PDA

View Full Version : Изпълнение на дузпи



DaemonBoy
04-13-2010, 15:54
Кажете как ги биете вие, аз лично разчитам повече на сила отколкото на техника и досега не съм пропускал.

dreamboat
04-13-2010, 16:13
Като изпълнител на дузпи не съм чак толкоз, но мога да ти кажа за вратарите понеже играя като вратар. Разчитай да ги биеш на външен, защото вратаря най-често очаква на дъртия... Не се изразих точно, ама смятам че ме разбра! :)

SemperFidelis
04-13-2010, 16:20
Засилвам се бавно към топката и следя дали като замахвам вратаря ще тръгне към някой ъгъл и ако тръгне веднага обръщам глезена и насочвам топката в другия ъгъл, а ако вратарят си стои на мястото си избирам един ъгъл и я насочвам горе в ъглите.
Система работи без засечки засега.

ro6lio
04-13-2010, 16:38
ае момчета аз съм вратар ... тия дуспи зависи дали ще усетиш удара къде ще е 50/50 тоест вие имате по-висок шанс за реализация...


един въпрос знам че не е в темата но .. :

Как мога да увелича силата на удара си бе хора?? мн слабо бия ...засилвам се с всичка сила и накрая винаги не е точна или достаъчно силна...в повечето случаи е по земя :D искам да имам по силен удар "мощен" ..какво трябва да правя за да увелича силата ??как да ударя и какви упражнения да правя? :-D

iLovePussyJuice
04-13-2010, 18:18
Идеята е да не биеш еднакви дузпи, защото някой по-наблюдателен ще забележи тенденцията. :D

Иначе аз харесвам дузпи в стил Неескенс 8)

SemperFidelis
04-13-2010, 18:21
За мощен удар ти трябва силен крак - здраво бедро и здрав прасец. Можеш да правиш многоскоци нашия вратар прави по 300-400 на тренировка за пъргавина ама и силата му покачиха.
За да не е по земя гледай да я ритнеш по-отдолу...
за точността не знам к'во да те посъветвам, идва от вътре не мога да го обясня.

iLovePussyJuice
04-13-2010, 18:27
за амплитуда трябва да изнесеш тежестта назад :)

loko1
04-15-2010, 12:14
Кажете как ги биете вие, аз лично разчитам повече на сила отколкото на техника и досега не съм пропускал.
Пич не вски път помага всичко е психика,СРЕЩУ ЛЕВСКИ за финала на един турнир изтървах последната дуспа беше преди една година резултат 5-4 за тях изтрелях я чак през 2 улици---- :D сега ми е смешно но тогава ревях,чак трениора на левски дойде да ме успокоява :grin:

DaemonBoy
04-15-2010, 14:49
бия ги ниско долу в ъгъла силно,но не прекалено. и вкарвам.

обикновено ритаме на асфалт и тия дузпи се вадат доста трудно 8-)
Преди и аз бях така, но смених техниката. Сега главно се мъча да целя скобата или просто да го вкарам с топката във вратата. :lol:

yanev4
04-19-2010, 17:27
Разчитам на техниката.. понякога и на удара.. хубаво е дузпите да не са ти еднотипни :-)

Otcheto
04-20-2010, 05:28
Като цяло на сила ама и техниката нее за подценяване.Ако успееш да балансираш мейду двете ще си СУПЕР :-D