PDA

View Full Version : Редовни или гратисчии...



FockidyFockFock
04-18-2010, 07:30
... сте в градския транспорт? Купувате ли си билетчета или карти?
Често ли използвате услугите на градския транспорт и какви са отзивите ви?

Как реагирате, ако сте нередовен пътник и ви "хване" контрольор?

Canis_Dirus
04-18-2010, 07:47
Тук съм с карта, която е включена в семестриалната такса. Всички студенти от всички ВУЗ-ове в града я плащат на солидарен принцип и затова излиза МНОГО евтина. Освен това с нея пътувам и по много регионални влакове до градове на по 100 км.

А иначе в София винаги си дупча билетче. То няма как иначе, че ще тръгнат пак едни триади за провинциалистите...

Mooo6no
04-18-2010, 08:04
Винаги съм с карта, само 7-8 пъти съм пътувал без билетче/карта и то единият път ми бяха откраднали портмонето и бях без нищо, а другите беше, защото съм забравил точната дата на изтичане на карта, а пък в автобусите няма устройства. А за ученик/студент при положение, че картата е 21.50 за всичко, е изключително жалко човек да е гратисчия.

semantics
04-18-2010, 08:25
Моята трагедия е, че съм задочник.
За властите това явно значи, че не просто бачкам, но и редя яко пачки => не ми се полага намаление.
И като не ми се полага намаление, картата ми струва 50 лв за цял месец. До скоро ми се виждаше прекално много, но алтернативата е 3 лв на ден за маршрутка (живея извън София, а всичко ми е по центъра), билетите отделно.

Т.е., да искаш да си редовен, да си задочник и да не си с добри пари на месец е акана работа.
Ще оставя коментариите настрана.

cherinka
04-18-2010, 10:53
аз си плащам, кво да правя, с един или без един лев по-богата няма да стана, бедна съм за много, не за малко, пък като нямам парички звъня на някой да ме закара, докъдето трябва, ако ли не - пеша - в студ, в мрак, в неволи и страдания :D

Sham
04-18-2010, 11:02
//значи семантикс не учи психология, а философия?:Д

возя се с карта, когато се возя.
все пак предпочитам придвижването пеш;

ScionOfStorm
04-18-2010, 11:06
карта всички линии => един месец => 21.50 (а беше 17 :( ). с това съм от много, много време.

иначе и аз си похождам пеша от време на време. в някои специфични случаи взимам маршрутка, защото живея в една китна част от ОК, която е откъсната от нормалния свят...

PainMonopoly
04-18-2010, 11:10
Карта всички линии, студент. Не е особено скъпо, няма за какво да се циганя.

Ама скоро завършвам и как ще давам по 50 лева, не знам...

cherinka
04-18-2010, 11:11
при нас е 10лв. за цял месец, всички линии 8-)

Liar
04-18-2010, 11:11
Тук едномесечна ученическа карта струва 10лв, като осигурява неограничено пътуване без допълнително доплащане. За редовно пътуващите е просто идеално, друго няма какво да кажа.

iLovePussyJuice
04-18-2010, 11:17
случвало се е и да съм нередовен :D

Dopeass
04-18-2010, 11:59
В Бургас няма как да мина без билетче 8-)
А в София си дупча билет само ако се сетя да си взема преди да се кача. Ако не...си взимам билетче само ако ме хванат,че съм нередовна :lol: А ако ме хванат..правя милите очи ии всичко е наред (освен ако не е някоя злобна лелка, тогава трябва малко повече труд)

babity
04-18-2010, 12:42
Абсолютно никога през живота си не съм била нередовна в автобус. Дори в извънградските, където спокойно мога да си купя билет за селото преди моето и никой няма да ме разбере. Не обичам да шмекерувам. Ако нямам парички предпочитам някой да ме закара, да си повървя пеша или просто да си остана у дома.

