PDA

View Full Version : АГ Гео Милев-Русе



vampirediaries
04-17-2010, 19:17
Искам да попитам в Английската може ли да се преместиш след 8 клас,защото аз сега съм 7-ми,но май бая съм закъсняла с подготовката за кандидатстване,а в сайта на английската пише само за прием след 7 клас.Аз си харесвам моето училище,но директора просто го съсипва.Също така г-жата по математика до края на годината най-вероятно ще ми е съсипала нервната система и вече не издържам.И още един въпрос-вярно ли е че там имало много наркомани?Защото майка ми била чула от някъде си че там имало много наркомани и се притеснявала за мен. :-o

SmilezZz
04-18-2010, 08:14
1.Доколкото знам НЕ може да се преместиш след 8 клас..Но най-добре е да попиташ директора на АГ
2.Не е вярно,че има много наркомани..Имам много познати от там и никой не ми е казвал такова нещо..

mrtn
04-18-2010, 08:28
Те май всички езикови гимназии в цялата страна ги изкараха, че има наркомани, е за някои е вярно, ама не за всички. 8-)

sweet_bunny
04-18-2010, 08:33
Аз уча в тази гимназия и няма наркомани-това са пълни глупости!А относно прием след осми клас мисля,че няма такъв.Може би ако в осми клас си в някоя гимназия,но си държала изпити след седми клас и просто от тази гимназия се изместиш в АГ-то,но май няма да стане и така.Може би добър вариант е да говориш с директорката или някой учител,който може да има информация.
P.S И да имаше наркомани те как ще ти пречат пък ти няма да ставаш една от тях
По-добре се стегни,учи за изпитите и ги вземи тази година

vampirediaries
04-18-2010, 13:11
Ами аз в училище съм добре с оценките-за годината ще завърша зле само по математика и физика.Честно казано съм малко раздвоена дали да отида там.Аз така или иначе ще си получа много добра подготовка по английски,защото ще се записвам и в училища Европа на допълнителни курсове по английски,а и в училището ми имаме достатъчно часове.

SmilezZz
04-18-2010, 14:20
Но все пак отиди и попитай директора на АГ..Евентуално ако те приемат,може би ще държиш някакви изпити ((но не съм сигурна))..
След това сама ще решиш дали искаш или не :)

UnForgettableDream
04-18-2010, 14:46
Аз уча в тази гимназия и няма наркомани-това са пълни глупости!А относно прием след осми клас мисля,че няма такъв.Може би ако в осми клас си в някоя гимназия,но си държала изпити след седми клас и просто от тази гимназия се изместиш в АГ-то,но май няма да стане и така.Може би добър вариант е да говориш с директорката или някой учител,който може да има информация.
P.S И да имаше наркомани те как ще ти пречат пък ти няма да ставаш една от тях
По-добре се стегни,учи за изпитите и ги вземи тази година

Ако може да попитам кой клас си и в каква паралелка си? Аз ще кандидатствам в АГ, но големи притеснения падат 1-во заради изпитите, макар че в най-лошия случай ще имам бал 27-8 и 2-ро в каква паралелка да се запиша.. Преди няколко дни писах в клуба на АГ в импулс, но няма отговор. Таа искам да се посъветвам с някой, който е там и има представа от обстановката.. Във френската или немската паралелка е по-добре и кой език е за предпочитане? Ии доволна ли си от обучението и училището? :) :)

П.П. Съжалявам за хилядите въпроси, но наистина много се притеснявам и се двоумя в момента.. :oops:

vampirediaries
04-18-2010, 15:28
Аз съм 7 клас,уча в Немската.
А иначе между френски и немски аз бих избрала немски,щото го уча вече 7 години и ще ми бъде много по-лесно.Мисля да пиша един имейл на директортката да питам дали може след 8,щото аз не съм се подготвяла за кандидатстване и едва ли ще вляза ако се опитам.

UnForgettableDream
04-18-2010, 15:32
Аз съм 7 клас,уча в Немската.
А иначе между френски и немски аз бих избрала немски,щото го уча вече 7 години и ще ми бъде много по-лесно.Мисля да пиша един имейл на директортката да питам дали може след 8,щото аз не съм се подготвяла за кандидатстване и едва ли ще вляза ако се опитам.

Какво имаш предвид с "НЕ съм се подготвяла"? Не си учила, за да получиш висок бал на изпитите или с английския? Защото английския при кандидатстването не ти трябва, а разбрах, че в началото на годината има време, през което се затвърждава наученото.. Е, ако си чак пък толкова зле, не знам, но по-добре да влезеш сега - след 8 клас не ми се вярва.. Късмет! :-)

SmilezZz
04-18-2010, 15:35
-во заради изпитите, макар че в най-лошия случай ще имам бал 27-8 и 2-ро в каква паралелка да се запиша..
Миналата година минималния бал беше 19-20..А и предполагам,че ще смъкнат и още баловете
Преди няколко дни писах в клуба на АГ в импулс, но няма отговор.
То там едва ли някой влиза..Или пък едва ли някой ще ти даде точен отговор
Таа искам да се посъветвам с някой, който е там и има представа от обстановката.. Във френската или немската паралелка е по-добре и кой език е за предпочитане?
Аз лично бих избрала френската..Просто защото френският ми се струва по-лесен и забавен за изучаване..Но все пак разни хора,разни идеали..
Ако те влече френския - френската,ако немския - немската паралелка
Ии доволна ли си от обучението и училището? :) :)
Не съм от АГ,но имам много познати от там..Повечето са доволни от там..

