PDA

View Full Version : Не мога да живея така !



axel94
04-17-2010, 05:02
Ето я и моята история :( Тази година влязох в новото у4или6те където исках но за съжаление има6е един глупак от класа с които о6те от първата седмица не се харесохме и така стана 4е просто не се търпяхме и дойде деня в които ми падна пердето и двамата се посдърпахме.Понеже не се оставям да ме нападат не му отстъпих но в последствие копеленцето се оказа връзкар4е и цял срок с неговите хора ме унижаваха пред цялото у4или6те.Неможете да си представите какъв срам съм брал пред цялото у4или6те,дори иаз не мога да си го представя.Никога не съм си мислел 4е това може да ми се слу4и какви ли не не6та изтърпях.Имам 4увството 4е ве4е не съм са6тия 4овек с чувство за хумор и нон стоп вкарва6т яки лаф4ета.

Сега втория срок се преместих в ново у4или6те но не6то не се полу4ава о6те живея с мисалта за тоя глупак и неговите хора.Адски необ6тителен съм станал и имам 4увството 4е съм станал най големия лузар в новия клас.Супер срам ме е да кажа за6то см се преместил и наи ме е яд 4е немога да завържа някакъв контакт с абсолутно никои по цял ден мъл4а и съм станал супер задрастеняк.Дори си мисля 4е и ме отбягват наро4но.Помогнете ми ако може кажете как да си върна старото ми АЗ 4е повече не ми се живее така ! Станал съм адски сдухан и задрастен но колкото и да се опитвам да го променя просто не се полу4ава.Живея с мисълта за сре6тата с тези но искам да ги забравя и да почна на ново но просто не се полу4ава :? Тези години са ми наи важните в живота,6те сам ви благоаден ако помогнете по някакъв начин !

deSireeE
04-17-2010, 07:46
Просто ги забрави..знам,че ще кажеш Как? Немога!... трябва да започнеш на ново.Отпусни се..говори с всички от новия ти клас и така ще намериш нови приятели.Не мисли,че някога отново може да ги срешнеш...а дори и някога да стане-вдигни глава и не ги поглеждай.Така,като се затваряш в себе си много си вредиш.Пожелавам ти успех :)

danibebi
04-17-2010, 09:54
Тези хора са ти отнели самочувствието и увереността.Просто ги забрави,общувай с нови хора,запознай се..и да ги срещнеш някога онези,просто не ги поглеждай,прави се,че не ги виждаш..все едно не съществуват за теб.Просто се отпусни и се забавлявай.Успех :)

mrtn
04-17-2010, 10:04
Направил си грешката да се изместиш, нямаше да те тормози цял живот я, но както и да е станало, станало. А от сега си казвай, че това е просто минало, рано или късно трябва да го превъзмогнеш по-добре сега, защото времето си тече и ти губиш най-важните си години, както ти каза. Опитай се да ги заговориш, да намерите общи теми или други. Ако пушиш карай съучениците ти да ходите да пушите заедно, или по друг начин.
Успех! :)

filmimilmi
04-17-2010, 10:32
Е от какво толкова има да те е срам от миналото си пред напълно непознати хора. Нали тъкмо за това си в ново училище, за да забравиш за старото, комплексите, които си имал там, а и за да започнеш на чисто. Бъди какъвто искаш да бъдеш, щом веднъж си бил способен да си готин, не ти пречи отново да си такъв. Необходимо е само да престанеш да се затваряш в себе си от страх, че разни комплексари ще ти се качат отново на главата. Това би довело точно до обратен ефект. Колкото повече страниш от новия колектив, толкова повече ще те смятат за сдухан, а от там и подходяща мишена за избиване на комплекси. Историята може да се повтори, а докато се усетиш ще е твърде късно. Избий си го от главата просто, че винаги има заговор срещу теб и всички те мразят. Започни от понеделник още. Създай си напълно нов имидж. Така и така до сега си си мълчал. С това за сега си и интересен пред останалите и преди това да се е превърнало в твой окончателен минус, можеш да го използваш в твоя полза. За момента си загадъчен, а в това е твоето предимство - никой не знае нищо за теб и свободно можеш да си измислиш някаква тегава история, която да накара останалите да изпитват някакъв респект към теб. Запознай се с останалте, съчини си нещо интересно от сорта на това, че от предишното даскало са те изгонили за побой, отсъствия и прочее. Колкото по-лошо хлапе се изкараш, толкова повече ще те уважават, а и няма да се качват на главата ти. :) Разбирасе не искам да кажа, че е необходимо да се държиш кофти с останалите, за да поддържаш този фалшив като за начало имидж. С времето ще се отпуснеш сред колектива и дори ще си намериш много добри приятели. Просто никой не трябва да има повод да си мисли, че си слаб и лесно уязвим. Хората се привличат от силното присъствие и характер и странят от слабите и неуверени в себе си хора. Не бъди затворен и не чакай нещо да се случи от самосебе си, колкото повече отлагаш във времето да се пребориш със старите си страхове, толкова по-големи са шановете отново да станеш черната овца.
Успех! :)

