PDA

View Full Version : Задържане на дъха



someonerandom
04-13-2010, 21:05
Въпросът сигурно изглежда глупав,но някой сеща ли се някакви упражнения,които помагат да свикнем да издържаме по-дълго без въздух (под вода)?

ZipFail
04-13-2010, 21:45
Има едни упражнения от йога и цигун, които на мен много са ми помогнали, вече по 1 минута издържам без никакъв проблем, при това не ги правя особено често...заключване се нарича и има 3 вида, ама в момента ми се спи, така че утре ще си намеря книгите и ще ти напиша кво точно се прави 8-)

ПП: За вода не знам дали ще е същото, ама предполагам е еднаква идеята..

dirtyyy
04-14-2010, 07:33
Мисля,че като тренираш плуване постепенно се научаваш малко повече да го задържаш.

ZipFail
04-14-2010, 20:07
Шийно заключване - Шийното заключване запечатва въздуха в дробовете след вдишването, за да не може той да се издигне и да предизвика неприятно напрежение в гърлото, ноздрите и евстахиевите тръби по време за задържането. Освен това опъва целия гръбначен стълб от черепа до кръста, като стимулира всички нерви и ганглии по цялата му дължина.

Прилагайте шийното заключване след аналното и коремното(аз не го правя, но ако искаш ще ти ги напиша и тях).Свийте мускулите на грълото и стиснете глотиса над трахеята.(Ако се чудите как да го направите, опитвайте няколко пъти един след друг да си поемете кратко дъх. Докато "натъпквате" всяко вдишване в дробовете, именно глотисът над трахеята пречи да излезе, преди да вдишате отново.) Някои практикуващи са установили, че е добре най-напред да преглътнат, което улеснява шийното заключване и спомага за натъпкването на въздуха и енергията в кухината на гръдния кош. Когато гърлото е затворено и стегнато, леко пъхнете брадичка навътре към гърдите и изпънете задната част на врата, но без да го извивате напред. Постарайте се рамената ви да са отпуснати. Като сте готови да издишате, просто повдигнете брадичката си, отпуснете гърлото и изпуснете струята въздух.

CoNviCt
04-14-2010, 20:20
каквооооооооооооооооооооо оооо :shock: :shock: :shock:
с тренировки правиш 1 минута ? :shock: :shock: :shock: :shock:
аз стигам две,вие сигурно сте ебати пушачите и асматиците..
според мене трябват тренировки на гръдния кош,който се развива най-вече чрез плуването 8)

someonerandom
04-14-2010, 20:37
каквооооооооооооооооооооо оооо :shock: :shock: :shock:
с тренировки правиш 1 минута ? :shock: :shock: :shock: :shock:
аз стигам две,вие сигурно сте ебати пушачите и асматиците..
според мене трябват тренировки на гръдния кош,който се развива най-вече чрез плуването 8)
То ясно,че с плуване се развива най-добре,обаче тренирам друго и няма как да ги съчетая(Е,лятото смятам да походя на плуване,обаче дотогава няма как) а искам да си подобря времето.
ZipFail
Това звучи много интересно,трябва да се поупражнявам.В момента с еопитвам,без особен ефект 8-)
Благодаря на всички за отговорите :)

ZipFail
04-14-2010, 20:48
каквооооооооооооооооооооо оооо :shock: :shock: :shock:
с тренировки правиш 1 минута ? :shock: :shock: :shock: :shock:
аз стигам две,вие сигурно сте ебати пушачите и асматиците..
според мене трябват тренировки на гръдния кош,който се развива най-вече чрез плуването 8)
Не съм пробвал повече, просто като започна да се напрягам спирам...идеята на тва упражнение не да е много, а да е качествено и без напъване :)
Иначе треньора ми прави 5 мин. ама той за гъзария 8-)

brusa
04-16-2010, 16:12
3:05 мин личен рекорд без никакви тренировки 8)

ashkata
08-04-2012, 21:33
Гледах едно предаване , за да задържиш дъха си повече започваш да вдишваш и издишваш бързо докато не ти стане гадно. След това се поемаш дълбоко въздух . Като го пробвах издържах 2 минути , а обикновено издържах около минута.

Christinna
08-04-2012, 21:41
Гледах едно предаване , за да задържиш дъха си повече започваш да вдишваш и издишваш бързо докато не ти стане гадно. След това се поемаш дълбоко въздух . Като го пробвах издържах 2 минути , а обикновено издържах около минута.

Сега го пробвах, че си няям и аз друга работа и също издържах 2 мин.. :D

tonique
08-04-2012, 23:11
Аз издържах 1 минута и 25 секунди .. :d

Chacho
08-04-2012, 23:45
Гледах едно предаване , за да задържиш дъха си повече започваш да вдишваш и издишваш бързо докато не ти стане гадно. След това се поемаш дълбоко въздух . Като го пробвах издържах 2 минути , а обикновено издържах около минута.

Хипервентилация. Помага, да.

IcameHereToFuckBitches
08-04-2012, 23:49
Ето ви една проста игра :
НЯМА ДА ЛЪЖЕТЕ МАМА ВИ !!!
Вдишваме, издишваме, правим каквото правим, ОПРЕДЕЛЯМЕ СТАРТ МОМЕНТ, и в същия ЗАДЪРЖАМЕ КОПЧЕТО Z на клавиатурата и СПИРАМЕ ДА ВДИШВАМЕ. След като вече не можем да издържаме и вдишаме отново, махаме ръчичката от копчето.
Постваме резултата.
Навити ?

tonique
08-05-2012, 00:25
zzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzz zzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzz zzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzz zzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzz zzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzz zzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzz zzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzz zzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzz zzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzz zzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzz zzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzz zzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzz zzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzz zzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzz zzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzz zzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzz zzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzz zzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzz zzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzz zzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzz zzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzz zzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzz zzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzz zzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzz zzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzz zzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzz zzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzz zzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzz zzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzz zzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzz zzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzz zzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzz zzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzz zzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzz zzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzz zzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzz zzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzz zzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzz zzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzz zzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzz zzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzz zzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzz zzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzz zzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzz zzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzz zzzzzz
Май издържах повече от минута :D