PDA

View Full Version : Тревожа се !



pussucetka
04-15-2010, 13:00
Здравейте на всички! Моят проблем е, че от днес сутринта имам странни болки . . като станах ме болеше дясната страна при корема, първо помислих, че е апандесит, но не беше така, защото ме болеше от страни . . Питах някои мои съученички и ми казаха, че е свързано с бъбреците . . :( После по-късно ми мина, но като се прибрах и сега даже имам някакви малки гадни болки около корема (дясната част) и мама каза, че ако ме заболи повече да й кажа, че може да е апендисит . . :( Много ме е страх! И да допълня, че от няколко дена пак започна да ме боли като ходя по голяма нужда . . :( Тревожа се много ! Ако на някой му се е случвало, да пише . . Но и някой, който знае какво може да е, също да драсне. :)

mArMaLaDkA
04-15-2010, 16:44
Аз не разбирам, изказвам предположения, ще е хубаво, ако ми отговаряш на въпросите. 8-)
- Да си ходила гола скоро? Под "гола" разбирай да си била по гол кръст, когато е било студено, да си била близо до климатик...
- Храниш ли се редовно с хубава храна? Принципно 2 пъти ядене на ден и то все на шоколади точно, когато имаш нужда от повече калории, се отразява кофти на организмът, още повече ако той е свикнал на качествена храна и изведнъж му сервираш разни евтини шоколадови десертчета и крекери.
- Ходиш ли редовно до тоалетна по малка/голяма нужда или се стискаш с часове?

nIkEnCeTy_bE
04-15-2010, 16:51
Неможе да е апендисита, защото болката при него е неописуема. Толкова те боли, че неможеш дори да се движиш, а някой дори припадат. Така че се успокой. Може да е дебелото черво - ако не си ходила скоро по нужда, се подуват яйчниците и има лека неприяна болка, но отминава. Ако си яла чипсове или мазни и тежки храни, също се подува дебелото черво. Може да е настинка, ако ходиш без боди, и мен преди няколко дена така ме болеше ниско долу. Може да ти идва скоро и също затова да те боли. И също може ако се стискаш да се изпикаеш, и се подуват яйчниците и пак болят. Но не е апендисита, спокойно.

pussucetka
04-15-2010, 21:23
Аз не разбирам, изказвам предположения, ще е хубаво, ако ми отговаряш на въпросите. 8-)
- Да си ходила гола скоро? Под "гола" разбирай да си била по гол кръст, когато е било студено, да си била близо до климатик... .. Не, винаги ходя с боди докато е студено, а за климат изключено . .
- Храниш ли се редовно с хубава храна? Принципно 2 пъти ядене на ден и то все на шоколади точно, когато имаш нужда от повече калории, се отразява кофти на организмът, още повече ако той е свикнал на качествена храна и изведнъж му сервираш разни евтини шоколадови десертчета и крекери. . . [i] Храня се добре: закуска,обяд,вечеря .. Е ям си и някоя вафличка и т.н. :oops: [i/]
- Ходиш ли редовно до тоалетна по малка/голяма нужда или се стискаш с часове? . . Ходя, да, не стискам. Но преди няколко седмици имах проблем, като ходях по голяма нужда и много ме боли и дори има и кръв и сега започна така . . Едвам се изхождам :(

pussucetka
04-15-2010, 21:24
Неможе да е апендисита, защото болката при него е неописуема. Толкова те боли, че неможеш дори да се движиш, а някой дори припадат. Така че се успокой. Може да е дебелото черво - ако не си ходила скоро по нужда, се подуват яйчниците и има лека неприяна болка, но отминава. Ако си яла чипсове или мазни и тежки храни, също се подува дебелото черво. Може да е настинка, ако ходиш без боди, и мен преди няколко дена така ме болеше ниско долу. Може да ти идва скоро и също затова да те боли. И също може ако се стискаш да се изпикаеш, и се подуват яйчниците и пак болят. Но не е апендисита, спокойно.

