PDA

View Full Version : Лошо настоение отсреща... Как да действам?



Rotate95
04-14-2010, 19:04
Здравейте! Аз съм в следната ситуация:
Преди 3-4 месеца се запознах с едно момиче. Май веднага си допаднахме. Приказки в междучасията, изпращаници, скайп... Тя няма гадже.
Преди време отношенията ни малко се задълбочиха и заедно със стандартното „чао” започнахме да се гушкаме.Понякога, докато вървяхме заедно, тя напипваше и леко хващаше ръката ми. До ваканцията всичко беше ОК, но сега...
Когато идвах на училище в понеделник, случайно я срещнах. Беше с още 3 приятелки. Отблизо ми направи впечатление, че изглежда тъжна и потисната. Поздрави ме вяло и отмина...
ОК, казах си, може да е въпрос на настроение, или да не се е наспала... Всички сме хора. Докато не настъпи вторник, а след него и сряда...
За момент помислих, че е усетила моето отношение и се опитва деликатно да ме резне, а може би напротив-да ме накара някак да я спечеля. Но не-настроението и като цяло е ужасно.
Доколкото знам, няма лични проблеми, или поне не съм чувал да има. В училище изкарва високи оценки, неотдавна спечели едно състезание по любимия си спорт. Има много приятели, винаги е весела и зарежда с добро настроение всички наоколо. А сега... Потисната, тъжна, страни от другите, не говори с никого освен с 2-3 по-близки приятелки и един неин бивш съученик (не, не са гаджета), понякога дори с леко насълзени очи... Къса ми се сърцето да я гледам. От природа въобще не е депресарка, дори се старае да те успокои, когато ти е кофти. Увлича се по екстремните спортове и явно има здрава психика.

Благодаря, че прочетохте това предисловие. Сега е същинският въпрос: какво би било по-добре да правя-да се опитам някак да я разведря или да стоя настрани? Много други хора, които ме познават, споделят разни проблеми с мен, защото знаят, че ще ги изслушам и ще се опитам да им дам съвет. Болшинството смята, че имам добро чувство за хумор и мога да развеселя някого дори в доста гадна ситуация (така направих, когато тя преди месец получи 2 на едно контролно-отначало плачеше и се вайкаше, а към края на междучасието вече се смееше и си лафехме все едно нищо не е станало). Та според вас трябва ли да се опитвам да направя нещо, или би било по-уместно да не се меся? Предварително благодаря за евентуална помощ.
P.S. Живот и здраве, след месец правя 15, тя е с месец и половина по-малка.

MiMcHeToOo
04-14-2010, 19:10
Първо - направи ми впечатление, че си много грамотен, поздравления :) Второ - опитай се да поговориш с нея насаме, може би ще ти сподели какво я мъчи. Успех! ;)

soul1199
04-14-2010, 19:12
говори с нея,разбери,какво й е,опитай се да я развеселиш някак :)

DevilWish
04-14-2010, 19:15
Евала, че на 15 години, разсъждаваш преди да направиш нещо :) Ами моят съвет е да поговорите и да я питаш какво става и дали можеш да й помогнеш или ако не то поне да я изслушаш . .

Take_That
04-14-2010, 19:22
говори с нея,разбери,какво й е,опитай се да я развеселиш някак :)

Съгласна съм :)

fenastz
04-14-2010, 20:49
Еми очевидно подходът ти е правилен. Действай...

buuu
04-14-2010, 20:55
говори с нея .изслушай я ..както слушаш и дрте си приятели ..буди и подкрепа каквото и да и има ..това чво ,че ще я трогне и 2ро ,че наистина ще и помогне да завурне ,истинската си, себе си

Rounder
04-14-2010, 20:57
ибаси змията... :-D
досущ като моята работа....и аз съм така,в моят случей се оказа че иска да ме "резне" деликатно,или може би не съм от нейната "класа"

само че,наще отношения бяха баяяя по-"дълбоки" :)

иии мисля просто да си останем познати.

А,ти може да се опиташ да поговориш с нея.

filmimilmi
04-14-2010, 23:12
Не знам дали реално и е кофти за нещо, но мога да коментирам теб в ситуацията. Вместо да действаш по същество в главата ти е пълно с най-различни сценарии като например този как ти си героя, при когото тя ще дотърчи, за да бъде успокоена. Еми с само с фантазии нищо няма да предизвикаш, отиди при нея, полафете си, поразпитай дали тъгува за нещо и прочее. Ако отбягва да говори с теб за това не настоявай. Това, че не иска да ти сподели за нещо лично не означава, че се държи хладно. Нормално е всеки да крие личните си проблеми. А ти ако и без това имаш намерения да я сваляш, никак не е подходящо да й ставаш приятелка, на която тя може да изповядва мъките си. Колкото до това, че сте съученици, това малко усложнява нещата защото може да е притеснена от мнението на останалите. Поне можеш да я поканиш на рд-то си след месец и можеш да се опиташ да я напиеш пък ако стане гаф винаги можеш да и се извиниш, че си бил пиян и не си знаел какво правиш... 8-)

Re5peC7
04-15-2010, 09:07
Който има желание намира и сам най-подходящия начин. ;)

Rotate95
04-15-2010, 13:01
Благодаря на всички за мненията. :)

Колкото до това, че сте съученици, това малко усложнява нещата защото може да е притеснена от мнението на останалите.
Тя не е от моя клас. От нейната паралелка познавам трима-четирима души, нищо повече.

Днес говорихме на четири очи. Ами... както предположих в началото. Временен пристъп на лошо настоение, нищо повече. Уморена е от многото тренировки и ранните ставания сутрин, Днес вече е по-добре. Да, остана много трогната, че съм забелязал настроението и. След разговор на разни теми се разделихме с дъъълга прегръдка. :)

britzy
04-15-2010, 13:04
ееее супер си грамотен-това е събитие
поздравления 8-)
а иначе дано всичко се оправи ии да тръгнете както се вика
айде поздрави 8-)

f17n3s
04-15-2010, 14:15
внимавай, че по-скоро можеш да и станеш приятелка отколкото нещо повече, покажи и по някакъв начин, че искаш нещо повече, а кога е моментът за това ти сам ще прецениш .......

Rotate95
04-15-2010, 14:20
покажи и по някакъв начин
Ъъъ... Например как (с извинение за тъпия въпрос)?

Rotate95
04-19-2010, 17:24
Не пак, а отново... Тя явно е преуморена. Все е недоспала и се оплаква от това, оттам и настроението и е кофти. В петък излизах с нея пробно... ОК. Та въпросът ми е струва ли си тези дни да я поканя на среща и да се опитаме да изясним ставащото между нас, или заради лошото настроение и предположително смазаната преценка има риск тя да не оцени адекватно ситуацията и нещата да не завършат добре? Ако според вас може-имам готовност още за утре. Как мислите?

sladka_celuvka
04-19-2010, 17:57
първо искам да те поздравя за грамотното писане и все пак си едва на 15 забелязах че мислите ти и начина на изказване наподобяват това на голям човек адмирации за теб :)
а сега към темата мисля че ако деликатно и предложиш да излезнете,но разбира се след като си преценил дали е в подходящ момент ще може да се разсея от това ежедневие което я изморява толкова много :) въпреки че е много студено още може да и кажеш че ще я черпиш сладолед или отидете на сладкарница и я почерпи :) поне за мен това е един начин да се разсея от скучното ежедневие :)