PDA

View Full Version : какво да правя



veri313131
04-14-2010, 06:10
8 клас съм.. в ново училище,нови хора както знаете всичко ново.Чудех се кога да пусна тази тема.. Мислех си,че ще намеря място в този клас,обаче не стана.В този клас са се събрали най-омразните ми хора,както и в обществото (ЕМО,кифлите със самочувствие без покритие,хората,които пушат и пият и т.н).За късмет няма и свестен учител.Уча немски по 20 часа на седмица.Тази жена я виждам повече от майка ми.Тази жена се отчаяла от живота... много пъти ни е казвала как ще ни съсипе.Само ни обижда колко сме глупави,как са нищо не ставаме и т.н.Аз нямам приятели и няма на кой да споделя какво ми е..Радвам се,че майка ми е до мен.След всичко това ме хвана наистина депресията.Непрекъснато прачех и продължавам да плача,вече 4 месеца.Ходя от 2 седмици на психолог.Много пъти съм се чудила как да сложа край на живота си,но...Чесно ви казвам:НЕ ИСКАМ ДА ЖИВЕЯ.

Valento
04-14-2010, 10:05
Здравей,прочетох поста ти и наистина ти съчувствам...мога да кажа че и аз бях преди така в новото даскало...но при мен проблема беше че заеквам и вички ми се подиграваха и чесно казано вече ми идеше да хода на даскало .... един ден пак така ми се подиграваха и се сбих с 2ма от класа ми...от тогава ме уважават и спряха да ми се подиграват,хората казват че този който види лошата страна на характера ти и го пребориш става твоя най-добър приятел...сега не ти казвам да ги биеш а просто да ги поставиш на мястото им,говори с тях , всички сме били нови някада и не са ни приемали в компанията им .... но с времето хората свикват и осъзнават грешките си....не се отчайвай...
btw от кой град си?

Jessie
04-14-2010, 10:36
Съчувствам ти, че си избрала да учиш немски ... :shock: :(

ludikalinki
04-14-2010, 10:54
Сложна ситуация е твоята. Много трудно би се вписала според мен в този "колектив", защото си различна. В никакъв случай обаче не трябва да слизаш до тяхното ниво и да ставаш и ти въздух под налягане или емо.
Няма ли възможност да се преместиш в друг клас? Отиди говори с директорката, вземи и накой от родителите си. Обясни, че не се чувстваш добре в този клас, оплачи се и от учителката. Толкова много агресия има около теб... нормално ти е повлияла.
Не трябва обаче да се оставяш да те обхваща депресия и да ти идват такива черни мисли. Животът е пред теб, ще се сблъскаш с много такива ситуации на враждебност в бъдещата ти работа и т.н.
Хората показват истинската си същност когато са извън обичайната им среда. Колегите стават съвсем други по време на фирмени партита. Също и учениците най-вероятно ще бъдат различни по време на купон, или някакво друго събиране. Опитай се да ги организираш да отидете някъде заедно. Може да успееш да разчупиш леда :)

myNameIsImmortal
04-14-2010, 11:07
И откога пушачите са отхвърлени от обществото.. малко глупаво не мислиш ли?
Има хора които са интелигентни, умни..
2ро - как да нямаш приятели бре? Ти да не си търсиш приятелите само в училище?
И не забравяй живота е дар.. от теб зависи как ще го изживееш и трябва да се научиш тези кифли, емота и т.н. да ги изолираш и да не обръщаш внимание.
Нали знаеш - Господ е жещоко дете..

DevilWish
04-14-2010, 12:01
Честно казано проблема трябва да го търсиш в себе си ;) Според мен ти си необщителен/на и за това ти е толкова трудно.Като гледам предрасъдаците ти . . човек ,който пуши е отвхърлен от обществото и тн .. какви искаш тогава?Всички твои копия?Еми не става.Трябва да се опитваш да се внедриш в някоя група и не говоря да го копираш, просто да говориш с някого ;)
Учителката, майната й ,щом и от у-ка се засягаш . . . нз просто.
Самоубийството изобщо не е решението.
Ще ти кажа един много верен лаф :
Когато ти е много хубаво помни ,че и това ще мине, когато ти е много лошо, помни, че и това ще мине ;)

justonegirlwithonehope
04-14-2010, 13:11
Защо просто не се впишеш в някоя "групичка", а си стоиш сама.Защо подяволите не си намериш приятели.Не може да си толкова ограничена, че да не можеш да го направиш.Наистина положението ти е кофти, но ти самата имаш вина за това.Какво като някой пуши, да не би да означава, че не става за приятел.Лично аз имам много приятели пушачи, да не кажа почти всички, аз самата съм активен пушач, но това не е определя характера на човек.Всеки е такъв какъвто са го възпитавали родителите му, въпреки че с развитието се променя до известна степен, а и много зависи в каква среда расте, сред какви хора и приятели, но маниерите и навиците научени от родителите си остават заложени в човека завинаги, независимо дали е кифла, емо, мутра, зубър, пушач и т.н и т.н. ;)

mArMaLaDkA
04-14-2010, 13:16
8 клас, а още дели хората на емовци и пушачи, цепи се от колектива(не може от 30 души да нямаш за какво да си говориш с нито един) и иска да се самоубива, само защото някакви си женица в пенсионна възраст си избива комплексите(и то не върху самата авторка, ами върху всички!). Не е нормално да ти пука толкова, при положение, че тя не хока само теб, ами всички. Разглезена си.

Elenichkaa
04-14-2010, 13:35
мястото на темата не е тук мисля?!?!?!?! :(

MiMcHeToOo
04-14-2010, 13:41
Споко, не си единствена.

justonegirlwithonehope
04-14-2010, 13:43
Споко, не си единствена.

определено много я успокои :lol: :lol:

veri313131
04-14-2010, 14:40
От София съм.Благодаря на всички за коментарите и за разбирането.justonegirlwithonehope според мен няма да стане да се впиша в някоя от групичките.От коя по точно.От тази:всяко междучасие на ходя да пуша и пия,ами това не е моята среда.Да от 25 човека няма и един който да ми допада.Повечето в класа сме момичета..имаме някъде около 7-8 момчета,с които няма какво да си кажа...ии не мисля,че съм разглезена!!

Rebus
04-14-2010, 14:44
Проблема може и да е в теб....кво като пушат другите?????
Все едно аз да не излизам с приятели щото пушели...

SkylineDrift
04-14-2010, 14:49
az li se burkam ili temata e v greshen razdel?

fenastz
04-14-2010, 17:35
az li se burkam ili temata e v greshen razdel?

Аз ли се бъркам или пишеш на латиница?

fenastz
04-14-2010, 17:40
Виж сега, преди всичко ти си самооооо осми клааас. Не остава много от учебната година и спокойно може да се преместиш в друго училище. Други хора, други учители. Повярвай ми, миналата година като имахме 18 часа език в седмицата, и аз бях изтрещял, просто изтърпи до края и се примести...

soul1199
04-14-2010, 19:27
Толкова познато,и в моя клас ги има такива,но поне намерих две свестни момичета и те ме подкрепят,в смисъл,че когато са до мен сякаш всичко е по-добро.Кофти е че нямаш приятел/ка в този клас,но поне в съседните класове няма ли някой,който да ти допадне?