PDA

View Full Version : Пиене на сурово яйце...



maksimal
04-12-2010, 12:56
Заглавието само говори по себе си :-o

С какво ни помага и с какво вреди ( ако изобщо вреди )

Вие можете ли да пиете?

Преди се опитвах и веднага го изплювах... Не можех да го търпя в устата, но тези дни ще опитвам.. 8-) :D :grin: :grin:

InDo
04-12-2010, 13:38
Стига с тия сурови яйца бе хора.Това е мит,че като ги пиеш и ефекта е “СУПЕР”.Съществува опасност като ги приемате сурови.По-добре ги сварете или на омлет.Когато са сурови не можеш да ги усвоиш така както когато са сварени и на омлет.
ИЗВОД=НЕ ГИ ЯЖТЕ СУРОВИ>>>...

mlakniwe
04-12-2010, 13:48
Само като го прочета и ми се драйфа :smt078

ZipFail
04-12-2010, 13:57
Стига с тия сурови яйца бе хора.Това е мит,че като ги пиеш и ефекта е “СУПЕР”.Съществува опасност като ги приемате сурови.По-добре ги сварете или на омлет.Когато са сурови не можеш да ги усвоиш така както когато са сварени и на омлет.
ИЗВОД=НЕ ГИ ЯЖТЕ СУРОВИ>>>...

+1 ;-)

DaemonBoy
04-12-2010, 14:57
Като бях по-малък и дядо и баба, Бог да ги прости, всяка сутрин ми даваха 1 прясно яйце да пия. Ефект нямаше, но си беше яко на вкус. С малко сол и е супер, но ефект категорично нямаше ;)

DaemonBoy
04-12-2010, 14:57
Като бях по-малък и дядо и баба, Бог да ги прости, всяка сутрин ми даваха 1 прясно яйце да пия. Ефект нямаше, но си беше яко на вкус. С малко сол и е супер, но ефект категорично нямаше ;) Можеш да пиеш стига да знаеш че са пресни, но не ти препоръчвам, освен ако нямаш кокошка вкъщи :D

play23
04-12-2010, 16:15
Прочети тук -
No! Raw eggs are NOT good for you, in fact, they can make you very, very sick. We have Hollywood and the "Rocky" movies to thank for this stupid myth. First of all, raw egg protein is NOT superior to cooked egg protein. Second, just because something is disgusting doesn't make it good for you. Third, the cooking kills the salmonella bacteria which can make you very, very sick. Guess how much progress you will make in your bodybuilding program if you are have explosive diarrhea and puking for two weeks? No progress at all! Get salmonella and you will be week as a kitten for a month. Please don't eat raw eggs!

Since we are on the subject of eggs, egg whites are an excellent (but expensive) source of protein. Whole eggs (whites plus yokes) are not recommended for bodybuilders because of the very high fat content (58% fat by calories). If you want to eat eggs, then throw the yokes out. Its not as tough as it sounds, just crack the eggs into a bowl then when you are done fish out the yokes with a spoon.

С две букви НЕ

maksimal
04-12-2010, 16:20
Прочети тук -
No! Raw eggs are NOT good for you, in fact, they can make you very, very sick. We have Hollywood and the "Rocky" movies to thank for this stupid myth. First of all, raw egg protein is NOT superior to cooked egg protein. Second, just because something is disgusting doesn't make it good for you. Third, the cooking kills the salmonella bacteria which can make you very, very sick. Guess how much progress you will make in your bodybuilding program if you are have explosive diarrhea and puking for two weeks? No progress at all! Get salmonella and you will be week as a kitten for a month. Please don't eat raw eggs!

Since we are on the subject of eggs, egg whites are an excellent (but expensive) source of protein. Whole eggs (whites plus yokes) are not recommended for bodybuilders because of the very high fat content (58% fat by calories). If you want to eat eggs, then throw the yokes out. Its not as tough as it sounds, just crack the eggs into a bowl then when you are done fish out the yokes with a spoon.

