PDA

View Full Version : Къде и как...може ли някой да ми обясни и да ме упъти?



h0usel0ve3r
04-13-2010, 16:50
Значи ... адски задълбочено и много искам да уча право и правни науки обшо казано.Та искам някой добре запознат със ситуацията да ме упъти накъде да се насоча да кандидатствам след 7ми клас (сега съм 7ми) Какво да уча,за да ми е по-лесно за напред.За сега знам само,че се държат теми(или някъде и тестове) по история и литература. Та ако може отговорите ви да са сериозни,защото аз съм сериозен. Без спам ако може =]. Благодаря ви предварително ... ако сте сериозни ще ми помогнете и то много.

amk933
04-13-2010, 17:00
История и Литература е ясно.

Много важни са философията и психологията според мен. Математиката може да ви звучи глупаво, но след философията е може би най важният предмет, защото математиката е логика. А за да можеш да докажеш нечия вина трябва да имаш развит мозък и да можеш да подредиш картинката логически и да напаснеш всички доказателства.

Така, че според мен:
История
Литература
Философия
Психология
Математика
+други езици са добре дошли.

Не ти трябват химии, физики, географии, биологии, астрономии и етц.

Логичният избор за училище: НГДЕК "Константин Философ" или както я наричат - Класическата. Едно добро училище доколкото знам. :)

h0usel0ve3r
04-13-2010, 17:04
История и Литература е ясно.

Много важни са философията и психологията според мен. Математиката може да ви звучи глупаво, но след философията е може би най важният предмет, защото математиката е логика. А за да можеш да докажеш нечия вина трябва да имаш развит мозък и да можеш да подредиш картинката логически и да напаснеш всички доказателства.

Така, че според мен:
История
Литература
Философия
Психология
Математика
+други езици са добре дошли.

Не ти трябват химии, физики, географии, биологии, астрономии и етц.

Логичният избор за училище: НГДЕК "Константин Философ" или както я наричат - Класическата. Едно добро училище доколкото знам. :)

Извинявай за тъпия въпрос,ама в кой град е НГДЕК "Константин Философ" ? .Пак извинявай за тъпия въпрос :-D

mrtn
04-13-2010, 17:06
В хуманитарна гимназия мисля, че е добре. В паралелка История И Български език ще е достатъчно. :)
Е ако си от София, може и в това училище, което ти посочиха.

h0usel0ve3r
04-13-2010, 17:08
В хуманитарна гимназия мисля, че е добре. В паралелка История И Български език ще е достатъчно. :)
Е ако си от София, може и в това училище, което ти посочиха.
Значи профила към който да се насоча да кандидатствам трябва да е хуманитарен. мн ми помагате хора

mrtn
04-13-2010, 17:21
Поне кажи, от кой град си.. ? :)

h0usel0ve3r
04-13-2010, 17:25
Поне кажи, от кой град си.. ? :)

Русе .. но ако има общежития няма никакъв проблем училището да не е в русе. Поне така си мисля де :shock:

mrtn
04-13-2010, 17:47
Поразрових се малко и открих, че в СОУ Христо Ботев има хуманитарен профил. Но попитай класния си ръководител, може да знае повече информация. :)

vampirediaries
04-13-2010, 17:53
Аз също съм от Русе и съм седми клас.Не ти препоръчвам Ботев,защото не е добро училище и образованието след 7 клас там е мн лошо.А ти сега къде учиш?

h0usel0ve3r
04-13-2010, 17:56
Аз също съм от Русе и съм седми клас.Не ти препоръчвам Ботев,защото не е добро училище и образованието след 7 клас там е мн лошо.А ти сега къде учиш?

Отец Паисий ... а за Ботев .. ще поразпитам малко за образованието там .. а ти къде учиш ?

SmilezZz
04-13-2010, 18:04
И аз съм от Русе..И знам,че в Ботев има хуманитарен профил..Но и аз не ти го препоръчвам..А и щом си се насочил към право,според мен не е добра идеята да учиш в обикновено СОУ..

За други у-ща не съм чувала,но ще поразпитам..

Иначе най-вече ти трябва литературата и историята..

h0usel0ve3r
04-13-2010, 18:07
И аз съм от Русе..И знам,че в Ботев има хуманитарен профил..Но и аз не ти го препоръчвам..А и щом си се насочил към право,според мен не е добра идеята да учиш в обикновено СОУ..

За други у-ща не съм чувала,но ще поразпитам..

Иначе най-вече ти трябва литературата и историята..

знам .. ама къде подяволите в тоя ш**ан град да реализирам 'мечтите' си ... а ти към какво си се насочила .. вярно медицина .. видях го в другата тема ^^

SmilezZz
04-13-2010, 18:15
^ да..Медицина..
Иначе не се отчайвай..Няма начин да няма и други училища с хуманитарен профил :) ..Мисли положително..

Иначе знам,че в Пловдив има гимназия с хуманитарен профил.. http://www.ghp-plovdiv.com/?cat=57&lang=2 ..И в София би трябвало да има - но това си зависи дали имаш възможност да учиш в друг град..

Иначе утре ще поразпитам приятели и учителите..Ако науча нещо - ще пиша :)

h0usel0ve3r
04-13-2010, 18:17
^ да..Медицина..
Иначе не се отчайвай..Няма начин да няма и други училища с хуманитарен профил :) ..Мисли положително..

Иначе знам,че в Пловдив има гимназия с хуманитарен профил.. http://www.ghp-plovdiv.com/?cat=57&lang=2 ..И в София би трябвало да има - но това си зависи дали имаш възможност да учиш в друг град..

Иначе утре ще поразпитам приятели и учителите..Ако науча нещо - ще пиша :)

Мерси ... а ти къде учиш ?

SmilezZz
04-13-2010, 18:23
В Левски..
Ти ?

h0usel0ve3r
04-13-2010, 18:30
В Левски..
Ти ?
Отец паисий ...

vampirediaries
04-13-2010, 18:35
Аз уча в немската.Горе-долу доволна съм,но това с което искам да се занимавам не мисля че мога да го намеря в някое училище в Русе.
Единствените причини поради които съм в немската са,че дават много добра подготовка по езиците и като завършиш ти дават диплома да учиш в Германия.Въпреки,че аз предпочитам да уча в Англия,но от догодина мисля да започна да ходя в някое училище от типа на училища Европа или Интеграл,за да се подготвям за тестовете за влизане в английски университет.

h0usel0ve3r
04-13-2010, 19:10
Някои ще добави ли още нещо за правните науки ... например как се изучават.В какво се състои изучаването ?

amk933
04-13-2010, 19:16
Националната Гимназия за Древни Езици и Култури (НГДЕК) "Константин Философ" се намира в София. Общежития не знам дали има, ама поне преди години се кандидатстваше отделно, както е системата в НПМГ, така че, ако те интересува няма да е зле да звъннеш да попиташ как става точно със срокове и изпити. Училището е към Министерство на Културата. :)

VampireGirl666
04-14-2010, 17:54
В Класическата или НГДЕК се кандидатства с история и български. Доста е трудно, защото се учат езици, като латински и др. А и не е нещо кой знае какво. Имам приятел, който учи там и не е толкова очарован. Аз уча в 21 СОУ "Христо Ботев" и съм в езикова паралелка с профилиращи предмети български и история. След 10 клас може да си избереш зип български и история и съвсем спокойно да си кандидатстваш, където поискаш. Тези, които завършиха миналата година 12 клас са приети навсякъде с доста добри оценки. Също така е хубаво, че може да учиш английски и испански. :)