имах кофти преживяване) и като се има на предвид, че съм на 16 не съм качила нито един килограм, а свалих 3 :D но всичко е до организъм-ти можеш да ядеш като разпран и да не дебелееш :lol: :lol: пробвай с някой спорт ако си тръгнала да отслабваш :P :P :P

iveetyy
04-12-2010, 05:56
Аз не ям много хляб . . само на филий,нещу,ала бала . .
Седя си на едно ниво . . ни нагоре , ни надолу xD

mrtn
04-12-2010, 06:19
Бе вие сте луди да не ядете хляб, та то тва е една от най-важните храни.. :)
Иначе познавам причтелка, която не яде хляб от половин година някъде и има разлика, но също се лиши от доста други работи сладко, газирано, мазно и тем подобни. Но аз смятам, че не е от хляба, ами от другите глупости.. :)

Sissy90
04-12-2010, 07:24
Бе вие сте луди да не ядете хляб, та то тва е една от най-важните храни.. :)
Иначе познавам причтелка, която не яде хляб от половин година някъде и има разлика, но също се лиши от доста други работи сладко, газирано, мазно и тем подобни. Но аз смятам, че не е от хляба, ами от другите глупости.. :)
Да бе, особено белият хляб е сууупер важен :D Важко е като цяло да се ядат бавни въглехидрати (черен, а не бял хляб, но и много други храни ги съдържат), така че без хляб се живее, само че българите от векове са свикнали да ядат много хляб, защото това е имало и е било най-евтино - същата работа са англичаните с картофите.

Claudette
04-12-2010, 09:28
Ти може да не ядеш хляб, примерно, но всеки ден да се тъпчеш с разни закуски, пици и т.н. --> ефектът от лишението ти е нулев.
Никога не съм си падала по хляба, дори в един момент осъзнах, че дори и половината филия хляб, която ям, я ям не, защото ми е се яде, а защото е на масата. Така спрях да ям хляб, ям само тогава, когато ми се прияде, а това е доста рядко.

И помнете, че всяко нещо с МЯРКА е полезно! ;)

BlackKeys
04-12-2010, 10:18
Както казаха по-горе, ако се тъпчеш с глупости ефект няма да има.
Иначе купувай си черен хляб. За мен е мнооого по-вкусен от белия, а и предполагам по-полезен.

sladi4ka_qni4ka
04-12-2010, 11:26
е аз газирано не пия от 2 години ,сладко не ям (много рядко) .. спортувам - бягам на стадиона :D , след 6 не ям ....

Molzinka
04-12-2010, 14:08
Аз не ям много хляб . . само на филий,нещу,ала бала . .
Седя си на едно ниво . . ни нагоре , ни надолу xD

+ :D Тъпча се с какви ли не неща и не надебелявам :grin: :D

Converse333
04-12-2010, 14:15
Аз не ям много хляб . . само на филий,нещу,ала бала . .
Седя си на едно ниво . . ни нагоре , ни надолу xD

+ :D Тъпча се с какви ли не неща и не надебелявам :grin: :D

++ 8-)

sunshine955
04-12-2010, 14:15
мама преди не ядеше хляб и сладко и свали 4 кг :)

sladi4ka_qni4ka
04-12-2010, 15:59
мама преди не ядеше хляб и сладко и свали 4 кг :)

и за колко време това :)

Sintya
04-12-2010, 16:13
Свалят се излишни, но не очаквай чудеса, просто спри белия хляб, а яж пълнозърнест, защото организма има нужда ( говорим по 1 - 2 филийки на ден ). Аз не ям бял от около 6 месеца, ям по 1 филийка пълнозърнест на ден, и съм свалила около 2 кг. ( ест, органичавам се от газираното и от сладкото ), но не прекалено. Ям почти всичко, което искам. Позволявай си всичко, но не често и не в големи количества, яж здравословно и резултатът няма да закъснее.

