PDA

View Full Version : Гадже-значението на тази дума



asp1r1n94
04-11-2010, 21:48
Това е може би първата ми тема в този раздел ,но винаги има такава ...
След много размишления и безсънни нощи аз се зачудих дали ми е по-добре ,когато имах гадже или ,когато нямам.
Вече не знам какво е значението на тази дума-гадже или да използвам думата приятелка...Момичетата в повечето случаи са или надути ,или по-скромни.Започнах да си мисля дали ще намеря такова ,което да е нещто повече от поредната и се замислих,че няма....После си помислих защо ми е да имам гадже,разумен въпрос,но нямах отговор :? .Едва ли щеше да ме обича толкова ,колкото аз нея ,а аз не търся връзка за 1 ден.
И в крайна сметка стигнах до извода ,че съм ученик ,и че най-важното ми задължение е училището! 8)

ForzaFelipe
04-11-2010, 21:52
И в крайна сметка стигнах до извода ,че съм ученик ,и че най-важното ми задължение е училището!


И аз като тебе мислех,обаче ме удари хормона и си промених мнението :razz: :razz: Училището е важно няма спор обаче винаги ще се намери момиче/момче което ще те накара да се замислиш "абе що да уча" :D

asp1r1n94
04-11-2010, 21:57
И все пак трябва да избереш м/у някое от двете

eclipse06
04-11-2010, 22:01
Защо не и двете? Аз винаги съм се опитвала да съчетавам момчетата и ученето и ми се е получавало учудващо добре. :) Доволна съм от успеха ми, връзката ми (тогава) вървеше много добре, не съм пренебрегвала нито едното, нито другото.

PainMonopoly
04-11-2010, 22:06
94 и вече си имал тооооолкова приятелки, че се чудиш дали всяка е по-добра от предната. :razz:

Училището е важно задължение, но нуждите са си нужди. Не може да пренебрегнеш гаджетата напълно и да ги изолираш. Трябва да намериш баланс. Защото ако си кажеш, край, аз съм ученик, йок жени докато завърша, ще се побъркаш.

Не търсиш връзка за един ден, но средната продължителност на връзките на твоите години е 1-2 седмици. Ще дойде време, когато ще продължават и с месеци и с години.

Дотогава - като скъсаш с едното гадже, правиш няколко месеца пауза, в които се занимаваш с учене, спорт, работиш над себе си. После гадже, после пауза. И така, докато не попаднеш на гаджето, след което няма да има пауза, защото ще остане с теб.

asp1r1n94
04-11-2010, 22:15
Така ....имал съм само 1 гадже за точно 1 месец,дори е от форума,но няма значение.И все пак не търся връзка за по 2 седмици,може би проблема е ,че бързо се привързвам

XTREMEFREERIDE
04-12-2010, 05:07
Хубаво си решил. Ще започнеш да гледаш само в посока "училището", ама някой ден (скоро) пак ще те тупне любовта по главата и ще станеш разноглед (в добрия смисъл, разбира се). Истината е в опитването. Не се отказвай да опитваш, сега ти е времето за тия неща. Пък измежду всички опити, току виж си се натъкнал на правилното момиче.
Успех.

Tedchy
04-12-2010, 06:14
Аз ги съчетавам и двете,и върви добре ... :grin:

chip0lina
04-12-2010, 08:50
Защо не и двете? Аз винаги съм се опитвала да съчетавам момчетата и ученето и ми се е получавало учудващо добре. :) Доволна съм от успеха ми, връзката ми (тогава) вървеше много добре, не съм пренебрегвала нито едното, нито другото.
Взе ми думите от устата. :)

xNiKx
04-12-2010, 08:54
И в крайна сметка стигнах до извода ,че съм ученик ,и че най-важното ми задължение е училището! 8)
Коя пак те е отрязала??? :razz: :razz:
Щом питаш ще ти кажа - "гадже" е циганска дума (съвсем буквално) и циганите наричата така нециганите. В лек преносен смисъл означава "дивак". А ние защо я използваме не мога да ти кажа.

asp1r1n94
04-12-2010, 09:04
и все пак да се придържаме към заглавието на темата :-o

xNiKx
04-12-2010, 09:07
Ами това правим, и все пак защо е тази тема?!? Не питаш нещо, не искаш съвет, стигнал си до извод??? Браво.

asp1r1n94
04-12-2010, 09:30
Опитвах се да разбера смисала да имам приятелка

Soundish
04-12-2010, 12:03
О,щом търсиш смисъла си на път да отпишеш любовта(временно).В любовта логика трудно можеш да намериш.Тя сама по себе си е смисъл.

YouMakeMeSmile
04-12-2010, 12:06
трябва да има баланс между гаджето и училището. А гаджето, поне за мен е човек, който освен всичко ти е приятел, разбира те, подкрепя те и никога не би те карал да избираш него пред даскалото, както казах- баланс му е майката.

TheX
04-12-2010, 12:49
Така ....имал съм само 1 гадже за точно 1 месец,дори е от форума,но няма значение.И все пак не търся връзка за по 2 седмици,може би проблема е ,че бързо се привързвам

Същото е и при мен,не знам защо но е факт. И аз като тебе съм размишлявал много над въпроса,който поставяш в темата,но не знам. Когато нямаш "гадже" си сам и ти се иска да имаш някой до себе си,а когато пък имаш ти се иска свобода и уединение.Скапан живот :?

BTW: И аз съм 94

moomoo
04-12-2010, 12:52
Спокойно, точно когато се откажеш и разбереш какво си направил, любовта ще те удари централно. :-D

justonegirlwithonehope
04-12-2010, 13:29
Едно е да ходиш на училище, съвсеееем друго да си имаш приятел/приятелка.Две съвсем различни неща, но могат да се съчетаят.Гаджето поне според мен е човек, който обичаш и който ти дава любов, който те разбира и подкрепя винаги, най-добрия ти приятел или поне доста добър приятел.Училището е нещо без което не можем.Който не учи, няма да сполучи. :lol: :lol: :lol:

Vanish
04-12-2010, 14:13
тая дума винаги ми е била противна, предпочитам "приятелка"

totalmk
04-12-2010, 14:17
тая дума винаги ми е била противна, предпочитам "приятелка" +1 :)

onestar
04-12-2010, 17:32
Щом се питаш какъв е смисъла да имаш приятелка, значи не си дорасъл за такава.

asp1r1n94
04-12-2010, 18:57
Така ....имал съм само 1 гадже за точно 1 месец,дори е от форума,но няма значение.И все пак не търся връзка за по 2 седмици,може би проблема е ,че бързо се привързвам

Същото е и при мен,не знам защо но е факт. И аз като тебе съм размишлявал много над въпроса,който поставяш в темата,но не знам. Когато нямаш "гадже" си сам и ти се иска да имаш някой до себе си,а когато пък имаш ти се иска свобода и уединение.Скапан живот :?

BTW: И аз съм 94
Разбра смисала на темата.