PDA

View Full Version : Имам проблем, нуждая се от съвет.



zerxus
04-13-2010, 08:07
:( Otnesox dosta zdrava tupanica i sega egoto mi e premazano ne 4uvstvam nito gnqv nito strax i nz kakvo da pravq dali da si go v1rna ili da krotuvam.
__________________
Кирилицата е задължителна. Само тази ваша тема няма да заключа.
hamilcar

YouDontKnowMe
04-13-2010, 10:24
Не го връщай. Боя е глупава работа. Защо са те набили? Не е било ей така за забавление.

semantics
04-13-2010, 10:32
И като не чувстваш нищо, какво си се напекъл да правиш?

DimovB
04-13-2010, 10:55
Ако можеш да си го върнеш качествено, върни си го. Ако има вероятност да си изпросиш още по-голяма тупаница, по-добре недей.

jen4encetoo
04-13-2010, 15:23
днес стана една гавра с една моя саученичка... на нея много и знаеше устата нареждаше обиждаше хора от класа и всички се ядосаха утидоха до тях и започнаха да я гаврят дори и испушиха кутията с цигари на нея и стана супер гадно естествено ... ноооооо тя каза че ще им го варне тъпкано защото въпреки всичко достойнството е много важно а колкото до твоя случей няма лошо да си го върнеш но внимавай как го правиш :)

YouDontKnowMe
04-13-2010, 20:24
@jen4encetoo , достойнството е много важно , но не се изразява в това да го върнеш тъпкано. Много по-мъдра постъпка е да си стъпиш на краката и да се направиш, че нищо не е станало. Простаците ще се зарадват,ако им се отвърне с простащина. Това е нещо разбираемо за тях. Но ако не им обърнеш внимание, ако просто ги игнорираш и се държиш на ниво - това ще ги накара да се почувстват по-лошо, защото няма да разберат защо го правиш.

YouDontKnowMe
04-14-2010, 10:39
Уау, да го правят на пихтия . Той не трябва да им обръща внимание.
Аз съм твърдо против боя.

x3eme
04-14-2010, 11:54
^не познавам некой,дето ше стои мирен докато го бият

YouDontKnowMe
04-14-2010, 20:32
^не познавам некой,дето ше стои мирен докато го бият
Тук става въпрос за отмъщение ^

x3eme
04-14-2010, 20:36
не,тук ставаше въпрос,за това,че си против боя
да си против боя и против отмъщенията са 2 различни неща
А що се отнася до отмъщението - оправдавам го ако си заслужава.

YouDontKnowMe
04-14-2010, 20:48
не,тук ставаше въпрос,за това,че си против боя
да си против боя и против отмъщенията са 2 различни неща
А що се отнася до отмъщението - оправдавам го ако си заслужава.
Да, съжалявам, че не конкретизирах . Приемам насилието само когато е с цел защита.
И все пак има много по-долни начини човек да си отмъсти. Боя не винаги е добра идея.

ZipFail
04-14-2010, 22:32
Значи простаците ще се зарадват ако слезе на тяхното ниво, т.е. сцепи ги от бой ?
Но пък ако се измъкнат безнаказано, ще се почустват по-лошо...?
Хм... :-o

dimitar_ak
04-15-2010, 08:46
И тая тема е в "Пълнолетник". Боя е средството на слабите интелектуално хора или тези дето не са узрели за друго

dimitar_ak
04-15-2010, 10:17
^ И как би реагирал един интелектуално извисен индивид?

Ще седи и ще търпи всичко, успокоявайки сам себе си, че е по-интелигентен? :lol:

На мен един по-слабо развит в акъла дори не може да ми образува нерви.

YouDontKnowMe
04-15-2010, 20:06
Склонен съм да изразя съмнение към истинността на това твърдение, но все пак - имаме ситуацията от темата: Идва един индивид с по-ниско интелектуално ниво и ти набива тупаник, утре - пак? Как реагираш, ама да е интелигентно? :)
Вадят ти медицинско и подаваш жалба в полицията ?

x3eme
04-15-2010, 20:31
всичко по-горе написано може да се избегне

YouDontKnowMe
04-15-2010, 20:40
всичко по-горе написано може да се избегне
С риск за още по-жестоко отмъщение от страна на "the bad guys" , ако става дума за моя пост.

Diam0nD
04-16-2010, 08:45
Тук не може никой да ти каже . Говори с родителите си !