zlatnata_ribkaaa
04-21-2010, 09:14
Аз също не пия газирано от близо 2-3 години не само защото не обичам а и защото не ми понася на стомаха , ограничих сладкото а от близо 3-4 дни съм го спряла изобщо , намалих хляба само сутрин ям две препечени филиики със сирене и това . В комбинация с упражнения всяка сутрин по един час се надявам да има добри резултати :) :---)

ro6lio
04-21-2010, 10:46
ами аз от 1 месец бях спрял хляба(всякакви тестени работи-пици,питки)газираното,и сладкото(нищо не си взимах от магазина)
ядох всичко друго което има в вкъщи
и понякога правех упражнения (понякога ! не интензивно)
и за 1 месец започна да ми се появява 2 ред от плочките!който не се виждаше до преди и горната част на корема ми се стегна ;)от 74 станах на 70 кг (момче съм)
направи си извод дали има действие :D [/quote]

Stellsy
04-21-2010, 12:58
От около месец не ям хляб. Сладкото го ограничавам, но нямам волята да го спра напълно. Отслабнах с 2кг.. В момента се опитвам да спра сладкото и газираното и се надявам на по-добър резултат.

PinkFloydSound
04-21-2010, 13:07
Вие сте тъпи.
Няма какво пове4е да кажа по въпроса.

Axel_f
04-21-2010, 15:53
^Докажи, че си по-умен де :?

Аз се старая да ям само пълнозърнест хляб, много по-вкусен ми е, засища по-бързо и е много по-полезен. Вкъщи обаче не го обичат :-x Но всички са прави, че само хлябът е капка в морето. Няма смисъл да не ядеш хляб, ако се тъпчеш с негови тестени заместители като пици, сладкиши, картофи...общо взето въглехидрати.
2,3 филийки пълнозърнест хляб (Вита ми е любим) на ден са иделната доза хляб за мен и то до обяд! :) Вечер не се препоръчват никакви въглехидрати.

Luscious_Heart
04-21-2010, 15:59
Ми аз имам съученички, които уж не ядат хляб с години, ама нагъват бисквити. Което е по-лошо. :-o
Аз си ям хляб по принцип. Не много, но не се ограничавам там. По-скоро гледам да не ям мазно.

zlatnata_ribkaaa
04-21-2010, 17:23
според мен също няма смисъл да се спира хляба ако ще се замества с бисквити банички и тн. ако ще се ограничава нещо трябва наистина да се ограничи :)

sweetsunshine
04-24-2010, 10:43
Аз хляб не ям от 4 месеца някъде... ако ям (тоест много рядко,то ям сухари и то черни :) )
ефект ако само спреш хляба няма да има :) трябва да се лишаваш и от други неща :) аз ям сладко пред 2 дни някъде(иначе ми пада кръвното и ми причернява),но ям само натурален шоколад(вафли,бисквити и други подобни са доста калорични!!) :) не ям нищо пържено , панирано или мазно :) ям само варени или печени неща ии мама пече с повече вода,но без мазнина,колкото да не залепват работите за тавата :)
ям много плодове и зеленчуци , научих се да ям някои омразни за мен храни като мюсли за закуска :D или Нестле Фитнес :)
ефект определено има,но съчетавам всичко това със спорт,иначе едва ли би бил толкова голям ( ии само да кажа,че не съм била дебела ,за да спра всичко това .. винаги съм била слаба :) просто здравословно хранене ии стягане на тялото :) )
обачее трябва да забавиш и за закуските в училище,дюнерите и т.н. може да си позволяваш нещо такова например 1 път месечно :) (ако искаш да отслабваш де :D )

PinkFloydSound
04-24-2010, 10:45
Хлябът е едно от най-важните неща бе, идиоти.
Вие не яжте хляб и после се чудете защо имате здравословни проблеми. Естествено, имам предвид пълнозърнест или ръжен хляб, но хляб ТРЯБВА да се яде.

