PDA

View Full Version : Кажете мнението си за този проблем



spooky666
04-17-2010, 07:59
Здравейте! Значи проблема ми е : бях новородена когато трябваше да ми напрарят операция на крака. Но поради друго възпаление тази операция закъсня с 8 месеца ... и сега единия ми крак е доста по- голям от другия в областта на прасците. Докторите казаха,че тази разлика няма да се стопи с годините ... Приятелите,които знаят за това казват,че не е чак толкова зле,но според мен го казват само за да ме успокоят. Страхувам се,че ще бъда отхвърлена от съученици и най-вече момчета,въпреки че съм мн уважавана и харесвана. Дали мнението на хората спрямо мен ще се промени по някакъв начин ако узнаят, защото ми е супер неудобно да ходя например с панталони къси до коляното,защото не искам да ми се подиграват или по лошото- да ме съжаляват!! :Х Вие как мислите? И най-вече към мъжката част: как бихте реагирали ако раберете,че момичето което харесвате има такъв проблем? Мерси предварително за отговорите! :*:*

filmimilmi
04-17-2010, 09:21
Ами просто се научи да го преодолееш. Все ще се намери някой, който да го изкоментира, но това трябва ли да ти скапва настроението. Имаш си близки и приятели, които те възприемат такава каквато си и това е достатъчно. Не можеш да се сравняваш с целия свят. Винаги ще има и красиви и грозни... Ти просто трябва да се научиш да живееш такава каквато си и да не си го превръщаш във фикс идея, че всяко момиче с хубави крака те превъзхожда. Има много други фактори, които също са важни освен външната красота. Да, ще има момчета, които няма да можеш да имаш защото дисхармоничната пропорция на краката ти може и да ги отблъсква, но ще има и такива, които не могат да те имат защото те от своя страна няма да ти изглеждат подходящи и прочее. Опитвам се да кажа, че ще осъзнаеш каква илюзия представляват всичките ти притеснения единствено ако погледнеш и чуждите недостатъци. Замисли се, света е толкова голям и има всякакви хора, от инвалиди до супермодели. Не си нито толкова закъсала, нито пък супермоделите са някакъв вид свръххора, които да си нямат проблеми... Всичко е един затворен кръг, а не йерархия. Има хора, които ще оценят вътрешната ти красота или такива, които ще те намерят за достатъчно хубава на външност дори да беше и без крака...
Мнението на хората си е такова каквото е и няма смисъл да се стараеш да го промениш, ако чувстваш специално отношение или подигравки от някого заради този свой недъг, то определено си попаднала на повърхностни хора, за които не си заслужава да търсиш как да им се харесаш. Ще се намери някой, дори повече от един, който ще те хареса, просто престани да се водиш от мисълта, че краката ти са най-важното нещо. Ако в тях не намираше проблем, щеше за друго да се притесняваш - лице, тегло и прочее. Хората са суетни и това е естествено, не придавай такова голямо значение на такива дреболии. Както ти казах по-горе, недъзите ни не ни поставят в някаква йерархия, по-ниско или по-горе от някой друг, всичко е затворен кръг. Надявам се, че ме разбираш... :)

nIkEnCeTy_bE
04-17-2010, 11:00
^^ Той си го каза. :)

akrobatkata
05-05-2010, 14:39
<----------------

Sisi7u
05-05-2010, 17:19
ako ca наистина хора .. не биха ти се подигравали ...
ако го правят значи не те харесват ..
какъв е смисъла да си харесвана и ухажвана след като харесват само външността ти ..
замисли се малко ;]] a i трябва да го преодолееш .. няма как ..
а и ако не ти пука толкова на тебе и другите няма да ти правят впечатление .. ;]]