PDA

View Full Version : непоносимост към буболечки



maksimal
04-16-2010, 18:16
Това някаква фобия ли е? Веднага щом видя някаква буболечка из къщата ме е гнус - така да кажа... И нз някак си ми е гадно и гледам да стоя далече от тях..

Що за заглавие?

w0sh

KumchoValcho
04-16-2010, 18:22
Пф ти мен да видиш.
Като видя паяк изпадам в няква паника и не знам кво правя, викам, бутам 8-)
Чиста фобия си е

П.П. Оправи си заглавието, че ще ти заключат темата.

nIkEnCeTy_bE
04-16-2010, 18:22
И мен ме е страх от буби, и ме е гнус, и където са те, аз там не стъпвам. Дори немога да ги гледам, ужас. Незнам дали е фобия. 8-)

maksimal
04-16-2010, 18:26
Пф ти мен да видиш.
Като видя паяк изпадам в няква паника и не знам кво правя, викам, бутам 8-)
Чиста фобия си е

П.П. Оправи си заглавието, че ще ти заключат темата.

примерн0 кат видя паяк... може да ви се стори налудничево и смешно, но отивам в другия край на стаята :D

cherrygloss
04-16-2010, 20:27
Пф ти мен да видиш.
Като видя паяк изпадам в няква паника и не знам кво правя, викам, бутам 8-)
Чиста фобия си е

П.П. Оправи си заглавието, че ще ти заключат темата.
Същото ..
Като видя някои от онези домашните прозрачни паяци .. майко цялата къща се оглася 8-)
Или пък веднъж намерих нещо странно(не мога да го опиша) до леглото си и не си легнах докато не сменихме завивки всичко и не се бях напълно подсигурила че наоколо няма нищо животозастрашаващо 8-)

SmileyFace
04-17-2010, 01:19
оу аз съм гнуслива само към 1 вид буболечки - хлебарките :D помня като живеехме още в блок - поне по 1-2 на седмица виждах и вдигах целия блок във въздуха както се казва 8-) незнам що,ама са ми толко противни и гнусни,че направо е неописуемо :-D иначе останалите бубчовци не ми пречат 8-) :P

iLovePussyJuice
04-17-2010, 02:50
абе има ли 1 адекватен в тоя форум? :lol:

woshata
04-17-2010, 11:05
аз така пищя от червеи.. примерно вчера и оня ден като валя не ме питайте на всяка крачка някви писъци некви крясъци подскачам бягам.. ужасно е мразя ги тия неща и мойто е неква отвратителна непоносимост.. УЖАС !!!!!!!!

SuNsEt
04-17-2010, 12:03
абе има ли 1 адекватен в тоя форум? :lol: не :D

Аз вчера ядох паниран охлюв с чесън...В хладилника имаме цяла чиния.Не е лош на вкус,но при мисълта,че ям охлюв и се отказвам да го ям.

MissInd3p3nd3nt
04-17-2010, 12:05
Всякакви буболечки са ми гнусни,гадни,противни,изпа ам в паника като ги видя,започвам да пискам ...

guinessgirl
04-17-2010, 12:56
мен пък ме е страх от мравки.

mArMaLaDkA
04-17-2010, 13:19
Буболечките се трепят с чехъл/смачкват се с хартийка/убиват се с нещо тежко, но червеите са ми... Лигави, агонизиращи, дълги, 'бахти ужаса. Преди няколко седмици, когато и тук валя доста и се падаха по 5 червея на една крачка по пътя за училище, бях готова да се върна назад, да се прибера и да не излизам поне няколко дни. 8-)

PinkFloydSound
04-17-2010, 14:45
Е не е като да влезете в банята, да стъпите в 4ехлите и да усетите нещо – ТАДААААААААМ, умряла хлебарка.
:smt078

cherinka
04-17-2010, 14:59
Е не е като да влезете в банята, да стъпите в 4ехлите и да усетите нещо – ТАДААААААААМ, умряла хлебарка.
:smt078
аз веднъж не помня къде бях, ядохме пържени картофки със сиренце и като ги изядохме на дъното на чинията гледаш една препържена хлебарка :lol:

breathless
04-17-2010, 15:22
Друго си е на път за морето на почивката в заведението да падат от всякаде какви ли не буболечки, да се разхождат по масата и като влезнеш в рейса да намериш една на главата си. 8-)
Иначе не ме е гнус де, само от някои по - дебели червеи. 8-)