sweetsunshine
04-24-2010, 10:51
Хлябът е едно от най-важните неща бе, идиоти.
Вие не яжте хляб и после се чудете защо имате здравословни проблеми. Естествено, имам предвид пълнозърнест или ръжен хляб, но хляб ТРЯБВА да се яде.
не разбрах защо сме идиоти.. защото сме решили да заместим хляба с някои други неща ли ? :)
ии не мисля,че ТРЯБВА да се яде :) това са български навици... никъде другаде не се яде толкова хляб колкото тук, в България :) ии това,че на всяко хранене трябва да се яде хляб са тъпите разбирания на българите :) ии здравословните проблеми не се появяват от неядене на хляб.. те зависят адски много други неща... може да залегнеш върху учебника по анатомия ии да разбереш някои неща :)

PinkFloydSound
04-24-2010, 11:13
Знаеш ли какво, може да не ми казваш над какво да залягам, защото смятам, че съм чела доста повече от теб.
Никой не е казал, че трябва да се тъпчеш с хляб, 2-3 филийки на ден са достатъчни. Черният хляб е сложен въглехидрат, изключително важен за организма, съдържащ фибри и целулоза, която помага на организма да се справи с умората и участва в голям процент в доставянето на дневната енергия на човек. Хлябът също помага на мозъка да преработва информацията по-бързо и затова е препоръчван на хора, които се занимават с интелектуални дейности. Ето защо вие не ядете хляб... Мога и да ти изброя витамините, които съдържа – А, В6, В12, Е... И пълнозърнестият хляб съдържа ниацин, който ПОМАГА за обработването на мазнините и регулирането на холестерола. Също така той (хлябът) намаля с около 30 или 40 процента (не съм сигурна точно колко) риска от диабет, сърдечни заболявания, някои видове рак и т.н.
Позволено ти е да се самозакриеш.

Loshotia
04-24-2010, 11:14
Не ям хляб от година
Сладко също
Газирано никога не съм обичала
Както и чипсове и снаксове.
Пица ям веднъж месечно
Не съм свалила и грам

lisi4ety
04-24-2010, 11:16
Колежки на баща ми бяха на някаква такава диета без хляб и после започнаха да им опадат косите. За това ще ти кажа да ядеш хляб, но по малко, защото някои от съставките са изключително важни за организма (:
Мойта диета сега е с много малко хляб, който е без брашно. Т.е. ако питаш за някаква диета - хляб Вита.

http://www.dobrudjanskihliab.com/bg/product/53-%D0%B4%D0%B8%D0%B5%D1%82%D0%B8%D1%87%D0%B5%D0%BD-%D1%85%D0%BB%D1%8F%D0%B1-%D0%B1%D0%B5%D0%B7-%D0%B1%D1%80%D0%B0%D1%88%D0%BD%D0%BE-%D1%81-%D1%88%D0%B5%D1%81%D1%82-%D0%B7%D1%8A%D1%80%D0%BD%D0%B0

sweetsunshine
04-24-2010, 11:36
Знаеш ли какво, може да не ми казваш над какво да залягам, защото смятам, че съм чела доста повече от теб.
Никой не е казал, че трябва да се тъпчеш с хляб, 2-3 филийки на ден са достатъчни. Черният хляб е сложен въглехидрат, изключително важен за организма, съдържащ фибри и целулоза, която помага на организма да се справи с умората и участва в голям процент в доставянето на дневната енергия на човек. Хлябът също помага на мозъка да преработва информацията по-бързо и затова е препоръчван на хора, които се занимават с интелектуални дейности. Ето защо вие не ядете хляб... Мога и да ти изброя витамините, които съдържа – А, В6, В12, Е... И пълнозърнестият хляб съдържа ниацин, който ПОМАГА за обработването на мазнините и регулирането на холестерола. Също така той (хлябът) намаля с около 30 или 40 процента (не съм сигурна точно колко) риска от диабет, сърдечни заболявания, някои видове рак и т.н.
Позволено ти е да се самозакриеш. :lol: фибри и витамини можеш да си набавиш и с много други неща,които са по-малко калорични :)
"защото смятам, че съм чела доста повече от теб." ии как разбра аз колко съм чела :lol:

Всеки с мнението и избора си ! :)