аз лично съм на принципа : прощавам ,но не забравям . Тоест да не им се налага да зависят от мен :)

Nadelina
04-16-2010, 09:19
Преди време и аз пусках подобна тема, но не се чудех дали да отмъщавам или по-скоро отмъщавамЕ на своя глава, а просто се чудех защо се случва, сега още нямам отговор, но разбирам, че явно в България здраво мислещите хора са дефицит. Жалбата в полицията беше напълно достатъчна, защото, когато ни повикаха в полицията на изслушване, въпросните индивиди, които мислеха, че са големи мъже, когато удрят, дойдоха с наведени глави и попадоха ръка за извинение, което разбира се, не беше прието. Получихме повече, отколкото искахме дори.

YouDontKnowMe
04-16-2010, 10:52
Склонен съм да изразя съмнение към истинността на това твърдение, но все пак - имаме ситуацията от темата: Идва един индивид с по-ниско интелектуално ниво и ти набива тупаник, утре - пак? Как реагираш, ама да е интелигентно? :)
Вадят ти медицинско и подаваш жалба в полицията ?

И...? После какво става? :)

Нали като оставим настрана, че този човек ще бъде обявен за абсолютен плазмодий (това е най-леката квалификация) и всичките обидни епитети, прякори и присмех. Какво ли друго ще последва?


Понякога е добре един човек да може да вдигне глава и да защити своето право/позиция/мнение, а не цял живот да върви с наведена глава и смачкано самочувствие, нямащ и капка вяра в себе си.


"С думи преборил света,
с юмруци защитавал слова"


:)
Ако човека е със всичкия си , няма да обръща внимание присмеха.
Това изобщо няма да му прави впечатление.
Няма да върви с наведена глава, няма да е със смачкано самочувствие, ако се откъсне от тези същества , недостойни да се нарекът човешки. Та достатъчно е даже да ги игнорира.

На цитата ти отговарям с цитат " Истински начин да отмъстиш на врага си е да не приличаш на него" - ако отвърне на агресията с агресия се принизява на тяхното ниво ^ Той ще ги натупа, те ще се съберат 30 човека и ще го натупат отново , после "нащо момче" пак ще ревне.
Пък и нанасянето на телесна повреда е противозаконно .
И все пак - говорим за отмъщение (по- конкретно побой).

Самозащитата е друг въпрос.

И все пак побоя с цел отмъщение не е самозащита.

Самозащита би било "нашия човек" да се разхожда с двама големички батковци (бодигарди) , след като е подал жалба в някое районно.

Gen0
04-16-2010, 21:26
Ти говориш за побой и за разни други неща, които май не са ти ясни - особено в случая на отношения между момчета. Ако предприеме твоите мерки ще е една "п'утка" и нищо повече. А човек, който не обръща внимание на присмех и подигравки не е с всичкия си - трябва да си невероятно перде или с реален проблем, за да не ти направят впечатление.

Възмажаването и мъжкото самочувствие се изграждат по различен начин, като в такива ситуации правилното решение е да има ответни действия, които не са наложително побой/полиция или изобщо да бъдат наричани отмъщение. Просто следващият път трябва да отговори/отвърне. ;)Именно няма как да седиш и да си мълчиш,те да те бият а ти после като ги срещнеш да се правиш ,че нищо не е станало...
Аз имах един такъв проблем със един 2 години по-голям от мен.Беше много отворен ,защото познава некви "лоши батковци" нямаше как да го набия заради "батковците" за тва и аз повиках моите "батковци" и се опрай работат 8-)
Но не всеки път това помага.
Каква е била причината да се сбиете?Ако сте били приятели а после сте се скарали и сбили и едно извинение може да оправи нещата но ако е просто вражда тогава или с полиция или саморазправа :)

InnoraX
04-27-2010, 20:20
Според мен тук Raybeez е прав. В този случай, не става въпрос за интелктуално ниво, а за чест и мъжко достойнство. Колкото и медицински да си извади, в днешно време органите на реда не си вършат работа, т.е.
няма да постигне нищо. Не трябва да оставяме другите да ни тъпчат и мачкат! Той трябва да постъпи мъжки, и ако трябва да се бие, да докаже че не е някакъв женчо. Защото един ден ще си има семейство, и пак ще се намери някой " ниско интелигентен " тип, но този път безпричинната тупаница няма да е за нашия човек, а може да я отнесе жена му. А нашият човек трябва да може да защитава себе си и семейството си! Това прави един мъж. Извод: Ако не искаш да те подиграват и да те правят на идиот, боя му е майката.

