PDA

View Full Version : Как да хванем тен?



sa6opi4a
04-16-2010, 00:38
Нещо мнгоо трудно почернявам, дори неще да почернее тая кожа... ходих и на солариум 4-5 пъти, нищо не стана. Ходих и на море мин, г, се обелих като ... впрочем, нищо не съм мазал по себе си... кажете к'во да си взема, за да си хвана тен ?

PlamitOo
04-16-2010, 20:05
Ами аз мисля, че е по-добре да се мажеш с нещо и по-добре да е с такова олио, за да не се белиш толкова.

Molzinka
04-17-2010, 10:36
Вземи си нещо със слаб фактор и стой повече на слънце или пък нещо за удължаване на тена. Знам ли :-o

soni4kuu
04-18-2010, 11:39
и аз много искам да разбера.Лятото бях на 2 морета по 1 седмица и хванах съвсем малко тен,който така или иначе изчезна още септември и искам повече тен за по-дълго :(

Molzinka
04-18-2010, 11:41
От следващата брошура 7 в Ейвън има едни като лосиончета за преди слънце да си намажеш и да придобиеш тен по-голям, а има и също за след слънце за удължаване на тена. Надявам се да съм помогнала :)

mimsssssss
04-18-2010, 11:42
Кремчета с моркови - вършат страхотна работа :)

gabi_94
04-18-2010, 12:00
Тъй като миналото лято правих всичко възможно за да имам по-хубав тен, ще ти обясня някои неща...Първо да спомена, че всяка кожа е различна и не винаги може да хванеш дълготраен, хубав тен...Моята кожа например е доста бяла, но тена ми се задържа постоянно, поне част от него..все още ми личи разликата от банския, не е фрапираща разлика, но си личи...Миналата година съм ходила в продължение на един месец всеки ден на плаж, тъй като имах възможност да поседя на морето дълго време.... Първите две седмици съм се мазала с фактор 30, 25, 20 и така постепенно намалявах, докато накрая се престраших да се намажа с олио за тен на Нивеа, имах чувството, че слънцето буквално ме изгаря, но тена беше уникален и кожата блестеше страхотно ..... Опитвала съм с разни бронзанти, но те съветвам да не го правиш, за да не станеш оранжев като морков и даже на петна, понеже не може хубаво да се разнесе... Солариумът никак не е полезен....пък и понякога са нужни повече от 5,6 процедури...особено щом кожата ти трудно почернява...Съветвам те първо като отидеш на море да се мажеш задължително със слънцезащитен фактор от 20 нагоре, иначе ще изгориш много лошо и после съвсем няма да хванеш тен...Поне първите 4,5 дни докато хванеш лек загар се мажи с висок фактор...После вече пробвай с масло(олио) за бърз загар на Нивеа - то е най-доброто...Наистина тена после е уникален, но внимавай да не прекалиш, защото се изгаря...Освен това съм чувала, че най-хубав тен се хващя юни, юли месец....Август е по-лош месец за море, защото тогава се изгаря повече и освен това се появяват медузи, щипалки и какви ли не морски гадове...А след като хванеш тен, за да не се обелиш бързо, има едни кремове за продължителен тен на Ейвън, предполагам има и на Нивеа...С тях се мажеш след плаш и така...Но и все пак да знаеш, че колкото и да ни се иска да имаме хубав тен, не винаги можем да постигнем желания резултат, защото кожата на всеки е различна...

gabi_94
04-18-2010, 12:04
Забравих да спомена и още нещо...Във водата хващаш по-бързо тен...Аз например лягах на дюшек и се поливах с вода за да привличам слънцето и мисля, че наистина имаше добър ефект...

teenems
04-18-2010, 12:55
И аз не хващам особенно лесно тен и винаги се беля.
Лятото 09 като по чудо не се обелих .
Мазах се с кремове сдоста силен фактор 40 или повече оО ..
Хванах си доста хубав тен ,който не се обели .
Тази година мисля да отида малко на солариум ,но обмислям..

teenems
04-18-2010, 12:59
Забравих да спомена и още нещо...Във водата хващаш по-бързо тен...Аз например лягах на дюшек и се поливах с вода за да привличам слънцето и мисля, че наистина имаше добър ефект...

И аз така правех ,хем стоиш във водата ,хем тен си хващаш 8)

MissHouse
04-18-2010, 13:00
мажи се с бебшко олио/ крем за масажи преди да излезеш на слънце

nIkEnCeTy_bE
04-18-2010, 13:38
Сестра ми е същата. Бяла е като сирене и много трудно почернява. Миналата година като си доди, и всеки ден на плаж по 7 часа. Малко хвана тен, дори почна да се бели. Ама ние сме си и до морето, и си висим и такъв тен хващаш. 8) 8-)

shmatity
04-24-2010, 13:33
Четох ,че дории едно изгазяне на младини овеличава риска от рак на кожата на по напреднала вързаст двойно!!ТРябва да си с минимум 15 фактор ... апак моето мнение по темата е ,че 15 фактор хем предпазва ,хем не е многосилен и може ако седиш на сланце да си хванеш поне лек тен :) Това е моето мнение се пак ... :o

shmatity
04-24-2010, 13:34
Четох ,че дории едно изгазяне на младини овеличава риска от рак на кожата на по напреднала вързаст двойно!!Трябва да си с минимум 15 фактор ... апак моето мнение по темата е ,че 15 фактор хем предпазва ,хем не е много силен и може ако седиш на сланце да си хванеш поне лек тен :) Това е моето мнение се пак ... :o МОже ида греша ,се пка гледай да не изгаряш ...