PinkFloydSound
04-24-2010, 11:38
Че ако за теб 50 калории на една филийка са много, то ти си... психично болна. Евала, че си чела толкова МНОГО, а не знаеш, че не броят на калориите е важен, а пропорцията въглехидрати-мазнини-белтъци. И това, как те се разграждат в организма.
Еми то е очевадно, че съм чела повече точно от теб.

sweetsunshine
04-24-2010, 11:42
Че ако за теб 50 калории на една филийка са много, то ти си... психично болна. Евала, че си чела толкова МНОГО, а не знаеш, че не броят на калориите е важен, а пропорцията въглехидрати-мазнини-белтъци. И това, как те се разграждат в организма.
Еми то е очевадно, че съм чела повече точно от теб. а ти от 1 филийка наяждаш ли се :lol:

PinkFloydSound
04-24-2010, 11:45
Че ако за теб 50 калории на една филийка са много, то ти си... психично болна. Евала, че си чела толкова МНОГО, а не знаеш, че не броят на калориите е важен, а пропорцията въглехидрати-мазнини-белтъци. И това, как те се разграждат в организма.
Еми то е очевадно, че съм чела повече точно от теб. а ти от 1 филийка наяждаш ли се :lol:
Да, извинявай, цели 2 филийки ме наяждат! 100 КАЛОРИИ, УЖАС, АНАТЕМА, ПОКВАРА!

sweetsunshine
04-24-2010, 11:48
^ еми щом ти можеш да се наядеш от 2 филийки,аз пък не мога , затова съм заместила хляба с други храни които също съдържат фибри, минерали и витамини ;] :)

ReachlessGirl
04-24-2010, 12:01
Аз не ям много хляб . . само на филий,нещу,ала бала . .
Седя си на едно ниво . . ни нагоре , ни надолу xD
и аз съм така само, че филийките са 2 .. :lol:

PinkFloydSound
04-24-2010, 12:23
^ еми щом ти можеш да се наядеш от 2 филийки,аз пък не мога , затова съм заместила хляба с други храни които също съдържат фибри, минерали и витамини ;] :)
Между другото ти още преди изглеждаше АДСКИ слаба, просто не виждам смисъл да се ограичаваш толкова много! :shock: Може ли актуална снимка?

Sisi7u
04-24-2010, 12:45
Аз не ям много хляб . . само на филий,нещу,ала бала . .
Седя си на едно ниво . . ни нагоре , ни надолу xD

+ :D Тъпча се с какви ли не неща и не надебелявам :grin: :D

++ 8-)
+ аз също0о .. сега някои ще кажат че не сам нормална, но аз обожавам хляба ..
без него сякаш храната не вървии 8-) като седна ям половин хляб от 500 гр + нeщо друго и не надебелявам !! даже съм мн слаба..
а брат ми като седне да се храни яде 1 хляб само той .. а пък е кожа и кости ... имам и др познати които също ядат мн хляб, закуски, макарони и т.н и пак са мн мн слаби ;]] towa ci e индивидуално, зависи от натурата на човека ... !!

dead_princess
04-24-2010, 15:16
Мит 1: Хлябът е вреден!
Абсолютна заблуда! Хлябът е най-функционалната храна за човека.
Той е една от най-балансираните храни по отношение на съдържание на въглехидрати, белтъци и мазнини съобразно нуждите ни и освен това е изключително важен и достъпен източник на ценни растителни белтъчини.
Хлябът е и един от основните източници на необходимите ни растителни въглехидрати - 100 гр. бял хляб съдържат около 8,5 гр. белтъчини, 1 гр. мазнини и 46 гр. въглехидрати.
Хлябът съдържа всички незаменими аминокиселини, като в по-голямо количество са левцин, фенилаланин, метионин, триптофан.
Той е добър източник на витамини от група В и на минерални вещества - калий, калций, магнезий, натрий, фосфор, желязо. Съдържа и баластни вещества - фибри, които не се разграждат при храносмилането и се изхвърлят почти напълно.
Тези баластни вещества обаче имат важна роля – преминавайки през червата, стимулират дейността им, отнасяйки със себе си излишните мазнини от храната. Така помагат за намаляване на лошия холестерол в кръвта.
Доказано е, че човек може да оцелее дълго време, като яде само хляб.
Мит 2: От хляба се пълнее!
Това е широко разпространеното погрешно схващане. Човек пълнее не защото яде много (т.е. приема много калории), а защото поема повече енергия, отколкото изразходва.
Дневните нужди на човека са от 2 400 до 3 000 ккал, в зависимост от физическите му натоварвания.
Хлябът далеч не е високоенергийна храна – 100 гр. бял хляб съдържат около 240 ккал или с други думи една филийка хляб съдържа около 75 ккал.
(За сравнение 100 гр. чипс съдържат около 550 ккал, 100 гр. шоколад – 560 ккал, 100 гр. кашкавал – 390 ккал.)