SmileyFace
04-18-2010, 13:00
аз пък съм нередовна...иначе винаги си имам 1 билетче в протмонето и ако видя да се качва контрола и реагирам на време го дупча :lol: но и принципно дори да ме хванат не ми правят големи проблеми,само ме питат що съм без билет и аз набързо измислям нещо :D за мен 1лв. не са малко пари и .. предпочитам да ги дам за друго,имаики предвид,че използвам рейс-а точно за 3 спирки като излизам и вечерта пак за 3 като се прибирам :)

filmimilmi
04-18-2010, 13:07
Последните няколко години рядко бях редовен, сега вече ми се налага да съм с карта защото сменям 3 линии всеки ден и вероятността да попадна на дискомфортна проверка е по-голяма. Нямам нищо против гратисчиите, с тях или без тях, градския транспорт си остава доста едър бизнес, а голяма част от парите за картите и билетчетата въобще не отиват по предназначение. Ако всички приходи от редовните пътници се усвояваха както трябва, да пътуваш с градския транспорт щеше да си е удоволствие...

jghgh
04-18-2010, 15:21
Тук едномесечна ученическа карта струва 10лв, като осигурява неограничено пътуване без допълнително доплащане. За редовно пътуващите е просто идеално, друго няма какво да кажа.
Варна май наистина е най-скъпият град за живеене.
Едномесечена ученическа е 21лв. и то само за една линия.


Не знам как стоят работите със студентските карти, но ние май нямаме подобна кирия, с която да можеш да ползваш всички линии за толкова малко пари (17лв)



Иначе аз съм си редовна. Винаги съм с карта.

ledenakrasota
04-18-2010, 15:27
Редовна :) За 20 лв,всички линии.С билети е 3-но повече. :?

PainMonopoly
04-18-2010, 15:49
Едномесечена ученическа е 21лв. и то само за една линия.А смятай колко е неученическа за една линия, или колко е за всички линии. Вие трябва само в мерцедеси на по 2 години да се возите...

Mooo6no
04-18-2010, 16:04
Така е във Варна. Аз затова никога нямах карта там. След като половината време ме возиха до центъра с кола, ми излизаше по-скъпо да съм с карта, а и трябваше да чакам опр. автобус, когато минава друг, който ме докарва до същото място. Но не случайно ги арестуваха Гуцанов и шефа на градския транспорт. 8-)

ArrowsOfDeath
04-18-2010, 16:21
Редовен съм, във всеки автобус си има кондуктор тука. Има един мъж кондуктор, който май е винаги пиян или нещо друго, ама е някъв неадекватно изглеждащ и залитащ :lol:

techCandy
04-18-2010, 17:08
Когато ползваш една услуга си я плащаш, ако услугата не те устройва не я ползваш "безплатно", а не я ползваш изобщо. Дупча билетчета, крайно време е да си направя вече тая студентска книжка, та да си изкарам една карта и аз...

Forest_girl
04-18-2010, 17:43
Много сте примерни всички :D

gsh
04-18-2010, 19:08
сега съм малко гратис 8-)

guinessgirl
04-19-2010, 09:34
аз си имам карта :)

Ewok
04-29-2010, 12:43
Оооо редовна
с карта за всички линии, че веднъж ме провериха 4 пъти, а два от тях бяха с една и съща контрольорка

Seducti0n
04-29-2010, 20:30
Различно.Един месец примерно си вадя карта, на следващия не.Тъпото е, че винаги има примерно една седмица в месеца, в която има бум на контроли и тогава все се изплъзвам-слизам преди да стигне до мен или пък се качва на предпоследната врата, а аз съм на последната и тръгва напред.Някакви ей такива ситуации, които ме карат да осъзная, че 10 те лева от десния ми джоб искам да ги дам за нещо смислено, а не за тъпа глоба, щото ме е мързяло да си заредя картата или да отделя 20 лева принципно.Та след като го получа това прозрение до ден два си вадя карта и си ставам редовен пътник.И естествено контролите сякаш изчезват.Та така общо взето.Досега за 3 години 2 пъти съм плащала глоба.Единия път беше още, когато билетчето беше по 70ст, а другата тази зима, около коледните празници.Иначе, ако имам по-малко от 10 лева винаги си взимам билет.
Доволна съм до някаква степен от услугите на градския, но това е основно заради линиите, които използвам-трамвай петица и метрото :Р
П.С-Супер тъпо ми става, когато контролите /изключая жените/ се правят, че не виждат циганите, а ги подминават.Двойнствения стандарт е мн.дразнещо нещо, още повече, когато е поради страх от малцинствата... Трябва да се променят нещата

П.С-някой има ли идея колко е заплатата на контролите?