InnoraX
04-27-2010, 20:26
Току що се сетих за една подобна случка преди няколко месеца. Става следното. С моето момиче се разхождахме из парка, когато един голям " мъжага ", дойде и започна да се заяжда. Боят беше неуместно решение, затова се направих че не забелязвам, но след 5/6 секунди изядох тупаника, оттам станах и го сцепих от бой. Дойде полиция, писаха се обяснения и простотии, и в общи линии аз излезнах виновен, защото съм го предизвикал да ме удари. Естествено не стана ясно какви лъжи ги е надробил, но след известно време нещата отшумяха. Извод: Не всеки път, най-разумното нещо е да викаш полиция, защото нещата могат да се извъртят много неприятно в чужда полза.

yakuza_
04-27-2010, 20:29
Вади медицинско и го съди ако имаш някакви "щети" :D

InnoraX
04-27-2010, 20:39
Вади медицинско и го съди ако имаш някакви "щети" :D
Човек, занимавал съм се с такива неща и мога да ти кажа, че за разлика от другите Европейски страни, тук нещата стават болезнено бавно. Докъто отиде за медицинско ( което струва 60 лв. ), докъто стигне до съд, няма вече да има доказателства. За да стигне до съд трябва да се занимава поне един месец, с какви ли не простотии, както написах по-горе " Не се знае седящия срещу теб, какви лъжи и простотии е наговорил и написал ", т.е. може да си навлече само проблеми! Ако не може да докаже, че е бит без причина, то другата страна може да го обвини в лъжесвидетелстване и толкова ще го нагази, че му е бедна фантазията. За съжаление в България такива проблеми не се решават със Съд, освен ако " тати и мама " изкарват по 5 хилядарки месечно.
Извод: Или се скатавай кротко и си мълчи, или отиди и си разреши проблемите, както подобава.

yakuza_
04-27-2010, 20:47
Вади медицинско и го съди ако имаш някакви "щети" :D
Човек, занимавал съм се с такива неща и мога да ти кажа, че за разлика от другите Европейски страни, тук нещата стават болезнено бавно. Докъто отиде за медицинско ( което струва 60 лв. ), докъто стигне до съд, няма вече да има доказателства. За да стигне до съд трябва да се занимава поне един месец, с какви ли не простотии, както написах по-горе " Не се знае седящия срещу теб, какви лъжи и простотии е наговорил и написал ", т.е. може да си навлече само проблеми! Ако не може да докаже, че е бит без причина, то другата страна може да го обвини в лъжесвидетелстване и толкова ще го нагази, че му е бедна фантазията. За съжаление в България такива проблеми не се решават със Съд, освен ако " тати и мама " изкарват по 5 хилядарки месечно.
Извод: Или се скатавай кротко и си мълчи, или отиди и си разреши проблемите, както подобава.
Това медицинско ще си го изкарам без пари. Точно заради такова мислене хората не знаят правата си и се страхуват да кажат нещо срещу някой. Според мен мисленето ти е грешно. Следната случка: момче удря друго с камък и му чупи зъба, бащата го съди за телесна повреда и му носи касовата бележка от зъболекаря + още някакви пари.

InnoraX
04-27-2010, 21:10
Когато ме бяха пребили като куче, докъто си искарам медицинско ( на мен не ми е безплатно ), вече нямаше смисъл да се разправям, най-малкото защото трябваше да плащам за адвокат. За мен за момента това са излишни пари с които не разполагам. Ходенето по съдилища за мен са изгубени пари, време и нерви. А мнението ми се гради на факта, че аз нямам " Татко " който да ми плати разноските за адвокати и медицински, нито пък да отиде да ми вземе медицинско, защото аз уча и работя и нямам време за такива работи.

YouDontKnowMe
04-27-2010, 23:04
Когато ме бяха пребили като куче, докъто си искарам медицинско ( на мен не ми е безплатно ), вече нямаше смисъл да се разправям, най-малкото защото трябваше да плащам за адвокат. За мен за момента това са излишни пари с които не разполагам. Ходенето по съдилища за мен са изгубени пари, време и нерви. А мнението ми се гради на факта, че аз нямам " Татко " който да ми плати разноските за адвокати и медицински, нито пък да отиде да ми вземе медицинско, защото аз уча и работя и нямам време за такива работи.