nIkEnCeTy_bE
04-17-2010, 11:06
Наистина си направил грешка, че си се преместил. С това си доказал, че те е страх. На тях това им доставя удоволствие, че са те смачкали. Трябваше да останеш и да им докажеш, че не си ти човека, с когото могат да се гаврят. Но вече е минало. Сега трябва да започнеш на чисто. А и ако някой разбере, затова нещо, което е станало, недей да бягаш пак. Имай си самочуствието, докажи че вече не ти пука. Не се превръщай в аутсайдер на класа. Излизай с приятели, опознай се с новите си съученици, шегувайте се това онова. Недей да живееш с този дискомфорт занапред. Няма смисъл.

kris4ety14
04-17-2010, 12:05
Много се влияеш от миналото, което ти е донесло болка. Това обвързване с болката вреди само на теб. Другите около теб въобще не се интересуват, а и не знаят какъв си бил преди. Разбери, че всичко е свършило. Няма го връзкарчето, срамът, който си изпитал, е останал назад. И още нещо. Желаеш промяна. Ами насочи вниманието си към нещата, които искаш да промениш. Не си повтаряй "Не искам да съм лузър", "Не искам да съм сдухан и задръстен" - загуба на време. Така няма да си помогнеш. Но ако си казваш "Аз съм общителен", "Аз се харесвам", ще започнеш да си вярваш. Пък и ако не те помръзва да четеш, вземи си някоя книга, свързана с психологията.

Важно е да започнеш да се грижиш за себе си по друг начин. Открий какво би било полезно за теб. Успех :) !

axel94
04-17-2010, 16:50
Всичко което казвате се опитвам да го направя ама просто не съм същия 4овек не се полу4ава просто ! И аз незнам ве4е.......

didenceeto
04-17-2010, 17:48
.........

ScarletBite
04-17-2010, 17:52
Стегни се! :)
Знам, че е трудно.Знам, че сенките на преживяните унижения и болки те преследват навсякъде, където могат да напомнят за себе си.Но в "преживяни" намирай ключовия смисъл - минало е.Нищо в този живот не се повтаря.Няма две еднакви любови, няма два еднакви дни, няма две еднакви омрази.Изживяваме абсолютно всеки нюанс на живота, от по-тъмно към по-светло, от синьо към виолетово... Време ти е да пуснеш спомена.Поучи се от случилото се в миналото.То ти е показало определени черти от човешкия характер.Вникни в урока на живота (всяко страдание е урок... "това, което не ме убива, ме прави по-силен").Използвай тези тези техни (защо само техни?Сега, когато знаеш как се чувства жертвата, би ли постъпил така?Не, обзалагам се.Ето, виж!Вече си на едно ниво над тях по пътя към Познанието) черти, още слабости, завбъдеще :)
Отърси се от страха!Ти заслужаваш да имаш приятели и да ходиш с гордо изправена глава.Ти заслужаваш да бъдеш обичан и да обичаш.Заслужаваш добро отношение, когато самият ти си демонстрирал такова.

b3b3t0y
04-17-2010, 20:14
Бъди малко по-твърд ве чо'ек! Аз хем съм момиче,хем съм обект за завист.. мн пъти съм била на косъм от як бой..ама пък не си мълча.. налагай се ако тряа с мнение,ама се налагай! С к'во са повече тея комплексарчета от теб? Стегни се и ги игнорирай.. и даже и неприятно да ти е пак се запознавай с нови хора.. гледай да са момичета! Ние винаги можем да те направим по-феймъс от другите :) :-) Айде ГЛ и ме слушай! 8-)

DinViesel
04-17-2010, 20:47
Не живей в миналото. Тъпо е като си се преместил, защото така си им направил кеф и си се показал слаб.. но няма значение вече. Живей си живота и изобщо не мисли за тия от старото ти даскало.

FEN_NA_MOTORI
04-17-2010, 22:34
От къде си бе мен ?! Ако си от Бургас или близо драсни едно лично, ще оправим работите :P .

y0urhottie
04-18-2010, 07:14
трябва сам да направиш първата крачка отивай при другите общувайте.било ти е гадно преди в старото училище,но сега ти е много по-добре поне така разбирам от думите ти.и загърби миналото

dPa3HuTeJl
04-18-2010, 07:34
Еми тоя връзкарчето ти е изстискал самочувствието ама това вече е минало .. никой от новото ти даскало не знае за това .. просто и ти трябва да го забравиш и ще се оправят нещата, като отидеш на даскало просто не се сещай за тоя срам и си общувай нормално за да не си помислят другите че си някакъв задръстеняк