UnForgettableDream
04-18-2010, 15:42
-во заради изпитите, макар че в най-лошия случай ще имам бал 27-8 и 2-ро в каква паралелка да се запиша..
Миналата година минималния бал беше 19-20..А и предполагам,че ще смъкнат и още баловете
Преди няколко дни писах в клуба на АГ в импулс, но няма отговор.
То там едва ли някой влиза..Или пък едва ли някой ще ти даде точен отговор
Таа искам да се посъветвам с някой, който е там и има представа от обстановката.. Във френската или немската паралелка е по-добре и кой език е за предпочитане?
Аз лично бих избрала френската..Просто защото френският ми се струва по-лесен и забавен за изучаване..Но все пак разни хора,разни идеали..
Ако те влече френския - френската,ако немския - немската паралелка
Ии доволна ли си от обучението и училището? :) :)
Не съм от АГ,но имам много познати от там..Повечето са доволни от там..


Хех, SmilezZz благодаря ти отново! :-) Аз с теб говорих по скайп за тези работи, но благодаря, че пак се отзова и отговори на въпросите ми. Сега не ми остава друго освен да чакам някой от АГ да пише, за да получа по-точен отговор. :)

SmilezZz
04-18-2010, 15:53
Хех, SmilezZz благодаря ти отново! :-) Аз с теб говорих по скайп за тези работи, но благодаря, че пак се отзова и отговори на въпросите ми. Сега не ми остава друго освен да чакам някой от АГ да пише, за да получа по-точен отговор. :)За нищо..Ако имаш още въпроси - не се притеснявай..Може да питаш..Ако зная нещо - ще ти отговоря :-)

Иначе балът за миналата година за АГ
АГ" Гео Милев "
Чуждоезиков профил - АЕ
минимален:19.572
максимален:34.25
среден:26.911

[B]a[N]D[i]T[k]a
04-19-2010, 00:29
Английската Е МНОГО по добре от немската.. защо го казвам е защото съм минала и през 2те училища... :))) от немската в английската няма как да се преместиш след 8 клас (така си мисля но по добре говори с директорката..) ... виж ако беше примерно приета в МГ и искаше да се преместиш в АГ ще е по лесно... и в АГ ми има си наркоманчета ! никoй не може да каже че няма но то е само защото навсякъде се намират дори 1 2... :) и + настроението в английската е мноого по добрo отколкото настроението в немската.. (нз аз нямам мн хубави спомени от немската.. класа ми беше супер кофти.. всички се клюкареха, повечето ми съученици изобщо не им пукаше за училище.. (то не че и на мен ми пукаше мн мн де но все пак това ти влияе..) за сметка на това в английската класа ми беше страхотен! :) просто как ни сложиха всички в 1 клас нз ... :]] мн се подкрепяхме, изобщо ако някои преписва никoй няма да те обади на учителя... :D ;) големи пичове ми бяха съучениците! :P дори и да не минеш изпита все си мисля че е по добре да опиташ и да се провалиш отколкото да не опиташ и после да се чудиш какво е можело да бъде.. :)

vampirediaries
04-19-2010, 06:31
Ами моя клас си е добре.Ест. има хора които ме дразнят,но винаги ще има такива.Ами мисля да се пробвам пък каквото стане.Ами имам друг въпрос:ако не ме приемат в АГ си оставам в моето училище нали?

[B]a[N]D[i]T[k]a
04-19-2010, 11:59
Ами моя клас си е добре.Ест. има хора които ме дразнят,но винаги ще има такива.Ами мисля да се пробвам пък каквото стане.Ами имам друг въпрос:ако не ме приемат в АГ си оставам в моето училище нали?

ами ако изкараш 2ки мисля че да... но иначе можеш и да пробваш някъде другаде :)

Requisition
06-24-2011, 20:31
Аз съм приет в тази гимназия, и имам няколко въпроса.
1. Кога изибрам 2-рия чужд език?
2. Как стои въпроса с наркоманите, всички ми говорят че имало много, но не ми се вярва.
3. На какво ниво е образованието? - на скоро все повече и повече чувам недоволства по тази причина.

slicky
06-24-2011, 20:48
[quote="Requisition"]Аз съм приет в тази гимназия, и имам няколко въпроса.
1. Кога изибрам 2-рия чужд език?
2. Как стои въпроса с наркоманите, всички ми говорят че имало много, но не ми се вярва.
3. На какво ниво е образованието? - на скоро все повече и повече чувам недоволства по тази причина.[/quot
Чети сега:
1.Избира се езика при записването(2 паралелки с немски,1 с френски и руски(дъ бест)
2.Митовете за наркоманите не ги слушай-отдавна се изчисти даскалото(е се пак има някои)
3.Лесно се влиза,ама трудно се излиза.Важна е много първата година.