Източник: http://woman.hotnews.bg/n/4-mita-za-hlyaba--1-chast.2806.html

charmy
04-24-2010, 15:30
От няколко месеца не ям хляб и то не с някаква цел.Просто нямам желание. 8-)

Loshotia
04-24-2010, 15:37
Хора, филия(ед.ч.)->филийка(умалително,
НО, филии(мн.ч)- филиите(членувано)
Филии в множествено число не е химичен елемент, не му слагайте Й. :-x

zlatnata_ribkaaa
04-24-2010, 18:13
Аз не ям много хляб . . само на филий,нещу,ала бала . .
Седя си на едно ниво . . ни нагоре , ни надолу xD

+ :D Тъпча се с какви ли не неща и не надебелявам :grin: :D

++ 8-)
+ аз също0о .. сега някои ще кажат че не сам нормална, но аз обожавам хляба ..
без него сякаш храната не вървии 8-) като седна ям половин хляб от 500 гр + нeщо друго и не надебелявам !! даже съм мн слаба..
а брат ми като седне да се храни яде 1 хляб само той .. а пък е кожа и кости ... имам и др познати които също ядат мн хляб, закуски, макарони и т.н и пак са мн мн слаби ;]] towa ci e индивидуално, зависи от натурата на човека ... !!



И аз така мисля , всичко зависи от структурата на човека един може да яде каквото пожелае и да не дебелее но има и други , които постоянно се ограничават , но не успяват да отслабват . С хляба е същото , полезен е ,но само пълнозърнестия (истинския пълнозърнест , който е труден за откриване ) другия бях чела , че увеличава риск от рак с 30 % заради бялото брашно и все пак се дебелее тесто си е , както и да го гледаме . :) :) :)

sweetsunshine
04-27-2010, 19:34
^ еми щом ти можеш да се наядеш от 2 филийки,аз пък не мога , затова съм заместила хляба с други храни които също съдържат фибри, минерали и витамини ;] :)
Между другото ти още преди изглеждаше АДСКИ слаба, просто не виждам смисъл да се ограичаваш толкова много! :shock: Може ли актуална снимка? даа може снимка :)
аа бай дъ уей от къде знаеш,че съм била адски слаба :D
http://prikachi.com/files/1541110z.jpg
http://prikachi.com/files/1541111o.jpg (ляво)
http://prikachi.com/files/1541112g.jpg (ляво ;д )
http://prikachi.com/files/1541113v.jpg
http://prikachi.com/files/1541118u.jpg
http://prikachi.com/files/1541127L.jpg :D

абее има какво още да се желае.. искам плочкии ;дд

kuklichka_bg
04-27-2010, 19:39
и аз не ям,случва се много рядко,ако съм много гладна..не съм забелязала да съм отслабнала от това,само стомаха ми не се подува толкова

PinkFloydSound
04-27-2010, 19:41
^ еми щом ти можеш да се наядеш от 2 филийки,аз пък не мога , затова съм заместила хляба с други храни които също съдържат фибри, минерали и витамини ;] :)
Между другото ти още преди изглеждаше АДСКИ слаба, просто не виждам смисъл да се ограичаваш толкова много! :shock: Може ли актуална снимка? даа може снимка :)
аа бай дъ уей от къде знаеш,че съм била адски слаба :D
http://prikachi.com/files/1541110z.jpg
http://prikachi.com/files/1541111o.jpg (ляво)
http://prikachi.com/files/1541112g.jpg (ляво ;д )
http://prikachi.com/files/1541113v.jpg
http://prikachi.com/files/1541118u.jpg
http://prikachi.com/files/1541127L.jpg :D