cherinka
04-17-2010, 15:35
Мен не ме е гнус от буболечки. Дразнят ме, щото винаги се навират там, дето не им е работа... Най ме дразнят миризливките, щото винаги летят едно неадекватно и не можеш да им изчислиш пътя, та става едно гоооненеее... Та им изпивам силичките с лак за коса. Някой паяк като ме дразни и него го втвърдявам.
Попринцип никога не ги убивам от раз, интересно ми е на различни препарати как действат. :D Белина, кислол, хипохлорид, циф, доместос, лак за коса, шампоан...
Не знам защо се страхувате от едни такива безобидни същества, при положение, че силата е във вас. 8-)
Хлебарките ме дразнят, щото една женска снася през 30 дена по сумати хлебарчици, те и те вземат се размножат и с тия канали по тия блокове - мамата си трака. Ама ги изтребих, кво да ги правя. И сега ми е едно самотно такова, няма кой да ме притеснява докато съм си вкъщи, няма кой да ми се вре в краката. :D :D :D

А за твоя проблем бих ти препоръчала да вървиш в себе си с едно спрейче някво против тия гадинки, пък като свърши може да си го пълниш с кислол (кислола по-добре от белината) и да си ги фъкаш, забавно е.
Пък и е лесно нещо отвратително за теб да го превърнеш в забавление... 8-)

mArMaLaDkA
04-17-2010, 15:42
Колко нощи, по колко часа съм подскачала с един чехъл из хола да зашеметявам миризливкии... 8-)

черинке, пълен садист си, признавам те. 8-) Аз обичам да ги изтрепвам от раз, не ми се занимава да ги парфюмирам, замайвам и прочие. 8-)

nIkEnCeTy_bE
04-17-2010, 15:53
ОО миризливките са най гадни. Аз като видя да лети, пищя и викам майка ми да ги убие. Имало е случаи, когато не съм спала цяла нощ, за да я гледам да не литне ми да кацне. :lol: Няма нещо, от което да ме е страх повече. Гадни буби. :o

Nithael
04-18-2010, 09:19
и аз мразя миризливки..като малък помислих една кафява миризливка за парченце шоколад и замалко щях да я изям :D добре, че фръкна 8-)
сега обаче ми е супер кеф да ги трепя :)

danibebi
04-18-2010, 10:21
Аз като малка имах ужасна непоносимост към червеи..само като ги виждах и изпадах в някаква паника 8-) а по-късно започнах да имам непоносимост към голи охлюви..малее само като ги виждах и направо.. :D беше много гадно,и ся ме е гнус от някои буби,но не е както преди 8-)

maksimal
04-18-2010, 19:16
и аз мразя миризливки..като малък помислих една кафява миризливка за парченце шоколад и замалко щях да я изям :D добре, че фръкна 8-)
сега обаче ми е супер кеф да ги трепя :)




ехее ти пък :-D

[B]a[N]D[i]T[k]a
04-19-2010, 00:34
и на мен ми се гади от тях :D по принцип викам мн яко дори да е някво мн мъничко нещо ... :D мн ме е страх .. :D

raliichkaa
04-19-2010, 18:14
със сигурност е фобия .. и аз съм така :-o

kypo
04-20-2010, 09:56
аз пък от малък много мразя само паяците, видя ли някакъв паяк гледам да го убия - ама не мога да го пипна. някак си ме е страх :lol: не знам, сигурно защото са като извънземни същества - с много крака, 8 очи и тн... много страшни, деба паячестата им мама.
всички други гадинки, гъсеници, плужеци и тн като малък ги тероризирах много. аз бях масов убиец на буболечки, дано не попадна в ада 8-)

cherinka
04-20-2010, 10:43
паяка с тия си много крака мн шава и гъделичка дланта, така че най-добре с вестник, или с тия брошури КАУФЛАНД и т.н, дето ги пускат по пощенските кутии. 8-)

kamelllot
04-20-2010, 13:22
Пф ти мен да видиш.
Като видя паяк изпадам в няква паника и не знам кво правя, викам, бутам 8-)
Чиста фобия си е

maksimal
04-21-2010, 12:04
Аз пък изпитвам панически страх от червеи . От буболечки, паяци и т.н не ми пука , но от червеи ... И макар да знам ,че не може да ми направи абсолютно нищо отстъпвам два метра назад .