Vanish
05-01-2010, 18:21
Винаги съм редовен.
Пък и по-принцип като се кача в рейса и ако не си взема билетче шофьора не тръгва.

guinessgirl
05-01-2010, 19:32
ааа майка ми ми е извадила карта,редовна съм,въпреки че мнооого рядко я нося.

MartyParty
05-03-2010, 14:12
карта всички линии => един месец => 21.50 (а беше 17 :( ). с това съм от много, много време.

иначе и аз си похождам пеша от време на време. в някои специфични случаи взимам маршрутка, защото живея в една китна част от ОК, която е откъсната от нормалния свят...
Това обяснява защо не те зървам вече в трамвая.

А Марти от два месеца е без карта и все и се разминава . 8-) Да кажем ,че имаш ли късмет ,минаваш без билет.

Sintya
05-03-2010, 19:27
Имам редовна карта само за метро, с всички друго съм гратис. Просто нямам пари да плащам само за да се возя за 1 - 2 спирки ...

sh3_1s_7h3_0n3
05-03-2010, 19:31
Аз сравнително рядко използвам услугите на градския транспорт, но като се случи - съм редовна. Не помня даже някога да съм се возила гратис. Сигурно е било 1-2 пъти през гимназиалните ми години, когато някоя билетопродавачка не ме е съзряла и аз съм се скатала, но откровено казано не помня за такъв случай. (;
**честна до мозъка на костите си** 8-)

Decu
05-03-2010, 19:53
Гратис от април миналата година... :D
Рядко си взимам билет, често си намирам, а още по-често ме свалят, или слизам, като видя сините одежди. За метрото напоследък си взимам билети, ама ми се свиди тъпото левче, не съм свикнала да си плащам за услугите на превозните средства...

ScionOfStorm
05-03-2010, 20:03
десо, да нема като в 72
стягай си дупИто!

Decu
05-03-2010, 20:05
а, вярно, че се качиха...
Сори, малко повървяхме. :D

Seducti0n
05-03-2010, 21:57
десо, да нема като в 72
стягай си дупИто!

Не й се карай, още е малка.

п.с-деси, имахте за примерно дете, а ти ... :Р
аз пък толкова много искам да ме проверят и да видят, че си имам карта, че съм ги дала тези прослувути 20 лева, но реално погледнато, откакто пуснаха ел.карти само веднъж са ме проверявали... :o

ScionOfStorm
05-03-2010, 22:01
е ти пък си голяма понеже, госпожице :Р

Seducti0n
05-03-2010, 22:14
е ти пък си голяма понеже, госпожице :Р
Аз съм не само съм голяма, аз съм пълнолетна! 8)

Decu
05-04-2010, 04:15
десо, да нема като в 72
стягай си дупИто!

Не й се карай, още е малка.

п.с-деси, имахте за примерно дете, а ти ... :Р
аз пък толкова много искам да ме проверят и да видят, че си имам карта, че съм ги дала тези прослувути 20 лева, но реално погледнато, откакто пуснаха ел.карти само веднъж са ме проверявали... :o

E...
ти си късметлийка! Мен по няколко пъти на ден ме проверяват.. :lol:

Seducti0n
05-04-2010, 10:18
хм... е как се измъкваш?

Pliok0019
05-04-2010, 10:23
реално погледнато, откакто пуснаха ел.карти само веднъж са ме проверявали... :o
Като нямам карта/билет са на всяка спирка, от която бих могла да взема автобус/тролей, но като имам... Никога ама никога не ме проверяват.

Decu
05-04-2010, 21:00
^Това не е закон, ами не знам какво...


хм... е как се измъкваш?

или си плащам билетче от 1лв, или се разправям, или слизам и се разправям. :D
последният път пък един контрольор, който редовно ме проверява, дори не се върна при мен и си слезе направо...

cherinka
05-05-2010, 08:39
Изкарах си карта оня дееееееееен. :grin:
Много е яко да пътуваш без пари. Сега спестявам по 2-3лв. на дееееен! :grin:

Spider4eto
05-05-2010, 16:20
Картата ми важеше до вчера. Бях я заредила за период от 3 месеца, през който нито веднъж не ме провериха. Днес се качвам в трамвая и по навик си сядам без да дупча билет, една спирка преди моята се качват контроли и ме проверяват...