PDA

View Full Version : Под Игото Хелп ..



Sp1n33r
04-12-2010, 15:38
Сру за тъпата тема но искам да попитам дали филма Под игото ще ми свърши работа за нещо като да науча геройте или ще трябва да чета романа :shock:

KpucmuHa
04-12-2010, 16:08
книгата е страхотна, прочети я
филмът не струва

ameli
04-12-2010, 16:22
ако героите ще учиш само - може би да

нооо иначе по-добре прочети книгата :)

Sp1n33r
04-12-2010, 16:24
а наистина ли е към 200 страници, че и повече .. :(

ЕДИТ:Еми г-жа каза, че ще ни трябват само геройте, а аз съм 6 клас ..

arninkata
04-12-2010, 16:30
Аз така и не я прочетох, нито пък изгледах филма, но се справих чудесно и завърших с 6 :? Ти си преценяш де, може би е по-добре да я прочетеш, защото за бъдеще ще ти трябва :)

nefchi_bs
04-12-2010, 16:57
Прочети книгата не е чак толкова лоша...

presinceto123
04-13-2010, 15:39
Аз също не съм я чела и имах 6 миналата година :) въпросът ми е пълен анализ ли правите на книга или само на някои глави,защото при нас всичко беше от до.Моят съвет е ако и правите пълен анализ чети си главите час за час и си отбелязвай най-важното с моливче :grin: и успех!

Sp1n33r
04-13-2010, 15:58
Аз също не съм я чела и имах 6 миналата година :) въпросът ми е пълен анализ ли правите на книга или само на някои глави,защото при нас всичко беше от до.Моят съвет е ако и правите пълен анализ чети си главите час за час и си отбелязвай най-важното с моливче :grin: и успех!

Правим анализ само на геройте :-D Но няма значение изгледах филма и имах 6 :-D

nef4y123
04-13-2010, 16:38
Не слушай другите какво говорят ( които ти казват, че не става) книгата е страхотна :) Гледала съм и филма той не струва. Толкова много моменти са пропуснати, които ги има в книгата.Предимството на книгата е, че можеш ти сам да си представиш героите, обстановката и т.н. :)

casey
04-13-2010, 18:38
Сру за тъпата тема но искам да попитам дали филма Под игото ще ми свърши работа за нещо като да науча геройте или ще трябва да чета романа :shock:
Прочети я. Сега съм 6-ти клас и ще учим откъси от нея, повечето учители държат на нея. Мисля, че няма нищо лошо. Книгата е много дълга, но не е толкова тъпа, колкото я изкарват всички. Книгата е интересна ако НАИСТИНА четеш. Мисля, че не е толкова лошо да вземеш да прочетеш някоя книга. Книгата е МНОГО повече от 200 стр.

djuki
04-13-2010, 18:58
Сру за тъпата тема но искам да попитам дали филма Под игото ще ми свърши работа за нещо като да науча геройте или ще трябва да чета романа :shock:
Прочети я. Сега съм 6-ти клас и ще учим откъси от нея, повечето учители държат на нея. Мисля, че няма нищо лошо. Книгата е много дълга, но не е толкова тъпа, колкото я изкарват всички. Книгата е интересна ако НАИСТИНА четеш. Мисля, че не е толкова лошо да вземеш да прочетеш някоя книга. Книгата е МНОГО повече от 200 стр.аз сега я чета пак трябва ми за матурата догодина :( за това по - добре си я прочети

gigobyte
04-14-2010, 08:49
И аз бях 6 клас и ни бяха дали книгата да я четем. Аз едвам я дочетох (без обиди, но просто щях да заспя на тая книга). По-добре я прочети, не гледай филма. В бъдеще ще ти трябва и така и така ще трябва да я прочетеш.

the_best_f
04-14-2010, 14:56
Ама ти сериозно ли?! Чудиш се дали да прочетеш "Под игото"?! Не мога да го повярвам това, просто отказвам... Това е една от емблематичните български книги. Нея ако не прочетеш, коя?!

britzy
04-14-2010, 16:03
В 11 клас пак ще го учите това е за тез хлапетата,които са 6ти клас и се кефят
Пък и моията беше 400 стр.И да струва си да я прочетеш,но и филма става (личен опит :D :D :D )

vesito13
04-14-2010, 17:44
Когато трябваше да прочетем "Под игото", тази книга ми се видя толкова тежка и трудна. Ако сега я прочета може би ще осъзная много повече неща от преди. Не смятам, че онова четене тогава ми е някакъв +, безкрайно препрочитане на една и съща глава за да вникна в смисъла. Според мен изучаването на тази книга на един по-късен етап би било доста по-добре.

DinViesel
04-14-2010, 19:13
Нищо няма да ти стане ако прочетеш книгата. Пък и това не е каква да е книга,а първият български роман и е повече от необходимо да го прочетеш.. нищо няма да ти стане,освен да си развиеш малко онова нещо дето е в главата ти..

someonerandom
04-14-2010, 19:28
Винаги съм обичал да чета.В началото книгата ми се струваше изключително скучна,и може би първата книга в живота ми,която четях насила.След няколко дни не се усещах как се увличам по страници.Просто започнете да четете книгата и според мен всичко ще потръгне...