PDA

View Full Version : Голямата дилема !



LoVeLiFe
04-13-2010, 20:21
Имам от известно време (от около 3 седмици) една рана на главата, която е с размерите на 50 стотинки.Дори не знам как се появи. Не стига, че е гадна ами и разпространява пърхот по цялата ми коса. Не се вижда от косата, чак ако се разроша. Не мога да отида на лекар, защото ще ме острижат нула номер. Колкото и да ме сърби, не я чеша, а като я реша внимавам много за да не я разранявам,пък и заради пърхота. Сега като че ли се е смалила като диаметър, но пък е много изпъкнала напред вече и е много втвърдена. Говорих с баща ми, който е ветеринар и той каза че има 2 варианта:
1.Ще мине време и ще ми мине постепенно, ако не я разранявам.
2.Ще продължава да се втвърдява, докато не стане съвсем зле и там ще спре да расте коса и следователно ще остане голо.

Какво да правя ? Ако отида на лекар 100% ще ме остриже гола глава и не стига, че ще ми се подиграват за косата ами и раната ще си личи. Ако пък не отида рискувам да стане 2рия вариант. Моля ви, посъветвайте ме какво да правя ! Благодаря ви предварително ! Момиче съм, на 16 !

Bukmop
04-13-2010, 21:27
1во ЗДРАВЕТО Е НА 1ВО МЯСТО !!!!!!!! 2ро няма да те пострижат щом се вижда раната като се разрошиш просто като се намажеш с манията която ти дадът след около 2 часа тряаа си измиеш косата и 3то щом разпространява пърхут... може да е нещо от рода на гъбички ли ддз ама отивай на лекар неможем да ти помогнем тука .... а ако те пострижат и някой ти са смее ... ко ти пука е и на тях може да се случи както казах здравето на 1во място

WaterLilly
04-14-2010, 06:15
Помня, че във втори клас си сцепих главата и наистина го обръснаха на мястото, но по начин, по който въобще не се виждаше от останалата коса. От тогава имам белег там (съвсем мъничък) и на това място не ми расте коса, но е толкова малко, че не се вижда никак. Най-добре иди на лекар. При теб раната не е отворена и едва ли ще махнат косата около нея. Сигурно ще ти предпишат някакво кремче или нещо такова.

П.С. В никакъв случай няма да си с гола глава!

Sa6eks
04-14-2010, 13:10
Вчера се постригах първи номер и аз имам някакво такова място дето е рядка косата даже почти няма :( И на всичкото отгоре имам и пърхот... Сега майками ще ми земе шамплан Низорал, пък дано се оправи...