Аз чак страх.. не... но са ми гнусни :?

MartyParty
04-21-2010, 17:08
Голямо чудо ...Сигурно всеки втори го е страх от буби и малко могат да дадат основателна причина защо. :smt012 Според мен са добри същества. Не са наранили никого . Едвали изобщо им пука за нас.

kris4ety14
04-21-2010, 20:39
Аз пък се дразня на хлебарките в училище, които се въдят в бюрото пред чина ми. Обещаха да пръскат през априлската, ама нищо не са свършили :x .

shadow4e
04-21-2010, 20:44
Мен не ме страх и не ги убивам. От хлебарките ме е гнус, ако са ми в краката, но за щастие много рядко ми се случва да видя. :)
Веднъж една муха ми бръмчеше много време и я убих... после през нощта я сънувах. :? Гузна съвест, вече не убивам бубите, само комари понякога.

maksimal
04-22-2010, 12:03
Аз пък се дразня на хлебарките в училище, които се въдят в бюрото пред чина ми. Обещаха да пръскат през априлската, ама нищо не са свършили :x .

:shock: Кво е тва даскало.. Толкова ли е зле, че чак да има хлебарки :shock: :? .. То и нащо е мизерно, ама чак пък толкос :D

kris4ety14
04-22-2010, 17:58
Аз пък се дразня на хлебарките в училище, които се въдят в бюрото пред чина ми. Обещаха да пръскат през априлската, ама нищо не са свършили :x .

:shock: Кво е тва даскало.. Толкова ли е зле, че чак да има хлебарки :shock: :? .. То и нащо е мизерно, ама чак пък толкос :D

Води се най-елитното в областта - ПМГ Враца. Моят клас е биологична паралелка, ама са ни натикали в кабинет по физика и освен бюрото има цяла секция, обхващаща едната стена и пълна с разни уреди и дрънкулки. Някои други стаи, като да речем на математиците са ремонтирани, с плочки и е чисто като в аптека.

Няма да забравя как миналият месец веднъж от бюрото, което е масивно, изпълзя една гадинка и тръгна по моя чин. Внимателно я наблюдавах, но като ми навлезе твърде много в личното пространство, с молива я метнах към пътеката между редиците. Отсреща съседките изпищяха като видяха, че хлебарката може да иде при тях и скочиха от столовете. Едната кифличка ме овика защо съм я изхвърлила, а аз се направих сякаш им съчувствам. През междучасието се смях от сърце на слабите им нерви, а пък в скайп вечерта и признах що за картинка са били и и казах оттук нататък да си има едно наум за тези животинки.

Ако изключим проблема с хлебарките, в училището ми има много свестни учители, а и самата атмосфера между учениците е на високо ниво. Аз съм се дигнала от родното ми градче да уча в най-доброто училище и изобщо не съжалявам за избора. Е, разходите са големи, но съм си направила сметката.

knadoi
04-22-2010, 20:01
Супер айляк са.За сега си отглеждам 1 паяк в стаята ^^ (последния го дръпнах с прахосмукачката..).
Иначе като съм в настроение ги мъча с парфюми, лак за коса и подобни..Райско :D

antiWHAT
04-22-2010, 20:09
обичам паяци и никога не убивам... страхотни животинки са
кофти само, че няколко пъти са ме хапали... по лицето 8-)

GracelessIsDumb
04-23-2010, 16:28
аз пък най-обичам да ям навън при мухите
уеахххх 8)

cherinka
04-23-2010, 17:54
понякога се случва да развъждам доста странни видове паяци. такива с коремче, жълто-черно-зелено-лилави, в различни форми,големина и т.н.
не знам на какво се дължи, дали от климата?дали от средата?дали от това,жс което се хранят и ми е чудно как се модифицират по този начин, тъй като предишни техни заселници не съм отглеждала,а вероятността да са пропълзили отвън е изключително малка, но като цяло имам доста интересни видове (в миналото, тъй като ги отрепах вече, че ме хвана страх да няма некой отровен такъв, щото те и на външност са едни такива страшни,а понякога добиваха тарантулска големина). :-o

tainaTaa
04-24-2010, 17:45
Да фобия е. Мисля, че се казва инсектофобия. Иначе и мен ме е гнус от някои насекоми.

maksimal
04-25-2010, 07:31
Да фобия е. Мисля, че се казва инсектофобия. Иначе и мен ме е гнус от някои насекоми.