Права си. Не, не мисля, че ми идва, към края на месеца съм.Да, аз много често стискам, когато ми се пишка . . :)

Alex3nd
04-16-2010, 07:12
Здравейте на всички! Моят проблем е, че от днес сутринта имам странни болки . . като станах ме болеше дясната страна при корема, първо помислих, че е апандесит, но не беше така, защото ме болеше от страни . . Питах някои мои съученички и ми казаха, че е свързано с бъбреците . . :( После по-късно ми мина, но като се прибрах и сега даже имам някакви малки гадни болки около корема (дясната част) и мама каза, че ако ме заболи повече да й кажа, че може да е апендисит . . :( Много ме е страх! И да допълня, че от няколко дена пак започна да ме боли като ходя по голяма нужда . . :( Тревожа се много ! Ако на някой му се е случвало, да пише . . Но и някой, който знае какво може да е, също да драсне. :)
Здравей, не се тревожи за глупости нищо няма да ти има, ако нещо те заболи отиваш на лекар и не се притесняваш няма нищо да ти се случи :)

DrSmurph
04-16-2010, 15:41
По всичко личи, че проблема по-скоро е свързан с дебелото черво и по-точно допускам с храната, която поемаш. Наблегни на по-течните храни и фибри, които въпреки, че ще ти образуват газове, ще облекчат страданията ти при ходене по голяма нужда. Движи се повече. добре е ако ходиш по голяма нужда да е всеки ден. Всичко друго докарва проблеми. Ако изхождането е съпроводено отново с кръв или черни изпражнения- посети лекар!

nicolepcd
04-16-2010, 18:58
Ми ще ти разкажа мойта история ;д Преди няколко години цял ден ме боля адски много дясната страна на корема, не се търпеше, плаках, мина за половин-един час и пак се почна адската болка. Тока спря, беше към 23:00 часа, бях с баба ми само и тя реши да ми измери темературата. Беше 39.9 :shock: Извикахме бърза помощ, казаха ми, че е апендисит, но мисля, че просто така го казаха, не им се занимаваше да ме изследват и 3 деня не ядох, направиха ми опредация. Оказа се, че не е трябвало да ми я правят, но за да нямат проблеми написаха в картона, че е била крайно наложителна. После ми откриха проблеми с бъбреците. Няколко дена преди въпросния ден бях на течение, изглежда с гол кръст, откриха ми пиелонефрит. Бях с операция, не ми даваха да ям, припадах от глад, едвам ходех от апендисита (първите дни), после ме изненадаха с по 3 инжекции на ден... в течение на пловин месец някъде, първоначално бяха 3, после стана по една на ден. Попринцип при болести, свързани с бъбреците имаш висока температура, от порядъка на 39-40 градуса. Ако имаш темература е възможно да е от бъбреците. Ако болката в корема продължи и утре, отивай на лекар, да не стане по-зле :-o

ImmortalSportFreak
04-16-2010, 19:47
Оле.. "nicolepcd" много гадни случки са ти се случили.. :( операции работи.. дано нямаш вече такива проблеми
.. и много тъпи лекари просто.. да не ти пуснат едни изследвания ..а да ти направят операция която не ти е била нужна-само да те мъчат о.О :O

Иначе към авторката..
Смятам че ако спреш да се стискаш като ти се ходи до тоалетна няма да те тормозят болките.. Ако продължават- просто отиди на лекар.. ;)
Успех

cveteto64
04-16-2010, 19:52
Смятам че ако спреш да се стискаш като ти се ходи до тоалетна няма да те тормозят болките.. Ако продължават- просто отиди на лекар.. ;)
Успех

nIkEnCeTy_bE
04-16-2010, 21:20
Всичко е от дебелото черво. Подува се корема и боли, ако не си ходила по нужда. Кръвта идва от хемороида, защото се разкървява, като дълго не си ходила по нужда.