абее има какво още да се желае.. искам плочкии ;дд
Много ти е хубаво тялото. А колкото до това, откъде зная за преди – аз съм олмайти. 8) Нямаш нужда от диети и режими. Яж си каквото искаш, даже си прекалено слаба.

sweetsunshine
04-27-2010, 19:55
^ еми щом ти можеш да се наядеш от 2 филийки,аз пък не мога , затова съм заместила хляба с други храни които също съдържат фибри, минерали и витамини ;] :)
Между другото ти още преди изглеждаше АДСКИ слаба, просто не виждам смисъл да се ограичаваш толкова много! :shock: Може ли актуална снимка? даа може снимка :)
аа бай дъ уей от къде знаеш,че съм била адски слаба :D
http://prikachi.com/files/1541110z.jpg
http://prikachi.com/files/1541111o.jpg (ляво)
http://prikachi.com/files/1541112g.jpg (ляво ;д )
http://prikachi.com/files/1541113v.jpg
http://prikachi.com/files/1541118u.jpg
http://prikachi.com/files/1541127L.jpg :D

абее има какво още да се желае.. искам плочкии ;дд
Много ти е хубаво тялото. А колкото до това, откъде зная за преди – аз съм олмайти. 8) Нямаш нужда от диети и режими. Яж си каквото искаш, даже си прекалено слаба. хах мерси :Д
аз се ограничавам ,защото като почна да ям някви калорични храни и ми се появяват паласки :( а и искам тяло като на моделите на бельо :D

girl91
04-27-2010, 21:13
Аз по принцип не ям хляб, не за да отслабна, просто не ми харесва да ям хляб заедно с яденето на обед или вечер. Иначе на закуска понякога си правя някакви филийки.

DarknessAngel
04-28-2010, 07:49
Не ям хляб. И без него си минавам. А всичко, без което си минавам е от полза за мен. Започвам да разсъждавам леко в стил " Мечо Пух ", с разликата,че той е на обратната теорема. :lol:

sian4eto
04-28-2010, 08:02
не няма голям ефект не се отслабва като не ядеш хляб

ro6lio
04-28-2010, 12:30
да не се отслабва защото го заменята с други продукти като пица ,солети !! най вече (момичетата-и си мислят че ще слабеят :D )и др.

А и не пречи да се яде хляб при активно спортуващите.На тях им е нужен,а тези другите дето не спортуват активно не им пречи по 2-3 филиики на ден нищо няма да ви стане :)


тоест СПорта му е майката !! особено кардио и фитнес! разберете го

laila_94
04-28-2010, 12:36
аз ям хляб само че препечен :) Сега за лятото ям само сухари,зеленчуци,плодове,м ечни продукти,солетки,ориз и варени яйчица :) :) Даже и да не сваля килограми искам да се пречистя

alex4et0y
04-28-2010, 12:52
Моето мнение е, че менюто на човек трябва да включва от всички храни. И да пие много водаа поне по 2литра на ден, ако водата на някои им е безвкусна просто си разтваряйте витамини и се движете, разхождайте се, карайте колело не ползвайте асансьор, а изкачвайте стъпалата(ако живеете в болк). Аз съм така и до сега не съм имала коремче, голямо дупе - нищо. А когато ти е скучно просто си пусни музика и направи няколко коремни преси не се лишавайте от нищо и т'фа е. :wink:

rrrawrrr
04-28-2010, 13:22
мноооого проблеми ще си докараш като не ядеш хляб

fire_magic
09-28-2010, 20:10
Не ям хляб от година
Сладко също
Газирано никога не съм обичала
Както и чипсове и снаксове.
Пица ям веднъж месечно
Не съм свалила и грам

е тва е тегло ся :razz: