PDA

View Full Version : Да бъдеш себе си /есе/



tArIkAt
04-12-2010, 18:47
Чак преди малко разбрах,че трябваше да пишеме есе..На всичкото отгоре отсъствах и нямам никакви планове и нямам за кога да го пиша...Моля ви се,спешно е..

ltgreen
04-12-2010, 18:50
Есето е като прасето - всичко яде, що не пробваш да си го напишеш сам, не могат да ти пишат по-малко от 4 защото това са собствени мисли, колкото и изкривени да са, всеки е различен. Пробвай се сам, темата е ужасно лесна.

nIkEnCeTy_bE
04-12-2010, 18:51
Това може би е една от най-лесните теми, които може да ти дадат. Есето се базира на твойто мнение. Ако седнеш и помислиш, ще напишеш. А и никой не ти е виновен, че сега научаваш.

truefriend
04-12-2010, 20:18
Ами седни и се замисли над няколко въпроса:

Какво, по дяволите, значи бъди себе си? Задай си този въпрос и помисли, защото когато те попитат "кой си ти бе", разбира се няма да можеш да отговориш нищо друго освен името си. А името ти нищо не значи... това са просто някакви букви.

И тези често срещани сайтове за запознанства, в които потребителите (най-често хора от 14 до 22 години) слагат снимки (не е задължително да са техни) и се закичват с някой тъп, но адски гръмко звучащ девиз. „Никога на колене, пред когото и да е” – смЕх! Но най-употребяван е безумно кухият девиз „Бъди себе си!”

И да в днешно време почти всички тийнеиджъри са еднакви- изпадат в депресия, защото са получили мИнуСчИииИ в иМпУлсЧитУ, или са намазани с повече грим, отколкото те самите тежат и тем подобни... Ии да "да бъдеш себе си" може да значи "да бъдеш грозното сиво петно измежду всички" и понякога заради това да си и отритнат, но хората са казали: "Бъди себе си, има достатъчно други хора по света!" и "Бъди неповторим, защото всичко, което се повтаря губи своя чар!".

Това са мои разсъждения, незнам дали са правилни, но ако седнеш и се замислиш можеш да го напишеш, а и хората са казали "Помогни си сам, за да ти помогне и Господ". Аз спирам дотук. :) Надявам се да съм помогнала!

tArIkAt
04-13-2010, 07:02
Благодаря на всички,написах го..Всъщност,до сега не бях писал есе,затова се затрудних...

truefriend
04-13-2010, 09:31
аз пък в неделя писах първото си есе :lol:

ltgreen
04-13-2010, 12:39
Ай ся оценката да видим :-P

tArIkAt
05-17-2010, 22:03
4 :-o Не бях разбрал че трябва да пишеме към 400 думи и написах само 200 :D

iLovePussyJuice
05-17-2010, 23:06
О това с ограниченията е толкова глупаво...

Дето се вика, нещо казано с 500 думи събрано в 1 изречение може да бъде много по-добро.

Не е важно колко, ами какво и как...

Поне аз така мисля.

Мразя "литературните окови" под каквато и да е форма...също така не обичам да имам текст, по който трябва да пиша :/
Извадена сентенция примерно - ОК.
Но като някакъв малоумник да анализирам ред по ред, дума по дума :-x

Иначе никак не обичам да пиша, но пък затова като пиша нещо и не го правя за да отбия номера се получава нещо доста нестандартно и добро.

Малко скромност... :oops:
Не, т'ва не съм си го измислил аз...други хора са ми го казвали...било то учители или зидаромазачи хахаха