PDA

View Full Version : Какво е любовта



glezanka123
04-17-2010, 12:35
Според вас какво е любовта? 8) 8) 8) 8) 8) 8)

justonegirlwithonehope
04-17-2010, 12:40
Чувство изпълващо същноста на човек, не можещо да се опише с думи.

filmimilmi
04-17-2010, 12:42
Красива илюзия. Поне според мен. :)

perli4kaa
04-17-2010, 12:43
Чувство изпълващо същноста на човек, не можещо да се опише с думи.

Jessie
04-17-2010, 12:48
Пак ли ти ? :?

MaLkaTa_LaDy
04-17-2010, 13:05
Нещо биологично заложено у нас - някаква химична реакция на хормонално ниво. Състояние на мозъка, при което тялото отделя повече от хормона на щастието. Отделно за себе си го определям като чувсво без което не мога. Чувство, което събужда най-силна тръпка у мен. Което осмисля животите на много хора, като ги обвързва един с друг. И накрая един цитат от една книга: Любовта е свещена лудост. :)

annabelJB
04-17-2010, 13:38
Нещо прекрасно, нещо, което те поддържа жив. Точно, като бистър извор-има препядствия, но водата ги преодолява, има много неща в нея, а тя отсява нужните и ги запазва, точно като любовта.Не може да разбереш какво е ако не я усетиш :)

mimsssssss
04-17-2010, 14:07
копирано от другаде, но съм го писала и друг път

Според мен точно любовта е привързаност до болка, това да откриеш човек за себе си, без който знаеш, че не можеш да съществуваш, че всеки миг разделени е мъчение и за двама ви. Любовта за мен е двупосочна. Няма такова като невъзможна любов. Ако срещнеш някой - ти го обичаш и той теб, това за мен е истинска любов. Но да си влюбен в някой, а той в теб не, това не е любов, защото има огромна разлика. Любовта идва постепенно, докато влюбването е нещо как да кажа - мимолетно. Бях влюбена... може би месец.
Разстоянието беше 800 километра. Бях като загубена, и само след месец когато го видях пак, все едно се намерих :0102-bigsmile: Звучи ми смешно, на вас също. Но през този първи месец, когато не се бяхме виждали просто не бях аз. Не бях на себе си. Дори нормалните ми ежедневни навици бяха скапани, беше ми пусто и всеки ми беше крив.
В началото се виждахме рядко и всякаш ми беше наркотик, когато го видех полудявах. Опитвах си от него, дори съвсем малко и се надрусвах. Определено вече го обичах. От начало дори не вярвах на самата себе си до къде съм стигнала, да чакам само да му чуя гласа по телефона. Едно обаждане траещо 5 минути ми променяше целия ден.
Сега, когато вече живеем заедно, е различно. Някак си го чуствам като мое семейство. Все едно цял живот сме били заедно. Както казват, все едно го познавам от цяла вечност. Може да изглежда странно, но знам всичко за него, той за мен също. И още го обичам. По някакъв странен начин сме се вманиачили един в друг. Когато съм в едната стая и ям искам да е с мен, ако не е, няма проблем, но ми е някак странно, пусто. Случавало се е да пътуваме и да сме разделени за ден - два, било е трудно. Мъчение. Мисля, че когато има деца, ще е десет пъти по - силно.
Любовта е това чуство, което наистина ти спира дъха, всяко друго леко трепване е влюбване.
Според мен да се влюбиш в някого е както толкова хубаво, така и толкова лошо. Чустваш се жив, все едно безсмъртен, изпълнен с енергия. Но да не дава Господ, се случи нещо с този човек, и ти умираш заедно с него. Няма време, години, период или причини, когато можеш да знаеш, че обичаш. Това просто се случва. На някой постепенно и бавно, на други бързо... Всеки е индивидуален със своя собствена съдба и своя половинка.
Вярвам в любовта и не мога да спра да вярвам в нея, след като вече съм я открила.

givemereasontolive
04-17-2010, 14:24
Това,за което живеем.

Snickers
04-17-2010, 15:00
Вълшебство.)

Vanish
04-17-2010, 15:12
Любовта е кур, един голям кур.

playhard1
04-17-2010, 15:29
ми любовта може да те издигне до небесата и да те пусне изведнъж да паднеш от много високо ;)

(затова е по-добре да летиш на ниско, поне да не боли толкова като паднеш :-D )

sadboy95
04-17-2010, 17:57
Любовта е чувство което не можеш да опишеш с думи, да обичаш някого толкова, че да направиш и невъзможното и да си готов всяка секунда да се жертваш или да умреш за любимия човек . :smt007

soul1199
04-17-2010, 18:18
оф като почнете с тия теми.....

pussucetka
04-17-2010, 18:24
Не може да се опише с думи . . :)

raliichkaa
04-17-2010, 20:12
много неща... :)

muluchka
04-17-2010, 20:42
ето малко мои разсъждения от 5 клас по въпроса : какво е любовта предварително се извинявам за правописни грешки


Любов?!Всеки се пита какво е любов.Любовта е нещо,което трябва да се изпита от всеки.Без любовта света е пуст,тих,забравен…
Любовта съживява радостта дори през мрачните,тъжни и дъждовни дни.Тя учи хората на добронамереност и нежност.Но за да се породи една голяма любов не са нужни просто двама души.Тези хора трябва да се обичат.От тук идва и другия голям въпрос-Какво е да обичаш?
За да обикнеш друг първо трябва да обикнеш себе си.Да даваш всичко за любимия човек.Да те боли,когато не е до теб.Да си готов да издържиш на всичко заради него.Да намираш сили в трудни моменти да се изправиш… и това пак заради него-любимия човек,когото обичаш!Но изричаш ли тези думи ти трябва да ги чувстваш,казваш ли ги на сила-то си личи и прави човека,на когото ги изричаш тъжен.Тези святи думи не заслужават подигравка,а желание да ги изричаш.
Аз вярвам в голямата любов.За мен любовта е нещо,без което никой не би изживял краткия и тежък живот пълноценно.За това на всички пожелавам да вкусят от сладкото в живота-любовта.Обичайте за да бъдете обичани! ;]

g0ssip
05-01-2010, 21:31
Веднъж един човек ми каза, че любовта е сълзи, а аз наистина много плаках..