pussucetka
04-17-2010, 19:12
Ми ще ти разкажа мойта история ;д Преди няколко години цял ден ме боля адски много дясната страна на корема, не се търпеше, плаках, мина за половин-един час и пак се почна адската болка. Тока спря, беше към 23:00 часа, бях с баба ми само и тя реши да ми измери темературата. Беше 39.9 :shock: Извикахме бърза помощ, казаха ми, че е апендисит, но мисля, че просто така го казаха, не им се занимаваше да ме изследват и 3 деня не ядох, направиха ми опредация. Оказа се, че не е трябвало да ми я правят, но за да нямат проблеми написаха в картона, че е била крайно наложителна. После ми откриха проблеми с бъбреците. Няколко дена преди въпросния ден бях на течение, изглежда с гол кръст, откриха ми пиелонефрит. Бях с операция, не ми даваха да ям, припадах от глад, едвам ходех от апендисита (първите дни), после ме изненадаха с по 3 инжекции на ден... в течение на пловин месец някъде, първоначално бяха 3, после стана по една на ден. Попринцип при болести, свързани с бъбреците имаш висока температура, от порядъка на 39-40 градуса. Ако имаш темература е възможно да е от бъбреците. Ако болката в корема продължи и утре, отивай на лекар, да не стане по-зле :-o

Лелее ужасс, дано повече такива проблеми да нямаш . . :-)

pussucetka
04-17-2010, 19:14
Еми вижте сега вчера имах пак болки, но спряха . . и днес слава Богу нямам никакви . :) . . Но като се натискам по корема навсякаде и ме боли, но не много . . А преди го нямаше този проблем . . А вчера като се натискам леко да видя къде точно боли и като натиснах долу ниско на корема и много ме болеше все едно са ме резали . . :(

nIkEnCeTy_bE
04-17-2010, 19:53
Според мен може да имаш някаква истинка, ако си ходила с гол кръст, или не си ходила по нужда, както казах. И дебелото черво се подува, а то е доста дълго незнам дали знаеш, и стига чак отпреде, така че от там те боли според мен. Апендисита боли до такава степен, че да не можеш да вървиш чак. Непоносимо е просто. Мисля, че нямаш такива симптоми, нито пък температурата. А и знам, че апендисита се пръска от ядене на много семки, и такива ядки.Можеш да пиеш Нурофен, ако те наболява. Но ако толкова се тревожиш, отиди на лекар.

ImmortalSportFreak
04-17-2010, 20:08
Хей... само да подчертая че при някои хора апендисита не боли много... имат си апендицит и ги боли малко.Не искам да плаша на авторката но по-добре иди на лекар да те прегледат и направят нужните изследвания.Но ако имаш запек е напълно възможно от това да те боли корема(дебелото черво.. ).
Иди на доктор че поне да знаеш какво ти е да си спокойна и да си запозната как да се справиш с проблема..

pussucetka
04-18-2010, 10:57
Нямам запек, днес ходих до тоалетната и не ме болеше толкова колкото преди . . Но понякога така боли, че после имам кръв на салфетката . . :(

Abigoria
04-18-2010, 13:49
Ми ще ти разкажа мойта история ;д Преди няколко години цял ден ме боля адски много дясната страна на корема, не се търпеше, плаках, мина за половин-един час и пак се почна адската болка. Тока спря, беше към 23:00 часа, бях с баба ми само и тя реши да ми измери темературата. Беше 39.9 :shock: Извикахме бърза помощ, казаха ми, че е апендисит, но мисля, че просто така го казаха, не им се занимаваше да ме изследват и 3 деня не ядох, направиха ми опредация. Оказа се, че не е трябвало да ми я правят, но за да нямат проблеми написаха в картона, че е била крайно наложителна. После ми откриха проблеми с бъбреците. Няколко дена преди въпросния ден бях на течение, изглежда с гол кръст, откриха ми пиелонефрит. Бях с операция, не ми даваха да ям, припадах от глад, едвам ходех от апендисита (първите дни), после ме изненадаха с по 3 инжекции на ден... в течение на пловин месец някъде, първоначално бяха 3, после стана по една на ден. Попринцип при болести, свързани с бъбреците имаш висока температура, от порядъка на 39-40 градуса. Ако имаш темература е възможно да е от бъбреците. Ако болката в корема продължи и утре, отивай на лекар, да не стане по-зле :-o

Твоето е бъбречна криза. Е*ати некадърните лекари обаче...