Ами, не всички имат "татко" . И аз нямам такъв.
Ако похарчиш пари за адвокат, после ще си ги върнешс неустойката, която лошите типове трябва да ти изплатят. Хората казват "не мога, нямам възможност," , защото не искат и не им се занимава. А това е друг въпрос.
Ако на мен отново ми се случи подобно нещо, без да се замисля - ще правя, ще струвам, ще си търся правата. Една от причините , че в БГ е безредица е, че хората не си знаят и не си търсят правата.

InnoraX
04-28-2010, 08:33
Добре де ти наясно ли си колко трябва да похарчиш за адвокат, и колко евентуално ще спечелиш от подобно дело?

Nadelina
04-28-2010, 09:25
Какво дело аз не мога да разбера?

В моя случай се случи следното : Седяхме на една пейка с приятеля ми, дойдоха двама "Големи Мъже" и решиха, че ги дразним. Започнаха да удрят, единия ми удари неколко тупаници и на мен и после дойде охраната от дискотеката в територията, на която бяхме. Дойде полиция. Писахме обяснения и жалби. Направиха същото и те. После отидохме до болницата, прегледа ни лекар (безплатно). И всичкото това се случва може би около 2-3 часа през нощта. След около седмица ни се обадиха да отидем, само аз, приятеля ми и единия от тези двамата. Оказа се, че са написали, че само единия е участвал. Казах, че не е вярно и го повикаха. Дойде, подписахме и 4-мата, че трябва да платят обезщетение от сума, която съда трябва да определи (щеше да е много по-добре и с медицинско, само че не успяхме да извадим, но това е друг въпрос). Не съм била нито по съдилища, нито ми се е налагало да плащам за адвокат. Още повече, че тия същите Големите подадоха ръка за извинение като дойдоха.
Моя баща като разбра, беше готов да ходи да се разправя сам с тях, но първо искаше да види какво ще свърши полицията. Е, според мен тя си свърши необходимото, а аз не съм дала и пукнат лев за това. Пък и не ми е отнело коооой знае колко време да отида 2 пъти да говоря с полицията.

InnoraX
04-28-2010, 11:32
Какво дело аз не мога да разбера?

В моя случай се случи следното : Седяхме на една пейка с приятеля ми, дойдоха двама "Големи Мъже" и решиха, че ги дразним. Започнаха да удрят, единия ми удари неколко тупаници и на мен и после дойде охраната от дискотеката в територията, на която бяхме. Дойде полиция. Писахме обяснения и жалби. Направиха същото и те. После отидохме до болницата, прегледа ни лекар (безплатно). И всичкото това се случва може би около 2-3 часа през нощта. След около седмица ни се обадиха да отидем, само аз, приятеля ми и единия от тези двамата. Оказа се, че са написали, че само единия е участвал. Казах, че не е вярно и го повикаха. Дойде, подписахме и 4-мата, че трябва да платят обезщетение от сума, която съда трябва да определи (щеше да е много по-добре и с медицинско, само че не успяхме да извадим, но това е друг въпрос). Не съм била нито по съдилища, нито ми се е налагало да плащам за адвокат. Още повече, че тия същите Големите подадоха ръка за извинение като дойдоха.
Моя баща като разбра, беше готов да ходи да се разправя сам с тях, но първо искаше да види какво ще свърши полицията. Е, според мен тя си свърши необходимото, а аз не съм дала и пукнат лев за това. Пък и не ми е отнело коооой знае колко време да отида 2 пъти да говоря с полицията.
О, боже! Това е шанс 1 на 1000... твоя случай е огромна рядкост. И ми писна да обяснявам, не четете достатъчно добре пост-овете ми! Ако ги бяхте прочели, щяхте да схванете. Аз лично приключих по тази тема.

Nadelina
04-28-2010, 11:39
Не, не можеш да кажеш, че е на 1 на 1000, защото не ти се случва подобно нещо всяка седмица, за да имаш голям опит в подобни ситуации и да твърдиш това. Нали?

BlackWings
05-08-2010, 18:07
Да те пребият теб ей-така като куче и да ти смачкат фасона, да ти направят достойнството на нищо , и ти , след като смирено си събереш зъбите от земята , ако изобщо можеш да станеш , да вирнеш глава и да "не ти прави впечатление" , понеже си много "интелигентен и си над тея неща" , изобщо не мога да го нарека достойно и извисено. В разрез ми влиза с разбиранията , свързани с чувство за справедливост.

То е ясно , че си над тях , акъла им е толко да започват първи побоя. И не че пропагандирам физическата саморазправа , обаче ако разчиташ на някакво възмездие свише и отмъщение от колелото на съдбата и великата карма и т.н. има да останеш разочарован.