С две букви НЕ


А може ли превод :oops:

play23
04-12-2010, 16:34
Накратко(и не както е точно), щото не ми се превежда цялото 8-)

НЕ! Суровите яйца, не са полезни, всъщност могат да ни разболеят много сериозно. Това е един от тъпите митове. Това че са гадни, не ги прави полезни за нас. Готвеното убива бактерията салмонела, която може да ни разболее.

Другото няма смисъл, мисля че разбра, защо не може. И малко на БГ -

Съществува твърдение, че суровите яйца са по-хранителни. Трябва да се знае, че полезните съставки на яйцето са достатъчно устойчиви на висока температура и се запазват след различни видове кулинарна обработка. При постоянна консумация на сурови яйца може да се стигне до болестно състояние, известно като биотинова авитаминоза. Суровите белтъчини могат да доведат и до различни прояви на алергия, уртикария и екзема. Суровите яйца могат да предизвикат и хранителни отравяния. Това се отнася повече за пачите и гъшите яйца, които съдържат повече мазнини и често са носители на салмонелна инфекция, но не е изключена такава и при кокошите яйца.

darka1
04-12-2010, 16:41
Вуйчо ми преди пиеше редовно по 5 - 6, но от домашни кокошки ... не знам дали ме е помагало нещо, но според мен е голяма глупост ... аз от яйце,което беше просто леко рохко сварено, получих сериозна чревна инфекция ... от там си вадете изводите дали да пиете сурови яйца

HHristov
04-12-2010, 18:32
Сеш' се обаче, че като са сварени максимум 3 да изядеш :) Сурови може и 30 :) Демек много повече белтъци и по-малко токсини :)
Риск има и то голям от заразяване със салмонела

gost89
04-12-2010, 22:12
Защо пък 3 ? Може и 10 да изядеш, ако можеш.

darka1
04-13-2010, 07:44
Защо пък 3 ? Може и 10 да изядеш, ако можеш.

Дааа можеш и да се натровиш обаче :D

play23
04-13-2010, 09:44
Абе, как ще се натровиш със сварени яйца, от де ги измисли тея глупости, много от културистите ядат по много повече от 10 и са си живи и здрави, това че не може да ядеш много сварени яйца са бабини глупости :?

DimovB
04-13-2010, 10:01
Като бях по-малък и дядо и баба, Бог да ги прости, всяка сутрин ми даваха 1 прясно яйце да пия. Ефект нямаше, но си беше яко на вкус. С малко сол и е супер, но ефект категорично нямаше ;)

тренирал ли си като са ти ги давали. щото иначе къв ефект искаш?

HHristov
04-13-2010, 10:50
Абе, как ще се натровиш със сварени яйца, от де ги измисли тея глупости, много от културистите ядат по много повече от 10 и са си живи и здрави, това че не може да ядеш много сварени яйца са бабини глупости :?

Хаха нека нека :D

ZipFail
04-13-2010, 11:05
Абе, как ще се натровиш със сварени яйца, от де ги измисли тея глупости, много от културистите ядат по много повече от 10 и са си живи и здрави, това че не може да ядеш много сварени яйца са бабини глупости :?

Така е :)

fr33runner
04-13-2010, 19:06
Интерестно ми е дали някой тук се е натрвоил,че толкова много го плюете.Един приятел от както се помни не яде яйца,а ги пие,е от 10 години пие яйца и още нищо му няма.Иначе и сестра ми хваща салмонела от рохко яйце.Ниастина обаче като пиеш може и 50 да изпиеш а едва ли ще изядеш толкова.Все пак на мен са ми по-вкусни готвени и така си ги ям.

shisharkatapz
04-13-2010, 19:21
Се тая дали ще пиеш или не

krisss98
07-25-2013, 10:45
surovite qica sudurjat qichen protein ii mnogo amino kisilini koito pomagat za vustanovqvaneto na energiq

milicata1
07-30-2013, 14:31
Пиенето на сурово яйце е много полезна нещо, но не всеки може да го пие!