PDA

View Full Version : счупен зъб на коте



van4e0
04-12-2010, 17:31
Здравейте! От скоро имам коте на 2 месеца и половина. Забелязах, че се е счупило едното му зъбче. Помислих,че може да е от гранулите които му давам понякога, но едва ли, защото в магазина от където го взех ми казаха, че вече го хранят с такава храна и няма проблем да му давам. Мина ми през ума, че може да е захапало нещо твърдо докато си е играело,но не съм сигурна. В сряда ще го заведа на ветеринар, но искам да попитам дали някой се е сблъсквал с подобен проблем при домашния си любимец и знаете ли какви са решенията в подобни ситуации? Благодаря предварително.

FuCkInBuBbLeGuM
04-12-2010, 18:10
На кучето ми му се беше счупил зъб ( не знам от кво) и не можеше да дъвче. Заведохме го на ветеринар и нищо не можа да направи :? . Ама на теб може да ти помогне. Успех!

Evellon
04-12-2010, 18:18
Ако е счупено - няма проблем. Доста котки съм имал и на всички им се е случвало. Котето е малко, сигурно ще му порастне нов зъб. Ако около зъба няма оток и котето яде нормално, не мисля, че е нужно да го водиш на ветеринар :)

ZipFail
04-13-2010, 00:42
Котките си сменят зъбите към 4тия месец, най-вероятно ще и порастне нов, но все пак по-добре я заведи.. ;)