Така че цивилизованото си интелигентно отношение остави за интелигентните хора , на простака - с простащина.

Mariela1995
05-17-2010, 16:26
Аз ако съм на твое място.. казвам тии взимам един дарвен кол или бухалка... ще ги хвана в тамното кат се пребират ако са бели много хора пред кащите им един по един ще ги пера... ебах тяхната майка няма майтап! :-x :-x :-x :-x

Sunny_stz
05-22-2010, 21:47
Да те пребият теб ей-така като куче и да ти смачкат фасона, да ти направят достойнството на нищо , и ти , след като смирено си събереш зъбите от земята , ако изобщо можеш да станеш , да вирнеш глава и да "не ти прави впечатление" , понеже си много "интелигентен и си над тея неща" , изобщо не мога да го нарека достойно и извисено. В разрез ми влиза с разбиранията , свързани с чувство за справедливост.

То е ясно , че си над тях , акъла им е толко да започват първи побоя. И не че пропагандирам физическата саморазправа , обаче ако разчиташ на някакво възмездие свише и отмъщение от колелото на съдбата и великата карма и т.н. има да останеш разочарован.

Така че цивилизованото си интелигентно отношение остави за интелигентните хора , на простака - с простащина.

Съгласна съм с този пост!!!Простаците не разбират от интелигентно държание и най-малкото не го заслужават ,ако са направили нещо лошо на някого без основание!Простакът си е простак и за жалост трудно може да се оправи!Преди 2,3 месеца имах известен проблем с един такъв ,,батко'', който се мислеше за много умен и ми правеше проблеми,понеже аз не можех сама да се оправя с него, извиках мой братовчед да отидем при него да поговорим,но онзи като видя че съм с момчета и полудя и беше готов да се бие!Ние му казахме по интелигентен начин ,че никой не иска да се бие с него,но нали знаете простакът не разбира!!!Като видях ,че нещата може да станат сериозни казах на моите хора да се оттеглим и си тръгнахме!С някои изроди не можеш да излезеш на глава, камо ли ,по някакъв начин да се разбереш с тях!!!За щастие нещата се оправиха писахме обяснения глупости и вече не е правил проблеми!Та не разбрах аз за какво точно са набили автора на темата,не знам точно каква е ситуацията,че да дам някакъв съвет,но съм съгласна за правата на хората в България,трябва да си ги отстояваме...естествено че знаем,че е трудно,но иначе държавата ни няма да се оправи!

yakuza_
05-22-2010, 21:58
Преди половин година бях пострадал леко, в случая бяха виновни едни "познати" заради който аз го отнесох, както си спах в колата. И след около 1 месец тоя "познат" заради който аз ходих син, се обърна с колата, така, че не подценявайте кармата ! 8-) :D

SilenceMustBeHeard
05-27-2010, 09:09
Око за око, зъб за зъб с добавен по избор задълбочен интерес, винаги четворно, даже стократно .

Kmet4e
05-27-2010, 12:32
Око за две,зъб за чене ! > Това не е много вярно ! Смисъл аз бих направил севъзможни начини да прецакам човека преди да да предприема крайни мерки .. Ще се съдим, медицинско ли или нещо друго ще извадя там .. Ако не плащам 100 лева на някой по якичък и гледам как му размазват главата по бордюрите ! Обаче помнете че бог забавя но не забравя ! > Ако ти си виновен си си го заслужил ако той е виновен ще му се върне 2-но 8)

Linns
05-27-2010, 22:12
Всичко се връща рано или късно от самия живот.. Не прави нищо ти, не падай на нивото на тези хора, защото ако се замислиш реално, няма никакъв смисъл..

Brook
06-06-2010, 13:18
Давам ти съвет да не им отмъщаваш,защото ще стане по-лошо.Те сигурно на това се надяват ,че още един път и по-ожесточено да те пребият. По-добре ги отбягвай.Но пък е тъпо като им мълчиш ти се качват на главата имам опит в това. И аз съм в доста трудно положение уж гледам да не ги обидя или засегна мълча си стоя си ,а въпреки това мои съученички по всякакъв начин ме нагрубяват и предизвикват и това не е решение пък.Най-добре ги отбягвай,но определено отмъщението до нищо хубаво няма да доведе.

puremind
06-22-2010, 00:14
:smt075 <тия работи са вършели работа като сме били мамуни сега вместо да се мачкат физиономии се мачкат психики. :smt064