мда.. ;-)

rKo18
04-25-2010, 22:40
Полудявам като ги видя всякакви такива.Почнах по смело на последък вземам обувката и баам :D

Afterbirth
04-26-2010, 16:21
А мен ме е гнус от много малки буболечки... Един вид пълзяща армия.Като си представя как ме полазвааат.Иначе една не ми е проблем.
Също така се стряскам от голяма и тлъста самотна буболечка, а армии от такива не съм съзирала, но се надявам и да не видя. :D
Шубе ме е и от паяци.Най - вече големите, или много мънички паячета на едно, полепнали по паяжина.Веднъж такава ми се уви около ръката... Грр.
Но целия ми страх е свързан с това да не ги усетя по кожата си или да ми влезят в устата и да ги изям, и да ми лазят по езика и... Грр.Забелязала съм обаче, че когато се вгледам, особено в самотните паяци и насекоми, независимо колко са тлъсти и гадни, спира да ме е страх.
Мъртви буболечки и паяци обаче не ме плашат.Мога и обичам да ги разфасовам.Отчасти близкия контакт с мъртви буболечки ми помага да преодолея конфликтите си с живите такива.
А с червеите се разбирам почти перфектно.Не е е гнус от тях, даже обичам да ги търкалям с върха на чадъра си по време на дъжд, когато се появяват най - много.И живи, и мъртви червеите са сравнително сладки.
А твоя страх може и да е фобия, но според мен зависи от това колко е силен.Ако е по - скоро малка погнуса, каквато изпитват повечето хора... Не мисля, че е фобия.Но не разбирам много.Иначе, страха от насекоми, както казаха по - горе, се нарича инсектофобия.

maksimal
04-28-2010, 16:26
А мен ме е гнус от много малки буболечки... Един вид пълзяща армия.Като си представя как ме полазвааат.Иначе една не ми е проблем.
Също така се стряскам от голяма и тлъста самотна буболечка, а армии от такива не съм съзирала, но се надявам и да не видя. :D
Шубе ме е и от паяци.Най - вече големите, или много мънички паячета на едно, полепнали по паяжина.Веднъж такава ми се уви около ръката... Грр.
Но целия ми страх е свързан с това да не ги усетя по кожата си или да ми влезят в устата и да ги изям, и да ми лазят по езика и... Грр.Забелязала съм обаче, че когато се вгледам, особено в самотните паяци и насекоми, независимо колко са тлъсти и гадни, спира да ме е страх.
Мъртви буболечки и паяци обаче не ме плашат.Мога и обичам да ги разфасовам.Отчасти близкия контакт с мъртви буболечки ми помага да преодолея конфликтите си с живите такива.
А с червеите се разбирам почти перфектно.Не е е гнус от тях, даже обичам да ги търкалям с върха на чадъра си по време на дъжд, когато се появяват най - много.И живи, и мъртви червеите са сравнително сладки.
А твоя страх може и да е фобия, но според мен зависи от това колко е силен.Ако е по - скоро малка погнуса, каквато изпитват повечето хора... Не мисля, че е фобия.Но не разбирам много.Иначе, страха от насекоми, както казаха по - горе, се нарича инсектофобия. :razz:

BuKuu
04-28-2010, 17:17
И аз изпитвам нещо подобно, но непоносимост не е точната дума. Все пак и те са живи същества, които предполагам се страхуват много повече от нас, отколкото ние от тях.

maksimal
05-01-2010, 20:22
И аз изпитвам нещо подобно, но непоносимост не е точната дума. Все пак и те са живи същества, които предполагам се страхуват много повече от нас, отколкото ние от тях. :)

vow
06-08-2010, 20:05
хлебарките и миризливките- УЖАС, просто видя ли някоя в стаята подскачам като луд (Да,момче съм, но имам ужасна фобия ) тези 2та вида гадини са ми толкова непоносими, че ме е страх да припаря с чехъла до тях да ги утрепа, и то не е страх а едно такова ми става гнусно като си представя как една такава гад може да ме лази....

stella666
08-09-2010, 19:22
Аз тотално се паникьосвам, когато видя насекомо, само че мъртво. Иначе живи не ми действат... :?

VerryBerry
08-09-2010, 20:01
от всичките буболечки май най-много мразя паяците..Винаги като видя някой го смачквам 8-)